معرفی دانشگاه ییل (YALE) درکشور امریکا

دانشگاه ییل چگونه دانشگاهی است؟ اخذ پذیرش در دانشگاه ییل دارای چه شرایطی است؟ در دانشگاه ییل چه رشته های تحصیلی وجود دارد؟ کسب بورس تحصیلی در دانشگاه ییل از چه راه هایی امکان پذیر است؟ تحصیل در دانشگاه ییل چه هزینه ایی را شامل می شود؟

همانطور که  میدانید عده زیادی از دانشجوها در سراسر دنیا خواستار تحصیل در این دانشگاه میباشند.دانشجویانی که تمایل به تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان را دارند میتوانند این دانشگاه را انتخاب کنند.این دانشگاه از نظر علمی جزءمعتبرترین وقدیمی ترین دانشگاه های جهان محسوب میشود.در این مقاله شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه رشته های تحصیلی این دانشگاه بورس تحصیلی این دانشگاه و….بررسی خواهیم کرد. برای اطلاع از دیگر دانشگاه های امریکا وشرایط اخذ پذیرش تحصیلی آنها به موسسه مشاوره ای  MIE ودفاتر همکار آن مراجعه بفرمایید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه ییل چیست؟

هزینه تحصیل در دانشگاه ییل چیست؟

دانشگاه ییل در چه رشته های تحصیلی پذیرش دارد؟

آیا برای ورود به دانشگاه ییل امتحان ورودی لازم است؟

شرایط بورس تحصیلی در دانشگاه ییل چیست؟

دانشگاه ییل(YALE UNIVERSITY) از قدیمی ترین ومعتبرترین دانشگاه های امریکا وجهان میباشد این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1701 میلادی در روستای نیوهیون ایالت کنتیکت  تاسیس شده است. دانشگاه ییل در بین 200 دانشگاه برتر جهان رتبه دوم را براساس آمار یو اس نیوز در سال 2008 کسب نموده است. بسیاری از روسای جمهور سابق امریکا وسران دولتی امریکا از جمله: بیل کلینتون، جورج دبلیو بوش، هیلاری کلینتون، جان کری فارغ  التحصیل دانشگاه ییل میباشند. طبق امار یو اس نیوز دانشکده حقوق این دانشگاه هرساله رتبه اول را دربین دیگر دانشگاه های ایالات متحده امریکا کسب میکند. اولین مدرک تحصیلی دکتری در امریکا به دانشجویانی که از دانشکده علوم وهنر دانشگاه ییل فارغ التحصیل شده اند در سال1841 اهدا گردیده است.

وجود محفل مخفی جمجمه واستخوان در این دانشگاه باعث شده است که این دانشگاه بیشترین تاثیر را  بر روی سازمان جاسوسی ایالت متحده امریکا بگزارد. دوره های LLM در این دانشگاه برگزار میشود که این دوره ها بی شک از معتبر ترین دوره ها در ایالت متحده امریکا محسوب میشود که انتخاب دانشجو برای این دوره ها بسیار سختگیرانه میباشد وهرساله 25 دانشجو برای این دوره ها پذیرش میکنند. تمرکز اکثر دانشجویان حقوق  در دوره ارشد بر گرایش حقوق واقتصاد امکان پذیر است  ودانشکده حقوق تحت نفوذ تفکر حقوق واقتصاد قرار دارد.

کتابخانه دانشگاه ییل (yale university library) این نام یک موسسه  کتابخانه ای در کشور امریکا میباشد .و این موسسه به این دانشگاه تعلق دارد. سیستم کتابخانه دانشگاه ییل  غالب بر1251951QS4 عنوان کتاب دارد.که اورا تبدیل به یکی از بزرگترین مخازن کتب کشور امریکا کرده است کتابخانه این دانشگاه در سال 1701 تاسیس شده است .کتابخانه ییل حدود114200 در سال 1876 دارا بود البته در سال بعد مجموعه کتاب هاب این کتابخانه به 6000000 کتاب رسید. واین در صورتی بود که در اوایل قرن هجدهم دانشگاه ییل 1000 نسخه کتاب داشت تقریبا هر شانزده سال یکبار مخازن کتاب کتابخانه این دانشگاه دو برابر میشود. درسال 1938 غالب بر 20748000 نسخه کتاب در کتابخانه این دانشگاه وجود داشت.

طبق بررسی های موسسه QS در سال 2015 دانشگاه ییل در رشته داروسازی جزء بیست دانشگاه برتر جهان محسوب میشود ودر این رنکینگ رتبه چهارده را به خود اختصاص داده است. شایان ذکر است طبق آمارهای موسسه QS که هرساله بهترین دانشگاه های جهان را به تفکیک رشته بیان میکنداز دید این موسسه این دانشگاه در رشته حقوق رتبه 4 را از بین 10 دانشگاه برتر در زمینه حقوق از آن خود میکند.

دانشکده هنر ومعماری این دانشگاه ییل:

پس از جنگ جهانی دوم در میان نسل دوم معماران مدرن که  سعی در تعدیل عقاید افراطی اعتلای آرمان ها ورفع چالش های معماری  مدرن داشتند میتوان  معمارانی چون لویی کان و پل رودولف را نام برد.که این دو معمار برجسته هر کدام تحت تاثیر اساتید معماری مدرن  بودن وسعی در کشف مصالح جدید معماری مانند بتن داشتند. ساختمان دانشکده هنر ومعماری دانشگاه ییل در سال 1963 توسط پل رودولف  ساخته شده است که به صورت  تقاطعی در نیوهیون امریکا طراحی شده است که در کنج مقابل آن گالری لویی کان که آثار هنری لویی کان میباشد وجود دارد. که این گالری  ده سال پیش از طرح رودولف  تشکیل شده از چهار طبقه با نمایی از شیشه وفولاد تحت تاثیر معماری مینیمال احداث شده بود. رودولف که در صدد ساخت سبک معماری شخصی خود بود با تاثیر گرفتن از ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت وآثار بعدی مانند لوکوربوزیه موفق شد سبک معماری بروتالیستی وتندیس را پیشرفت دهد وبنای به یاد ماندنی ای  خلق کند که نقشی تاثیر گزار در شکل گیری معماری دهه 60 و70 میلادی داشته است.

رودولف با نمایان کردن عناصر سازه ای مانند بتن وتاکید برشکل مصالح طبیعی مصالح مدرن را انتخاب کرده وسبک معماری بروتالیستی را ارتقا بخشیده است. نکته برجسته این بنا تضاد  ایجاد شده بین سیالیت فضاهای داخلی وسلبیت جداره های خارجی  در ساختار درون گرایی این بنا میباشد. در اکثر آثار رودولف ایده ی اصلی طرح درمقطع است ودر بخش های این پروژه  تعداد زیادی ازطبقات در داخل ساختمان  دیده  میشود وسطوح داخلی ساختمان بیش از سی تراز ارتفاعی مختلف قابلیت تفکیک پذیری را داشته  واین در صورتی است  که نمای خارجی ساختمان پنج طبقه به نظر میرسد.

گسترش دانشگاه هنر ومعماری دانشگاه ییل:

چارلز گواتمی از 5 معمار برجسته نیویورکی است که پیشرو نظریات لوکور بوزیه  وفلیپ جانسون است  ودر ارتقای سبک معماری مدرن شخص موفقی بوده است . گواتمی به دلیل  خانه هایی که برای  افراد متمول ومعروفی نظیر استیون اسپیلبرگ ساخته است  در ده های 70 و80 میلادی به شهرت رسید. اکثر اثار این فرد در نییورک به نمایش گزارده شده است که به غیر از ویلا های شخصی اش ساختمان های اموزشی زیادی مانند دانشگاه هاروارد، نیوجرسی،پرینستون دانشگاه ییل طراحی کرده است. طرح گسترش دانشکده هنر ومعماری دانشگاه ییل توسط چارلز گواتمی در سال 2008که خودش یکی از فارغ التحصیلان این دانشگاه در دوره ریاست رودولف واز شاگردان وی بوده است انجام پذیرفته است.

 پذیرش در دانشگاه ییل:

در دانشگاه ییل میتوان برای مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشدو دکتری  در دانشکده هنروعلوم پذیرش گرفت. همچنین میتوان در بعضی از برنامه های تحقیقاتی این دانشگاه بدون وارد شد. این دانشگاه تضمین میکند که دانشجویان واجد شرایط را بدون توجه به شرایط مالیشان میپذیرد وآن هارا بدون بدهی فارغ اتحصیل میکند. محبوب ترین رشته های دانشگاه ییل زیست شناسی، اقتصاد، زبان انگلیسی، تاریخ ،مطالعات میان رشته ای، علوم سیاسی وروانشناسی است دانشگاه ییل برای پذیرش دانشجویان خارجی ازمون های SAT ,ACT را از دانشجویان متقاضی میگیرد که متقاضیان باید حداقل نمرات آزمون SAT,ACT  را کسب کنند. در سال 2015-2016 دانشجویان در دانشگاه ییل به صورت تمام وقت تحصیل میکنند که مجموع ثبت نام کنندگان به 12336 بود که حدودا 51 درصد از متقاضیان مرد و41 درصد زن بودند. دانشگاه ییل کمک ها مالی نیز به دانشجویان جدید  پرداخت میکند وحدود 59 درصد از دانشجویان جدیدالورود از کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه ییل برخوردار میشود که این کمک های مالی به صورت وام در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. هزینه های تحصیل در دانشگاه ییل در نیوهیون در ایالت کانتیکت حدود 45800 بدون کمک های مالی میباشد. با اتاق و هیئت مدیره وهزینه شهریه ترم ،هزینه شخصی وهزینه کتاب حدود 63970 میشود.

در مجموع باتوجه به مطالب فوق میتوان گفت دانشگاه ییل که یکی از برجسته ترین وقدیمی ترین دانشگاه های هنر در امریکا میباشد همواره دانشجویان زیادی رابه خود جذب میکند.شکل ونقش معماری دانشکده های  این دانشگاه تلفیقی از هنر معماری قدیم وجدید است که این موضوع خود سبک متفاوتی به این دانشگاه بخشیده است. این دانشگاه در رشته های دیگر نیز ماندد حقوق وداروسازی دارای رتبه جهانی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر واخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه و دیگر دانشگاه های هنر آمریکا میتوانید به موسسه مشاوره ای MIE ودفاتر همکارش مراجعه فرمایید. موسسه مشاوره ای MIE با به کار گیری از مشاورین مجرب همواره آماده پاسخگویی به شما هموطنان عزیز میباشد.

منابع:

https://www.yale.edu/admissions

https://collegeapps.about.com/od/collegeprofiles/p/Yale_profile.htm

https://college-tuition.startclass.com/l/751/Yale-University

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *