مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا و بررسی انواع روش های مهاجرت

 • مهاجرت به آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی مهاجرت به آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا از طریق کار
 • مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی برای مهاجرت به آمریکا
 • اخذ تابعیت آمریکا
 • سخن پایانی
مهاجرت به آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به آمریکا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به آمریکا ، روش های مهاجرت به این کشور٬  مدارک و شرایط لازم جهت مهاجرت در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. افراد٬ ممکن است با سوالاتی از این قبیل٬ مواجه شوند که آیا مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یا کار امکان پذیر است؟ روش های مهاجرت به آمریکا چیست؟ معایب و مزایای روش های مختلف مهاجرت به این کشور چیست؟ مهاجرت به آمریکا روش های مختلفی دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار  MIE اتریش نگارش گردیده است٬ سعی شده به طور کامل در رابطه با تمامی این مطالب٬ اطلاعات مختصری در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در صورت هرگونه سوال و ابهام  در رابطه با روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت و اقامت در این کشور و هزینه های زندگی در آمریکا٬ می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از خدمات مشاوره ی رایگان استفاده کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به آمریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در آمریکا

شرایط عمومی مهاجرت به آمریکا

آمریکا کشوری ثروتمند است. این کشور پیشرفته دارای اقتصادی قوی و ثابت است، به طوری که نرخ بیکاری در آمریکا همواره در حال کاهش میباشد. امروزه نرخ بیکاری در آمریکا به کمترین مقدار خودش، در 50 سال اخیر رسیده است و روند افزایش حقوق کارگر نیز، روال افزایشی را در پیش داشته است. همچنین آمریکا، دارای دانشگاههایی با رنکینگ برتر جهانی است. همه ی این عوامل، بخشی از دلایلی هستند که، مهاجرت به آمریکا را، افزایش میدهند. برای وارد شدن به خاک آمریکا و اخذ اقامت این کشور، راههای متفاوتی از جمله ازدواج، تولد نوزاد، کار، سرمایه گذاری و تحصیلی، موجود است، که شما میتوانید با توجه به شرایط و موقعیت خودتان، یکی را انتخاب نمایید.

زندگی در آمریکا
زندگی در آمریکا

انواع راههای مهاجرت به آمریکا

در این قسمت به طور مختصر به بررسی 6 روش مهاجرت، بعلاوه مهاجرت برای هنرمندان می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر روش مهاجرتی به طور خاص می توانید مقالات مختص به روشهای مهاجرتی را مطالعه نمایید.

 • مهاجرت به آمریکا از طریق کار

  آمریکا، یکی از کشورهای پیشرفته و مرفه در جهان است. اقتصاد قوی، نرخ پایین بیکاری و افزایش رو به رشد دستمزد ها، از دلایلی است که افراد، آمریکا را برای کار برمیگزینند و مهاجرت به آمریکا را هدف خود قرار میدهند. برای دریافت ویزای کاری آمریکا، ابتدا می بایست یک درخواست کاری از کارفرمای آمریکایی داشته باشید و با این کارفرما قراردادی یک ساله تنظیم نمایید. کارفرما، قبل از اینکه یک کارگر خارجی را استخدام نماید، باید یک آگهی مربوط به آن شغل را، در روزنامه های سراسری و رسمی آمریکا به چاپ برساند. اگر شخصی را برای آن کار پیدا نکرد، میتواند اقدام به استخدام فردی خارجی نماید. شما برای یافتن کار در آمریکا، میتوانید به مؤسسات کاریابی سر بزنید و برای آنها رزومه بفرستید، اینگونه روند یافتن کار شما سرعت میگیرد. نمودار کاهش نرخ بیکاری در آمریکا را می توانید در زیر ببینید.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

  آمریکا، اولین مقصد افراد برای تحصیل است. زیرا این کشور، دارای دانشگاه های زیادی با رنکینگ های جهانی است. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، یکی از راههای دریافت ویزا و اقامت این کشور است. برای این منظور، شما باید حتما، دارای مدرک زبان انگلیسی باشید. مدارک تحصیلی و ریز نمرات شما، باید از یک دانشگاه معتبر باشد. با توجه به هزینه های بالای زندگی، اکثر دانشجویان به دنبال دست یابی به بورسیه تحصیلی این کشور هستند، تا همه و یا بخشی از هزینه های خود را کاهش دهند. برای بورس تحصیلی گرفتن در آمریکا، نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر و رزومه ای قوی هستید. داشتن مقالاتی در ژورنالها و کنفرانس های بین المللی و معتبر، معدل بالا، مدرک تحصیلی مقطع قبلی از دانشگاهی معتبر و سطح علمی بالا، از جمله خصوصیات یک رزومه قوی محسوب میگردد. برخی از بورسیه های موجود در آمریکا، بورسیه تحصیلی دانشگاه CORNELL، بورسیه کالج DARTMOUTH و بورسیه تحصیلی دانشگاه East Tennessee، اشاره نمود. که این بورسیه ها هرکدام تحت شرایط خاصی به افراد با استعداد که جویای علم هستند، اعطا می گردد و کمک هزینه زندگی و رفت و آمد و شهریه دانشگاه را تقبل می نماید.

تحصیل در آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش های عالی و راحت برای مهاجرت و کسب درآمد عالی است. برای سرمایه گذاری در هر کشوری، توجه به میزان مالیات، نرخ تورم، میزان امنیت سرمایه گذاری و دیگر شاخص ها بسیار مهم و ضروری است.  آمریکا به دلیل اقتصاد پیشرفته و زیر ساخت های اقتصادی قوی، و همچنین سیستم حقوقی شفاف، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را کسب نموده است. آمریکا همیشه از سرمایه گذاران خارجی با ثبات بالا در بازار، استقبال مینماید. برای سرمایه گذاری در آمریکا انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. در اکثر این ویزاها، شما دیگر نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا حتی تحصیلات ندارید. در این نوع مهاجرت به آمریکا، شما میتوانید، برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست اقامت بدهید. در ویزای سرمایه گذاری از نوع EB5، سرمایه ای که در آمریکا سرمایه گذاری نمده اید، پس از 5 سال با محاسبه روز شمار سود آن، به شما برگشت داده میشود.

  در ادامه نمودار ریسک سرمایه گذاری در آمریکا که 1% است را می بینید که نشان می دهد که سرمایه گذاری در آمریکا 99% امنیت دارد.

سرمایه گذاری در آمریکا
نمودار ریسک سرمایه گذاری در آمریکا
 • مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

  اگر قصد دارید که به آمریکا مهجرت نمایید و فرزند شما در آنجا متولد بشود، تا از این طریق اقامت آمریکا را کسب نمایید باید بگوییم که، تا فرزند شما به سن 21 سال نرسد، هیچ سودی برای دریافت اقامت والدین ندارد. اخذ اقامت تولد، به دو صورت خاک و خون است. که در کشور آمریکا، اصل خاک برقرار میباشد و اصل خاک به این صورت است که، هر فرزندی که در خاک آمریکا متولد میشود، تابعیت کشور آمریکا را دریافت مینماید. حال اگر فرزندی در خاک آمریکا به دنیا بیاید، ولی خودش از طریق خون تابعیت یک کشور دیگر را، داشته باشد، به وی تابعیت دوگانه میدهند. در صورتی که نوزادی در خاک آمریکا به دنیا بیاید و یکی از والدین وی تابعیت آمریکا داشته باشند، میتواند برای تابعیت آمریکا تحت قسمت C301 قانون مهاجرت آمریکا، اقدام نماید.

 • مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

  مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که افراد بسیاری از این طریق اقدام می نمایند. دو نوع ویزای ازدواج وجود دارد. همسر و نامزد، از ویزاهای ازدواج هستند. نوع اولی یعنی همسر، به این صورت است که یک شهروند آمریکایی با یک نفر غیر آمریکایی ازدواج نموده است. همسر این شهروند آمریکایی، میتواند برای دریافت اقامت دائم درخواست نماید. در ویزای نوع نامزدی، دو نفر هنوز به طور رسمی با یکدیگر ازدواج نکرده اند، و میخواهند در آینده ی نزدیک با یکدیگر ازدواج نمایند. در این نوع ویزا، حتما باید پاسپورت داشته باشید. مراحل اخذ ویزا، 8 ماه به طول می انجامد. در این نوع ویزا شما، 90 رو ز وقت دارید که ازدواج نمایید، و درصورتی که ازدواج شما کنسل شد، 180 روز وقت دارید که خاک آمریکا را ترک کنید. البته بعدا نیز میتوانید برای این نوع ویزا، اقدام کنید.

 • مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

  پناهندگی یکی از روش های مهاجرت می باشد که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این روش موجب در خطر قرار گرفتن جان و مال افراد، می شود. چرا که، بسیاری از سودجویان، با فریب دادن افراد و وعده دروغین، آنان را در این راه قرار می دهند. پناهندگان در کشور مقصد، نیز به عنوان یک فرد درجه دو محسوب می شوند و آرامش نخواهند داشت و در نهایت دچار افسردگی می شود. موسسه حقوقی ملک پور، توصیه میکند از روش های جایگزین، همچون کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … اقدام نمایند. موسسه حقوقی ملک پور، در زمینه پناهندگی، نمی تواند هیچ گونه خدماتی به شما ارائه دهد.

 • مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

  با توجه به شرایط عالی کار و زندگی و حتی تحصیل در آمریکا، افراد زیادی خواهان مهاجرت به آمریکا هستند. همچنین، افراد هنرمند و موفق نیز، تمایل بسیاری جهت مهاجرت به این کشور دارند. ویزاهای گونانگونی برای ورزشکاران، هنرمندان و افراد موفق، وجود دارد. از جمله ی این ویزاها میتوان به P-1، P-2، P-3، اشاره نمود. ویزای آمریکا برای افراد خاص میگوید که، افرادی که بتوانند ثابت نمایند، توانایی فراتر از افراد عادی و معمولی دارند، میتوانند از این نوع ویزا استفاده کنند. این ویزا شامل حال سه دسته افراد میشود: 1. افرادی که شرایط هنری، فیزیکی و ضریب هوشی بالایی دارند. 2. ورزشکاران و هنرمندان 3. مدیران بین المللی یا چند ملیتی.

  باید افرادی که برای این نوع ویزاها اقدام مینمایند، نشان دهند که در کشورشان، از آنها تقدیر و تشکر نموده اند. جایزه و حتی تقدیر نامه کوچک میتواند این موضوع را نشان دهد. سپس باید ثابت کنید که در آمریکا نیز مورد استقبال قرار میگیرید و موفق خواهید بود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به آمریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آمریکا

هزینه های زندگی برای مهاجرت به آمریکا

آمریکا کشوری ثروتمند و پیشرفته میباشد. کیفیت زندگی در آمریکا بسیار چشمگیر و بالا است. به دلیل همین بالا بودن کیفیت زندگی، هزینه های زندگی نیز بسیار بالا میباشد. افرادی که تمایل دارند به آمریکا، مهاجرت کنند، می بایست از هزینه های زندگی در این کشور، مطلع گردند. هزینه های زندگی در هر ایالت آمریکا نیز، متفاوت است و شما باید متناسب با شرایط خود، یک ایالت را برای زندگی خود انتخاب نمایید. ذکر این نکته، ضروری است که هزینه های زندگی هر فرد، بستگی زیادی به نوع زندگی و خرج او دارد.  مثلا اینکه نوع مسکنی که برای زندگی انتخاب میکنید و یا با چه وسیله ای رفت و آمد میکنید، در هزینه های شما تاثیر فراوانی دارد. در زیر به برخی از هزینه های مهم زندگی در آمریکا، اشاره نموده ایم.

هزینه زندگی در آمریکا

اخذ تابعیت آمریکا

آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان میباشد. این کشور با داشتن زیرساخت های عالی اقتصادی، از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب میشود. سطح علمی دانشگاه های آمریکا بسیار بالاست، به طوری که بیشتر از 10 دانشگاه آمریکا، ده دانشگاه برتر جهان نیز، میباشند. نرخ بیکاری هر ساله روند رو به کاهشی را در آمریکا طی میکند. میزان حقوق در آمریکا رو به رشد و افزایش است. همگی این عوامل باعث شده اند که، افراد زیادی خواهان مهاجرت به آمریکا و اقامت در این کشور باشند. راه های گوناگونی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد، که بعضی از این راه ها نیز، به اخذ اقامت این کشور منجر میشود که در بالا به شرح این روش ها پرداختیم. مهاجرت از طریق تحصیل، نمی تواند سبب اخذ اقامت گردد. در صورتی که پس از تحصیل، کار پیدا نموده و مالیات پرداخت کنید، پنج سال بعد می توانید برای دریافت اقامت دائم و پس از آن چند سال بعد که زبانتان به سطح خوبی رسید، برای گرفتن پاسپورت، اقدام نمایید. بنابراین با کار، به راحتی می توانید، اقامت، اخذ نمایید. از طریق ازدواج نیز می توانید به راحتی پس از اثبات علاقه به همسر خود که شهروند آمریکا می باشید، اقدام به اخذ اقامت دائم و پس از چند سال پاسپورت بگیرید. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت این کشور حتما با یک وکیل مجرب صحبت نمایید، تا بتوانید بهترین نتیجه ی ممکن را کسب نمایید.

ویزای ازدواج آمریکا
پناهندگی در آمریکا

سخن پایانی

مهاجرت به آمریکا، اخذ اقامت آمریکا، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت از روش های مختلف، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امیدوارم، تمامی نکات مربوط به آمریکا را به خوبی، متوجه شده باشید. آمریکا یکی از کشورهای قدرتمند در سرتاسر جهان می باشد که سرانه اقتصاد جهان می باشد و واردات و صادرات بسیار زیادی دارد. همچنین کیفیت زندگی در این کشور٬ بسیار زیاد است. از این رو همواره عده بی شماری٬ قصد مهاجرت به این کشور را دارند. مهاجرت به آمریکا از روش های مختلفی٬ امکانپذیر است٬ از جمله٬ مهاجرت کاری به آمریکا٬ مهاجرت تحصیلی٬ سرمایه گذاری و ازدواج و تولد. موسسه حقوقی ملک پور٬ آماده است تا شما را در زمینه امور مربوط به مهاجرت یاری رساند و با توجه به شرایطتان٬ بهترین روش را جهت مهاجرت به شما پیشنهاد دهد. ذکر این نکته ضروریست که در حال حاضر مهاجرت به آمریکا برای ایرانی ها بسیار سخت است. در صورت بررسی شرایط خود و سوال در این موارد مطرح شده، با موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار MIE اتریش تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *