فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب کشور روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه تحت چه شرایطی امکان پذیر است ؟ آیا اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به روسیه دارید ؟ ایا میدانید مهاجرت به روسیه تحت چه شرایطی امکان پذیر می شود ؟ شرایط مهاجرت به روسیه چگونه می باشد؟ راه ها مهاجرت به روسیه چیست ؟ آیا شما هم قصد مهاجرت به روسیه را دارید ؟

روسیه بزرگترین کشور جهان است.ویکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان میباشد.این کشور در شرق اروپاو شمال آسیا واقع شده است. امروزه افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. اما توصیه ی موسسه مشاوره ای MIE این است که با کسب اطلاعات دقیق در رابطه با آن کشور راه مناسب را انتخاب نمایید.

سوالاتی که می توان در این زمینه مطرح نمود :

روسیه چگونه کشوری است؟ آیا روسیه بزرگترین کشور دنیاست؟شرایط زندگی در روسیه چگونه است؟نظام سیاسی در روسیه به چه شکل است؟شرایط آب وهوایی روسیه چگونه است؟شرایط اخذ ویزا در کشور روسیه چگونه است؟آیا حقیقت دارد که میتوان با ازدواج با زنان روسی اقامت گرفت؟

 

از راه های مختلفی میتوان اقامت روسیه را کسب کرد:

گردشگری یا همان ویزای توریستی:که حد اکثر به مدت ۳۰ روز اعتبار دارد.

ویزای دانشجویی وتحصیل:در ابتدا به شخص اجازه داده میشود  به مدت حداکثر ۹۰ روز اقامت داشته باشد والبته این ۹۰ روز میتواند توسط کالج تمدید شود.

ویزای کسب وکار وسرمایه گذاری:این ویزا برای ۹۰ روز صادر می شود .و میتواند بسته به نوع کارویا سرمایه گذاری یک تا سه سال تغییر پیدا کند.

یک تبعه خارجی با اقامت موقت اجازه در فدراسیون روسیه حق برای به دست آوردن اقامت دائم این کشور را دارد.برای این منظور شخص بایذد به طور مداومبرای مدت یک سال در کشور روسیه زندگی کند.

زندگی در روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان میتواند وسوسه انگیز باشد.

با وجود همه مناطق جغرافیایی از جمله دریای سیاه نیمه گرمسیری ،دریاچه بایکال و عظمت سلطنتی پوشیده از برف جنگل های شمالی.این کشور برنده در جنگ جهانی و سربلند از فراز و نشیب ها است.مسکو پایتخت روسیه بعد از نیویورک و لندن سومین شهر میلیارد نشین جهان است و بسیاری از میلیاردرهای کشور روسیه افراد سرشناسیدر جهان هستند.

روسیه مرز۱۶ کشور جهان است.در جنوب شرق با کره شمالی، در جنوب با چین، مغولستان، قزاقستان، آذربایجان و گرجستان، در جنوب غرب با اوکراین، در غرب با بلاروس،لتونی، استونی، فلاند و نروژ،مرزها اخذ ویزا در کشور ی منطقه کالینگراد در لیتوانی و لهستان.این کشور در عرض های بالای جغرافیایی واقع شده است وبیشتر مناطق کشورسردسیرو کم بارش است.به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور به ویزه سرزمین بزرگ سیبری خالی از سکنه هستند وکشاورزی در این مناطق میسر نیست.بیشتر جمعیت این کشور در غرب این کشور ودر بخش اروپایی زندگی میکنند.زبان رسمی این کشورروسی میباشد.

این کشور دارای منابع طبیعی معدنی بسیار زیادی است که قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست .جمعیت روسیه تقریبا ۱۴۰ میلیون نفر میباشد که از ترکیب بیش از یکصد قوم و نژاد تشکیل شده است.واحد پول کشور روسیه روبل است.اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور به ویژه گاز میباشد.ونیمی از گاز مصرفی اروپا را روسیه تامین میکند.این کشور همچنین یکی از مهمترین تولید کنندگان نفت جهان است.

کشور روسیه در طی چند قرن اخیر از کشورهای ثروتمند و قدرتمند جهان بوده است.بنابر این بناها ی با شکوه در روسیه ساخته شده است،همچنین آثار هنری  زیادی در آن خلق و آثار بسیاری از گوشه گوشه جهان به این کشور منتقل شده است.به طوری که موزه ها و کتابخانه هاو گالری های این کشور منتقل شده است.به طوری که موزه ها وکتابخانه ها وگالری های این کشور از غنی ترین در نوع خود استاز جمله میتوان از موزه آرمیتاز در شهر سن پترزبورگ میتوان نام برد.

روسیه فرهنگ بسیار غنی همراه با دانشمندان برجسته و نویسندگانی بسیار معروف ومطرحی دارد.مانند تولستوی،داستایوفسکی وچایکوفسکی و…

جالب است بدانیدولادیمیر پوتین رئیس جمهورکشور روسیه در فهرست مجله فوربز مقام اول را در ده فرد قدرتمند جهان دارد.که آنگلا مرکل وباراک اوباما و…در مقام های بعدی هستند.

نظام سیاسی روسیه دموکراسی است اما عمیقا از نظر اعتباروابسته به رئیس جمهور خود ولادیمیر پوتین است.ودر واقع نظام پوتینی حاکم بر جامعه است. ولادیمیر پوتین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ به مدت دو دوره رئیس جمهوری روسیه بوده و بعد ۶ سال سمت نخست وزیری را داشت و دوباره با انتخاب مردم برای ریاست جمهوری انتخاب شد.لازم به ذکر است دوران ریاست جمهوری ۶ ساله پوتین در سال ۲۰۱۸ خاتمه می یابد.

علاقه به ادامه کار پوتین که یکی از بهترین و قدرتمندترین رهبران در ثبات بخشی به کشور روسیه به شمار می رود در اقشار مختلف جامعه روسیه به چشم می خورد.

هزینه های زندگی بسته به شهر محل سکونت دارد.در شهرهایی مثل مسکو و سن پترزبورگ نسبت به شهرهای دیگر روسیه هزینه ها بالاتر میباشد.اما به طور کل هزینه های زندگی در کشور روسیه معقول و مردم دارای سطح زندگی مناسبی هستند.

تابعیت در روسیه بر مبنای خون است . به عبارت دیگر هر کسی که پدر ومادرش اهل روسیه باشند تابعیت روسه را دارا می باشد.

اگر یک زوج خارجی مقیم روسیه  باشندو در روسیه فرزندی به دنیا بیاورند،فرزند تابعیت روسیه را نمی گیرد.اما اگر یکی از والدین روس باشد فرزند میتوانددر صورت درخواست والدین یا خودش تابعیت روسیه را بگیرد.

چندی پیش خبری برمبنای ازدواج با زنان روس توسط خارجی ها واعطای ۱۵ هزاردلار بعلاوه تابعیت روسیه از سوی دولت روسیه پرداخته شد.این خبر آنچنان وسوسه بر انگیز بود که در میان مردم به خصوص مردان مجرد جنجال آور شد.که این خبر جنجالی فقط یک دروغ بود به نام ۱ آوریل همانند دروغ ۱۳ خودمان که با بزرگ نمایی روزنامه ها وسایت های خبری چنین سروصدایی ایجاد کرد.اما با ازدواج با یک شخص روسی اقامت حاصل میشود اما قانون ها وشرایط خاص خود را دارد همانند دیگر کشورها…

روسیه نسبت به جمعیتش دارای بیشترین مراکز آموزس عالی در جهان است۵۴%ازتمامی اقشار جامعه امکان تحصیل رایگان را دارند.روسیه بیشترین درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی را در میان کشورهای اروپایی دارد.این کشور در شاخه های علمی مانند،پزشکی،تکنولوزس،شیمی،ریاضیات وهوافضا دارای دستاوردهای بسیار ارزنده است ویکی از قوی ترین قطب های جهان محسوب می شود.

کشورروسیه دارای ۹۷ دانشگاه در دسته بندی بین المللی گروهBRICS است. یکی از این دانشگاه ها مطرح ،دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترز بورگ روسیه است این دانشگاه در سال۱۹۹۸ میلادی تاسیس شد که از همان سال بنیان گذاری تا کنون یکی از دانشگاه های پیشرو در روسیه به حساب می آید.این دانشگاه از بعد آموزسی و تحصیلی دارای تجربیات وسیع وگسترده ایی است وشامل ۱۲ دانشکده در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، فیزیک، فنی، علم مکانیک، اقتصاد وعلوم انسانی می باشد.و موسسه مشاوره ای  MIE برای بیش از ۲۰ رشته در مقاطع مختلف امکان اخذ پذیرش را دارد.به خصوص در رشته های علوم پزشکی در مقطع لیسانس میتوانید آسوده خاطر از طریق موسسه مشاوره ایMIE اقدام کنید. این مقاله با عنوان مهاجرت به روسیه متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE می باشد.

منابع :

www.advantour.com

www.wilsoncencenter.org

www.guora.com

www.expatarrivals.com

nomadcapitalist.com

www.englishfirst.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *