مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی چندیست که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بسیاری از افراد بدون توجه به قوانین خاص این کشور و تنها با شنیدن داستان هایی غیر واقعی قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را دارند. اما این روش سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد که با دانستن آنها ممکن است بخواهید شیوه مهاجرت خود را تغییر دهید. قبل از اقدام مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی مطمئن شوید که با خطرات و مشکلات این راهکار آشنایی کافی دارید.

یکی از روشهایی که امروزه برای اشخاص زیادی جذابیت پیدا کرده است مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی می باشد. بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از قوانین مهاجرتی سایر کشورها و یا مورد سوئ استفاده قرار گرفتن توسط افراد سود جو در دام روش های نادرست مهاجرتی شده که از جذاب ترین آنها پناهندگی می باشد. آیا با قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی آشنا هستید؟ آیا می دانید راه های مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی چه هستند؟ در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و برای مهاجرت روش پناهندگی را انتخاب نموده اید این مقاله را مطالعه بفرمایید و جواب بسیاری از سوالاتتان را در زمینه ی مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بیابید. (این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

در این مقاله به تفصیل در مورد قوانین پناهندگی در استرالیا و حالت های مختلف ناهندگی و ویزاهای مرتبط با آن صحبت خواهد شد.

طرح اسکان مجدد در مناطق آزاد یا Offshore

این طرح به منظور اسکان مجدد انسها هایی می باشد که نیاز به کمک های بشردوستانه از استرالیا دارند و هیچ راه حل دیگری از لحاظ اسکان پیش روی آنها نیست.

این طرح به 2 بخش تقسیم می گردد:

  • دسته پناهندگی

این دسته مربوط به کسانی می باشد که در کشور خودشان مورد تعقیب و پیگرد قانونی هستند و در خارج از خاک کشورشان بوده و نیاز به اسکان در یک کشور دیگر را دارند.

همچنین شخصی که می خواهد از این دسته ویزا استفاده نماید در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه اول شخص، شامل والدین، فرزند، و یا همسر یا شریک زندگی، اسپانسر متقاضی بشود شخص می تواند در خاک استرالیا برای این دسته ویزا اقدام نماید.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

  • دسته برنامه بشر دوستانه Special Humanitarian Programme (SHP)

افراد زیر واجد شرایط این دسته ویزا هستند:

  • متقاضی خارج از خاک استرالیا می باشد.
  • افرادی که به طور بسیار فاحشی مورد تبعیض و نقض حقوق انسانی خود قرار گرفته اند.

فرد باید توسط یکی از موارد زیر اسپانسر شود تا بتواند واجد شرایط این ویزا باشد:

شهروند یا تبعه ی استرالیا

مقیم دائم استرالیا

شهروند نیوزیلند

یک سازمان در استرالیا

همچنین شخصی که می خواهد از این دسته ویزا استفاده نماید در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه اول شخص، شامل والدین، فرزند، و یا همسر یا شریک زندگی، که در استرالیا زندگی می کند، اسپانسر متقاضی بشود شخص می تواند برای این دسته ویزا اقدام نماید.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

قابل ذکر می باشد که تعداد درخواست برای این طرح بسیار بیشتر از تعداد ویزاهای قابل صدور در یک سال می باشد.

انواع ویزاهای دسته ی پناهندگی:

ویزای پناهندگی زیرکلاس 200

این ویزا مربوط به کسانی می باشد که در کشور خودشان مورد تعقیب و پیگرد قانونی بوده و نیاز به اسکان در یک کشور دیگر را دارند. اکثریت کسانی که زیر این ویزا قرار میگیرند توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)، بررسی شده اند و به دولت استرالیا جهت سکونت مجدد معرفی گردیده اند.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

ویزای خاص بشردوستانه زیرکلاس 201

کسانی که در کشور خودشان هستند و مورد تعقیب و پیگرد قانونی می باشند و اجازه و امکان خروج از کشورشان را ندارند در زیر گروه این ویزا قرار می گیرند.

ویزای نجات اضطراریEmergency Rescue Visa  زیرکلاس 203

پروسه ی این ویزا بسیار سریع تر انجام می پذیرد و مخصوص به کسانی است که شرایط کلی پناهندگی را داشته و در عین حال زندگی و آزادیشان به سکونت مجدد بصورت بسیار فوری بستگی دارد.

ویزای زنان در معرض خطر زیرکلاس 204

این دسته ویزا مخصوص زنان و وابستگانشان می باشد. کسانی که مورد تعقیب و پیگرد قانونی بوده و در خارج از خاک کشورشان هستند و کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان پیگیر پرونده شان است. این اشخاص از حمایت یکی از مردهای خانواده یا بستگانشان برخوردار نبوده و به دلیل جنسیت شان در معرض خطر تعدی، آزار و اذیت و یا سوء استفاده جدی  هستند.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 

طرح حفاظت در خاک استرالیا

این طرح زیر مجموعه ی برنامه ی پناهندگی و بشردوستانه می باشد. این طرح مخصوص کسانی است که در خاک استرالیا هستند و می خواهند برای پناهندگی اقدام نمایند.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

سه نوع ویزا در این بخش قرار دارد که متقاضی براساس شرایط می تواند از آنها استفاده نماید.

  • ویزای حفاظت – کلاس XA زیرکلاس 866:

این ویزا مربوط به کسانی می شود که به صورت قانونی وارد خاک استرالیا شده اند. این ویزا اجازه ی همراه دارد و تمامی همراهان باید در زمان درخواست ویزا در خاک استرالیا باشند.

این ویزا به متقاضی اجازه ی اقامت دائم و کار در استرالیا و استفاده از خدمات درمانی استرالیا را می دهد.

  • ویزای حفاظت موقت – کلاس XD زیرکلاس 785

برای کسانی که به صورت غیر قانونی وارد خاک استرالیا شده اند.این ویزا اجازه ی همراه دارد.

متقاضی با این ویزا می تواند تا 3 سال در خاک استرالیا اقامت داشته و کار کند. متقاضی به خدمات درمانی و اجتماعی استرالیا دسترسی داشته و اجازه ی کار دارد. همچنین فرزندان متقاضی هم اجازه رفتن به مدرسه در این مدت را دارند. بعد از 16 دسامبر 2014 در صورت تمایل به سفر به سایر کشورها یا کشور مبدا متقاضی می بایست از اداره مهاجرت استرالیا اجازه دریافت نماید و در غیر اینصورت ویزایش لغو خواهد شد.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

  • ویزای سازمان پناهگاه امن – کلاس XE زیر کلاس 790

مخصوص کسانی که به صورت غیرقانونی وارد شده اند و قصد کار یا ادامه ی تحصیل در مناطقی مشخص از استرالیا دارند.

تحت این ویزا متقاضی اجازه زندگی و کار دراسترالیا را تا 5 سال دارا می باشد. همچنین متقاضی به خدمات درمانی و اجتماعی استرالیا دسترسی داشته و اجازه ی کار دارد. فرزندان متقاضی هم اجازه رفتن به مدرسه در این مدت را دارند.

یکی از مزایای این ویزا این می باشد که شخص امکان درخواست سایر ویزاها (به غیر از ویزای حفاظت دائم) را در آینده دارد. در صورتی که متقاضی شرایط لازم را دارا باشد. در صورتی که متقاضی در 3 سال و نیم از اقامت 5 ساله اش تحت این ویزا یکی از شرایط زیر در موردش صدق کند واجد شرایط درخواست ویزا خواهد بود:

در مناطق خاص استرالیا کار کرده و از خدمات اجتماعی بهره مند بوده است،

در مناطق خاص استرالیا مشغول به تحصیل تمام وقت بوده،

و یا هر دو شرط بالا را داشته باشد.

همچنین در صورتی که همراه شخص متقاضی یکی از 3 شرط بالا را داشته باشد و حاضر باشد متقاضی را در اپلیکیشن خود قرار دهد، از طریق آن همراه متقاضی می تواند واجد شرایط شناخته شود.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

ورود غیرقانونی دریایی

به طور کلی در حدود 30500 نفر تا قبل از 1 ژانویه 2014 بصورت غیر قانونی و دریایی وارد استرالیا شده اند. به این اشخاص کسانی گفته می شود که از طریق دریایی غیرقانونی وارد استرالیا شده اند (illegal maritime arrivals –  IMAs)

دولت استرالیا به این اشخاص را که تا قبل از 1 ژانویه 2014 وارد استرالیا شده اند، اجازه ی درخواست ویزای حفاظت داده است.

بررسی تمامی این پرونده ها بنا بر اداره مهاجرت استرالیا بسیار طولانی و پیچیده و زمان گیر خواهد بود. مردم به ترتیبی که وارد استرالیا شده اند دعوت می شوند تا برای ویزای حفاظت اقدام نمایند و باید منتظر دعوتنامه باشند پیش از اینکه بتوانند درخواست ویزا بدهند.

مطابق قوانین دولت استرالیا و سیاست عملیات مستقل مرزی، هر کسی که بخواهد با قایق و از طریق غیرقانونی وارد استرالیا شود بلافاصله برگشت داده خواهند شد و به هیچ عنوان اسکان مجدد در استرالیا برای این اشخاص یک گزینه محسوب نخواهد شد. این قانون به خود شخص و تمامی همراهانش و فرزندانش اعمال می شود.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

اشخاص بسیاری به دلیل عدم آگاهی صحیح از قوانین مهاجرتی ممکن است در دام افراد سود جو افتاده و به علت بی اطلاعی اط ایشان سوئ استفاده شود. در صورتی که قصد مهاجرت دارید و فکر می کنید هیچ راهی غیر از پناهندگی و روش های غیر قانونی مهاجرت ندارید سخت در اشتباه هستید. مطمئنا پناهندگی راه معقولی برای اشخاص معمولی نخواهد بود و عواقب آن دامن گیر شخص و خانواده اش خواهد شد. راه های مهاجرت بسیار بوده و با مشاوره با افراد آگاه و افزایش اطلاعات، شما می توانید از روش های درست مهاجرتی مانند روش کاری، ازدواج، تحصیلی و غیره استفاده نموده و به کشور مورد نظرتان مهاجرت نمایید.(این مقاله با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

برای افزایش آگاهی از خطرات مهاجرت به روش پناهندگی و دریافت اطلاعات صحیح در این باب و یافتن راه های درست مهاجرتی که با شرایط شما سازگاری داشته باشد می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید.

حتما پیش از تصمیم نهایی و انتخاب اشتباه بیشتر فکر کرده و با اطلاعاتی درست در مورد آینده خود و خانواده تان تصمیم گیری فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *