مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

راه های مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی چگونه است؟ مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی ممکن می باشد؟ مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی در چه شرایطی ممکن است؟ مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی توسط چه بخشی رسیدگی خواهد می شود؟ پناهندگی در ارمنستان چه مراحلی دارد و برای پناهندگی در ارمنستان به چه بخشی باید رجوع نمود؟ شرایط پناهندگان در ارمنستان چگونه است؟ اماکن نگهداری پناهندگان در ارمنستان چگونه هستند؟ نحوه برخورد با پناهندگان در ارمنستان چگونه است؟ چه نهادی وظیفه ی پذیرش پناهندگان در ارمنستان را بر عهده دارد؟
پناهندگی در کشور ارمنستان توسط سرویس دولتی ارمنستان بررسی می گردد. و سرویس های دولتی بر اساس مدارک و مطالب پرونده اشخاص در راستای پناهندگی و  با انجام مصاحبه حضوری و پیگیری از کشور مبدأ ( کشور تابعه خود فرد ) و بررسی مراحل قانونی فرد تصمیم گیری های لازم را اتخاذ می کند. در کشور ارمنستان اصل بر عدم استرداد می باشد اما مشروط به این امر  است که صحت اظهارات فرد تأیید شود. لذا پس از تأیید موارد فوق الذکر و بررسی مفهوم پناهندگی به او اعطای پناهندگی خواهند کرد.
اگر فرد در ارمنستان پناهنده باشد و همسر و فرزندان زیر هجده سال دارند ، در صورتی که فرزندان تحت تکفل متقاضی اصلی می باشد شامل پناهندگی خواهند بود و از آن طریق رسیدگی خواهد شد و آنان نیز شامل حال پناهندگی می توانند قرار بگیرند .
توجه به اصل عدم استرداد ، به معنای بازنگرداندن پناهنده یا متقاضی پناهندگی به قلمرو کشوری می باشد که جان یا آزادی وی به دلایل نژادی ، مذهبی ، ملی ، تعلق به گروه خاص اجتماعی ، دیدگاههای سیاسی یا خشونت فراگیر ، تهاجم خارجی ، درگیریهای داخلی ، نقض گسترده حقوق بشر یا سایر رخدادهای جدی مخل نظم عمومی، میتواند در معرض خطر باشد .

وظایف کنوانسیون های عالی پناهجویان در ارمنستان :

* بر اجرای کنوانسیون 1951 ژنو «در خصوص وضعیت پناهندگان» و صورتجلسه آن مورخ سال 1967 با ارگانهای ذیصلاح در امور پناهندگی  نظارت دارند .
*امکان برقراری ارتباط با افراد پناهجورا دارند و این امکان بسته به حضور در زندان و امثاله رو دارا می باشد .
*اعضاء کنوانسیون عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در ارمنستان در مصاحبه هایی که توسط سرویس های دولتی با پناهجویان انجام می شود حضور مستقیم داشته باشند .
*مطالب و اطلاعاتو مدارک مورد نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر خود کمک می کنند .
*از این شیوه برای شما دوره های زبان و آشنایی با محیط و امثاله برگزار می نمایند تا سطح دانش شما افزایش بیابد .
بر اساس آمار اداره مهاجرت کشور ارمنستان ، فقط در سال 2015 میلادی تعداد 320 نفر اعلام پناهندگی نموده اند که از این تعداد در حدود 290 نفر تابعیت کشور سوریه را دارا بوده اند . و در کل از این میان الباقی از کشورهای ترکیه ، ایران و قاره افریقا بوده اند .

روش در خواست پرواز از کنوانسیون ها :

1.تسلیم در خواست پرواز
2.تهیه و اعطا نمودن دو قطعه عکس
3.اتخاذ تصمیمه سرویس مرجع دولتی پناهندگان
وظایف و خدمات نهاد های دولتی به پناهجویان :
1.تأمین و اعطای محل اسکان
2.تخصیص حقوق
3.اعطای وکیل
4.کمک های بالینی
5.پزشک و خدمات درمانی

سلب پناهندگی پناهجویان :

امکان سلب حکم اعطای پناهندگی برای پناهجویان امکان پذیر است، لذا مطالب ذیل امکان سلب پناهندگی را فراهم می آورد.
*در صورتی که فرد از نظر قوانین حقوقی و مدنی ارمنستان مشکل شهروندی داشته باشد و یا برای امنیت ارمنستان خطر ساز شود .
*در صورتی که مجوز پرواز و مهاجرت به ارمنستان پذیرفته گردید و در بازه زمانی مورد نظر ورود نداشته باشید . موارد پناهندگی شما رد خواهد شد .

رد در خواست پناهندگی :

در صورتی که مستندات و اظهارات و استعلامات شما به دلایلی ملموس و واضح از طریق نهاد های دولتی ارمنستان خلاف بیاناتتان باشد و یا مدارک جعلی باشد مسلما در خواست شما به طور کاملا مستقیم رد خواهد گردید.

مراحل و نحوه درخواست پناهندگی در ارمنستان :

برای دریافت پناهندگی در ارمنستان توسط پناهجویان ، شما باید پس از ورود به خاک ارمنستان به صورت رسمی و مکتوب در خواست خود را اعلام دارید . ( شما در مرز کشور ارمنستان هوایی و خاکی  می توانید در خواست خود را اعلام نمایید ) . در صورتی که شما حتی به صورت غیر قانونی در خاک ارمنستان ورود نمایید می توانید در خواست خود را  صادر نمایید .
شما در صورتی که در کشور ارمنستان قصد در خواست  پناهندگی را دارید ، می بایست به مراکز دولتی مهاجرت ارمنستان مراجعه نمایید به آنان تسلیم نمایید . لذا باید فرم درخواست که در بند قانون دولت ارمنستان آمده است را تکمیل و آنرا تسلیم نمایید . از این رو برای افراد در تکمیل فرم خود نیاز به همیاری دارند می توانند از کمک افسر بخش پناهندگی یاری مورد نیاز را کسب نمایید. این در خواست باید در چارت یکی از زبانهای ذیل باشد . زبان رسمی کشور شما ، ارمنی ، چینی ، انگلیسی ، روسی ، اسپنیش ، فرانسه و عربی باشد .
در صورتی که در امر پناهندگی ورود می کنید، شما می توانید در صورت بالغ بودن برای تمام اعضاء خانواده فرم درخواست را تکمیل نمایید . لازم به ذکر است که هر فرد به صورت مجزا امکان تکمیل فرم را نیز دارد . در تکمیل فرم دقت فرمایید تا تمام مواردی که باعث ترک وطن را داشته اید را مذکور شوید.
در زیر لیست مدارک مورد نیاز برای اعلام درخواست پناهندگی آورده شده است :
*اصل + کپی تمام مدارک هویتی خود از جمله پاسپورت ، شناسنامه و یا هر مدرکی که نشان دهنده هویت شما باشد .
*مدارک و اسناد دال بر اعلام پناهندگی که سندیت داشته باشد .
*ارائه 4 عکس در سایز 35 * 45 م.م

نکته بسیار مهم

همانطور که می دانید پناهندگی بدترین راه مهاجرت می باشد و عواقب شاید بسیار بدی برای فردی که اقدام می نماید خواهد داشت . لذا از شما تقاضا داریم با یک وکیل و مشاور مهاجرتی نسبت به انواع راه های قانونی مهاجرت اعم از : تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و…. اطلاعات کسب نمایید . و اجازه دهید آنان شرایط شما را بررسی نمایند و بهترین راه ، سریع ترین راه و  کم هزینه ترین راه و از همه مهم تر راهی قانونی را به شما پیشنهاد نمایند . لذا موسسه مشاوره ای MIE آماده ارائه خدمات در امور مهاجرت قانونی برای متقاضیان عزیز می باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *