مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

 

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد چگونه است و چه شرایطی دارد ؟ این مقاله درمورد مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد نگاشته شده است، شاید تا کنون سوالاتی درمورد امر مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد داشته اید ولی منبعی جهت کسب اطلاع درمورد مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد پیدا ننموده باشید. بنابراین در این مقاله کوتاه به شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد خواهیم پرداخت و درصورت داشتن سوالات بیشتر در مورد مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد میتوانید با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمایید .

یکی از انواع اخذ اقامت و یا تابعیت ها از طریق تولد در خاک کشوریست که فرد در آن کشور به دنیا می آید.
سوالهای زیادی در این راستا ایجاد شده است و حتی افراد زیادی این مسیر را میانبری برای رسیدن به اخذ اقامت و تابعیت کشوری بر می گزینند و در حال حاضر قوانین به گونه ای است که به سختی میتوان از این طریق به هدف مورد نظر رسید.

چه کشورهایی تابعیت را از طریق خاک اعطا مینمایند؟
ایا تابعیت فرزند تاثیری در تابعیت و یا اقامت پدر و مادر نیز دارد؟
ایا خدمات درمانی خوبی نصیب فرد و یا خانواده ی فرد میشود؟
آیا ارمنستان کشوری هست که تابعیت آن مفید فایده باشد و به اصطلاح ارزش اقدام دارد؟
بهترین کشور برای گرفتن این نوع تابعیت کجا می باشد؟
کشورهای محدودی مانند امریکا و برزیل و فنلاند و… هستند که از طریق تولد در خاک آن کشور را پذیرفتند و صرف تولد در این کشور به فرد اعطای تابعیت میکنند جدا از اینکه پدر و مادر فرد از کجا هستند.
معمولا کشورهایی که نظام رفاه اجتماعی بالایی دارند خدمات درمانی و پزشکی خوب و در حد رایگان به افراد ارائه میکنند.  مانند کشورهای معتبر اروپا مثل المان و اتریش و سوئد و نروژ و دانمارک و….
فرض بر اینکه ارمنستان از طریق تولد اعطای تابعیت کند . اما نظام اقتصادی و فرهنگی این کشور چه برتری نسبت به کشورهای درجه سه دارد؟ پس در حقیقت اگر کسی میخواهد اخذ تابعیت از طریق تولد داشته باشد چه بهتر که از طریق کشور معتبر اقدام نماید .
بهترین کشور برای اخذ تابعیت از طریق تولد ، کشور آمریکاست.
نظام حقوقی اخذ اقامت از طریق تولد به دو گونه می باشد و معمولا یکی از طریق اقامت از طریق خون و دیگری از طریق خاک.
البته اکثر کشورهای دنیا اخذ تابعیت رو از طریق قانون خون دارند و این چیزی حدود ۹۰ درصد کشورهای دنیاست همانند کشور خودمان.
برخی از کشورهای دنیا اخذ تابعیت از طریق تولد در خاک را پذیرفته اند و به ابن ترتیب که اگر فرد در آن کشور از هر پدر و مادری به دنیا بیاید تبعه ی آن خاک شناخته می شود. و میتواند شناسنامه و پاسپورت آن کشور را اخذ نماید . حتی اگر آن فرد در سفارت آن کشور در کشور دیگر به دنیا امده باشد.
چرا که سفارت خاک هر کشوری محسوب می شود.
اما اگر بخواهیم درباره کشور ارمنستان، همسایه شمالی ایران سخن بگوییم اینکه ارمنستان یا هایاستان کشوری با حدود ۲۹۸۰۰ کیلومتر مربع و ۵۰.۴ برابر کوچک تر از ایران با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان شرقی دارای ۳۵ کیلومتر مرز مشترک با ایران است که عموما در حاشیه رودخانه ارس می باشد .

قانون تولد در ارمنستان به این صورت است که تابعیت از طریق تولد به فردی داده میشود که پدر و مادر فرد هر دو تبعه ی ارمنستان باشند.
و اگر یکی از پدر یا مادر ارمنی باشند و والد دیگری بدون تابعیت باشد و یا مخص نباشد که کیست به صورت استثنا به فرد تابعیت ارمنستان رو میدهند آن هم به دلیل جلوگیری از عمل خلاف حقوق بشری به نام بی تابعیتی.
یکی دیگر از قوانین ارمنستان در صدور تابعیت شخص به این ترتیب است که اگر یکی از پدر یا مادر فرد تبعه ارمنستان باشد و دیگری خارجی  فرزند بعد از سن قانونی و با رضایت هر دو نفر یعنی پدر و مادر تابعیت ارمنستان را اخذ مینماید .
برای کسب اطلاعات دقیق مهاجرتی و حقوقی با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به ادرس زیر ارتباط برقرار کرده و اخرین اطلاعات مهاجرتی و بهترین راههای ممکن برای مهاجرت و اطلاعات مربوط به مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد را جویا شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *