مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و شرایط عمومی
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و موسسه معتبر mie
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مدارس
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع لیسانس
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع دکتری
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و دانشگاههای برتر این کشور
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و بورسیه تحصیلی
 • مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و سخن پایانی
مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و مقدمه ای بر آن

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و پروسه مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان آشنا شدن با نظام تحصیل در کشور آلمان و اینکه آیا در این کشور تحصیل مجانی هست یا خیر و اگر تحصیل رایگان نیست هزینه شهریه مدارس و دانشگاه ها چقدر میباشد و بسیاری دیگر از سوالات شما عزیزان در رابطه با مهاجرت تحصیلی به آلمان در این مقاله مورد بحث و مطالعه دقیق قرار خواهد گرفت. مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان یکی از پر مخاطب ترین موارد مهاجرت است. آیا مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان امکان دارد؟ شرایط تحصیل در آلمان و دریافت وقت سفارت آلمان چگونه است؟ در مقاله حاضر به سوالات شما در زمینه  تحصیل در آلمان می پردازیم و  به شما خوانندگان محترم این مقاله پیشنهاد می کنیم که برای اطلاعات تکمیلی و کاملتر با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از تجربیات مشابه. در این زمینه استفاده نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به آلمان دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل کردن در کشور آلمان مقوله‌ای است که بسیار مورد توجه مهاجران به کشور آلمان قرار می گیرد زیرا این کشور از مدارس و دانشگاه های بسیار معتبر و سطح بالا سود می برد و نظام تحصیلی این کشور بسیار پیشرفته می باشد و چون کشوری است که از اقتصاد و تکنولوژی بالایی برخوردار هست و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد شرایط برای تحصیل در این کشور و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور آلمان بسیار مهیا است. از مهمترین دلایلی که موجب شده کشور آلمان برای تحصیل  بسیار مناسب باشد عبارتند از: دانشگاههای با رنکینگ بالا، شهریه پایین، هزینه زندگی مناسب، امکان کار پاره وقت در بین تحصیل، بازار کاری خوب  و یاد گرفتن زبان آلمانی که یکی از سه زبان زنده دنیاست. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در آلمان با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و موسسه معتبر mie

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان از جمله مباحثی است که مورد توجه خیلی از مهاجران قرار می گیرد و از آنجا که وقت سفارت کشور آلمان نسبتاً طولانی و طبق آخرین اطلاعات. بالغ بر ۱۴ ماه به طول می انجامد لذا موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال تجربه در امر مهاجرت راهکارهای بسیار خوب و مناسبی را برای وارد شدن به این کشور هرچه سریعتر به کشور آلمان در نظر دارد و فعالیت‌های بسیار خوبی می‌تواند در این زمینه به شما خوانندگان عزیز این مقاله ارائه دهد که می توانید با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور. تماس حاصل نموده و از مشاوره های رایگان کارشناسان موسسه استفاده نمایید.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مدارس

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

اعزام دانش آموز به مدارس کشور آلمان مبحثی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و خیلی از والدین سراسر دنیا ترجیح می دهند فرزندان خود را برای تحصیل. در مدارس این کشور بفرستند و از مقاطع پایین به تحصیل خود بپردازند. در کشور آلمان تقریبا ۳۰۰ مدرسه شبانه روزی وجود دارد که هم مدارس شبانه روزی برای پسران. و هم دختران و هم مختلط میباشد مدارس این کشور به صورت ترمی میباشد و در هر ترم کارنامه بچه ها اعطا می شود. در کشور آلمان. نمرات محصلین بر اساس نمرات از یک الی شش مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع لیسانس

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

لازمه تحصیل در مقطع لیسانس این است که حتماً باید از دانشگاههای کشور آلمان پذیرش داشته باشید. دوره تحصیل در کشور آلمان در مقطع لیسانس چهار سال به طول می‌انجامد و مواردی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان مد نظر باید قرارداد عبارتند از:

 • مدرک زبان که البته بستگی به دانشگاه و رشته فرق می‌کند و یا انگلیسی و آلمانی می‌باشد مدرک دیپلم فرد متقاضی که باید بررسی شود

 • بعضی از رشته ها احتیاج به کنکور ورودی دارند مثل رشته های پزشکی.

 • معدل و ریز نمرات فرد متقاضی که باید بررسی شود

 • برای اینکه شانس پذیرش برای دانشگاه های این کشور افزایش یابد بهتر است بیش از یک دانشگاه برای پذیرش اقدام شود

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع کارشناسی ارشد دارای ضوابط و نکات مهمی است که باید مد نظر قرار داد طول دوره فوق لیسانس در کشور آلمان دو سال به طول می انجامد در کشور آلمان فوق لیسانس ۱۲۰ واحد می باشد که باید دانشجویان پشت سر بگذارند. ۹۰ واحد شامل دروس تحصیل واحد های عملی و امتحانات می باشد و سی واحد باقیمانده مربوط به همان دروس است. در کشور آلمان چندین نوع فوق لیسانس وجود دارد مثل کارشناسی ارشد رشته های علوم پایه و یا کارشناسی ارشد در رشته های هنر و همچنین به طور کلی فوق لیسانس یا پیوسته. یا ناپیوسته و بستگی به علم و بستگی به رشته تحصیلی هم دارد مانند رشته بیوشیمی که فرد مستقیماً از مقطع کارشناسی می توانند کارشناسی. را اخذ نماید و پیوسته می باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع دکتری

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع دکترا عموماً نیاز به پیدا کردن سوپروایزر است. برای پیدا کردن سوپروایزر میتوان در سایت ها. دانشگاه های آلمان رشته مورد نظر و سوابق دانشگاه را ببینید و با کارهای تحقیقاتی و سوابقی که برای اساتید میفرستید استاد راهنمای خود را پیدا کنید در کشور آلمان. پارسال حدود ۳۰ هزار دانشجوی دکترا از دانشگاه این کشور فارغ التحصیل شدند که آمار بسیار خوبی در میان کشورهای اروپایی می باشد چون این کشور در سطح دکترا بسیار قوی عمل می کند. رنکینگ دانشگاه های این کشور بسیار بالا و قوی است.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و دانشگاههای برتر این کشور

دانشگاههای کشور المان در سطح جهانی از رنکینگ نسبتا بالایی برخوردار هستند و مدارک فارغ التحصیلان در سراسر دنیا مورد تایید است. در جدول زیر به رتبه دانشگاههای آلمان می پردازیم.

دانشگاههای آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی

برای تحصیل در دانشکاههای دولتی آلمان باید ماهی حدود 200 یورو شهریه پرداخت نمایید اما برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی معمولا از سالی 10تا 30هزار یورو در سال بسته به رشته و دانشکاه باید پرداخت نمایید. هزینه زندگی در آلمان نیز بستگی به روش زندگی شما دارد اما به طور میانگین برای هر نفر ماهی 800 یورو هزینه زندگی است. جدول هزینه های زندگی در آلمان را در زیر مشاهده می کنید.

تحصیل دکترا در آلمان
هزینه زندگی در آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و بورسیه تحصیلی

در دانشگاههای دولتی آلمان تحصیل رایگان است. اما موسسه daad بورسیه هایی را برای تحصیل در المان در نظر گرفته است که به دانشجویان واجد شرایط اعطا می نماید.

تحصیل در آلمان

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های آلمان:

 • مهندسی مکانیک

 • مهندسی برق

 • ریاضیات

 • مهندسی صنایع

 • علوم بهداشت و...

 • حقوق

 • پزشکی و پیراپزشکی

 • علوم انسانی

 • علوم طبیعی

 • حسابداری

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

لازم به ذکر است که در دانشگاه های واقع در کشور آلمان ، دانشجویان می توانند اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری نمایند. در دانشگاه های آموزشی حرفه ایی ، دانشجویان به صورت تخصصی و حرفه ایی تر ، به تحصیل می پردازند و به جنبه کاربردی تحصیلی نسبت به جنبه کاربردی بیشتر پرداخته می شود.(این مقاله با عنوان مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد. (در دانشگاه های ارائه دهنده خدمات آموزشی ، هنر ، موسیقی و فیلم ؛ می توان گفت که بیش از 58 دانشگاه در آلمان رشته های هنری ، در زمینه موسیقی ، هنر ، فیلم ، سینما ، گرافیک و ….. خدمات ارائه می دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان:

 • پاسپورت معتبر متقاضی

 • اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان

 • گواهی تائید شده و ترجمه شده سه سال پایانی دوره متوسطه

 • گواهی تائید شده و ترجمه شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

 • در صورت وجود رزومه شغلی ، مدارک و سوابق تائید شده آن ارائه گردد

 • پرداخت هزینه صدور ویزا و یا روادید

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 • پذیرش تحصیلی متقاضی

 • عکس رنگی پاسپورتی متقاضی

 • دو کپی تائید شده شناسنامه

 • گواهی تمکن مالی متقاضی به مبلغ حدود ده هزار یورو

متقاضیان جهت مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان ، بایستی ابتدا در یکی از دانشگاه های آلمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند و متعاقب ان از طریق سفارت ، اقدام به اخذ ویزا دانشجویی نمایند ، در اینجا لازم به ذکر است که کسانی اقدام به اخذ ویزای توریستی می نمایند ، نمی توانند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی نمایند ، چراکه مدارک ویزای توریستی با مدارک ویزای تحصیلی ، جهت ارائه به سفارت متفاوت می باشد.(این مقاله با عنوان مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.کلیه دانشجویان در کشور آلمان به صورت نیمه وقت و یا پارت تایم حدود 20 ساعت اجازه کار دارند که مجموع آن در سال حدود 960 ساعت در سال است.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه آلمان و اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای دانشجویی آلمان
مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و سخن پایانی

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان و شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به این کشور در مقاله حاضر مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در ایت مقاله سعی نمودیم به هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و همچنین تحصیل در مقاطع مختلف بپردازیم. در پایان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاهها مطرح نموده و در اسرع وقت پاسخ ان را دریافت کنید. همچنین می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور جهت مشاوره رایگان تماس برقرار نمایید. ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت نیز می تواند به شما کمک شایانی در امر مهاجرت نماید و چراغ راه شما در زمینه مهاجرتی موفق باشد.

2 پاسخ
 1. mie editor3
  mie editor3 گفته:

  سلام.بنده احمدرضا هستم ۱۹ ساله از تهران.بنده دانشجوی برق صنعتی در دانشگاه آزاد هستم.دیپلم هنرستانی دارم و پیش دانشگاهی نرفتم.بنده شخص آنچنان فنی ای نیستم و اطلاعات کافی راحع به رشتم ندارم و خودم رو فرد فنی نمیدونم…در سر داشتم ک کاردانی برقم رو بگیرم و برای کاردانی به کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی اقدام کنم و بعد از اتمام دوره لیسانس،برای دوره ی ارشد mba توی اتریش یا المان بخونم…ولی دو دل هستم ک مدیریت بخونم یا رشتمو ک برق هستش ادامه بدم و برای ارشد بیام اتریش یا آلمان(با توجه به اینکه شخص فنی ای نیستم و اطلاعات کافی و دانش رشتمو ندارم)..دو دل هستم که چکار کنم و از شما برادر بزرگوارم تقاضا دارم برادر کوچکتون رو راهنمایی کنید…با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3
   mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله برای تحصیل می توانید برای آلمان و اتریش اقدام نمایید اما شرایط شما قبل از اقدام بهتر است بررسی شود که برای این امر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *