مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و بررسی شرایط سرمایه گذاری در این کشور

 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی در اتریش
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و معایب آن
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی
مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و امکان گرفتن اقامت اتریش از طریق این راه به همراه روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور به زبانی ساده و سلیس و در عین حال علمی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. آیا امکان گرفتن اقامت از طریق خرید ملک  و یا خودحمایتی در اتریش وجود دارد؟ شرایط سرمایه گذاری در این کشور با توجه به شرایط اقتصادی اتریش چگونه است؟ برای سرمایه گذاری در کشور اتریش با روش قرمزسفید قرمز چه میزان سرمایه لازم است؟ ممکن است سوالات زیادی در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در ذهن شما وجود داشته باشد که با خواندن این مقاله پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت خواهید کرد. اگر بعد از خواندن این مقاله هنوز سوالات و ابهاماتی در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری وجود داشته باشد، می توانید سوالات خود را در زیر همین مقاله ارسال نمایید، تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید. در صورتی که در اقدام برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری مصر باشید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی MIE  تماس  بگیرید و شرایط خود از قبیل سن، تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و شرایط اقتصادی خود را بازگو کنید تا مشاورین ما بتوانند بهترین روش را با توجه به شرایط شما برایتان انتخاب نمایند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در سوئیس و اتریش با سرمایه کم
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در سوئیس و اتریش با سرمایه کم

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش

برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می بایست شرایط اقتصادی و عمومی این کشور را دانست، تا آگاهانه و با علم کامل اقدام به انتخاب مسیر مهاجرتی کرد. اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که در اروپای مرکزی واقع شده است، پایتخت آن، وین می باشد که ۷ سال متوالی جزو بهترین شهرهای دنیا به لحاظ سطح کیفیت زندگی انتخاب می شود. وین قلب اروپا است و به لحاظ شهرسازی، حمل و نقل، محیط زیست، آموزش، فرهنگ و تاریخ در سطح بسیار بالایی از کیفیت نسبت به سایر شهرها در اروپا قرار دارد. این کشور با آلمان  و چک از شمال، با ایتالیا و اسلونی از جنوب، از غرب هم با لیختنشتاین و سوئیس و از سمت شرق با اسلواکی و مجارستان همسایه می باشد.

پرچم اتریش

به لحاظ جمعیتی این کشور ۸٫۸۲۲٫۲۶۷ نفر جمعیت دارد و مساحت آن نیز ۸۳٬۸۷۸ کیلومتر مربع می باشد. برخی از شهرهای مهم اتریش عبارتند از: وین، گراتس، اینسبورک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات و فیلاخ. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد اما تقریبا ۸۰ درصد مردم آن به انگلیسی نیز مسلط می باشند. واحد پول اتریش یورو است. توجه داشته باشید که قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری به نرخ بیکاری این کشور توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا نرخ بیکاری یک کشور نشان دهنده درصد افراد بیکار و شاغل در یک کشور است و می تواند وضعیت اقتصادی یک کشور را مشخص کند.

اطلاعات عمومی اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

در حال حاضر اتریش به خاطر شرایط خوب اقتصادی که در دنیا دارد و هم چنین به خاط اینکه هفت سال متوالی جزو بهترین شهر دنیا به لحاظ سطح کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی انتخاب می شود، گزینه بسیار خوبی برای آن دسته از افرادی هست که قصد مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری را دارند. اما متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری باید توجه کنند که هر نوع سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت در این کشور نمی شود و فقط یک سری از راه های سرمایه گذاری هستند که به افراد تحت شرایط خاصی که می بایست رعایت کنند، اقامت اعطا می کند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

توجه داشته باشید که اتریش قانون دو تابعیتی را نمی پذیرد. هیچ محدودیتی برای خارجیانی که قصد خرید ملک در اتریش را دارند وجود ندارد و عرصه و عیان هر دو به ایرانیان تعلق می گیرد، اما خرید ملک مانند کشورهایی مثل پرتغال و یونان منجر به اخذ اقامت نمی شود. در اتریش تنها به واسطه ثبت شرکت اقامت به افراد تعلق نمی گیرد و می بایست طرح تجاری بسیار قوی برای این کار در نظر گرفته شود تا منجر به گرفتن اقامت شود. در حال حاضر طبق قانون افراد می توانند از طریق خودحمایتی در این کشور بدون این که سرمایه ای انتقال دهند، اقدام به گرفتن اقامت کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری 

برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می بایست استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار داد. اگر به دنبال سرمایه گذاری و نهایتا گرفتن اقامت اتریش هستید، پیشنهاد می شود فقط ذهنتان را معطوف به گرفتن اقامت نکنید و  با توجه به اینکه قصد انتقال سرمایه و دارایی خود را هرچند به مقدار حداقل و کم به این کشور دارید، پیشرفت و رشد اقتصادی آن را نیز در نظر بگیرید. یکی از این فاکتورهای مهم نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در اتریش می باشد که تحت عنوان نموداری در سال های اخیر بررسی شده است:

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم میزان تورم در یک کشور می باشد که نشانگر اوضاع اقتصادی این کشورها می باشد. در اتریش تورم به قدری پایین است که افراد ترجیح می دهند به جای خرید ملک، آن را اجاره کنند و اجاره ها نیز به این صورت است که به طور مثال مردم ملک ها را چند ساله اجاره می کنند. در ادامه نموداری از تورم در سال های اخیر برای متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری آورده شده است:

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

با بررسی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در اتریش می توان از امن بودن و آینده دار بودن سرمایه گذاری در این کشور باخبر شد. یکی از موارد مهمی که باید بدان توجه کرد این است که ریسک مصادره اموال در این کشور بسیار پایین است و حدود ۱ درصد می باشد. مصادره اموال یعنی اینکه دولت کشور میزبان امکان سوء استفاده و محروم کردن سرمایه گذاران خارجی را نسبت به سرمایه خود در کشور میزبان دارند یا خیر. به خاطر همین موضوع این کشور به مقصد ایمنی برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری تبدیل شده است. مسائل سیاسی نیز همیشه در ثبات اقتصادی تاثیر گذار بوده است و می تواند باعث ثبات آن یا عدم ثبات آن شود. در نمودار زیر وضعیت ثبات اقتصادی اتریش در سالهای اخیر مقایسه شده است:

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از روش خرید ملک امکان پذیر نمی باشد. طبق معاهده نامه پرشیا که در دوران پهلوی اول بین ایران و اتریش بسته شده است، امکان خرید ملک برای ایرانیان در این کشور وجود دارد و در واقع از این نظر محدودیتی برای خارجیان وجود ندارد و می توانند عرصه و عیان را نیز همزمان به دست بیاورند. در حال حاضر کشورهای محدودی در دنیا هستند که از طریق خرید ملک اقامت اعطا می دهند، مانند : پرتغال، اسپانیا، یونان، گرجستان و….

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در اتریش اگرچه منجر به اخذ اقامت نمی شود اما روش بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری می تواند باشد زیرا از امنیت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است و تمامی مراحل، زیر نظر دولت انجام می شود. این مقاله با عنوان مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری توسط موسسه حقوقی Mie تالیف گردیده است و کپی برداری از هرکدام از مطالب این مقاله به لحاظ قانونی جرم است، شرعا نیز حرام می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش

کسانی که متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری هستند، باید بدانند که گرفتن اقامت به صورت مستقیم  از طریق ثبت شرکت امکان پذیر نمی باشد. در ادامه راه گرفتن اقامت را از روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت به شما توضیح خواهیم داد. در ابتدا باید بدانید که ثبت شرکت در اتریش به صورت شرکت مسئولیت محدود خواهد بود. این ثبت شرکت به شکل قانونی و تنها با 10 یا 12 هزار یورو خواهد بود. سرمایه اولیه که برای این شرکت مورد نیاز است حدود 35 هزار یورو می باشد. بعد از به ثبت رسیدن شرکت در صورتی که شخص متاهل باشد می تواند از طریق همسر خود که استخدام همین شرکت می شود، اقامت بگیرد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

زیرا همانطور که مستحضر هستید هر وضعیتی که شخص داشته باشد، به همسر شخص نیز منتقل می شود. وقتی شخصی در شرکت اتریشی استخدام می شود و پیشنهاد کاری دریافت می کند و از حقوقی دریافتی خود بیمه و مالیات رد می کند، می تواند بعد از گذشت ۲۱ ماه درخواست اقامت بدهد و تا آخر عمر نیز خود و خانواده خود را بیمه کند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در اتریش

کار آفرینی یکی از  راه های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می باشد. در کارآفرینی فرد می بایست یک ایده مبتکرانه یا نوآورانه ارائه دهد و برای این ایده شخص حداقل می بایست 50 هزار یورو سرمایه حداقلی داشته باشد که بتواند طرحش را اجرا کند. این نوع  سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی می تواند منجر به گرفتن اقامت شود به شرطی که ایده شخص واقعا نو و خلاقانه باشد. در نهایت نیز اقامتی که شخص دریافت می کند یکی از انواع اقامت های قرمز سفید قرمز می باشد. یکی از شروط اصلی این نوع سرمایه گذاری این است که مدیریت این کسب و کار حتما با شخص و نفر اصلی که ایده را ارائه می دهد، باشد. یکی دیگر از شروط مهم آن این است که امتیاز لازم آن را که ۵۰ امتیاز است، کسب نمایند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در اتریش

خرید اوراق قرضه نمی تواند یکی از راه های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری محسوب شود، زیرا خرید اوراق قرضه در اتریش دست کم منجر به گرفتن اقامت نمی شود و فقط کسانی اجازه خرید اوراق قرضه را دارند که در این کشور اقامت داشته باشند. به همین منظور اگر قصد اقدام از طریق خرید سهام در رستوران های زنجیره ای و امثالهم  دارید، می توانید از طریق روش های دیگری مانند خودحمایتی اقدام کنید و بعد از گرفتن اقامت اقدام به خرید اوراق قرضه نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

البته امکان سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا با سرمایه حداقل ۵۰ هزار یورو برای شما وجود دارد و منجر به اخذ اقامت نیز می شود. این یک روش استثنایی و بی نظیر است برای کسانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری دارند و موسسه حقوقی MIE  مفتخر است که تنها نماینده رسمی آن است و این امکان را فراهم کرده است که با کمترین سرمایه امکان گرفتن اقامت اروپا را در کشورهای بی نظیر دنیا  به دست بیاورید.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی در اتریش

پلن خود حمایتی یکی از را های بسیار خوب  برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش شما نیازی به انتقال هیچ گونه سرمایه ای به این کشور ندارید و تنها با نشان دادن اینکه فردی متمول و ثروتمند در ایران هستید می توانید برای خود حمایتی اقدام کنید و چند اقامت کوتاه مدت بگیرید و بعد از ۵ سال در صورتی که شرط ۶ ماه حضور در این کشور را رعایت کنید می توانید درخواست اقامت بلند مدت نیز بدهید و بعد از ۶ سال نیز در صورتی که به زبان آلمانی کامل تسلط پیدا کنید و نسبت به  قانون مدنی این کشور  نیز آشنایی نسبی داشته باشید و در طول اقامت خود مرتکب جرم و جنایتی نشوید، درخواست تابعیت و گرفتن پاسپورت این کشور را نیز بکنید.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

برای اقدام به خودحمایتی می بایست، حتما حداقل یک سند ملکی، گردش حساب ماهانه و به ازای هر نفر حدود ۲۰ هزار یورو در حساب بانکی به نرخ دولتی داشته باشید، حساب بانکی می تواند حتی یک حساب ارزی نیز باشد. توجه داشته باشید که  در خودحمایتی اتریش فقط می توان برای فرزندان زیر ۱۸ سال  و همسر اقدام کرد و پدر و مادر یا فرزندان بالای ۱۸ سال می بایست جداگانه اقدام نمایند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن 

به جرات می توان گفت طبق آمار و شاخص های استاندارد جهانی که در حال حاضر اعلام شده است، بهترین گزینه برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می باشد. این کشور بی نظیر به دلایل بسیار زیادی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد. برخی از مزایای نظام اقتصادی این کشور در ادامه برای شما آورده شده است:

ثبت شرکت در اتریش
 • نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین می باشد و حدود 4.5% است.

 • ریسک مصادره اموال در این کشور بسیار پایین می باشد و حدود ۱ درصد است.

 • نرخ تورم در این کشور بسیار پایین می باشد، در حدی که افراد بیشتر از اینکه بخواهند ملک بخرند، ترجیح می دهند ملک به صورت چند ساله اجاره کنند.

 • سرمایه گذاری در این کشور باعث می شود از همان ابتدا افراد و اعضای خانوادشان به صورت کامل بیمه شوند و تمامی هزینه های درمانی آنان به جز عمل های زیبایی به صورت رایگان برای آنها محسوب شود.

 • هم چنین بچه های زیر ۱۸ سال در این کشور حدود ۴ میلیون تومان به واحد پول ما حقوق دریافت می کنند.

 • سطح آموزش و کیفیت نظام تحصیلی در دانشگاه ها و کالج ها بسیار بالا می باشد.

 • به انضمام این که نرخ تولید ناخالص ملی آن بسیار پایین می باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و معایب آن

به طور کلی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری معایب خاصی ندارد چون این کشور برای سرمایه گذاری گزینه خیلی خوبی است اما به هر حال خالی از ایراد نیز نیست. بعضی از این معایب ممکن است برای برخی ها مزایا نیز محسوب شود. در ادامه به صورت کلی بعضی از معایب سرمایه گذاری این کشور برای شما آورده شده است:

 • یکی از مهم ترین نکات آن این است که قوانین اقامتی این کشور کمی محدود است و به طور مثال از طریق خرید ملک نمی توان اقامت آن را کسب کرد.

 • یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در اتریش این است که به کسانی که اقامت این کشور را ندارند، اجازه خرید اوراق قرضه داده نمی شود.

 • یکی دیگر از مسائلی که برای برخی ها جزو معایب سرمایه گذاری این کشور محسوب می شود این است که مالیات برای همه اجباری است و تقریبا برای کسانی که سرمایه گذاری می کنند، زیاد هم می باشد.

 • نداشتن حمایت مالی از سرمایه گذاران خارجی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت اتریش از طریق تمکن مالی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت اتریش از طریق تمکن مالی
پاسپورت اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
خرید ملک در اتریش
مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و راه های قانونی که نهایتا منجر به گرفتن اقامت افراد هم می شود در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. دریافتیم که تمام راه های سرمایه گذاری در این کشور منجر به گرفتن اقامت نمی شود، اما ممکن است راه خوبی برای افزایش سرمایه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به موضوع این مقاله یعنی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می توانید مقالات، ویدیوهای تصویری و صوتی آموزشی رایگان ما را که در وب سایت ها، صفحات اجتماعی نظیر، اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، آپارات، نماشا و تماشا وجود دارد، مطالعه کرده و تماشا کنید و در صورتی که بخواهید شرایط خود را برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری بررسی کنید، می توانید با مشاورین مجرب و کاردان ما در موسسه حقوقی MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. پیشنهاد ویژه ما به شما تهیه ویدیو آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد که در آن تمامی مسیرهای مهاجرتی به صورت تخصصی و علمی توسط جناب دکتر ملک پور بررسی و آموزش داده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *