مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

کسب اقامت دائم ارمنستان و تابعیت مضاعف ارمنستان در مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج از چه راه هایی امکان پذیر می باشد؟ آیا مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج می تواند به اقامت دائم منجر شود؟ برای افرادی که تبعه ارمنستان نیستند شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج از چه نهادی پیگیری می گردد؟ کسب اقامت در مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج پس از چه مدتی امکان پذیر است؟ مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج مستلزم چه مدارک و چه مراحلی است؟ آیا در مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج برای کسب اقامت دائم امکان ازدواج در خارج از خاک ارمنستان ممکن می باشد؟
یکی از راه های اقامت قانونی ازدواج می باشد و برای افرادی که برای کسب اقامت و تابعیت مضاعف می خواهند از این طریق اقدام کنند می توان گفت که این راه به عنوان یک راه اقامتی قانونی بازه اقدام را فراهم می آورد . اما همان گونه که مستحضر هستید سختی پروسه بسیار زیاد است و دارای پیچیدگی های خاص به خود است.
برای این مهم باید فرد به خاک ارمنستان از نوع ویزای مهاجرتی ازدواج ورود کند و فرم زیر را به زبان ارمنی  و انگلیسی تکمیل نماید . هزینه تکمیل فرم در حدود 50 $ است.

پس از تکمیل فرم شما آن را باید به ثبت رسمی برسانید. لذا سپس فرم و مدارک خود را تسلیم بخش کنسولی سفارت ارمنستان کنید. پس از اتمام مراحل قبلی باید در اداره احراز هویت در وزارت امور خارجه رفته و استعلامات لازم را کسب کنید. در صورت تأییدات استعلامات باید آن را در مراکز ثبت نام اعمال مدنی در وزارت دادگستری به ثبت برسانید . شما باید برای ثبت پرسه فوق الذکر باید همسر تان در ارمنستان نیز یک سری ارائه نمایید تا مراحل اداری و ثبت پرسه و اعمال مدنی انجام گیرد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج ارمنستان  :

*گذرنامه باید برای شش ماه بعد از اقامت اعتبار داشته باشد و حداقل یک صفحه خالی برای صدور ویزا و استیکر دارا باشد .
*فرم درخواست اصلی فرد متقاضی و یک نسخه از فرم اصلی را برای خود متقاضی و همسر پر و امضاء کنید.
*عکس رنگی از گذرنامه در ابعاد 35 * 45 میلی متر
*فرد اصلی و همسر متقاضی باید دلایل محکم و مستدلی برای انجام این مهم ارائه و به شکل مکتوب تسلیم کنید.
*صدور گواهی عدم ازدواج، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند  محضری (اگر دولت عضو کنوانسیون نمی باشد ، باید اسناد поделжат به تأیید کنسولی رسیده ، و در برخی از کشورها ارائه شده توسط معاهدات بین المللی از  RA، هیچ تاییدیه لازم نمی باشد)
*سند تایید لغو ازدواج قبلی در شرایطی که فرد در گذشته ازدواج نموده است ، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند محضری ( اگر دولت عضو کنوانسیون نمی باشد ، باید اسناد поделжат به تأیید کنسولی رسیده ، و در برخی از کشورها ارائه شده توسط معاهدات بین المللی از  RA، هیچ تاییدیه لازم نیست ) ( برای مثال : فوت و مرگ ، حکم طلاق ، گواهی طلاق ، و غیره )
*کپی از گذرنامه تایید شده در دفتر اسناد رسمی از RA.
دیگر موارد لازم برای یک کارت اقامت موقت اگر هدف اقامتی باشد که بیش از 120 روز است ، می تواند در بخش صدور ویزا از خدمات پلیس در ارمنستان کسب گردد.
مراسم ازدواج با یک شهروند ارمنی از نظر قانونی می تواند در ارمنستان، ایران یا هر کشور دیگری تا زمانی که هر دو طرف ویزا لازم برای ورود به این کشور را ندارند قانونی می باشد. برای ویزای ازواج برای الحاق همسر تا زمانی که فرد اقامت را نگرفته است معتبر خواهد بود .

شرایط ازدواج در ارمنستان :

*برای این امر رضایت هر دو فرد بسیار مهم می باشد
*در صورتی که یکی از افراد مشکل قانونی داشته باشد امکان ازدواج را ندارد
*پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ یکی از طرفین باید تابعیت ارمنستان را داشته باشند
*باید والدین دو طرف رضایت خود را احراز نمایند
سند نامزدی شما تا 6 ماه مورد اعتبار خواهد بود و لازم است شما تا قبل از اتمام مهلت 6 ماه در یکی از دفاتر دولتی و معتبر به صورت رسمی ازدواج خود را به ثبت برسانید .
برای ثبت ازدواج دولتی ازدواج مدارک زیر باید ارائه شود و به رجیستری دفاتر در وزارت دادگستری RA برسد .
برای ثبت دفتری می بایست در وزارت دادگستری RA مدارک به ثبت برسد و این عمل ده روز به طول می انجامد . سپس باید در یک دفتر ثبت محلی برای ثبت ازدواج از شهروندان مجارستانی در RA انجام پذیرد .
در صورتی که فرد بخواهد زودتر از مدت ده روز تأییدات خود را کسب نماید باید مبالغی مضاعف به دولت بپردازد که به شرح ذیل می باشد .
*برای ثبت نام در عرض 2 روز کاری – 150.000 AMD
*برای ثبت نام در 5 روز کاری – 120.000 AMD
*برای ثبت نام در 7 روز کاری – 90.000 AMD

ازدواج در صورت ثبت در ارمنستان در دفاتر RA ، لازمه شروع یک زندگی مشترک است و نشان دهنده آن می باشد که به صورت توافقی بوده و قصد منفی در آن دخیل نخواهد بود (منظور هدف فقط اقامت از طریق ازدواج ارمنستان نباشد ) . این ازدواج در کلیساهای ارمنستان صورت می پذیرد و در ان جا تعهدات شکل می پذیرد .
تمامی اموال موجود برای افراد مکتوب خواهد شد . و اموال عمومی و یا اگر چیز دیگری وجود دارد مکتوب خواهد شد . و به امضاء طرفین خواهد رسید .
ازدواج برای اتباع خارجی ، در واقع کسانی که تابعیت ارمنستان را ندارند باید محل سکونت خود را مشخص کنند و ان را به اداره مهاجرت و دفاتر RA  معرفی کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مکفی نبودن مطالب فوق الذکر می توانید با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین حاذق موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *