مهاجرت به اتریش یا سوئیس

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

 مهاجرت به اتریش یا سوئیس سوالی است که اخیرا بسیاری از دوستان عزیر متقاضی مهاجرت در تماس های تلفنی و در پیام های خود با ما در میان گذاشتند. در این نوشتار به برخی شاخص ها و فاکتورهایی که لازم است شما سروران گرامی در تصمیم گیری و انتخاب بین مهاجرت به اتریش یا سوئیس مورد توجه قرار دهند، اشاره کنیم. هم چنین، درهمین زمینه ویدیوی کوتاهی تهیه نمودیم که تمامی اطلاعات اصلی و مهم را به طور کامل در اختیار شما قرار میدهد. ضمنا فایل فشرده صوتی نیز با دقت زیاد به موضوع مهاجرت به اتریش یا سوئیس میپردازد این فایلها برای مدتی کوتاه به رایگان در اختیار شماست و میتوانید هم اکنون آنها را دانلود نموده و ذخیره نمایید

بررسی وضعیت طبیعت در بحث مهاجرت به اتریش یا سوئیس

طبیعت زیبا و دلنشین یکی از شاخص ها و عوامل موثر بر احساس رضایت و شادی افراد می باشد. بی شک سوئیس در گروه آن دسته از کشورهایی که از طبیعتی بسیار زیبا و منحصر به فرد برخوردار است. هرچند اتریش نیز از این موهبت بی نصیب نمانده و حتی در برخی نقاط اتریش مانند هالشدات زیبایی های خیره کننده ای وجود دارد که زیبایی های کشور سوئیس نیز پای رقابت با آن را نخواهد داشت. در مجموع می توان گفت برای مهاجرت به اتریش یا سوئیس، این شاخص برتری خاصی را بین این دو کشور نشان نمی دهدد.

بررسی وضعیت امنیت در مورد مهاجرت به اتریش یا سوئیس

 • یکی از نکات مورد توجه متقاضیان مهاجرت، شرایط امنیت کشورهاست. خوشبختانه هر دو کشور اتریش و سوئیس از امنیت فوق العاده ای برخوردار هستند که زبانزد خاص و عام است. شاید بتوان گفت از جمله دلایل این امنیت، استقرار نهادهای جهانی چون سازمان ملل در این کشورها است و دیگر آنکه  بسیاری از مذاکرات سیاسی و جهانی در دو کشور اتریش و یا سوئیس  برگزار می شود. طبیهتا وجود این نهادها و برگزاری نشستهای بین المللی و حساس امنیت خاصی را می طلبد و همین موضوع  عامل مهمی برای برقراری نظم و وجود امنیت کافی در این دو کشور می باشد. لذا برای شما عزیزان که در تصمیم برای مهاجرت به اتریش یا سوئیس به دنبال امن ترین کشور هستید، به یقین می توان گفت هر دو کشور از امنیت فوق العاده ای برخوردار هستند.

بررسی هزینه زندگی در باب مقایسه اتریش و سوییس برای مهاجرت

شاخص دیگر که بسیار قابل توجه متقاضیان مهاجرت می باشد شاخص هزینه ها زندگی است. به یقین می توان گفت با توجه به آنکه دو کشور اتریش و سوئیس از نظر امنیت و طبیعت زیبا از مزایای نسبی یکسانی برخوردار هستند، سطح هزینه زندگی، می تواند نقش اصلی را در تصمیم‌گیری‌ شما برای انتخاب مهاجرت به اتریش یا سوئیس ایفا خواهد کرد. بنابراین آنچه شما عزیزان در درجه اول باید مورد توجه قرارردهید، برررسی هزینه های زندگی و اقامت در این دو کشور و مقایسه آن با توانایی مالی خودتان است.

فایل تصویری جناب آقای ملک پور( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)

در باب مهاجرت به اتریش یا سوئیس

فایل صوتی موسسه MIE  در خصوص مهاجرت به اتریش یا سوئیس

تردیدی نیست که سطح هزینه های زندگی  در اتریش بسیار پایین‌تر از سوئیس میباشد . به عنوان مثال هزینه های خوراکی در سوئیس گاه تا دو و نیم برابر از اتریش بالاتر است. رایگان بودن هزینه های تحصیل در اتریش نیز فاکتور بسیار مهمی است که سطح هزینه های زندگی در اتریش را در مقایسه با سوئیس به شدت کاهش میدهد. برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت به اتریش یا سوئیس که به منظور ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارند و یا دارای فرزندان دانش آموز- دانشجو می باشند، توصیه می شود این موضوع را در تصمیم گیری ها مورد توجه قرارر دهند.

این نکته را نیز نباید از نظر دور داشته باشید که اصولاً در کشورهایی که سطح هزینه زندگی بالاست، به تناسب درآمد ها نیز بالا می باشد. مردم کشور سوئیس نیز  متناسب با هزینه های زندگی از سطح درآمدی فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند.

بنابرای چنانچه قصد شما از مهاجرت ایجاد و تاسیس یک فعالیت تجاری،  بازهم انتخاب بین  مهاجرت به اتریش یا سوئیس  جای تردید باقی خواهد گذاشت. چراکه در سوئیس متناسب با بالا بودن هزینه ها درآمد حاصل از فعالیت تجاری شما نیز بالا خواهد بود. در اتریش نیز اگرچه سطح درآمد کمتر است، ولی به همان نسبت نیز هزینه‌های زندگی و نیز سرمایه گذاری و فعالیت شما پایین‌تر می‌باشد .لذا می توان گفت برای افرادی که به قصد راه اندازی یک فعالیت تجاری مهاجرت می کنند، شاخص هزینه زندگی نیز برتری خاصی را بین دو کشوربرای انتخاب مهاجرت به اتریش یا سوئیس نشان نمی دهد.

بررسی سطح رفاه و کیفیت زندگی در باب مهاجرت به اتریش یا سوئیس

بی تردید یکی از مهم ترین شاخصها برای انتخاب محل زندگی سطح رفاه و کیفیت زندگی مردم در آن منطقه می باشد. به طور کلی مردم هر دو کشو اتریش و سوئیس  از سطح رفاه بالایی برخوردار هستند. هرچند آمارها نشان می دهد که در سالهای اخیر اتریش و به ویژه  شهر وین از نظر شاخص کیفیت زندگی – که بیانگر کیفیت بالای خدمات شهری و امکانات زندگی است – از شرایط به مراتب بالاتر و مطلوب تر برخوردار است. علت این مسئله برخورداری مردم از امکانات خوب شهری و در عین حال هزینه ها و قیمت های بسیار پایین زندگی در اتریش می باشد. شایان ذکر است که در بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۷، شهر وین به عنوان بهترین شهر از نظر کیفیت زندگی معرفی شده است. این شاخص می تواند راهنمای خوبی برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به اتریش یا سوئیس باشد.

در مجموع این انتخاب شما متقاضی مهاجرت است،  که با در نظر گرفتن شاخص هایی چون ضریب امنیت، خدمات شهری و کیفیت زندگی ، هزینه های زندگی  و نیز با درنظر گرفتن شرایط شما عزیزان و هدف و قصد شما از مهاجرت به اتریش یا سوئیس ، تصمیم مناسبی را داشته باشید. طبیعتا چنانچه هدف شما سرور گرامی از مهاجرت ادامه تحصیل در دانشگاه باشد، نوع انتخاب شما با دوست عزیزی که به قصد راه اندازی یک کسب و کار مهاجرت می کند، متفاوت خواهد بود، به ویزه آنکه هزینه تحصیل در دانشگاههای اتریش بسیار پایین می باشد.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله در باب مهاجرت به اتریش یا سوئیس راهنمایی سودمندی را  در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

با سپاس فراوان از شما سروران که تا این لحظه ما را همراهی کردید، مشاورین موسسه  MIE  همکار ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) – مستقر در وین – در سراسر جهان مفتخر است  بتواند شما را در این مسیر همراهی کرده تا بهترین انتخاب را  برای تصمیم گیری مهاجرت به اتریش یا سوئیس داشته باشید.

4 پاسخ
 1. maryam
  maryam گفته:

  سلام، من در حال حاضر ارشد برق دارم و قصدم این بود برای دوباره مستر ابزار دقیق یا مدیریت مهندسی در اتریش اقدام کنم، مورد رایگان بودن دانشگاه خیلی اپشن خوبی هست، و سوالم اینه که ۱/ برای یک سال زندگی چند یورو نیاز هست داشته باشیم، ایا نسبت به فرانسه کم هزینه ترهست و۲/ اینکه در دوران دانشجویی امکان کار پیدان کردن هست ؟ ۳/ اگر پنج سال در اتریش تحصیل کنیم میشه برای اقامت اقدام کرد؟ ۴/ واینکه ۴/ این کشور برای رشته ی ابزار دقیق و مدیریت مهندسی از لحاظ کاری چطور هست؟
  با عرض معذرت به خاطر سوالهای خیلی زیادم، امیدوارم که دوستان پیام بنده رو ببینند.

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
   برای اتریش پس از تحصیل چنانچه شما 5 سال در اتریش بمانید و کار کنید میتوانید کارت قرمز سفی قرمز و پاسپورت اتریشی دریافت نمایید.در دوران دانشجویی اجازه ی کار و امکان آن هم هست.جهت مشاهده ی بازار کار به جست و جو در موسسات کاریابی اتریش بپردازید.درباره ی هزینه ها از لینک کمک بگیرید.اتریش

   پاسخ
 2. مجید فتح پور
  مجید فتح پور گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور و همکاران
  من یه سوال داشتم من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی سهند تبریز هستم. میخواستم برا دکترا در رشته بایو انفورماتیک برا اتریش اپلای کنم. البته شرایط من یکم خاص هست. مدرک کاردانی پیوسته با معل 12/5 از آموزشکده رجائی شیراز رو دارم و مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی صنایع شیمیایی با معدل 16/5 از دانشگاه علمی کاربری تبریز رو دارم و ارشد مهندسی شیمی یا معدل 14 از دانشگاه صنعتی سهند. گرایش من طراحی فرآیند(قسمت هوش مصنوعی مهندسی شیمی) بود ولی به مشکلات پیش امده با استاد راهنما اجبارا به شیوه اموزش محور تغییردادم یعنی به جای پایان نامه واحد درسی پاس کردم(چون شبانه بودم و مجبور بودم کار کنم معدلم کم شده). دوتا مقاله در زمینه مهندسی شیمی دارم ژورنال با ایمپک فتکتور زیر سه و دوتا مقاله در زمینه بایو انفورماتیک با ایمپک فاکتور زیر چهار دارم. از لحاظ گرفتن توصیه نامه مشکل ندارم و آیلتس 6/5 دارم. با شرایط یه نظرتون میتونم فول فاند از دانشگاه های خوب اتریش یا اروپا بگیرم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • samira mirzaaaghyi
   samira mirzaaaghyi گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش دکترا در اتریش باید موفق به تأیید استاد راهنما در دانشگاههای این کشور شوید که البته برای اینکار می توانید وکیل و راهنما نیز داشته باشید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ پذیرش و مدارک لازم می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *