مهاجرت به انگلستان

و بررسی راههای مهاجرت به این کشور

 • مهاجرت به انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به انگلستان و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به انگلستان از طریق کار
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد موفق
 • مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان و سخن پایانی
مهاجرت به انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به انگلستان و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به انگلستان ، روش های مختلف اخذ اقامت و تابعیت در این کشور، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به این کشور، از راه‌های مختلفی همچون کار در انگلستان و اعزام دانشجو به انگلستان و سرمایه گذاری هایی همچون کارآفرینی در انگلستان امکان پذیر است و به خاطر داشتن شرایط بسیار عالی در این کشور بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به این کشور می باشند که در این مقاله سعی بر آن داشتیم که راه‌های مختلف آن را به صورت تخصصی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم. شرایط مهاجرت به انگلستان چیست؟ راههای اخذ تابعیت این کشور از طرق مختلف به چه صورت است؟ هزینه های زندگی در انگلستان به صورت میانگین در ماه چه میزان می باشد؟ بسیاری از سوالات در ذهن شما می باشد که با خواندن این مقاله می توانید پاسخ آنها را به دست بیاورید. با ما همراه باشید تا اطلاعات تخصصی بسیاری را در زمینه مهاجرت به انگلستان به دست آورید. برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی و یا کلید واژه های مرتبط با مهاجرت به انگلستان می توانید در همین سایت مقالات مرتبط ما را مطالعه کنید و در مورد هر موضوع به صورت تخصصی مقالات جداگانه مطالعه نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در انگلستان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کارآفرینی و سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و شرایط عمومی آن

انگلستان نام تنها یکی از کشورهای تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد و یکی از چهار کشور تشکیل دهنده آن است. پایتخت این کشور لندن می باشد و مساحت آن ۱۳۰٬۳۹۵کیلومتر مربع و جمعیتش نیز ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر به طور میانگین گزارش شده است. این کشور تشکیل شده از جزیره های بسیار زیادی می باشد و از سمت شمال با اسکاتلند و از غرب نیز با ولز همسایه است. طبق آخرین آماری که در سال ۲۰۱۹ در رابطه با نرخ بیکاری این کشور اعلام شد، مشخص گردید که موقعیت های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که متقاضیان مهاجرت به انگلستان می توانند از روی نرخ بیکاری آن شرایط کاری آن را تخمین بزنند. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن نسبت به شهرهای اطراف و کوچک تر بیشتر می باشد. از شهرهای مهم انگلستان می توان لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، لیدز، ناتینگهام، کمبریج، برایتون، ساون همپتون، دوور، شفلید، یورک، بریستول، نیوکاسل، هال، اکسفورد نام برد. به لحاظ آب و هوایی نیز این کشور دارای آب و هوایی معتدل می باشد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه ی مهاجرت به انگلستان کمک فراوانی نماید.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان
راههای مهاجرت به انگلستان

 

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق کار به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری این کشور و فراوانی موقعیت های شغلی، آن را به عنوان مقصدی مناسب برای کار انتخاب می نمایند. کسانی که خواستار کار کردن در این کشور می باشند باید از طریق ویزای کاری انگلستان که با نامهای Tier2  و   Tier5 شناخته می شود اقدام نمایند. در ادامه به صورت تخصصی هرکدام از این ویزاها برای شما آورده و توضیح داده شده است.

 • Tier2

  این نوع ویزا مخصوص کسانی صادر می‌شود که از سمت این کشور دارای یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما می باشند. افراد به منظور پیدا کردن این پیشنهاد شغلی می‌توانند از طریق موسسات کاریابی و یا سایت های موجود اقدام نمایند. این افراد تنها با ارسال رزومه خود در ازای پرداخت مبلغی به سایت ها می توانند پیشنهاد کاری را به کمک این سایت ها پیدا نمایند. کارفرما می بایست ثابت کند که ۱۰ درصد از سهام شرکت خود را برای استخدام این فرد بلوکه کرده است و حداقل حقوق قانونی را  در طول یکسال خواهد داد.

 • Tier5

  این نوع ویزا یا همان ویزای جستجوی کار برای کسانی که شرایط لازم را دارا می باشند، صادر می شود و به فرد اجازه می دهد که ۶ ماه در خاک این کشور حضور پیدا کند و در جستجوی کار باشد. در حال حاضر این نوع ویزا برای ایرانیان صادر نمی شود.

برای اطلاع شما عزیزان نموداری از نرخ بیکاری انگلستان در سال های اخیر را در زیر قرار داده ایم.

نرخ بیکاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مشاوره مهاجرت به کانادا

انگلستان در حال حاضر برترین نظام تحصیلی در دنیا را دارد. این کشور به خاطر داشتن نظام تحصیلی بسیار قوی و کارآمد آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد که قصد پیشرفت و کسب علم و دانش را دارند. بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند از طریق تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. تحصیل برای کودکان از سن ۹ سالگی شروع می شود و تا ۱۷ سالگی ادامه دارد. بعد از آن نیز دانشجویان می توانند وارد مقطع کارشناسی، فوق لیسانس و یا دکترا شوند. هزینه های تحصیل در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی گران تر می باشد اما به خاطر کوتاه بودن دوره های مختلف دانشگاهی نسبت به کشورهای اروپایی می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد زیرا لیسانس در انگلستان سه ساله، فوق لیسانس یک ساله و دکترا نیز چهار ساله می باشد.

در حال حاضر بهترین دانشکده هایی که برای حقوق و پزشکی در سطح بین‌المللی شناخته می شوند، در انگلستان قرار گرفته اند. در بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود اجازه اقامت پس از تحصیل نخواهند داشت و بلافاصله بعد از اتمام تحصیل می بایست خاک این کشور را ترک کنند. به خاطر انگلیسی زبان بودن این کشور شرایط را دو چندان ایده‌آل برای دانشجویان کرده است. با توجه به نبودن نرخ پوند و هزینه های زندگی در این کشور دانشجویان می بایست از بنیه مالی بسیار قوی برای مهاجرت به انگلستان برخوردار باشند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آمریکا و انگلیس
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت دانمارک و انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان

هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که بتواند سرمایه گذاری خارجی را محدود کند. تقریباً هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی در انگلستان وجود ندارد و گزینه های سرمایه گذاری زیادی برای شما وجود دارد. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر می باشد اما سرمایه گذاری از راه های مختلفی انجام شدنی است که می بایست بررسی شود که در انگلستان از طریق کدام یک از راههای سرمایه‌گذاری به افراد اقامت نیز می دهند. سفارت کشور انگلستان در چندین سال اخیر به خاطر شرایطی که بعضی از ایرانیان به خاطر پناهندگی به وجود آوردند نسبت به ایرانیان حساس شده‌اند و سخت‌گیری‌های بیشتری نسبت به ایرانیان اعمال می‌کنند و بسیاری از ویزاها در حال حاضر وجود دارد که به ایرانیان اعطا نمی کند.

سرمایه گذاری از را های مختلفی مانند خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. اما متاسفانه در حال حاضر در این کشور از طرقی که یاد شد، اقامتی به ایرانیان اعطا نمی شود. برای ثبت شرکت در این کشور سرمایه بسیار زیادی نیاز می باشد و همچنین یک بیزینس پلن و طرح تجاری بسیار قوی باید ارایه شود. با توجه به سخت گیری هایی که در حال حاضر وجود دارد بهتر است برای مهاجرت به انگلستان از راه های دیگری که می تواند وجود داشته باشد اقدام گردد.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان

اصلی ترین نکته در قانون مدنی ما این است که وقتی یک مردی ایرانی با زنی خارجی ازدواج می کند تابعیت ایران را به دست می آورد ولی اگر مردی خارجی با زنی ایرانی ازدواج کند نه می تواند اقامت دایم بگیرد نه تابعیت. حال اگر زن و مرد ایرانی با زن و مرد خارجی ازدواج کند آیا تابعیت به زن و مرد ایرانی در کشورهای دیگر می دهند؟ جواب بله است. در اکثر کشورها تابعیت و اقامت دائم می دهند و به طور کلی یکی از راه های مهاجرت به انگلستان، ازدواج با یکی از تبعه های انگلیسی می باشد. اما طبق قانون این کشور شخص خارجی که با شما ازدواج کرده است باید بتواند ثابت کند که از پس هزینه های زندگی شما نیز برمی آید مثلاً در کشور انگلیس و بسیاری از کشورهای دیگر این قانون وجود دارد. ازدواج نباید صوری و یا دروغین باشد. در صورتی که دولت انگلستان متوجه صوری بودن ازدواج شود، مجازات و تبعات سنگینی را برای فرد خاطی خواهد داشت.

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد

از دیگر راه های مهاجرت به یک کشور و اخذ پاسپورت و اقامت آن تولد در یک کشور می باشد که این قانون دربرخی از کشور ها رواج دارد و برای کودکی که در یک کشور متولد می شود امتیازاتی در نظر گرفته می شود. سیستم کشورها یا از قانون خاک تبعیت می کند و یا از قانون خون. مهاجرت به  انگلستان از طریق تولد مانند اکثر کشورهای دنیا تابع قانون خون است.  قانون خاک یعنی اگر فرزندی درخاک کشوری به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور به او تعلق میگیرد و قانون خون یعنی اگر نوزادی از پدر و مادری متولد شود که حداقل یکی از آنها تابعیت انگلستان را داشته باشد، به صورت خودکار می تواند تابعیت انگلستان را به دست آورد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE تهیه شده و هرگونه کپی از آن غیرمجاز می باشد و از لحاظ قانونی نیز جرم محسوب می شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

پاسپورت انگلستان
ثبت شرکت در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی نیز ممکن است اما غیر قانونی می باشد. بسیاری از افرادی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به انگلستان می کنند، پناهندگان سیاسی هستند. پناهندگان سیاسی به پناهجویانی گفته می شود که ممکن است به خاطر جهت گیری های سیاسی خود مورد آزار و اذیت ویا آسیب در کشور خود باشند، خطرجانی آنها را تهدید کند یا مورد تعقیب دولت باشند وحضور آنها برای جامعه یا امنیت ملی خطرناک باشد. از دیگر دلایل درخواست پناهندگی نقض حقوق بشر است. در کشورهایی که فساد عظیم وجود دارد به خاطر حرص و طمع کسانی که در موضع گیری های سیاسی قرار دارند، کشتن بی گناه مردم و اعمال تبعیض و نابرابری نژادی ، قومی ، ملیتی و مذهبی و اعتقادی، مردم برای ادامه بقا مجبور به ترک خانه هایشان و مهاجرت به کشورهای دیگر می شوند. یکی دیگر از دلایل درخواست پناهندگی، محیط زیست و آب و هوا می باشد، پناهندگان آب و هوایی یا پناهندگان تغییر آب و هوا به افرادی گفته می شود که در اثر تغییرات اقلیمی آواره شده اند. این افراد در معرض شدید شرایط آب و هوایی مانند سیل و خشکسالی یا زلزله قرار دارند و زندگی و معیشت آنها مورد تهدید و آسیب های جدی می باشد.هم چنین یکی از دلایل درخواست پناهندگی سختی های اقتصادی می باشد که به چنین افرادی مهاجرین اقتصادی می گویند. در مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی قانون ورود و اقامت افراد خارجی و پناهندگی بر اساس دو نوع اسناد بین المللی تعریف شده است، یکی پیمان نامه ژنو و دیگری پیمان نامه ی  اروپایی حقوق بشر.

مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد موفق

مهاجرت به انگلستان

یکی از ویزاهایی که در برخی از کشورها وجود دارد ویزای هنرمندان و افراد موفق، می باشد که بسیاری از افراد موفق که دارای مدارک بین المللی می باشند می توانند به موجب این مدارک خود ویزای هنرمندان کشور موردنظر را دریافت نمایند. کشور انگلیس نیز ویزایی در این خصوص به افراد نابغه و استعدادهای درخشان تحت عنوان tier1 ارائه می دهد.

مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان می بایست با هزینه های زندگی در این کشور آشنا باشند. هزینه‌های زندگی در این کشور بسته به شهرهای مختلف آن می تواند متفاوت باشد و شمال این کشور نسبت به جنوب آن هزینه زندگی بالاتری دارد.

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان

همانطور که گفته شد برای مهاجرت ۶ روش وجود دارد که از بین روش هایی که گفته شد تنها تعداد محدودی از آنها در حال حاضر برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به انگلستان امکان پذیر می باشد. راحت ترین آنها ازدواج می باشد که در بند بالا توضیح داده شد. کسانی که تمایل دارند، از طریق تحصیل اقدام به اخذ پاسپورت و دریافت اقامت نمایند، به سادگی این کار امکانپذیر نمیباشد. فرد میبایست در حین تحصیل اقدام به کاریابی و جستجوی کار نماید. سپس پس از شروع به کار و پرداخت مالیات به دولت به مدت پنج سال، می تواند جهت اخذ اقامت دائم خود اقدام نماید و پس از گذشت حدود 12 ماه درخواست اقامت و پاسپورت نماید. البته درخواست تابعیت یک سری شرایط و آزمون های خاصی دارد که در صورت دارا بودن این شرایط می توان درخواست تابعیت داد.

زندگی در انگلستان
مهاجرت قاچاقی به انگلستان
اقامت انگلستان
مهاجرت به انگلستان و سخن پایانی

مهاجرت به انگلستان و نقاط مثبت و منفی زندگی در این کشور به همراه شرایط و اوضاع اقتصادی این کشور و موقعیت کار کردن در آن به طور کامل به همراه موضوعات اساسی و مهم دیگر برای شما عزیزان در این مقاله گنجانده شد. در این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با مهاجرت به انگلستان میتوانید به دست بیاورید. همچنین مقالات مرتبط ما را نیز که در ادامه برای شما آورده‌ایم حتما مطالعه نمایید. در صورتی که خواستار مهاجرت به انگلستان هستید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پورMIE اتریش تماس حاصل نمایید و با بازگو کردن شرایط خود مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین شما عزیزان می توانید نظرات و انتقادات خود را در زیر همین مقاله برای ما یادداشت کنید و در صورت داشتن رضایت از این مقاله به ما ستاره بدهید. پیشنهاد می شود در صفحات اجتماعی نظیر فیس بوک، یوتیوب، اینستاگرام، آپارات و کانال های تلگرامی ما را دنبال کنید و از آخرین اطلاعات و قوانین روز دنیا باخبر و آگاه گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *