مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل چگونه می باشد و چه شرایطی دارد ؟ مدارک لازم برای مهاجرت به برزیل چیست ؟ متقاضی مهاجرت به برزیل چگونه میتواند ویزای کشور برزیل را کسب نماید؟ برای مهاجرت به برزیل چه شرایطی لازم است؟ آیا مهاجرت به برزیل و گرفتن ویزای برزیل برای ایرانیان آسان است؟ برای مهاجرت به برزیل از چه طریقی میتوان اقدام کرد؟ آیا برزیل کشور مناسبی برای مهاجرت میباشد؟  آیا با مهاجرت به برزیل میتوان اقامت دائم کشور برزیل را کسب کرد؟

این مقاله با عنوان مهاجرت به برزیل متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.

زندگی در برزیل

قبل از مهاجرت به برزیل به یک کشور جدید، مهم است که در مورد فرهنگ آن کشور و شرایط زندگی در آنجا اطلاعات کسب کنید. شما قطعاً نمی خواهید به وارد مقولۀ پیچیده فرایند اخذ ویزا و دیگر اسناد و مدارک لازم شوید، بلکه تنها لازم است بدانید که کشور مقصد پذیرای برخی خارجی ها از بخش های خاصی از جهان نیست.

بنابراین بدون مشغله بیشتر، به مواردی که به دانستن آنها نیاز دارید، اشاره می کنیم:

پرتغالی زبان رسمی برزیل است – اگر اهل پرتغال، و یا کشوری که زمانی مستعمره پرتغال بوده، نباشید و یا اگر به هر دلیل دیگری به این زبان صحبت نمی کنید، بهتر است شروع به یادگیری آن کنید. و یا حداقل، عبارات پایه، مانند “tudobem?” (حال شما چطور است؟) را یاد بگیرید.

مردم برزیل رفتار دوستانه ای دارند، آنان از مردم سایر کشورها به گرمی استقبال می کنند، اگرچه تمایل دارند کمی با صدای بلند صحبت کنند. برخلاف آلمانی های محافظه کار که حتی نمی توانند در مکان های عمومی گفتگو کنند، برزیلی ها رفتار کاملاً متفاوتی دارند.

جشنواره ها و جشنواره های بیشتر – مردم برزیل علاقه زیادی به جشن و شادمانی دارند. با مهاجرت به برزیل پس از یک یا دو ماه قبل از عید پاک، می توانید در کارناوال برزیل شرکت کنید. این جشنواره سالانه قبل از عید پاک برگزار می شود.

مهاجرت به برزیل:

ویزای اقامت دائم برزیل (ویزای مهاجرت به برزیل) تنها به متقاضیان واجد شرایط خاصی که از طرف شورای ملی مهاجرت، وزارت دادگستری یا وزارت کار تعیین شده است، اعطا می شود.

در اصل، شش حالت وجود دارد که یک خارجی می تواند ویزای دائم کشور برزیل را بگیرد:

مدیر کل، مدیر و یا رئیس شرکت های حرفه ای و یا تجاری؛

تبعه خارجی که در نظر دارد به طور دائم در برزیل سکونت داشته باشد و ارز خارجی را در فعالیت های تولیدی سرمایه گذاری می کند؛

محقق یا متخصص سطح بالا.

شخص خارجی بازنشسته رسمی، که ماهانه معادل حداقل ۶۰۰ هزار رئال برزیلی به برزیل انتقال دهد؛

هنگامی که متقاضی با شهروندی از برزیل ازدواج کند.

زمانی که تبعه خارجی فرزندان برزیلی داشته باشد.

 

متقاضیان کار معمولاً در دو دسته اول قرار می گیرند.

اخذ ویزای اقامت دائم برزیل نیاز به ارائه اسناد و مدارک زیادی در هر یک از این شرایط دارد، علاوه بر مدارکی که معمولاً از متقاضیان ویزای موقت اخذ می شود. برخی از این اسناد در زیر ذکر شده است. با این حال، مهم است که متقاضیان به ادارات دولتی مناسب مراجعه کنند. این فرآیند از طرف پلیس فدرال برزیل، وزارت دادگستری بررسی می شود، البته ممکن است، بسته به شرایط به وزارت کار نیز مرتبط باشد.

به متقاضیان توصیه می شود که این روند اداری بسیار پیچیده و طولانی است – اظهارات و اسناد زیادب باید به شیوه خاص و قانونی ارائه شود که مورد تأیید ارگان های خاص و یا ادارات دولتی باشد. متقاضیان می توانند برای آماده سازی درخواست از کارشناسان برزیلی مشاوره و کمک بگیرند.

علاوه بر اسناد و مدارک معمولی، در زیر مجموعه ای از شرایط فردی ارائه شده است.

مدیران:

مدیران متقاضی ویزای اقامت دائم برزیل معمولاً در یکی از مقوله های زیر قرار می گیرند:

مدیر عامل، مدیر و یا رئیس یک شرکت تازه تأسیس

این دسته برای پوشش انتقالات بین شرکتی و یا استخدام مدیران واجد شرایط برای مدیریت شرکت های برزیلی برنامه ریزی شده است.

اسناد و مدارک لازم برای مرحله اول عبارتند از:

مدرک این که این شرکت در خارج از برزیل یا شرکت مادر آن حداقل ۶۰۰ هزار رئال برزیلی در کل سرمایه گذاری خارجی در شرکت کاریابی برزیل برای هر درخواست ویزا تأثیر داشته است. مدرک چنین سرمایه گذاری باید با تأییدیه این که سرمایه گذاری در بانک مرکزی برزیل به روش ثبت نام الکترونیکی ثبت شده است، ارائه شود.

اگر شرکت کاریابی چنین افزایش سرمایه گذاری را نشان ندهد، باید حداقل سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار رئال برزیلی باشد و در عرض دو سال، حداقل ۱۰ (ده) نفر را در برزیل استخدام کند.

سرمایه گذار:

این مقوله برای اشخاص خارجی در نظر گرفته شده است که مایل به سرمایه گذاری (حداقل ۱۵۰ هزار رئالی) در هر نوع فعالیت تولیدی در برزیل باشند. این نوع از ویزای دائم برزیل به صورت مشروط و به مدت سه سال صادر می شود.

نکاتی در مورد روند اخذ ویزا

در موارد فوق، درخواست باید در برزیل از طریق وزارت کار، مشابه درخواست ویزای اقامت موقت تجاری ارائه شود. پس از تایید وزارت کار ، متقاضی باید روند اداری را در کنسولگری برزیل نهایی کند.

توجه داشته باشید که تمام اسناد و مدارک غیر برزیلی باید توسط مقامات ذیصلاح در کشور مبدا و کنسولگری مربوطه در برزیل تأیید شده و سپس توسط مترجمان رسمی در برزیل ترجمه شود.

همچنین توجه داشته باشید که خارجی هایی که بر این اساس ویزای دائم برزیل دریافت می کنند که در یک شرکت برزیلی نقش اجرایی یا مدیریتی خواهند داشت، باید حداقل به مدت پنج سال برای شرکت مورد نظر کار کنند، و یا در شرکت های دیگری در همان گروه اقتصادی نقش مدیریتی داشته باشد. در این حالت، درخواست پیش مجوز از طرف دیگر نهادها در وزارت کار لازم است. عدم تطابق با این محدودیت حداقلی منجر به لغو ویزا خواهد شد.

سایر موارد:

متقاضیان غیر تجاری ویزای اقامت دائم برزیل معمولاً در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

پژوهشگر و یا متخصص سطح بالا

در این مورد متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

تاییدیه از یک موسسه تحقیقاتی در برزیل که بیانگر علاقه فرد به خدمات پژوهشی باشد؛

رزومه تحصیلی و مدارک و دیپلم های دانشگاهی؛

بازنشسته:

متقاضی باید بازنشسته رسمی باشد و باید به نزدیکترین کنسولگری برزیل به محل سکونت معمول خود مراجعه کرده و درخواست دهد. هیچ محدودیتی برای تعداد بستگان آن شخص برای دریافت ویزای اقامت دائم برزیل وجود ندارد، اما متقاضی اصلی باید ثابت کند که آنها بستگان واقعی هستند، به صورتی که در قانون برزیل تعریف شده است – ماده ۳۶ از CNI (شورای مهاجرت ملی).

متقاضی اصلی باید ثابت کند که حداقل ۲۰۰۰ دلار آمریکا در ماه درآمد دارد. این شرط او را واجد شرایط اخذ ویزا برای خود و دو نفر از بستگان می نماید. متقاضی باید علاوه بر مبلغ مذکور به ازای هر نفر دیگر مقدار ۱۰۰۰ دلار در ماه در آمد اضافی داشته باشد، و علاوه بر این باید مدارک زیر را ارائه دهد:

تاییدیه سازمان خارجی مسئول پرداخت حقوق بازنشستگی خود مبنی بر ابلاغ مجموع درآمد ماهانه؛

تاییدیه بانک مبنی بر اجازه انتقال حداقل ۲۰۰۰ دلار آمریکا در ماه؛

 

ازدواج با یک شهروند برزیلی:

این مورد در قطعنامه ۳۶ شورای مهاجرت ملی ذکر شده است. ویزای اقامت دائم برزیل به اتباع خارجی که با شهروندان برزیلی ازدواج کرده اند، اعطا می شود. درخواست را باید به وزارت دادگستری (معمولاً از طریق دفاتر محلی پلیس فدرال، که نماینده وزارتخانه در سطح استانی هستند) و یا به کنسولگری برزیل در خارج از کشور ارائه داد. سند ازدواج (مانند گواهی ازدواج، بیانیه شاهدان) ارائه شود. مقامات مهاجرت به طور غیر منتظره از خانه زوج مورد نظر بازدید خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که این رابطه “ازدواج مصلحتی” که اصولاً با هدف اخذ متقلبانه ویزای اقامت برزیل صورت گرفته باشد، نیست.

اتباع خارجی دارای فرزندان برزیلی:

در قطعنامه CNI 36 به این مورد اشاره شده است. ویزای دائم به پدر یا مادر خارجی یا والدین خارجی یک کودک برزیلی اعطا می شود. درخواست ویزا در این مورد به وزارت دادگستری (معمولاً از طریق دفاتر محلی پلیس فدرال، که نماینده وزارتخانه در سطح استانی هستند) ارائه می شود. فرزندان باید به لحاظ اقتصادی وابسته به مادر یا پدر خارجی و تحت سرپرستی متقاضی باشند.

تغییر مقوله اخذ ویزا معمولاً ممکن نیست. اصل کلی این است که امکان تغییر دسته بندی ویزا ممکن نیست. بنابراین، دارنده ویزای توریستی می تواند درخواست ویزای اقامت موقت یا دائم برزیل دهد، اما روند درخواست متفاوت است.

در این قانون کلی موارد استثنا وجود دارد که عبارتند از:

دانشمندان، معلمان، تکنسین ها و یا دیگر متخصصین مجرب طرف قرارداد و ارائه دهنده خدمات به دولت برزیل؛

اعضای نهادهای و یا فرقه های مذهبی، و؛

بستگانی که به یکی از اعضای خانواده پیوسته باشند (به “خانواده” مراجعه کنید)

 

این گروه ها می توانند برای تبدیل ویزای اقامت موقت برزیل به ویزای دائم برزیل در طول اقامت خود در برزیل درخواست دهند. تنها در صورتی که متقاضی واحد شرایط امتیاز ویزای دائم باشد، این تغییر اعمال می شود.

درخواست باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای ویزای موقت برزیل به نزدیکترین دفتر پلیس فدرال به محل سکونت فرد خارجی در برزیل ارائه شود. اگر شخص خارجی برزیل را ترک کرده و بعد از اتمام اعتبار ویزای موقت به کشور بازگردد، به عنوان گردشگر در نظر گرفته می شود که البته در روند بررسی درخواست اقامت دائم برزیل او تأثیری نخواهد داشت.

ویزای اقامت داعم برزیل یا موقت برزیل معمولاً برای بستگان نزدیک به ویژه همسر، والدین سالخورده و فرزندان مجرد زیر ۲۴ سال صادر می شود، با این شرط که در درخواست اصلی از آنها نام برده شود.

روند معمول اخذ ویزای برای هر عضو نزدیک خانواده به صورتی است که مدت اعتبار ویزا مانند ویزای نوع cs سرپرست خانواده است. با این حال، متقاضیان باید در نظر داشته باشند که بستگان مجوز کار در برزیل را ندارند، که در ویزای موقت نوع v شامل می شود.

این محدودیت ممکن است برای برخی زوج ها مشکل ساز شود، زمانی که یکی از آنها پیشنهاد کار در برزیل می پذیرد و دیگری با محدودیت عدم امکان کار مواجه می شود.

خانواده واحد:

دولت برزیل ممکن است به منظور امکان در کنار هم بودن خانواده ها، به آنها ویزای اقامت موقت یا دائم برزیل اعطا کند. این حالت معمولاً شامل مواردی می شود که یک خانواده خارجی پس از اعطای ویزای اقامت موقت یا دائم برزیل به سرپرست خانواده، خواستار نقل مکان به برزیل باشند.

افراد زیر به شرطی که بستگان یک شهروند برزیلی و یا یک تبعه خارجی که در حال حاضر ویزای اقامت موقت یا دائم برزیل دارد، باشند، در این دسته قرار می گیرند:

پسران و دختران مجرد زیر ۲۴؛ در صورت وابستگی اقتصادی به پدر و مادر

پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ یک شهروند برزیلی؛

برادران، خواهران یا نوه های یتیم، مجرد و زیر ۱۸ سال؛

شریک یک شهروند برزیلی که ویزای موقت یا دائم داشته باشد.

همسر یک شهروند برزیلی یا شخص خارجی که اقامت موقت یا دائم داشته باشد؛

شریک زندگی (دارای رابطه با یکدیگر یا خیر) شامل یک شخص خارجی دارای ویزای موقت یا دائم و یا یک شهروند برزیلی.

 

مرسوم ترین شکل توصیه شده از پیوستن خانواده به نحوی است که شامل تمام اعضای نام برده در درخواست ویزای متقاضی اصلی باشد. در صورت عدم امکان، متقاضی می تواند، با استناد به قطعنامه CNI 36/99 مربوط به پیوستگی خانواده برای ویزا درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز در درخواست ویزای متقاضی اصلی عبارتند از:

مدرک خویشاوندی (معمولاً گواهس تولد یا ازدواج محضری از طرف کنسولگری برزیل در کشور مورد نظر)؛

مدرک درآمد برای امرار معاش و ظرفیت مالی برای حمایت از خانواده های بزرگ؛

تاییدیه استطاعت مالی سرپرست خانواده برای حمایت اعضای خانواده در طول اقامت خود، برای ادامه حیات و مراقبت از خود، و برای خروج از برزیل، و؛

صدور گواهی عدم سابقه کیفری متقاضی از طرف کشور مبدا.

توجه داشته باشید که اسناد غیر برزیلی باید از طرف مقامات دولتی در کشور مبدأ و نیز کنسولگری برزیل تایید شود.

مهم است که توجه داشته باشید که، در صورت تصویب ویزا برای اعضای خانواده، وضعیت و مدت اعتبار ویزا همانند سرپرست خواهد بود. این به این معنی است که اگر سرپرست برزیلی است و یا ویزای اقامت دائم برزیل دارد، اعضای خانواده نیز ویزای اقامت دائم برزیل دریافت خواهند کرد.

درخواست اعطای ویزای موقت یا دائم برزیل به یک شریک خارجی باید به اداره ملی مهاجرت ارائه شود و باید حاوی مدارک زیر باشد:

گواهی یا مدارک مشابه، صادر شده از طرف اداره ثبت مدنی ملی یا مانند آن.

گواهی قانونی مبنی بر ازدواج دو نفر، و؛

حداقل دو مورد از مدارک زیر:

الف) اثبات وابستگی اقتصادی، که از طرف یک نهاد مالی و یا دفتر درآمد داخلی کشور صادر شده باشد.

ب) گواهی ازدواج مذهبی؛

ج) وصیت نامه که گواه بر زندگی مشترک باشد؛

د) بیمه نامه عمر که در آن از شریک زندگی خارجی به عنوان ذینفع نام برده شده باشد؛

ه) سند قانونی، که نشان دهد هر دو شریک زندگی طرف قرارداد اجاره نامه و به عنوان موجر می باشند؛ و

ی) حساب بانکی مشترک.

اگر اسناد مورد استفاده، اسناد ذکر شده در موارد “ب” و “ی” باشند، دوره زندگی مشترک باید حداقل یک سال باشد.

اخذ مجوز کار:

اگر شما قصد شرکت در هر گونه کسب و کار یا فعالیت تجاری در برزیل ندارید، نیاز به دریافت هیچ گونه مدارک اضافی جز گذرنامه، بلیط مسافرتی، ویزای اقامت دائم، و یک کارت هویت برزیلی از پلیس فدرال ندارید.

با این حال، اگر قصد شروع فعالیت تجاری و یا جستجوی کار دارید، پس اخذ مجوز کار ضروری است. بهترین راه برای دریافت این مجوز، یافتن کار در یک شرکت برزیلی، یا شرکت های خارجی مستقر در برزیل، و درخواست مجوز کار از طرف آنها است. به عنوان بخشی از روند درخواست، گواهی عدم سوء پیشینه، حساب بانکی و گواهی معاینه پزشکی لازم است.

پس از صدور مجوز کار برای شما (که معمولاً بین دو تا سه ماه طول می کشد)، شما همچنین باید از وزارت دارایی کارت مالیات بگیرید.

موسسه مشاوره ای MIE یکی از برترین موسسات در امر پروسه مهاجرت به برزیل میباشد و تمامی امور متقاضیان را با گارانتی انجام میدهد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *