دونا کالج مجارستان 

دونا کالج چگونه دانشگاهی است؟ دونا کالج یکی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی می باشد و اگر دوست دارید در بهترینها دانشگاههای اروپا تحصیل نمایید دونا کالج بهترین انتخاب است. اگر در جستجوی مناسب ترین رو برای ورود به دانشگاههای  پزشکی اروپا هستید , اگر میخواهید  پزشکی را در اروپا به زبان انگلیسی تحصیل کنید , اگر تمایل به تحصیل در اروپا در رشته دلخواه و بدون قبولی کنکور در ایران دارید , اگر میخواهید با کمترین هزینه در بهترین دانشگاههای اروپا در رشته های مهندسی  تحصیل کنید ,ما دونا کالج  را به شما پیشنهاد میدهیم . این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه مهاجرتی MIE در باب دونا کالج مجارستان نگارش شده و به تمامی سوالات شما در باب تحصیل در مجارستان و دونا کالج پاسخ می دهد .

دونا کالج در شهرزیبای بوداپست پایتخت مجارستان واقع شده  برای آموزش دانش آموزان بین الملل از تمام‌ دنیا در رشته های پزشکی‌، دندانپزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی ، دام پزشکی‌و کلیه رشته‌های مهندسی‌ ، علوم انسانی‌ و مدیریت . در واقع ‌ دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان و یا سایر کشورهای اروپایی‌ در رشته‌های مختلف ‌ را دارند  باید بعد از گذراندن پیش نیاز در دونا کالج  در امتحان ورودی دانشگاهها شرکت کرده و بعد از قبولی در امتحان ورودی تحصیل در رشته مورد نظر خود را آغاز کنند . در دونا کالج  برجسته‌ترین استادن از دانشگاه پزشکی‌ سملوایز که از بهترین دانشگاههای پزشکی اروپا می باشد و اساتید دانشگاه فنی بوداپست تدریس می کنند . مجموعه دونا کالج به عنوان یکی‌ از مراکز آموزشی معتبر بین المللی در اروپا و دارای یکی‌ از قویترین گروه‌های آموزشی در کشور مجارستانمی باشد  دانش آموزانی که در این کالج دوره مقدماتی قبل از دانشگاه را می گذرانند می تواند حتی بعد از فارغ التحصیلی در بهترین دانشگاههای امریکا و انگلیس تحصیل کنند . از آنجا که تحصیل در دونا کالج به زبان انگلیسی بوده داشتن دانش زبان انگلیسی تاثیرات مثبتی در پذیرش دانش آموزان دارد و بعد از اتمام دوره شرایط برای تحصیل در دانشگاههای طراز اول کشورهای انگلیسی زبان مهیا می باشد .


در دونا کالج رشته های زیر تدریس می شود :

دوره علوم پایه – پیش پزشکی‌                    

که برای داوطلبان رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی, فیزیوتراپی, شیمی‌ و زیست شناسی‌ شرایط قبل از تحصیل پزشکی را مهیا می کند .

دروسی که در این کالج در دوره پری مدیکال تدریس می شود شامل : زبان انگلیسی عمومی ، زبان تخصصی رشته پزشکی ، زیست شناسی ، شیمی و فیزیک و زبان مجاری می باشد .

دوره علوم فنی – پیش مهندسی

برای داوطلبان رشته های مهندسی‌ و علوم پایه می باشد و این دوره شامل دروس : ریاضی‌، فیزیک , کامپیوتر, زبان انگلیسی عمومی و تخصصی

دوره علوم اقتصادی – پیش بازرگانی و مدیریت که برای متقاضیان دوره های مدیریت با گرایشات متعدد می باشد . این دوره شامل دروس : مدیریت , کامپیوتر, زبان انگلیسی عمومی و تخصصی می باشد .

دوره‌های پیش فوق لیسانس و دکترا 

این دوره به صورت مشترک برای متقاضیان تحصیل در  دوره‌های فوق لیسانس و دکترا برگزار میگردد و برای اماده سازی دانشجویان برای ورود به مقطع مورد نظر می باشد .

دانشگاههای مجارستان با کالجها و دانشگاههای بین المللی مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان است برای اینکه بدانید چرا دونا کالج در مجارستان انتخاب بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپاست با ما همراه باشید .

رشته هایی که در دونا کالج ارائه می شود به شرح زیر است :

رشته‌های  علوم پزشکی  در مجارستان شامل:

 • پیش پزشکی که به مدت ۱ سال ارائه می شود .
 • پزشکی که طول دوره به مدت ۶ سال است .
 • دندانپزشکی که به مدت ۵ سال تحصیلی می باشد .
 • دکترای داروسازی که به مدت ۵ سال است .
 • دامپزشکی‌ که به مدت ۵ سال ارائه می شود .

داوطلبان و متقاضیان رشته‌های پزشکی‌  در مجارستان باید دوره پیش پزشکی‌ را در دونا کالج بگذرانند و پس از اتمام دوره در آزمون ورودی پزشکی شرکت کنند .

رشته‌‌های مهندسی‌ در مجارستان  به مدت ۳ تا ۴ سال است و شامل :

 • پیش مهندسی که به مدت ۱ سال تحصیلی ارائه می شود .
 • مهندسی معماری
 • مهندسی کامپیوتر و IT
 • مهندسی عمران
 • مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی
 • مهندسی برق و سخت افزار
 • مهندسی مکانیک
 • علوم پایه

داوطلبان و متقاضیان رشته‌های مهندسی‌ در مجارستان باید دوره پیش مهندسی‌ را در دونا کالج بگذرانند.

رشته‌های علوم انسانی‌ و مدیریت در مجارستان به مدت ۳ تا ۴ سال می باشد و شامل :

 • دوره پیش مدیریت و بازرگانی که به مدت ۱ سال ارائه می شود .
 • مدیریت
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت مالی‌
 • مدریت جهانگردی و توریسم
 • مدیریت هنر

داوطلبان و متقاضیان رشته‌های مدیریت در مجارستان باید دوره پیش مدیریت و بازرگانی را در دونا کالج بگذرانند.

بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی با توجه به پر هزینه بودن دوره های دو ساله  A LEVEL  در انگلستان دوره پری مدیکال را در دونا کالج سپری می کنند و اماده ورود به  دانشکده پزشکی می شوند .دونا کالج از جمله معتبرترین کالج های دوره های پیش دانشگاهی در اروپا بوده و سپری کردن دوره پیش پزشکی در دونا کالج تاثیر بسیار مثبتی در پذیرش و قبولی در امتحان ورودی پزشکی دارد .

امکانات و شرایط خوابگاه دونا کالج:

تمامی دانشجویان در بدو ورود از سرویس رایگان تاکسی جهت انتقال از فرودگاه به خوابگاه برخودار خواهند بود.

دانشجویان دونا کالج می توانند به صورت طولانی مدت در یک هتل ۲ ستاره به عنوان خوابگاه اسکان داده شوند. همچنین به محض ورود دانشجویان در این هتل اسکان داده خواهند شد و سپس می توانند انتخاب کنند که آیا در این هتل بمانند یا آپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنند.

خوابگاه دونا کالج در نزدیکی‌ خط ۳ مترو  بوداپست قرار گرفته و به سادگی‌ بوسیله مترو می‌توان به کالج رفت و آمد کرد. فاصله زمانی‌ بین خوابگاه و کالج ۳۰ دقیقه بوسیله مترو می‌باشد.

هزینه رفت و آمد برای هر ماه ۳۵ یورو بوده و دانشجویان با استفاده از این بلیت امکان استفاده از تمامی‌ خطوط حمل ونقل شهری بوداپست شامل مترو، اتوبوس، ترم، در تمامی ۲۴ ساعت روز را خواهند داشت.

دانشجویان دونا کالج میتوانند در اتاق‌های خوابگاه به صورت انفرادی، ۲ نفره، ۳ و ۴ نفره با هزینه‌های ذیل اقامت داشته باشند.

در زیر به بررسی امکانات ویژه دونا کالج می پردازیم :

 • برخورداری از قویترین گروه آموزشی با وجود اساتید برجسته و مجرب از دانشگاه علوم  پزشکی سملوایز و دانشگاه فنی بوداپست و همچنین دانشگاه های معتبر کشور آمریکا
 • تحصیل دانشجویان در یک محیط کاملا بین المللی چرا که دانشجویان دونا کالج از سراسر جهان می باشند
 • دونا کالج نمایندگی‌ رسمی‌  تمامی  دانشگاه‌های  کشور  مجارستان  و دانشگاه‌های پزشکی‌ کشور اسلواکی را دارد .
 • تحصیل در دونا کالج زبان انگلیسی است .
 • خوابگاه دانشجویی با قیمت مناسب ارایه می باشد .
 • مفتخر به کسب رتبه‌های اول و دوم آزمون ورودی دانشگاه  فنی بوداپست در سال۲۰۱۱-۲۰۱۲  و همچنین کسب رتبه‌ اول در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ میلادی
 • . قرارگرفتن دونا کالج در بهترین مناطق شهر بوداپست و در کنار رود زیبای دانوب
 • . امکان دسترسی‌ به اینترنت با سرعت بالا در کالج و در خوابگاه برای تمامی‌ دانشجویان

دونا کالج چه امکاناتی را به دانش آموزان ارائه می دهد :

دانشجویان در لحظه ورود در فرودگاه از سرویس رایگان تاکسی جهت انتقال از فرودگاه به خوابگاه برخودار می شوند .

خوابگاه دانشجویان یک هتل 2 ستاره است که به محض ورود در این هتل اسکان داده می شوند چنانچه دانشجویان تمایل به اسکان در این هتل نداشته باشند می توانند اپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنند .

رفت و آمد دانشجویان از خوابگاه به کالج بسیار مقرون به صرفه بوده و از طریق حمل و نقل عمومی امکان پذیر می باشد .خوابگاه کالج در نزدیکی‌ خط ۳ مترو  بوداپست قرار گرفته است و به سادگی‌ بوسیله مترو رفت و امد میسر می شود .

هزینه رفت و آمد برای هر دانشجو درماه ۳۵ یورو بوده و دانشجویان با استفاده از این بلیت امکان استفاده از تمامی‌ خطوط حمل ونقل شهری بوداپست شامل مترو، اتوبوس و تراموا در تمامی ۲۴ ساعت روز دارند .

اتاق‌های خوابگاه به صورت انفرادی ، ۲ نفره، ۳ و ۴ نفره می باشد و انتخاب اطاق با خود دانشجو است .

حتی خانواده های دانشجویان می توانند در صورت تمایل در روزهای ابتدایی ثبت نام  اطاقی با فرزندشان داشته باشند و هزینه آن را بپردازند .

شرایط و چگونگی‌ پرداخت هزینه خوابگاه برای دانشجویان به شکل زیر می باشد :

۱- هیچ مبلغی به عنوان پیش پرداخت جهت اقامت در خوابگاه دریافت نمیگردد.

۲- هزینه خوابگاه شامل مبلغ آب، برق، گاز و اینترنت است و نیازی به پرداخت مبلغ دیگری جهت آب ، برق، گاز و اینترنت نیست و بنابراین بسیار به صرفه است .

امکانات خوابگاههای دانشجویی شامل : 

 • سالن غذاخوری و بوفه غذاخوری که سه وعده اصلی صبحانه, نهار و شام دارد .
 • شست و شوی لباس دانشجویان کارکنان هتل بصورت رایگان  می باشد.
 • کمد لوازم برای هر فرد به صورت شخصی
 • میز مطالعه در صورت تمایل در اتاق دانشجو قرار می گیرد .
 • در محیط خوابگاه اینترنت بی‌ سیم با سرعت بالا و رایگان برای دانشجویان فراهم است .
 • نظافت و  تعویض ملحفه اتاق‌ها به صورت هفتگی توسط کارکنان هتل انجام می شود .

در صورت تمایل دانش آموزان می توانند با کمک کالج آپارتمان اجاره کنند .

کشور مجارستان از اعضای اتحادیه شنگن بوده و دانشجویان  میتوانند در روزهای تعطیلات به راحتی‌ و بدون نیاز به ویزا به تمامی  کشورهای حوزه شنگن مانند اتریش، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا،…. سفر نمایند.

کشور مجارستان  از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و جزء امن ترین کشورهای اروپائی برای دانشجویان می باشد . جرم و جنایت در این کشور آمار بسیار پائینی دارد . بافت شهرهای آن دانشجویی بوده و از سرتاسر جهان دانشجویان در امنیت کامل در کنار هم با مذهب و فرهنگ های متفاوت زندگی می کنند . احترام به عقایدو نژادهای گوناگون نیز از ویژگیهای مردم مجارستان است .

چنانچه علاقمند به تحصیل در اروپا با شرایط عالی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی با کمترین هزینه هستید مجارستان مقصد مناسبی برای شماست برای آگاهی از شرایط اخذ پذیرش از دونا کالج و دانشگاههای مجارستان با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ارشد این موسسه بهره مند شوید  .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *