مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان چیست؟مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان شامل چه مواردی می باشد؟آیا شما هم به دنبال مهاجرت تحصیلی و کسب اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به انگلستان دارید؟آیا قوانین و راههای مختلف مهاجرت به انگلستان می دانید؟

موضوع اصلی این مقاله مهاجرت به انگلستان برای شما متقاضیان گرامی می باشد که می توانید با مطالعه مطالب این سایت و این صفحه پاسخگو سوالات شما می باشد. کارشناسان امور حقوق مهاجرت به انگلستان تلاش می کنند تا مطالب بسیار مفیدی در زمینه ی مهاجرت به انگلستان، راههای مختلف مهاجرت به انگلستان، قوانین مهاجرت به انگلستان و اینکه از چه نوع پایه و اساس, نظام حقوقی کشور انگلستان برچه اساسی سازمان دهی شده که در باب مهاجرت، در دادگاه ها نسبت به مهاجرین و تبعه این کشور چگونه نظرات و احکام صادر می شود.

بنابراین به شما توصیه می کنیم متون این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید و هر سوالی در باب مهاجرت به انگلستان و قوانین روز دادگاه های انگلستان در باب مهاجرین دارید پاسخ داده شود.

United Kingdom Border Agency

 

www.gov.uk

 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش تولد
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش پناهندگی_ مردود
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش سرمایه گزاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش ثبت شرکت
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش کاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق روش تحصیلی

 

 

A: انگلستان تحت نظام حقوقی common law

B: تاریخچه ی مهاجرت به انگلستان

انگلستان تحت نظام حقوقی common law : همانطور که نظرات اساتید بزرگ و مسلم حقوق بین الملل خصوصی در باب قوانین تابعیت، اقامت، مهاجرت و… بیان میدارند, و همچنین در صفحات دیگر این سایت بررسی نمودیم, اینجا نیز مجددا لازم میدانیم ذکر کنیم که بطور کلی کشورها از نظر نظام حقوقی به دو دسته تقسیم می شوند: کشورهایی که common law یا مهاجرپذیر هستند و کشورهایی که    civil law یا مهاجرفرست هستند تقسیم می شوند.

در کشورهایی که common law هستند در حقیقت اینطور تعریف می شود که سیستم common law گروهی از قوانین برگرفته از عرف و رسوم عامه و متمدنی است که طی گذر زمان با آرای متنوع قضایی تضمین بالاتری یافته و بدون این که به طبقه ی مشخصی مختص باشد، در کشور حکم فرما می شود بنابراین کشورهایی که common law هستند دارای دادگاه ها و محکمه های بسیار قوی هستند که می توانند تصمیمات بسیار بزرگ گرفته و در حقیقت در کشورهای common law دادگاه ها قدرت اول هستند.

یکی از این کشورها کشور انگلستان می باشد که نظام حقوقی بین المللی خصوصی در این کشور بر اساس نظام قانون common law پایه ریزی شده است. بریتانیای کبیر با نظام حقوقی common law فرمانروایی می شود. همچنین کشورهایی که نظام امپراطوری بریتانیای کبیر را پذیرفته اند نیز مانند کشور آمریکا از نظام حقوقی common law بهره مند می شوند.

نظام حقوقی common law از زمانی در انگلستان آغاز به کار کرد که این حکومت تصمیم گرفت از تمدن، آداب و رسوم و تجاربی که در گذشته به دست آمده است استفاده کنند تا تصمیمات بزرگ را اتخاذ نمایند.

در محکمه ی کشور هایی که نظام حقوقی common law دارند مانند انگلستان وقتی که یک محکمه یا دادگاهی تصمیمی در مورد پرونده ای می گیرد، در واقع ابتدا آن تصمیم را نهایی کرده سپس قانون را بدون اینکه برهم بزنند بر اساس آن تصمیم به قضات تحویل می دهند و تبیین می کنند.

در واقع در کشورهایی که تحت نظام حقوقی common law و مهاجرپذیری حکومت می شوند, یک قضاوت و یک نظریه دادگاه، چگونگی فرایند رسیدن به یک تصمیم را تشریح می کند و آن می تواند یک راهنما برای محاکم و محکمه های بعدی در case ها وپرونده های مشابه باشند، بنابراین در کشورهایی که تحت common law هستند پرونده های مشابه، تقریباً به صورت تجربی توسط قضات آن دادگاه و آن محاکم و محکمه ها به یک شکل تصمیم گیری شده و قضاوت صادر می گردد.

در واقع در کشور های common law مانند کشور انگلستان، قضاوت دادگاه های بزرگ تر و با تجربه تر بر قضاوت دادگاه های کوچک تر و خردتر تاثیر گذاشته و در باب پرونده هایی که یکی یا بسیار شبیه به هم هستند تعیین می کنند که چطور آن محکمه تصمیم بگیرد و قضاوتی را صادر گرداند و نهایتا در تشریح وضعیت و تعریف قانون common law در کشورهایی که از آن تبعیت می کنند باید عرض کنیم که در کشورهای common law خیلی از مواد و نواحی حقوقی، در آن ها تصمیمات بر اساس سبقه و تجربه و مواردی که قبلا اتفاق افتاده اند ایجاد یک تصمیم می کند، برای مثال در انگلستان, Wales و بسیاری از ایالات آمریکا قوانین مهمی مانند قوانین قراردادها بر اساس تجربه و سابقه تعیین می گردند و تصمیم گیری کاملا تحت common law اتخاذ می گردد.

حال که در باب نظام حقوقی کشور انگلستان صحبت پایه ای به میان آمد بهتر است بگوییم نظام حقوقی common law و بهره مندی از این قانون به سده ی هفدهم و هجدهم میلادی برمی گردد در آن زمان نظام حکومتی و حکمیت انگلستان از دو سیستم قانونی متفاوت بهره می برد : 1-به نام  Equity  نام برده می شد و دیگری به نام common law معروف بود.

قانون معمولا در مورد مردم فقط طبق میزان پرداخت پول آنها اعمال قدرت میکرد و Equity معمولا بیشتر در مورد سایر پرونده ها اعمال نظر میکرد اما در عصر حاضر در اکثر حکومت ها دو سیستم حقوقی جدا وجود ندارد و محکمه اینطور بیان می کند که از تلفیق هر دو روش حقوقی و هر دو نوع دادگاه ها و محکمه ها بهره می برند.

تاریخچه ی مهاجرت به انگلستان: حال نگاهی کوتاه به تاریخچه ی مهاجرت در امپراطوری بریتانیا می اندازیم در حقیقت از سال 1945 مهاجرت به کشور انگلستان تحت نظام حقوقی ملیت بریتانیا به یک امر مهم و اساسی مبدل گشته مخصوصا از جمهوری ایرلند و از مستعمره ها و قبایلی که تحت استعمار امپراطوری بریتانیا بوده مانند بنگلادش، هندوستان و پاکستان گرفته تا آفریقای جنوبی، بریتانیا و هنگ کنگ.

سایر مهاجرت ها متعلق به پناه جویانی بوده که تحت قوانین کنوانسیون پناهندگان سال 1951 به دولت بریتانیا و انگلستان پناهنده شدند.

این سرعت افزایشی نرخ مهاجرت به داخل دولت بریتانیا بسیار بالا بوده به طوری که 70 درصد از این نرخ رشد جمعیت, بین سالهای 2001  تا 2011 در دولت بریتانیا بر اساس ازدواج هایی بوده که توسط  خارجی های مهاجر و مقیم انگلستان موجب تولد فرزند شده است.

آمارهای موقت نشان می دهد که در سال 2013 پانصد و بیست و شش هزار مهاجر به بریتانیا ورود کرده و سیصد و چهارده هزار نفر هم به خارج از بریتانیا مهاجرت کردند و در واقع این بیانگر این است که در سال 2013 دویست و دوازده هزار نفر به عنوان مهاجر, به مهاجرت به انگلستان پرداخته و به جمعیت این کشور اضافه شدند.

از APRIL 2013 تا APRIL 2014 حدود پانصدو شصت هزار مهاجر وارد خاک انگلستان شدند که هشتادو یک هزار نفر citizen خود انگلستان بودند که وارد خاک انگلستان شدند و تا قبل از آن بیرون از انگلستان بوده اند و دویست و چهارده هزار نفرخارج از انگلستان و citizen غیرانگلیسی بودند که وارد انگلستان شدند.

همچنین تخمین زده شده که در سال 2013 تا 2014 سیصد و هفده هزار نفر خاک انگلستان را ترک کردند که صدو سی و یک هزار نفر از آنها citizen انگلستان بودند و هشتاد و سه هزار نفرشان مقیم کشور های دیگر اروپایی و citizen دیگر کشور های اروپایی بودند.

طبق آمار در این بازه ی زمانی اکثر مهاجرین, ملیت های هندی، چینی، لهستانی، آمریکایی و استرالیایی داشتند.

طبق آمار به طور تقریبی در سال 2014  صدوبیست و پنج هزارو هشتصد citizen غیر انگلیسی وارد خاک انگلستان شدند و تابعیت گرفتند که این آمار نسبت به سال 2013 که دویست و هشت هزار نفر بودند کمتر شده، البته به طور کلی بیش از آماری است که در سال 1962 گرفته شده و در زمانی بود که این آمارگیری ذاتا شروع شده است. حال که به خطوط قبلی و متون این صفحه نگاهی می اندازیم مشاهده میکنیم با این حجم مهاجرتی که در دولت انگلستان از سال 1945 آن شروع  شده و مهاجرت از خارج به داخل بوده و تا این لحظه, سال 2016, ادامه پیدا کرده است, پی می بریم که کشور انگلستان جزو کشورهایی است که بالاترین میزان نرخ مهاجرت از خارج به داخل را داشته است و این چیزی جز وجود استانداردهای بالای زندگی, امکانات فوق مدرن زندگی در انگلستان, امکانات شهروندی و کیفیت آموزش و پرورش در انگلستان نبوده و نیست، بنابراین جهت تسلط بر تمامی قوانین حاکم بر مهاجرت به انگلستان به شما توصیه می کنیم در باب مهاجرت به انگلستان اگر سوالاتی دارید در متون آینده در این صفحه به دنبال اخذ پاسخ سوالات خود باشید و قطعا در امور مهاجرت به انگلستان، قوانین را بطور کامل در این مقاله فرا خواهید گرفت.

در حقیقت مهاجرت به انگلستان یک امر تفریحی ساده نخواهد بود اما اینکه مهاجرت به انگلستان از نظام حقوقی common law تبعیت می کند به طور کلی مهاجرت به انگلستان را ساده می کند. و اما به دلیل کثرت متقاضیان که برای مهاجرت به انگلستان اقدام می نمایند، تفکیک قوانین و اجرای آنها و اینکه شما در میان این همه متقاضی به هدف خود که مهاجرت به انگلستان است میرسید یا خیر یک موضوع کاملاً حقوقی و علمی است و در این مقاله به مواد و  تبصره قانونی و تعاریف انواع طرق مهاجرت به انگلستان می پردازیم تا مسیر برای شما شفاف شود و به پاسخ سوالات خود درباره مهاجرت به انگلستان دست یابید.

در ادامه انواع ویزاهای موجود در سفارت دولت بریتانیا و انگلستان را برای شما مثال زده و مختصری از هرکدام را توضیح می دهیم تا کاملا تشریح گردد که انواع طرق مهاجرت به انگلستان چیست؟ و قوانین مهاجرت به انگلستان در هر یک از این راه ها کدام است؟ تا شما نیز اگر در سر نیت مهاجرت به انگلستان را دارید بتوانید به بهترین شکل ممکن بهترین مسیر را انتخاب بفرمایید.

مهاجرت به انگلستان طرق مختلفی دارد که بطور کلی به هفت دسته تقسیم می شود.

در ادامه ی این مقاله این هفت طریق را برای شما مثال میزنیم، نام می بریم و در باب هرکدام توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب مهاجرت به انگلستان

 • طریق اول مهاجرت به انگلستان ;

طریق تولد معرفی میگردد. در این روش اگر شما فرزندی داشتید که در خاک انگلستان متولد می شد از نظر حقوقی می بایست وضعیت اقامتی خود فرزند و پدر- مادر را بررسی کرد در صورتیکه انگلستان کشوری نیست که از طریق تولد فرزند, به تنهایی به پدر و مادر اقامت دهد پس این طریق در حقیقت برای متقاضیان عزیز مقدور به انجام نیست و در حقیقت نظام اخذ تابعیت کشور انگلستان از طریق قانون خون در این کشور حاکم است, در صورتیکه اگر مانند آمریکا یا کانادا از قانون خاک بهره می برد این طریق از مهاجرت به انگلستان را می توانستید استفاده کنیم.

 

 • طریق دوم جهت مهاجرت به انگلستان;

طریق ازدواج است. اگر شما با یک تبعه انگلیسی ازدواج بفرمایید می توانید پس از فراهم نمودن مدارک مورد نیاز از دید اداره مهاجرت انگلستان اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلستان را داشته باشید اما در واقع به راحتی ختم به اخذ اقامت نخواهد شد، در فرایند اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلستان از طریق قانون ازدواج با یک تبعه انگلیسی مشاهده میکنیم که می بایست آن شخص citizen انگلستان و شهروند انگلستان حتما شرایطی را داشته باشد و بتواند برای یک شخص دیگری که قرار است در آینده همسر او باشد اقدام کند تا ویزا صادر شود.

در حقیقت یکی از این شرایط این است که شخصی که شهروند انگلستان است خود صاحب یک شغل بوده باشد یا وضعیت شغلی اشتغال به کار داشته باشد با درآمد بسیار مناسب محلی جهت اقامت و اسکان خود و همسر آینده خود به تناسب استاندارد اداره مهاجرت و شهرداری داشته باشد و سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج که در صفحه ی مربوط به مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج در سایت https://www.gov.uk می توانید ادامه آن را مشاهده بفرمایید.

 • طریق سوم مهاجرت به انگلستان;

طریق پناهندگی در انگلستان است بطور عمومی می توان این راه را یکی از طرق مهاجرت به انگلستان نام برد اما در عصر حاضر مخصوصاً برای شهروندان عزیزمان این پیشنهاد را به هیچ عنوان نخواهیم داشت. زیرا خطرهای فراوانی در مسیر اعلام پناهندگی موجود است و آنطور که در رسانه های مختلف می بینید یا می شنوید که یک شخصی اعلام پناهندگی در خاک انگلستان می نماید می تواند اقامت آن کشور را بگیرد به این راحتی نیست حتماً باید دادگاه هایی تشکیل شود و در آن دادگاه ها شما باید بتوانید case ارائه دهید که دروغین نباشد و حقیقت داشته باشد، در صورتیکه بسیاری از شهروندان ممکن است در ذهن آنها به دلیل تبلیغات گسترده ای که از جانب مراجع غیر قانونی منتشر می گردد، ترغیب شوند که این امر غیرحقوقی و غیرمنطقی را انجام دهند, در صورتیکه باید به این دسته از دوستان اعلام کنیم راه پناهندگی راهی بسیار پر مخاطره است وجان  و مال و تمامی منابع شما در خطر اتلاف و از بین رفتن خواهد بود بنابراین تا راه های قانونی جهت مهاجرت به انگلستان و اخذ تجربه های مختلف و مفید وجود دارد چرا باید خطر کرد واز مسیر اصطلاحاً افراد قاچاقچی و ادم پران این فرایند را اجرا کرد؟

بنابراین در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توان به جای طریق سوم که بحث پناهندگی و غیر قانونی و پر مخاطره است مسیر قانونی دیگری را جایگزین نمایید.

به طور کلی و عموماً اینطور است که این سه طریق مذکور زیاد مورد توجه متقاضیان مهاجرت به انگلستان قرار نگرفته یا اکثرا شرایط متقاضیان مهاجرت به انگلستان, با سه طریق مذکور جور درنمی آید و تنها چهار مسیر باقی می ماند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • طریق چهارم مهاجرت به انگلستان;

سرمایه گذاری در انگلستان است. لذا, نوع خاصی از روادید انگلستان جهت مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری معرفی می شود به نام Tier 1 در حقیقت به نام ویزای کارآفرینی یا سرمایه گذاری انگلستان معرفی می گردد که در ادامه مفصل به تفسیر آن خواهیم پرداخت.

این مسیر برای افرادی که واقعا در خود می بینند که به عنوان یک سرمایه گذار و تاجر, وارد انگلستان شوند توصیه میشود که قوانین را به دقت مطالعه نمایند و در صورت تمایل به اجرای قوانین حاکم بر ویزای کارآفرینی انگلستان Tier 1  با مشورت با یک وکیل حقوق بین الملل به اجرای آن بپردازید.

 • طریق پنجم مهاجرت به انگلستان;

مسیر ثبت شرکت در کشور انگلستان است، می توان ثبت شرکت در کشور انگلستان  را می توان یکی از طرق مهاجرت به کشور انگلستان را نام برد. در حقیقت تحت نظارت FCA (Financial Services Authority) که ارگانی نیمه دولتی است و تخصص نظارت و مدیریت پلن های تجاری در دولت بریتانیا را به عهده دارد و ناظر بر فعالیت اقتصادی مهاجرین در باب ثبت شرکت هاست, و  باز هم می توان گفت که یکی از طرق مهاجرت به انگلستان را می توان ثبت شرکت در انگلستان نام برد به این دلیل که اگر متقاضی مهاجرت به انگلستان هستید از طریق ثبت شرکت و راه اندازی یک موسسه یا شرکت یا یک مجموعه ی تجاری در انگلستان می توانید مدتی را در این کشور مقیم باشید و راه هایی برای اخذ اقامت دائم از این طریق نیز وجود دارد.

 • طریق ششم مهاجرت به انگلستان;

راه ویزای کاری انگلستان است که به دو دسته تقسیم میگردد: Tier 2 VISA  و  Tier 5 VISA، در حقیقت اگر شما متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار هستید می بایست حتماً یک کارفرما در کشور انگلستان داشته باشید تا با نامه ی اسپانسری که معروف به Sponsorship letter می باشد و با دریافت یک دعوت نامه ی کاری انگلستان از آن شرکت به نزدیک ترین VISA department که مربوط به انگلستان باشد می توانید مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر کنید و در خواست خود را به  ثبت برسانید و از طریق اخذ ویزای کار مهاجرت به انگلستان را انجام دهید.

 • طریق هفتم مهاجرت به انکلستان;

که طریق نهایی مهاجرت به کشور انگلستان می باشد راه تحصیل در کشور انگلستان معرفی می گردد.

همانطور که می دانید در عصر حاضر شاید بی اغراق بیش از 60 درصد از فرم های تقاضا جهت اخذ اقامت کشور انگلستان و مهاجرت به کشور انگلستان در زمینه ی همین ویزای تحصیلی انگلستان که  با ویزای Tier 4 معرفی می گردد می باشد.

با توجه به کثرت دانشگاه ها، دانشکده ها، مدارس، دبیرستان ها و کالج های انگلستان که به بیش از سه هزار کالج، مدرسه و دانشگاه در حقیقت به نظر می رسد متقاضیان درخواست این ویزای تحصیلی را بسیار زیاد دارند.

جهت اخذ مشاوره تخصصی و رایگان می توانید با کارشناسان مؤسسه MIE تماس بگیرید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *