روش های مهاجرت به اتریش

 • مهاجرت به اتریش از طریق تولد
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی
 • مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش در یک نگاه

اتریش کشوری با وسعت 83855 کیلومتر مربع و جمعیت 8.9 میلیون نفر میباشد.پایتخت اتریش،وین و زبان رسمی مردم اتریش آلمانی است.اتریش با تهران فاصله ی زمانی 2.5 ساعته دارد.مهاجرت به اتریش کشوری با طبیعت زیبا در اتحادیه اروپا که به دلیل معماری، موسیقی و هنر شهرت دارد از 6 روش قانونی امکان پذیر میباشد که در ادامه در این مقاله ی علمی به طور کامل به شما توضیح داده میشود.با مطالعه ی این مقاله به اهم نکات مهاجرت به اتریش و طریق های آن اشراف پیدا نمایید.

فرم ارزیابی رایگان:

شما میتوانید از طریق این فرم درخواست خود را برای ما ارسال نمایید و کارشناسان ما پس از انجام بررسی های لازم با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

صحبت های استاد ملک پور درباره مهاجرت به اتریش

خلاصه محتوای فایل صوتی:

مزیت های مهاجرت به اتریش طبق صحبت های استاد ملک پور بدین شرح است:

 • تحصیل رایگان در اتریش
 • هزینه های مناسب زندگی در اتریش
 • امکان یادگیری زبان آلمانی در اتریش
 • اقتصاد رو به رشد اتریش
 • مردم مهربان و نظام حقوقی عادل
 • بیمه های اجتماعی تامین کننده
 • طبیعت زیبا و سرسبز و پرآرامش

روش های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از روش های متعددی امکان پذیر است که در این بخش به ذکر اصلی ترین روش های آن پرداخته شده است.روش هایی نظیر کار،تحصیل،سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش از روش هایی هستند که منجر به اخذ اقامت و در پی آن اخذ تابعیت اتریش میگردند.در بررسی روش های مهاجرت لازم به بررسی هدف از مهاجرت و سپس انتخاب روش است.زیرا هر طریقی منجر به اخذ اقامت اتریش نمیگردد.کسانی که قصد سکونت دائمی در اتریش را دارند یا میخواهند با اخذ پاسپورت اتریش اجازه ی حضور در تمامی کشور های عضو شینگن را داشته باشند روش های زیر را بدقت مطالعه نموده و روش های اخذ اقامت و تابعیت در اتری را دریابند.

فایل صوتی استاد ملک پور درباره ی روش های مهاجرت به اتریش

فایل تصویری استاد ملک پور درباره ی روش های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تولد

مهاجرت به اتریش از طریق تولد،برای بسیاری از افرادی که به فکر به دنیا آوردن فرزندانشان برای اخذ پاسپورت اتریشی هستند امکان پذیر نیست.زیرا سیستم اعطای تابعیت در اتریش سیستم خون است.یعنی یکی از والدین شخص یا هر دو باید تابعیت اتریش را داشته باشند و با صرفا به دنیا آمدن فرزند در اتریش،تابعیت و پاسپورت اتریشی به وی نمیدهند.برای اخذ تابعیت از طریق تولد باید کشورهایی را مد نظر قرار دهید که از قانون خاک پیروی میکنند مانند کشور آمریکا،کانادا،برزیل و … .در برخی از این کشور ها با به دنیا آمدن فرزند،پدر و مادر او هم اقامت و تابعیت اخذ مینمایند ولی در مهاجرت به اتریش از طریق تولد و اخذ تابعیت و اقامت امکان پذیر نمیباشد.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج با تبعه ی اتریشی امکان پذیر است.یعنی اگر شخص ایرانی با یک تبعه ی اتریش یا کسی که اهل اتریش است و پاسپورت اتریش دارد ازدواج نماید،پس از گذشت 4 الی 5 سال از ازدواجشان شخص ایرانی تابعیت اتریش و پاسپورت اتریش را تحت شرایطی دریافت مینماید.لازم به ذکر  است شخص در طی این سالها باید در عقد نکاح شخص اتریشی باشد و جدایی صورت نپذیرد.شرایط اخذ تابعیت اتریش شامل مواردی میگردد که لازمه ی اخذ اقامت در هر کشوری است.یادگیری زبان آلمانی و داشتن مدرک آن،داشتن صلاحیت های اخلاقی و پیروی از قوانین اتریش و همچنین عدم ارتکاب به جرم و جنایت از جمله شرایت اخذ تابعیت و پاسپورت اتریشی میباشد.

نکات مهم در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج:

1.حتما شرایط اقامتی فرد اتریشی را بررسی بنمایید.

2.پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز را بررسی دقیق نمایید.

3.شرایط ازدواج را پیش از مهاجرت به اتریش با یک حقوقدان بررسی بفرمایید.

4.مسائلی نظیر نفقه،مهریه در برخی موارد تحت تاثیر قانون اتریش و ایران در تعارض قرار میگیرد.حتما با وکلای متخصص حقوق بین الملل مشورت بفرمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی برای کسانی که بر طبق دلایلی واقعی نظیر

 • دلایل سیاسی
 • دلایل رنگ و نژاد
 • دلایل دینی و مذهبی
 • عضویت در گروه های خاص

در خطر جانی و  مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند تنها امکان پذیر است.امروزه بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی در اتریش و سایر کشور ها را دارند،پناهنده ی واقعی نمیباشند.این گونه افراد غالبا در گروه افراد واجد شرایط مهاجرت از طرق قانونی ذکر شده همچون تحصیل،کار و … میباشند و پناهندگی راه مناسبی برای آنان نیست.لذا موسسه ی حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را به شما عزیزان توصیه نمیکند و خدماتی در باب پناهندگی در اتریش ارائه نمیدهد.

دلایل عدم توصیه پناهندگی:

1-وضعیت افراد پناهنده در اتریش در ابهام است.

2-پناهندگان دارای شرایط مساعد زندگی و رفاه اجتماعی بالا نمیباشند.

3-پس از مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی شخص قادر به بازگشت به کشورش نمیابشد.

4-چنانچه شخص شرایط واقعی یک پناهنده را نداشته باشد مجبور به دروغ به کشور خود و کشور اتریش خواهد بود.

پناهندگی و راه های سخت تنها راه های اقدام برای مهاجرت نیست.چرا از راه های قانونی و درست اقدام نکنیم.

تجربیات و کیس ها متعددی در خصوص پناهندگی مورد مطالعه بوده است که مثال هایی از آن بدین شرح است.

 1. شخصی 65 ساله با مدرک دیپلم و سرمایه ی 15 میلیون تومان که قصد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را دارد.

پاسخ ما به این عزیز:شما شرایط مهاجرت به اروپا را ندارید و لذا مهاجرت از هیچ یک از طرق قانونی برای شما امکان پذیر نیست.در اروپا،اتریش و هر کشور دیگری از طریق پناهندگی شرایطی سخت را تجربه خواهید نمود لذا به شما توصیه نمیگردد.

 1. مهندسین،پزشکان و افراد تحصیل کرده ای که قصد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را دارند.

پاسخ ما به این افراد:شما با توجه به تخصص خود میتوانید از طرق قانونی مانند مهاجرت به اتریش از طریق کار یا مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل اقدام نمایید تا هم روشی درست و ارزشمند را انتخاب نمایید و راه بازگشت و رفت و آمد به کشور را باز بگذارید.برای اطلاع از طرق قانونی اشاره شده ادامه ی مقاله را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

با توجه به نرخ بیکاری اتریش به میزان 4.8 درصد،از نظر وکلای مهاجرتی در صورت داشتن شرایط و صلاحیت های لازم شانس یافتن کار در این کشور برای افراد خارجی وجود دارد.مهاجرت به اتریش از طریق کار پس از گذشت مدت زمان معلوم و پرداخت مالیات منجر به دریافت اقامت دائم اتریش و در پی آن اخذ تابعیت اتریش میگردد.دقت بفرمایید برای کار در اتریش لازم است شرایط کار را در موسسات و وبسایت های کاریابی اتریش به طور کامل تحلیل نمایید و بررسی های لازم را انجام دهید.متقاضیان به طور کلی از جهت سن،مدارک تحصیلی،سوابق کاری،مدرک و دانش زبان و موارد دیگر مورد بررسی قرار میگیرند.برای اخذ اطلاعات بیشتر از قسمت های موجود و مقالات مرتبط استفاده نمایید و درباره ی مهاجرت به اتریش از طریق کار اطلاعات لازم و دقیق را بدست آورید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار به 2 صورت ممکن است:

 1. داشتن Job Offer یا پیشنهاد کاری:

کارفرمایان،سازمان ها و شرکت ها برای یافتن و استخدام نیروی کار مورد نیاز ابتدا در اتریش و کشور های حوزه ی شنگن جست و جو مینمایند و در صورت نیافتن نیروی کار در اولویت بعدی یه شما میرسند.

 1. اخذ ویزای جست و جوی کار در اتریش:

نیروهای متخصص چنانچه موفق به کسب امتیاز 70 در سیستم امتیاز بندی شوند. ویزای 6 ماهه ی جست و جوی کار دریافت مینمایند و با ورود به خاک اتریش در طی این مدت چنانچه شغلی یافتند موفق به اخذ اقامت در اتریش میگردند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر از قسمت های موجود و مقالات مرتبط استفاده نمایید و درباره ی مهاجرت به اتریش از طریق کار اطلاعات لازم و دقیق را بدست آورید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

کشور اتریش با جمعیت 8.9 میلیون نفر امکانات تحصیلی کاملی از لحاظ دانشگاه های معتبر دارای رتبه بندی بالا و سیستم آموزشی برای افراد فراهم نموده است.برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل لازم به بررسی شرایط دانشگاه های اتریش است.زبان مردم اتریش آلمانی است و برای ورود به مقاطع تحصیلی مختلف در اتریش باید سطح زبان آلمانی شما قابل قبول و حداقل B1 باشد.علاوه بر مدرک زبان برای ورود به دانشگاه ها به CV تحصیلی نیز نیاز دارید که میتوانید نحوه ی تنظیم آنرا در مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید.

نکات مهم در خصوص تحصیل در اتریش:

 • امکان اخذ مدرک آلمانی در اتریش پیش از ورود به دانشگاه وجود دارد.
 • امکان کار ضمن تحصیل وجود دارد.
 • اغلب دانشگاه های اتریش شهریه ندارند.
 • دانشگاه های اتریش در بین بالاترین رده های جهانی میباشند.
 • در مقطع دکتری به سوپروایزر نیازمندید.
 • در مقطع لیسانس به قبولی در دانشگاه سراسری در ایران نیاز دارید.
 • رشته ی پزشکی برای ورود به قبولی در آزمون ورودی که به زبان آلمانی است نیازمند است.
 • هزینه های زندگی در اتریش متوسط بین 800 تا 950 یورو ماهانه میباشد.

فایل تصویری استاد ملک پور:مهاجرت به اتریش یا سوییس؟

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران موفق دارای طرح های تجاری مفید،صاحبان بیزینس های موفق و افراد صاحب ایده های نو میتوانند با سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شکت در اتریش اقامت و تابعیت کشور اتریش را به دست آورند.دقت بفرمایید طرق سرمایه گذاری در اتریش شامل روش های زیر میباشد اما در برخی موارد مانند خرید ملک شخص اقامت دائم و تابعیت اتریش را دریافت نمی نماید.

طرق سرمایه گذاری در اتریش شامل:

 1. ثبت شرکت در اتریش
 2. خرید ملک در اتریش
 3. اقامت خود حمایتی اتریش

نکات قابل توجه در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری:

 • اتریش دارای رشد اقتصادی متوسط 1.9 درصد میباشد.
 • کشور اتریش عضو یازمان تجارت جهانی است.
 • استاندارد های سرمایه گذاری در اکثر معاهدات دوجانبه یا چندجانبه که اتریش عضو آن میباشد،رعایت گردیده است.
 • ایران در اتریش دارای سفارت خانه و اتریش نیز در ایران دارای سفارت خانه میباشد.

نکات مهم ثبت شرکت در اتریش:

 • اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش امکان پذیر است.
 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش نیاز به حداقل سرمایه 100000 یورو دارد.
 • سرمایه گذاری در اتریش و ثبت شرکت در اتریش به بیزینس پلن نیازمند است.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه ی اقامت خودحمایتی اتریش(اقامت تمکن مالی اتریش) و سرمای گذاری و ثبت شرکت در اتریش به مقالات مرتبط مراجعه نمایید.

خرید ملک در اتریش
خودحمایتی اتریش
ثبت شرکت در اتریش
سخن آخر در خصوص مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش و 6 روش قانونی برای اخذ اقامت اتریش در این مقاله به صورت علمی بررسی گردید و مهم ترین نکات آن به عرض شما رسانده شد.تنها یک روش دیگر وجود دارد که شامل ویزای توریستی و اقامت کوتاه مدت 3 یا 6 ماهه میگردد و این نوع ویزا هرگز به اقامت دائم تبدیل نخواهد شد.برای اخذ اطلاعات و مشاوره در خصوص راه های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش میتوانید با مشاوران موسسه ی ملک پور تماس حاصل نموده و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات غیر تکراری خود را درج نمایید تا از سراسر دنیا با یکدیگر در ارتباط قرار گیرید و به سوالات شما پاسخ داده شود.همچنین در زیر هر مقاله امکان مطرح نمودن سوالات شما وجود دارد.از توجه شما ممنونیم.

2 پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز زبان انگلیسی که در بسیاری از کشورها، به عنوان زبان زسمی شناخته شده است و امکان کاریابی و پیدا نمودن شغل مورد دلخواه وجود دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5