مهاجرت به اتریش یا سوئیس

و بررسی راههای مهاجرت به این دو کشور

 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق کار
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و اخذ تابعیت
 • مهاجرت به اتریش یا سوئیس و سخن پایانی
مهاجرت به اتریش یا سوئیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اتریش یا سوئیس، قوانین مهاجرت و اخذ اقامت این کشورها و همچنین طرق مهاجرتی که افراد متقاضی می توانند به واسطه آنها به اتریش یا سوئیس مهاجرت نمایند را ما در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می دهیم تا در صورتی که کشور اتریش یا سوئیس را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید اطلاعات اولیه مورد نیاز خود را از طریق مطالعه این مقاله دریافت نمایید. شرایط اخذ اقامت سوئیس و اتریش و تابعیت در این دو کشور به چه صورت است؟ سوئیس و کشور اتریش برای زندگی، چگونه مکانیست؟ با توجه به اینکه اتریش یا سوئیس در زمره کشورهای مهاجر پذیر هستند قوانین مهاجرت به این کشورها نیز دارای پیچیدگی های خاص خود است عدم آگاهی افراد نسبت به قوانین مهاجرت به کشور اتریش یا سوئیس باعث می‌شود افراد با مشکلات عدیده ای روبه رو شوند ما سعی کردیم در این مقاله قوانین و شرایط مهاجرت به اتریش یا سوئیس را برای شما  عزیزان شرح دهیم تا در صورتی که این کشورها را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید اطلاعات کامل و جامعی از طریق این مقاله دریافت نمایید. با توجه به اینکه قوانین مهاجرت به اتریش یا سوئیس در مقایسه با دیگر کشورها متفاوت است پیش از هر اقدامی پیشنهاد می شود این مقاله را با دقت مطالعه نمایید و سپس در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی تر می‌توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملکپور مشاوره علمی و کامل داشته باشید تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مقایسه اتریش و سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و شرایط عمومی آن

کار در سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس اطلاع از راههای مختلف مهاجرت به این کشور در ابتدا مستلزم آگاهی از شرایط عمومی این کشورها است. هر دو کشور جزء برترین و امن ترین کشورهای اروپایی به لحاظ امنیت بالای اقتصادی و اجتماعی به حساب می آیند، بدین ترتیب هر ساله افراد بسیاری به این کشورها مهاجرت می نمایند و از طرق مختلف مهاجرتی وارد این کشورها می شوند. این دو کشور در مرکز اروپا قرار دارند و با هم دارای مرز مشترک می باشند. جمعیت کشور اتریش در حدود 8 میلیون 700 هزار نفر و سوئیس نیز در حدود 8 میلیون و 420 هزار نفر جمعیت دارد.

پرچم اتریش

زبان رسمی و بومی کشور اتریش آلمانی است و این در حالی است که در کشور سوئیس سه زبان آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی تلکم می شود. هر دو کشور اتریش و سوئیس دارای شرایط اقتصادی ایده آلی هستند که این امر باعث شده مقاصد مناسبی برای سرمایه گذاری و کار به حساب آیند. موسسه حقوقی ملک پور (mie اتریش)، با سابقه ای درخشان می تواند در زمینه ی مهاجرت به اتریش یا سوئیس، شما را راهنمایی نماید.

مهاجرت به سوئیس
اتریش
راههای مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق کار

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق کار در این کشورها یکی از روش های متداول و ایده آل برای مهاجرت به این کشورها برای افراد متقاضی به حساب می آید. با توجه به اینکه کشور اتریش یا سوئیس جزء مرفه ترین و امن ترین کشور های جهان می باشند و از شرایط اقتصادی بسیار خوبی برخوردار هستند، به تبع آن متقاضی مهاجرت به هر دو کشور بسیار بالاست و نیاز به نیروی کار در این کشورها نیز به لحاظ کمبود نیروی کار متخصص وجود دارد. ما در این بخش به بررسی شرایط کار در این کشورها و همچنین مهاجرت کاری به اتریش یا سوئیس می پردازیم تا در صورتی که این کشورها را مقصد مهاجرت کاری خود قرار داده اید با اطلاعات کافی اقدام نمایید. مهاجرت کاری به اتریش یا سوئیس از دو طریق اتفاق می‌افتد که هر کدام از روشها به شرح زیر می باشد:

 • مهاجرت کاری به اتریش یا سوئیس از طریق پیشنهاد شغلی JOB OFFER

   یکی از روش های مرسوم و متداول مهاجرت کاری به اتریش یا سوئیس اقدام از طریق داشتن پیشنهاد شغلی یا همان JOB OFFER است. برای اینکه فرد بتواند پیشنهاد دریافت نماید باید رزومه کاری خود را برای کارفرما و شرکت های مختلف در این کشورها ارسال نماید تا در صورت تایید رزومه کاری، برای متقاضی از سوی کارفرما دعوت نامه کاری صادر می شود. البته باید توجه داشته باشید فرآیند صدور نهایی دعوت نامه زمانی انجام می شود که کارفرما براساس قوانین اتحادیه اروپا پروسه 6 ماهه آگهی را برای جذب نیرو  انجام داده باشد و در صورت نبودن نیروی کار در اروپا وی می تواند دعوت نامه برای متقاضی ارسال نماید.

 • مهاجرت کاری به اتریش یا سوئیس از طریق ویزای جستجوی کار JOB SEEKER

  ویزای جستجوی کار یا JOB SEEKER یک روش مناسب در مقایسه با JOB OFFER است زیرا کشورهایی که این نوع ویزا را برای افراد متقاضی صادر  می نمایند این فرصت را به فرد متقاضی می دهند تا بر اساس توانایی فرد و تجربه کاری خود به صوت رودررو با کارفرما ارتباط برقرار کنند. در پروسه ویزای جستجوی کار شانس ورود افراد متقاضی به بازار کار بیشتر خواهد بود. کشورهایی که در حال حاضر در اتحادیه اروپا این نوع تایپ ویزا را صادر می کنند آلمان و اتریش هستند و مابقی کشورها این نوع تایپ ویزا را برای افراد متقاضی صادر نمی کنند.

نرخ بیکاری اتریش

نرخ بیکاری اتریش

نرخ بیکاری سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اتریش یا سوئیس که می تواند برای افراد متقاضی منجر به اخذ اقامت این کشورها شود مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی در این کشورها می باشد. مهاجرت تحصیلی یکی از رایج ترین و ایده آل ترین راه های مهاجرت به اتریش و سوئیس می باشد  از طریق اخذ ویزای تحصیلی در این کشور جزء یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور به حساب می آید. ما در این بخش به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در این کشورها می پردازیم که شامل موارد زیر است:

 • تحصیل در اتریش یا سوئیس در مقطع کارشناسی

  تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش یا سوئیس به زبان اتریش یا سوئیسی برای افراد متقاضی امکان پذیر و متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و معدل مناسب و همچنین مدرک زبان اتریش یا سوئیسی B1 یا B2 می توانند وارد دانشگاه های اتریش یا سوئیس شوند. طول دوره تحصیل در این مقطع کارشناسی در این کشورها همانند دیگر کشورها 4ساله می باشد.

 • تحصیل در اتریش یا سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

  دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش یا سوئیس در اغلب رشته ها پ به دو زبان انگلیسی و اتریش یا سوئیسی برای افراد متقاضی امکان پذیر است. طول دوره در مقطع فوق لیسانس 2 ساله است و افراد متقاضی باد داشتن مدارک دیپلم 12 ساله و مدرک کارشناسی می توانند وارد دانشگاه های این کشورها شوند.

 • تحصیل در اتریش یا سوئیس در مقطع دکترا

  برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اتریش یا سوئیس افراد متقاضضی در صورت داشتن رزومه علمی قوی و اخذ تاییدیه از سوی استاد راهنما در این کشورها می توانند از دانشگاه های این کشورها درخواست پذیرش دهند. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا 3 الی 5 سال به طول می انجامد.

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق سرمایه گذاری

تمام راه های اقامت

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور اتریش یا سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری در این کشورها می‌باشد. سرمایه گذاری در این کشورها با توجه به رشد اقتصادی موجود در اتریش و سوئیس راه بسیار مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشورها به حساب می آید. سرمایه گذاری در کشور اتریش یا سوئیس از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، خود حمایتی و موارد دیگر امکان پذیر است. در خصوص خرید ملک باید متذکر شویم افراد متقاضی می تواند در کشور اتریش اقدام به خرید ملک نمایند ولی به واسطه خرید ملک امکان اخذ اقامت دائم این کشور برای افراد متقاضی وجود ندارد و در کشور سوئیس نیز امکان خرید ملک برای افراد متقاضی به ویژه ایرانیان وجود ندارد.

در خصوص ثبت شرکت نیز قوانین این کشورها همانند دیگر کشورها به این صورت است که افراد متقاضی در صورت ارائه طرح تجاری خود اداره کار و اتاق بازرگانی این کشورها می‌توانند شرکت خود را در این کشورها به ثبت برسانند به واسطه ثبت شرکت و در صورت داشتن فعالیت تجاری مناسب و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم خود را در این کشورها اخذ نمایند. در خصوص خود حمایتی نیز باید متذکر شویم که مورد خود حمایتی جزو موارد سرمایه‌گذاری ایده آل به حساب می‌آید زیرا افراد متقاضی نیاز به انتقال سرمایه در این کشورها ندارد و فقط باید نشان دهند در کشور مبدا خود به عنوان یک فرد متمول از توانایی مالی خیلی خوبی برخوردار هستند و زمانی که به واسطه روش خود حمایتی وارد این کشورها شده اند از پس هزینه های خود و خانواده خود بر می آیند پروسه اخذ اقامت دائم در این کشورها بعد از پنج الی شش سال امکان پذیر خواهد بود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ اقامت از طریق ازدواج در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

یکی از راه های مهاجرت به کشور اتریش یا سوئیس که منجر به اخذ اقامت اتریش یا سوئیس برای افراد متقاضی میشود از طریق ازدواج با اتباع این کشور است. در خصوص ازدواج با اتباع کشورهای اتریش یا سوئیس باید توجه داشته باشید افراد متقاضی باید اثبات نمایند ازدواج آنها صوری نمی باشد و در این خصوص قوانین ازدواج در کشور اتریش یا سوئیس به واسطه ازدواج با اتباع این کشور وارد کشور اتریش یا سوئیس شوند که واقعاً قصد آنها جدی باشد. برای ازدواج با اتباع اتریش یا سوئیس افراد متقاضی باید مدارکی دال بر جدیت درخواست خود ارائه دهند این مدارک شامل عکس ها و فیلم ها و هر گونه سندی که نشان دهنده ارتباط آنها با یکدیگر باشد.

درضمن فردی که تابعیت سوئیس یا اتریش را دارد باید مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده ساپورت مالی وی از همسر آینده خود باشد. این مدارک شامل پرینت حساب، فیش حقوقی و اسناد و مدارک سکونت وی می باشد. زمانی که افراد متقاضی مدارک خود را ارائه دادند و از سوی اداره مهاجرت این کشورها مورد تایید واقع شد به فرد متقاضی اجازه داده می شود در این کشورها اقامت داشته باشد و در صورتی که افراد بتوانند اثبات نمایند به مدت 3 سال با همدیگر زندگی مشترک داشته اند می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

 

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به نیوزلند

یکی از راه های مهاجرت به اتریش یا سوئیس همانند دیگر کشورها تواند از طریق تولد فرزند برای افراد متقاضی امکان پذیر باشد. در خصوص تولد فرزند در اتریش یا سوئیس باید به قوانین اعطای تابعیت و اقامت به واسطه تولد فرزند در این کشورها توجه داشته باشید. براساس دو اصل خون و خاک و در تعاریفی که از این دو اصل وجود دارد در صورتی که فرزندی در خاک کشوری متولد شود که اصل خاک را مبنای اعطای تابعیت قرار داده می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد را دریافت نمیاد. کشورهایی که اصل خاک را مبنای اعطای تابعیت قرار داده اند امریکا، کانادا برزیل و برخی کشورهای امریکای لاتین می باشند. در تعریف اصل خون آمده است که در صورتی که فردی در خاک کشوری که اصل خون را مبنای اعطای تابعیت قرار داده متولد شود تابعیت و اقامت از سوی والدین به وی منتقل می شود. با توجه به تعاریف ذکر شده باید توجه داشته باشید هر دو کشور اتریش و سوئیس اصل خون را مبنای اعطای تابعیت قرار داده اند.

مهاجرت به اتریش یا سوئیس از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به اتریش یا سوئیس، مهاجرت از طریق پناهندگی در این کشورها است. لازم به ذکر است مؤسسه حقوقی ملک پور با توجه به خطرات موجود پیش روی افرادی که از طریق پناهندگی اقدام می نمانید هیچ گونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. در تعریف پناهنده آمده است که به افرادی اطلاق می شود که به دلیل نا امنی و خطراتی که در کشور خود از سوی حکومت مواجه می شوند به ناچار مجبور به ترک کشور خود می شوند. خطراتی که افراد پناهنده در کشور خود با آن روبرو می شوند خطرات جانی و مالی می باشد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه افراد متقاضی بسیاری در سال های اخیر به واسطه پناهندگی وارد کشورهای مهاجرپذیر به ویژه اتریش و سوئیس شده اند و به دلیل حجم بالای مهاجر پناهنده و ارائه مدارک و اسناد جعلی از سوی افراد متقاضی ذهنیت منفی در مورد پناهندگان بوجود آمده است و اکثر کشورها قوانین مهاجرتی خود را سخت تر و پیچیده تر کرده اند. این امر باعث شده افراد با سختی های بسیاری برای مهاجرت به این کشورها روبرو شوند.

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و هزینه های زندگی

مهاجرت به اتریش یا سوئیس برای افراد متقاضی از طرق مختلف دارای شرایط و قوانین خاص خود است و در این پروسه نیز افراد متحمل هزینه هایی می شوند که زمانی که فرد متقاضی وارد خاک این کشورها شد باید به هزینه های زندگی خود توجه داشته باشد که ما در این بخش به بررسی هزینه های زندگی افراد متقاضی در این کشورها می پردازیم. کشور اتریش یا سوئیس جز برترین کشورهای جهان از لحاظ  کیفیت بالای زندگی، سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی، امنیت اجتماعی و اقتصادی و دیگر موراد در جهان شناخته شده اند، که با توجه به این شرایط ایده آل در این کشورها، اتریش یا سوئیس به عنوان مهمترین مقاصد مهاجرتی به حساب می آیند و هر ساله افراد متقاضی بسیاری به واسطه روش های مختلف مهاجرت وارد این کشورها می شوند. لازم به ذکر میانگین هزینه های زندگی در اتریش به طور متوسط در حدود 1500یورو در ماه و در کشور سوئیس هزینه های زندگی در طول ماه 3500یورو می باشد.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی اتریش

هزینه زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و اخذ تابعیت

مهاجرت به اتریش یا سوئیس و قوانین اخذ اقامت و تابعیت در این کشور دارای شرایط و قواعد خاصی است که ما در این بخش به بررسی هر یک از قوانین پیش روی افراد متقاضی در خصوص اخذ اقامت دائم در این کشور می پردازیم. در خصوص قوانین اخذ اقامت دائم کشور اتریش یا سوئیس باید توجه داشته باشید افراد متقاضی در صورتی که واسطه هریک از روش های ذکر شده وارد این کشورها شود باید به مدت 4 الی 5 سال در این کشورها حضور داشته باشید تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم شود و پس از آن برای تابعیت خود اقدام نماید. اخذ اقامت دائم در کشور اتریش یا سوئیس معمولاً از طریق ورود فرد به بازار کار این کشور، سرمایه گذاری در کشور اتریش یا سوئیس یا اینکه ازدواج با اتباع اتریش یا سوئیسی اتفاق می افتد. در صورتی که افراد متقاضی بتوانند وارد بازار کار اتریش یا سوئیس شوند و به صورت مستمر  طی ۴ الی ۵ سال در این کشورها در بازار کار حضورداشته باشند و به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت نموده باشند می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
ویزای سوئیس

پروسه اخذ تابعیت در کشور اتریش یا سوئیس به این صورت است که متقاضی باید در ابتدا اقامت دائم خود را دریافت نموده و سپس با رعایت قواعد اخذ تابعیت در کشور اتریش یا سوئیس می‌تواند درخواست تابعیت این کشور را به اداره مهاجرت اتریش یا سوئیس ارائه دهد. برای اخذ تابعیت کشور اتریش یا سوئیس فرد باید ثابت نمایند به صورت مستمر در این کشور حضور داشته به قوانین کشور اتریش یا سوئیس پایبند بوده مرتکب جرم کیفری نشده باشد، به زبان فرهنگ و تاریخ کشور اتریش یا سوئیس تسلط کامل داشته باشد و به نوعی در جامعه اتریش یا سوئیس  ادغام شده باشد در صورت رعایت این موارد  فرد متقاضی واجد شرایط اخذ تابعیت این کشور می باشد. این مقاله توسط مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تالیف و تهیه شده است، و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی است.

چگونه به کشور اتریش مهاجرت کنیم
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت اتریش از طریق کار
مهاجرت به اتریش یا سوئیس و سخن پایانی

مهاجرت به اتریش یا سوئیس ، قوانین و شرایط اخذ اقامت این کشورها به واسطه هر یک از روشهای مهاجرتی در اتریش یا سوئیس را ما در مقاله فوق به صورت کاملاً تخصصی مورد بررسی علمی قرار دادیم تا در صورتی که شما عزیزان کشور اتریش یا سوئیس را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید با اطلاعات حقوقی کامل در خصوص هریک از روش های پیش روی خود برای مهاجرت به این کشورها اقدام نمایید. لازم به ذکر است کشورهای اتریش یا سوئیس جزء مهاجرپذیرترین کشورها می باشند و هر ساله این کشورها پذیرای مهاجرین بسیاری هستند و در این خصوص اتریش و سوئیس قوانین مهاجرتی ویژه خود را دارند که در مقایسه با دیگر کشورها متفاوت می باشد که ما در این مقاله به بررسی این قوانین می پردازیم. در صورتی که شما عزیزان کشور اتریش یا سوئیس را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید و نسبت به قوانین مهاجرتی این کشور اطلاعات کامل ندارید پیشنهاد می شود برای اینکه اطلاعات اولیه خود را من باب مهاجرت به اتریش یا سوئیس ارتقا دهید در ابتدا مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید، سپس در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و تخصصی تر می‌توانید با مشاورین ارشد و با تجربه موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و در خصوص هریک از راه های مهاجرت به اتریش یا سوئیس از آنها اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید تا بر اساس اطلاعات و مشاوره تخصصی که کسب می کنید قدم های درست و منطقی برای مهاجرت کشور اتریش یا سوئیس بردارید.

4 پاسخ
 1. maryam
  maryam گفته:

  سلام، من در حال حاضر ارشد برق دارم و قصدم این بود برای دوباره مستر ابزار دقیق یا مدیریت مهندسی در اتریش اقدام کنم، مورد رایگان بودن دانشگاه خیلی اپشن خوبی هست، و سوالم اینه که ۱/ برای یک سال زندگی چند یورو نیاز هست داشته باشیم، ایا نسبت به فرانسه کم هزینه ترهست و۲/ اینکه در دوران دانشجویی امکان کار پیدان کردن هست ؟ ۳/ اگر پنج سال در اتریش تحصیل کنیم میشه برای اقامت اقدام کرد؟ ۴/ واینکه ۴/ این کشور برای رشته ی ابزار دقیق و مدیریت مهندسی از لحاظ کاری چطور هست؟
  با عرض معذرت به خاطر سوالهای خیلی زیادم، امیدوارم که دوستان پیام بنده رو ببینند.

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
   برای اتریش پس از تحصیل چنانچه شما 5 سال در اتریش بمانید و کار کنید میتوانید کارت قرمز سفی قرمز و پاسپورت اتریشی دریافت نمایید.در دوران دانشجویی اجازه ی کار و امکان آن هم هست.جهت مشاهده ی بازار کار به جست و جو در موسسات کاریابی اتریش بپردازید.درباره ی هزینه ها از لینک کمک بگیرید.اتریش

   پاسخ
 2. مجید فتح پور
  مجید فتح پور گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور و همکاران
  من یه سوال داشتم من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی سهند تبریز هستم. میخواستم برا دکترا در رشته بایو انفورماتیک برا اتریش اپلای کنم. البته شرایط من یکم خاص هست. مدرک کاردانی پیوسته با معل 12/5 از آموزشکده رجائی شیراز رو دارم و مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی صنایع شیمیایی با معدل 16/5 از دانشگاه علمی کاربری تبریز رو دارم و ارشد مهندسی شیمی یا معدل 14 از دانشگاه صنعتی سهند. گرایش من طراحی فرآیند(قسمت هوش مصنوعی مهندسی شیمی) بود ولی به مشکلات پیش امده با استاد راهنما اجبارا به شیوه اموزش محور تغییردادم یعنی به جای پایان نامه واحد درسی پاس کردم(چون شبانه بودم و مجبور بودم کار کنم معدلم کم شده). دوتا مقاله در زمینه مهندسی شیمی دارم ژورنال با ایمپک فتکتور زیر سه و دوتا مقاله در زمینه بایو انفورماتیک با ایمپک فاکتور زیر چهار دارم. از لحاظ گرفتن توصیه نامه مشکل ندارم و آیلتس 6/5 دارم. با شرایط یه نظرتون میتونم فول فاند از دانشگاه های خوب اتریش یا اروپا بگیرم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • samira mirzaaaghyi
   samira mirzaaaghyi گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش دکترا در اتریش باید موفق به تأیید استاد راهنما در دانشگاههای این کشور شوید که البته برای اینکار می توانید وکیل و راهنما نیز داشته باشید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ پذیرش و مدارک لازم می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *