روش های مهاجرت به آلمان

  • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
  • مهاجرت به آلمان از طریق کار
  • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
  • مهاجرت به آلمان از طریق تولد
  • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
  • مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان در یک نگاه

آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده ؛ از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌ مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون و 293 هزار نفر پر جمعیت ‌ترین کشور اروپا است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ ها می‌ توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. آلمان هنگام جنگ فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ملت-دولت متحد شد. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می ‌شود.

فرم ارزیابی رایگان:

شما میتوانید از طریق این فرم درخواست خود را برای ما ارسال نمایید و کارشناسان ما پس از انجام بررسی های لازم با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

صحبت های استاد ملک پور درباره مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از روش های بسیاری امکان پذیر است و افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند می توانند از روش های متعددی اقدام نمایند. روش هایی که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد عبارتند از: مهاجرت  به آلمان از طریق تحصیل در آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق کار در آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی ، مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تولد در آلمان . که افراد متقاضی مهاجرت به آلمان می توانند از یکی از روش هایی که مایل هستند برای مهاجرت خود اقدام نمایند. در این مقاله موسسه مشاوره ای MIE به بررسی انواع روش هایی که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد می پردازد و تمامی روش های مهاجرت به آلمان را برای شما عزیزان شرح می دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

با توجه به اینکه کشور آلمان سیستم خون را دارا می باشد فرزندی که در آلمان از پدر و مادر غیر تبعه آلمانی متولد شود تابعیت پدر و مادر به فرزند اعطا می شود و اگر فرزندی در آلمان و از پدر و مادر آلمانی متولد شود فرزند هم به تبعیت از پدر و مادر تابعیت آلمان را اخذ می نماید. تابعیت از طریق خون یکی از اصلی ترین انواع تابعیت می باشد که افراد می توانند از این طریق تابعیت کشور پدر و مادر خود را اخذ نمایند. اگر فرزندی در آلمان متولد شود و تابعیت آن معلوم نباشد تابعیت آلمان به فرد اعطا می شود. همچنین اگر فردی به مدت 8 سال در آلمان اقامت دائم داشته باشد فرزندی که متولد می شود می تواند اقامت و تابعیت آلمان را اخذ نماید.

فایل تصویری استاد ملک پور در باب قواعد تولد

فایل تصویری استاد ملک پور در باب تولد در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اشخاصی که قصد ازدواج در آلمان را دارند باید بدانند که این افراد باید با فردی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج نمایند تا بتوانند اقامت و سپس تابعیت آلمان را از این طریق اخذ نمایند. همچنین نکته مهمی که وجود دارد این است که فردی که قصد ازدواج با یک تبعه آلمانی را دارد باید بتواند اثبات نماید که 2 سال از زمان آشنایی آنها گذشته است و همچنین 3 سال هم از زمان ازدواجشان گذشته باشد تا فرد غیر تبعه بتواند برای اقامت و سپس تابعیت آلمان اقدام نماید. در اینجا بهتر است بدانید که ازدواج با یک تبعه ی آلمانی منجر به اقامت و تابعیت فرد متقاضی خواهد شد. اگر فردی قبلا با یک فرد غیر تبعه آلمان ازدواج کرده باشد و قصد ازدواج با یک تبعه آلمانی را داشته باشد باید ملغی شدن تمام ازدواج های قبلی خود را اثبات نماید و سپس با فرد تبعه آلمان ازدواج نماید.

نکات مهم در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج:

1.اقامت از طریق ازدواج در آلمان هیچ ارتباطی با جنسیت ندارد.

2.شخصی که در خارج از کشور آلمان باشد و با یکی از اتباع آلمانی ازدواج کند  شخص تبعه ی آلمان باید  اثبات کند که دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود  و همسرش می باشد.

3.حتما شرایط اقامتی فرد آلمانی را بررسی بنمایید.

4.پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز را بررسی دقیق نمایید.

5.با یک حقوقدان شرایط ازدواج را پیش از مهاجرت به آلمان بررسی بفرمایید.

6.مسائلی نظیر نفقه،مهریه در برخی موارد تحت تاثیر قانون آلمان و ایران در تعارض قرار میگیرد.حتما با وکلای متخصص حقوق بین الملل مشورت بفرمایید.

فایل توضیحات استاد ملک پور درباره ی ازدواج با خارجی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بنا بر دلایلی واقعی نظیر دلایل سیاسی،رنگ و نژاد،دلایل دینی و مذهبی یا عضویت در گروه های خاص که شخص در خطر جانی و  مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است امکان پذیر میباشد.این افراد برای بقای زندگی و آرامش و امنیت خود مجبور به ترک کشور خود و پناهدگی در آلمان میگردند.لذا افرادی که دلایل واقعی پناهندگی را ندارند با توجه به شرایط نامساعد پناهندگان هرگز این روش به آنان توصیه نمیگردد.

امروزه بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی در آلمان و سایر کشور ها را دارند،پناهنده ی واقعی نمیباشند.این گونه افراد غالبا در گروه افراد واجد شرایط مهاجرت از طرق قانونی ذکر شده همچون تحصیل،کار و … میباشند و پناهندگی راه مناسبی برای آنان نیست.لازم است بدانید موسسه ی حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را به شما عزیزان توصیه نمیکند و خدماتی در باب پناهندگی در آلمان ارائه نمیدهد.

دلایل عدم توصیه پناهندگی:

1-وضعیت افراد پناهنده در آلمان در ابهام است.

2-پناهندگان دارای شرایط مساعد زندگی و رفاه اجتماعی بالا نمیباشند.

3-پس از مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی شخص قادر به بازگشت به کشورش نمیابشد.

4-چنانچه شخص شرایط واقعی یک پناهنده را نداشته باشد مجبور به دروغ به کشور خود و کشور آلمان خواهد بود.

راه های بهتری برای مهاجرت قانونی به آلمان وجود دارد که بسیاری از افراد میتوانند از آن طرق بهره گیرند.برای اخذ مشاوره و بررسی شرایط شما در خصوص روش های مهاجرت به آلمان میتوانید با موسسه ی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

فایل صوتی استاد ملک پور درباره ی پناهندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

با توجه به نرخ بیکاری آلمان به میزان  3.4 درصد،از نظر وکلای مهاجرتی در صورت داشتن شرایط و صلاحیت های لازم شانس یافتن کار در این کشور برای افراد خارجی وجود دارد.اشخاصی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار را دارند بهتر است بدانند که در کشور آلمان 2 نوع ویزای کار وجود دارد که افراد می توانند از این طریق اقدام نمایند. در مورد ویزای کار باید به عرض شما عزیزان برسانیم که فرد متقاضی ویزای کار آلمان باید در آلمان job offer (پیشنهاد کاری) یا کار فرما داشته باشد که انجام این پروسه 6 ماه زمان می برد و دلیل این امر این است که کار مورد نظر باید به مدت 3 ماه در کشور آگهی شود و فرد مورد نظر ویزای کار یافت نشود و سپس به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی شود و باز هم فرد مورد نظر ویزای کار یافت نشود سپس کار مورد نظر به فرد متقاضی داده شود اما یک نمونه دیگر از ویزای کار بدین صورت است که یک ویزای 6 ماه برای فرد متقاضی کار در آلمان گرفته می شود و فرد می تواند کار مورد نظر خود را در آلمان بیاید که این امر می تواند منجر به اخذ بلو کارت برای فرد و همچنین منجر به اخذ اقامت و همچنین اخذ تابعیت فرد شود. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که فردی که از طریق ویزای 6 ماه جستجوی کار وارد کشور آلمان می شود در ابتدای امر اجازه بردن همراه ( همسر و فرزند ) را نخواهند داشت اما پس از اینکه فرد کار مورد نظر خود را یافت و مسکن مناسب را تهیه نمود می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد.

برای اخذ اطلاعات بیشتر از قسمت های موجود و مقالات مرتبط استفاده نمایید و درباره ی مهاجرت به آلمان از طریق کار اطلاعات لازم و دقیق را بدست آورید.

مشاغل پردرآمد در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند بهتر است بدانند که برای اخذ ویزا و همچنین پذیرش باید دارای دیپلم 12 ساله باشند تا بتوانند از طریق تحصیل در آلمان اقدام نمایند. همچنین افرادی که دارای دیپلم 12 ساله نمی باشند یعنی 12 سال را تحصیل نکرده اند نمی توانند مستقیما وارد دانشگاههای آلمان شوند بلکه بر طبق قوانین آلمان این افراد باید در ایران و در کنکور سراسری پذیرفته شوند تا بتوانند وارد دانشگاههای آلمان شوند و در آنجا تحصیل نمایند. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که افرادی که در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند هم این امکان را دارند که در دانشگاههای کشور آلمان به تحصیل بپردازد اما این افراد باید سال 3 دانشگاه آزاد باشند تا بتوانند اقدام نمایند.

فایل صوتی استاد ملک پور در باب تحصیل در آلمان

فایل صوتی استاد ملک پور در باب تحصیل در آلمان

فایل صوتی استاد ملک پور در باب تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

در مورد قوانین آلمان در مورد سرمایه گذاری بهتر است اینگونه بیان نماییم که اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند باید مبلغ کافی برای سرمایه گذاری در کشور را داشته باشند تا بتوانند برای سرمایه گذاری اقدام نمایند اما نکته مهمی که برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد این است که فرد باید یک بیزینس پلن قوی ارائه نماید که این بیزینس پلن در واقع هدف اقتصادی فرد از ایجاد فعالیت و ثبت شرکت در آلمان می باشد که بیزنیس پلنی که فرد ارائه می دهد باید ایجاد سود نماید و بتواند درآمد زایی خوبی را داشته باشد. هزینه ثبت شرکت در کشور آلمان متفاوت می باشد و بستگی به بیزینس پلنی دارد که فرد ارائه می دهد اما می تواند از بین 25000 یورو تا 35000 یورو متغیر باشد. همچنین فرد می تواند با ثبت شرکت در آلمان اقامت و سپس تابعیت آلمان را اخذ نماید همچنین فرد متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد.

فایل تصویری استاد ملک پور درباب ثبت شرکت در آلمان

فایل تصویری استاد ملک پور درباب خرید ملک در آلمان

سخن آخر در خصوص مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان در 6 روش به صور علمی و تخصصی برای شما بررسی شد.در انتهای مقاله باید بیان نماییم که اگر متقاضی مهاجرت به آلمان هستید از روش های بسیاری می توانید اقدام نمایید و پس از مهاجرت به آلمان به اقامت و تابعیت آلمان نیز دست یابید. با توجه به اینکه شرایط هر فرد برای مهاجرت به آلمان متفاوت خواهد بود افرادی که متقاضی مهاجرت به آلمان هستند می توانند با بررسی شرایط خود برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایند و بهترین روش را برای مهاجرت به آلمان انتخاب کنند.

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید می توانید برای دریافت اطلاعات کاملتر با موسسه مشاوره ای MIE مشاوره نمایید و اطلاعات جامع تری در مورد مهاجرت به آلمان را بدست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *