کالج پچ (مجارستان)

کالج پچ چگونه کالجی است؟ برای وارد شدن به کالج پچ چه مدارکی لازم است؟ برای ورود به کالج پچ چه شرایطی باید داشته باشیم؟ آیا کالج پچ یکی از کالج های برتر اروپا می باشد؟ کالج پچ در کدام شهر مجارستان واقع شده است؟ ثبت نام در کالج پچ چه هزینه هایی را شامل می شود؟

کالجی بین المللی و کالج علوم پزشکی در مجارستان ,از کالج های برتر در اروپا و کشور مجارستان میباشد.که در پنجمین شهر بزرگ مجارستان شهر پچ که به پایتخت فرهنگی مجارستان معروف است قرار دارد.و داوطلبان بسیاری را از کشورهای مختلف که متقاضی دوره های کمک اموزشی رشته های پزشکی هستند، را پذیرا میباشد.که با توجه به محیط مناسب و ارام شهر پچ و خدمات فرهنگی و توریستی که ارایه میدهد فضای مناسبی را برای تعامل دانشجویان بوجود اورده است که در نهایت موجب میشود داوطلبان طی دوره های اموزشی در محیطی پویا به یادگیری هرچه بهتر در یک فضای باز توریسیتی نایل آیند.این شهر در فاصله ی 200 کیلومتری بوداپست پایتخت مجارستان قرار دارد. شهر پچ و دانشگاه علوم پزشکی پچ  و کالج علوم پزشکی پچ  که زیر شاخه دانشگاه علوم پزشکی  قرار دارد از معتبرترین,مناسب ترین,پویا ترین شرایط و امکانات و جایگاه و رتبه  در کنار باقی شهرها و دانشگاهها و کالج های بین المللی کشور مجارستان برخوردار هستند؛که با توجه به محیط کوچک و ارام و توریستی فضای متناسبی را برای تحصیل بوجودآورده است , بعلاوه با اینکه کالج پچ با مسافتی دورتر از پایتخت مجارستان قرار دارد اما بخاطر اینکه خود پایتخت فرهنگی است از مزیت ویژه ای برخوردار است. بعلاوه نکته مهم دیگر این است که مخارج و هزینه های ارزان تر زندگی و تحصیل در این شهر میتواند به داوطلبان و دانشجویان کمک بسزایی کند,تا دوره ی تحصیلی خود را با  دوره های اموزشی معتبر اما با هزینه کمتر در کالج پچ بگذرانند.

کالج پچ

این کالج دوره های پیش دانشگاهی مربوط به رشته های پزشکی و برای داوطلبان متقاضی  را بطور اختصاصی و مستقل ارایه میدهد.کالج  پچ  زیر نظر دانشگاه  علوم  پزشکی  پچ  فعالیت میکند,این خود برتری ویژه ای به این کالج  میدهد زیرا نه تنها اساتید مشهور و ماهر دانشگاه  دوره های اموزشی کالج را تدریس میکنند  بلکه  با  توجه به همنوایی مقررات و مواد امتحانی و زیر شاخه ها و متدهای درسی و شاخه های تحصیلی پذیرش داوطلبان را در ازمونهای ورودی دانشگاههای علوم  پزشکی(پچ) را  تضمین میکند. در این دوره ها داوطلبان بسته به نوع دوره انتخابی از اماده سازی خوبی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای معتبر برخوردار میشوند.

شرایط پذیرش در کالج پچ :

داوطلبان  باید مدارک  لازم را که  در فرم پذیرش از آنها خواسته شده  دقیقا و قانونی هنگامی که  اقدام  به درخواست برای پذیرش میکنند , ارایه بدهند: دواطلبان  علاوه  بر اینکه  باید مدرک دیپلم خود را در شاخه مربوطه که مورد  تصویب کشور و مدرسه مبدا  بوده  ارایه کنند, باید نمره های بالا و قابل قبولی در درسهای اصلی رشته که عبارت اند از زیست شناسی,شیمی,فیزیک در دوره ی دیپلم کسب کرده باشند .حال بعلاوه داوطلبان برای اماده سازی بیشتر ملزوم هستند در صورتی که متقاضی پذیرش در گروه  پزشکی دانشگاهها  باشند دوره های اماده سازی_پیش دانشگاهی مربوطه را بگذزانند و با  کسب مدرک قبولی اقدام کنند.این دوره ها به شیوه های متفاوت و در زمانهای گوناگون توسط کالج ها ی معتبر از جمله کالج پچ که مختص و زیر شاخه دانشگاه علوم پزشکی پچ میباشد ارایه میشود که  ازمونهای لازم پایان دوره را برگزار میکنند . نکته مهمی که باید در اینجا به ان اشاره کرد این است که کالج پچ به علت اینکه  زیر شاخه  ی دانشگاه علوم پزشکی پچ است و پایه  اموزشی دانشگاه  میباشد  دواطلبان بعد از گذراندن این دوره ها در ابتدای سال اول تحصیلی ورود به دانشگاه میتوانند در دوره ی کوتاه اموزشی یا اماده سازی 4 هفته ای دیگری که بصورت اختیاری قبل از شروع ترم برگزار میشود شرکت کنند.

دوره ها و رشته ها در کالج پچ :

دروس مورد نیاز شاخه های علوم پزشکی که کالج پچ در طی دوران یکساله پیش دانشگاهی تدریس میکند شامل:شیمی, زیست شناسی, زبان مجاری, زبان انگلیسی, زبان تخصصی  پزشکی, فیزیولوژی و دستور زبان انگلیسی میباشد. دوره های کالج پچ به دو دوره ی عادی و فشرده تقسیم میشود که در دو مقطع سال پذیرش میکند.در دوره ی عادی دروس مختلف فوق به مدت 5 ساعت در روز در بخش های مختلف تدریس میشود ,در دوره ی فشرده علاوه بر دروس داوطلبان باید به سطحی از تسلط بر زبان انگلیسی برسند.*(سن افراد متقاضی دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی باید کمتر از 30 سال باشد.)

کالج پچ دوره ی زبان انگلیسی ای به طور مجزا در مدت 4ماه در تابستان برگزار میکند,هزینه ی این دوره ی اموزشی با هزینه ی دوره های کمک اموزشی برابر است که 8000دلار میباشد.این دوره با برنامه های اموزشی ویژه و گردشگری در سطح شهر همراه است برای یادگیری موثر تر داوطلبان, که با توجه به توریستی بودن شهر پچ داوطلبان میتوانند از این برنامه ها بطور رایگان مهارت بیشتری در زبان انگلیسی بدست اورند.

هزینه های تحصیل در کالج پچ :

دانشجو ملزم  به پرداخت هزینه های بیمه,تحصیل,حمل و نق و خوابگاه برای هر دوره ی تحصیلی میباشد.وباید به هنگام درخواست برای گرفتن پذیرش از بودجه مالی مکفی برخوردار باشد.

.هزینه ها: هزینه کل تحصیلی در دوره پیش دانشگاهی برای هر نفر 8000دلار میباشد.هزینه های دیگر: 1.صدور پذیرش :100 یورو , 2.ثبت نام دوره های کالج : 350 یورو , 3.بیمه: 20 یورو ,     4.خوابگاه :300یورو,5. دوره های اماده سازی 4هفته ای بعد از پذیرش در ازمونهای ورودی 1200یورو , 6.هزینه ی کل تحصیل در دوره های کالج به زبان المانی 10000دلار میباشد.

خوابگاه:

کالج پچ دارای امکانات اسکان و خوابگاهی مناسب و مجزایی میباشد که این خوابگاه از مزیت نزدیکی به دانشگاه و محیطی ارام در شهر کوچک پچ برخوردار است . داوطلبان بعد از گرفتن پذیرش میتوانند برای اقامت در خوابگاه اقدام کنند و هزینه خوابگاه را قبل از شروع دوره ها پرداخت کنند.هزینه های اسکان شهر پچ به مراتب کمتر از بوداپست میباشد و به علت ارایه خدمات گسترده فرهنگی در این شهر مکان های اسکان و اپارتمان های شخصی متنوع و متناسبی برای رزرو و اقامت وجود دارد.

international.pte.hu

www.dualisdiploma.hu

pecsmedicaluniversity.com

pecsmedicaluniversity.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *