مقایسه تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان

تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان و مقایسه این دو کشور با یکدیگر هدف اصلی این مقاله است؟ چه کسانی می توانند تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان داشته باشند؟ تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان چه شرایطی دارد؟ تتحصیل دکترا در آلمان و انگلستان چه مدارکی نیاز دارد؟در این مقاله سعی بر آن داریم تا مقایسه تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم و بتوانیم نحوه تحقیق و مطالعه در این مقطع در هر دو کشور را بشناسیم و همچنین تفاوت های میان این دو کشور از نظر تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان و نحوه پذیرش و میزان هزینه های پرداختی را به چالش بکشیم.

مدرک فارغ التحصیلان دانشگاه انگلستان مورد تایید اکثر کشورهای دنیا است و با وجود رایگان نبودن این دوره در انگلستان آینده کاری مناسب تری برای این دسته از افراد وجود دارد که یکی از دلایل این موضوع می تواند تحصیل به زبان انگلیسی باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس 3سال است در حالی که در آلمان همین مقطع 4ساله است و با وجود تحصیل به زبان آلمانی ممکن است این دوره طولانی تر از 4سال شود. و همچنین می توانید برای داشتن اطلاعات تکمیلی در مقطع دکترا در کشورهای آلمان و انگلستان با مشاوران مهاجرتی ما در موسسات مشاوره ای MIE تماس داشته باشید.

Phd در آلمان

زمانی که به فکر مطالعه دکتری در خارج از کشور می باشیم بدون شک آلمان (سرزمین ایده ها) به عنوان یک گزینه مد نظر می باشد.

و همچنین لازم به ذکر است تا بدانیم که کشور آلمان به عنوان یک کشور منحصر به فرد سالانه میزبان هزاران دانشجوی دانشگاه بین المللی می باشد. مطالعه در مرکز اروپا که سمبل علم, تحقیق و توسعه است و اینکه در نوآوری در جهانسبقه بسیار خوبی دارد مسلما موضوع قابل تفکری است. آلمان یک کشور در سطح جهانی است که دارای طیف گسترده تحقیقاتی ، دانشگاه ها برتر در رتبه بندی جهان و موسسات تحقیقاتی و همچنین دارای افزایش چشم انداز قابل توجه اشتغال برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری تخصصی.

دوره های دکترا در آلمان تقریبا 4 ساله می باشد که تحصیل در این مقطع هم می تواند به زبان انگلیسی و هم آلمانی قابل ارایه باشد. برای اینکه دانشجو بتواند در مقطع phd  در المان به زبان آلمانی تحصیل کند با یستی مدرک زبان آلمانی DSH و یا  TestDaf داشته باشد. و همچنین برای گذراندن تحصیل در مقطع  phd به زبان انگلیسی در آلمان دانشجو بایستی مدرک آیلتس و یا تافل را داشته باشد و در ضمن کسب موافقت از استاد راهنما در این زمینه الزامی است. از شرایط گرفتن پذیرش دوره phd درکشور آلمان دارا بودن معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.از دیگر شرایط مورد نیازبرای پذیرش در آلمان دارا بودن پرو پوزال مناسب است و این پروپوزال بایستی مورد تایید استاد راهنما باشد. سیستم مقطع phdدر بیشتر دانشگاه ها در آلمان بدین گونه می باشد که دانشجو پس از پاس کردن تعدادی واحد و انجام کارهای تحقیقاتی به صورت پروژه و بعد از اخذ تایید نهایی استاد راهنما میتواند از تز(پایان نامه) خود دفاع کند.

یک تفاوت شاخص در روند پذیرش در دوره phd با دوره های پایین تر مثل دوره کارشناسی ارشد در این است که مرجع صدور پذیرش در این مقاطع با هم متفاوت است به طوری که مرجع صدور پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اونی اسیست می باشد و رای نهایی با این مرکز است ولی در مورد دوره phd مرجع صدور پذیرش در هر دانشگاه به صورت جداگانه است و همین موضوع باعث ارتباط قوی با استاد راهنما می شود که می تواند باعث آسان شدن پذیرش در این مقطع شود.

چقدر هزینه برای گذراندن مقطع دکترا در آلمان لازم است؟

مطالعه دکترا در دانشگاه های دولتی در آلمان بدون هزینه می باشد و همچنین بسته به رشته تحصیلی شخص ماهیانه به دانشجوی مقطع دکتری حقوق پرداخت می شود. هنگامی که شما برای ویزای تحصیلی در آلمان اقدام می کنید بایستی این موضوع را مد نظر داشته باشید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی تقریبا حدود 8،000 یورو در سال را داشته باشید. که بنا به آمار منتشر شده توسط آلمان Studentenwerk، دانشجو به طور متوسط در آلمان حدود 820 یورو در هر ماه نیاز به پوشش هزینه های زندگی خود دارد، که شامل اجاره، غذا، لباس، حمل و نقل، مواد کار، تفریحی، و غیره می شود. دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه هر ترم نیاز پرداخت “سهم ترم” دارند. که هرترم با توجه به پرداخت این هزینه یک کارت دانشجویی به دانشجویان داده می شود که به عنوان یک بلیط در خدمت دانشجویان است (برای استفاده ارزان یا رایگان حمل و نقل عمومی) و دارنده حق این را دارد از کافه تریا دانشجویی و مکانهای فرهنگی متعددی مانند استخرهای شنا، موزه ها، سینما، و غیره استفاده کند.

Phd  در انگلستان

انگلستان فرصت مناسبی برای دانشجویان ارائه می دهد تا بتوانند صلاحیت های علمی بین اللملی شناخته شده و مورد احترام را به دست آورند در حالی که در همان زمان از تجربه زندگی در یک محیط فرهنگی غنی و متنوع برخوردار می شوند. آموزش عالی بریتانیا در کیفیت تدریس و پژوهش مشهور است.

بسیاری از دانشگاه های برجسته بریتانیا در ارایه امکانات پژوهشی در سطح جهانی و تولید تحقیق از بالاترین استاندارد برخوردار است، و همچنین این امکان را برای دانشجویان و آموزش فراهم می سازد تا بتوانند از دانش و تخصص برخی از متخصصان تحسین شده در جهان بهره مند شوند.

دانشگاههای بریتانیا دانشجویان را به تفکر خلاق و یادگیری مستقل در یک محیط تحریک می کند، و همچنین ارزش و کیفیت آموزش و پرورش در دانشگاه های انگلستان مورد تایید کارفرمایان در سرار جهان می باشد و تمامی فارغ التحصیلان در این کشور را به رسمیت می شناسند.

و تحصیل دکترا در آلمان و انگلستان یک فرصت بسیار عالی برای دانشجویان بین المللی است به منظور بهبود مهارت های زبان انگلیسی و افزایش شرایط اشتغال در آینده برای این دانشجویان.

کیفیت تدریس در دانشگاههای انگلستان به دقت توسط آژانس دولت بریتانیا (تضمین کیفیت آموزش عالی) ارزیابی شده است. و این ارزشیابی در موضوعات و معیار های مختلف مانند طراحی برنامه درسی، پشتیبانی دانشجو، منابع یادگیری و غیره مورد بررسی قرارگرفته است.

دوره phd در کشور انگلستان به طور معمول 3 سال به طول می انجامد که این دوره عموما به صورت تحقیق انجام می پذیرد که غالبا دانشجو طبق علایق و دوره های تحصیل قبلی و همچنین اعلام آمادگی و قبول سوپر وایزر(استاد راهنما) یک موضوع را انتخاب می کند و در همان زمینه به کشف مجهولی دست می یابد و تحقیق جدیدی را به عرصه ظهور می رساند.

و در ضمن برای ورود به مقطع دکتری در انگلستان دانشجو می بایست مدرک کارشناسی ارشد و مدرک آیلتس ودر ضمن رزومه خوبی را به دانشگاه برای پذیرش ارایه دهد.مدرک آیلتس مورد نیاز برای این مقطع آیلتس 7به بالا می باشد.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی داشتیم تا مقایسه اجمالی در مورد دوره های دکتری در کشور آلمان و کشور انگلستان را داشته باشیم و شرایط کلی در این مقطع را در این دو کشور برای شما عزیزان ذکر کرده تا تصمیم گیری سهل تری نسبت به این دو کشور داشته باشید و در آخر این موضوع را بایستی مدنظر قرار داد که تحصیل در کشور آلمان دارای مزیتی مثل تحصیل رایگان می باشد و در عین حال تحصیل به زبان آلمانی را نباید فراموش کرد هرچند که دراین کشور در رشته های محدود تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.  اما تحصیل در انگلستان با وجود پرداخت هزینه برای تحصیل در این کشور دارای این برتری می باشد که شما به زبان انگلیسی تحصیل می کنید و همانطور که قبلا ذکر کردیم شرایط شغلی مناسب تری برای آینده پیش روی دانشجویان قرار می گیرد . در ضمن مدرک کشور انگلستان به دلیل انگلیسی زبان بودن قابل ارایه در اکثر کشورهای دنیا می باشد.حال برای اطلاع و آگاهی از شرایط پذیرش و نحوه پذیرش در این دو کشور با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس بفرمایید.

www.daad.de

www.studying-in-germany.org/

www.findaphd.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *