مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان چگونه امکانپذیر می باشد؟ مهاجرت به مجارستان چه شرایطی را دارد؟ راه های مهاجرت به مجارستان چه راه هایی است؟ مهاجرت به مجارستان چه هزینه هایی را شامل می شود؟ برای مهاجرت به مجارستان باید چه مدارکی را تهیه نمود؟ این سوالات تعدادی از سوالاتی است که از مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE پرسیده می شود و ما در این مقاله سعی نموده ایم به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

یکی از موضوعاتی که در مراجعه به مؤسسات مهاجرتی سؤال می شود موضوع مهاجرت به مجارستان و راه های دستیابی به اقامت مجارستان است. مهاجرت به مجارستان به علل مختلف مورد توجه علاقمندان به تحصیل و زندگی در اروپا قرار گرفته است، لذا با توجه به این موضوع در این مقاله اطلاعات زیادی در باب مهاجرت به مجارستان و راه های مهاجرت به مجارستان در اختیار علاقمندان به این کشور زیبای اروپایی قرار می دهیم. مؤسسه مهاجرتی MIE همواره سعی بر آن داشته که اطلاعات مهاجرتی را در باب حقوق مهاجرت صادقانه در اختیار همراهان همیشگی خود قرار دهد و پاسخگوی سؤالات شما به صورت رایگان خواهد بود. در ابتدا روش ها و راههای مهاجرت به مجارستان را بررسی خواهیم  نمود و در انتها با بررسی شرایط خود و مزایا و معایب هر یک از راههای مهاجرت به مجارستان می توانید بهترین راه را برگزینید.

راههای مهاجرت به مجارستان:

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

یکی از سریعترین راههای مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت مجارستان ازدواج با یک تبعه مجارستانی و یا شخصی است که تنها اقامت مجارستان را دارد. اما باید توجه داشته باشید که این راه به هیچ وجه ساده نیست و شما جهت انجام صحیح اقدامات مهاجرتی اخذ ویزای ازدواج نیاز به مشاور مهاجرتی خواهید داشت. در سالهای اخیر به دلیل اینکه افرادی به بهانه ازدواج وارد کشورهای اروپایی شدند و به شیوه های گوناگون اقدام به اخذ اقامت به بهانه ازدواج نموده اند قوانین بسیار سختگیرانه ای وضع گردیده است. افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت دائم مجارستان از این طریق را دارند می بایست اثبات نمایند که این ازدواج قصد واقعی آنها بوده و برای اثبات این موضوع باید مدارکی به سفارت ارائه دهند. این مدارک شامل مدارک مالی همسر، مدارک اثبات ازدواج، گواهی تجرد شخص پیش از ثبت ازدواج و فرمهای سفارت می شود. یکی از مهم ترین مدارک جهت ارائه به سفارت مدارک مالی و شغلی همسر مقیم مجارستان است. در واقع باید ثابت شود این فرد شغل مناسبی جهت امرار معاش و تأمین هزینه های زندگی در کشور مجارستان دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از راههای مهاجرت و اخذ تابعیت است. قوانین مربوط به پناهندگی زمانی وضع گردید که عده زیادی از افراد به واسطه جنگ و مسائل دیگر با خطرات جانی، مالی و حیثیتی رو به رو شدند و به این دلیل طبق قانون ژنو اعلام گردید اینگونه افراد می توانند انسانیت و جان خود را از خطرات مصون دارند و به کشورهای دیگر پناه ببرند. با گذشت چندین سال عده زیادی در پی سودجویی برآمدند و به بهانه های گوناگون از کشورخود بدون دلیل به کشور مورد علاقه خود از راههای پر خطر سفر کرده و اعلام پناهندگی نمودند. لذا دولتها بر آن آمدند که قوانین مربوط به پناهندگی را محکم تر نمایند و به هر شخصی با هر بهانه ای تابعیت اعطا نشود. علاوه بر این موضوع علت دیگری سبب شده که اکثر حقوقدانان این راه را یکی از بدترین راههای مهاجرت معرفی نمایند. این علت خطر جانی راههای پر خطر پناهندگی است. امروزه با توجه به سودجویی بسیاری از کلاهبرداران و کسب مبالغ کلان از این راه، توصیه می شود راههای قانونی و مناسب تر را بر حسب مشاوره با کارشناسان این حرفه برگزینید که در ادامه بیان خواهیم نمود.

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی

یکی از راههای مهاجرت به مجارستان که متقاضیان زیادی را در مقایسه با دیگر راهها به خود اختصاص داده مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در کالج ها و دانشگاهای مجارستان است. دلایل زیادی سبب شده که کشور مجارستان به عنوان مقصد و کشور مورد علاقه دانشجویان قرار گیرد.

مزایای تحصیل در مجارستان:

هزینه پایین تحصیل در بهترین کالج ها و دانشگاهها

اعتبار بسیار بالای دانشگاههای مجارستان در کشورهای اروپایی و آسیایی من جمله کشور ایران

تحصیل به زبان انگلیسی حتی در مقطع لیسانس

عدم نیاز به مدرک زبان جهت پذیرش از کالج ها و دانشگاههای مجارستان

امکان کار و اقامت پس از تحصیل

عدم محدودیت سنی در اخذ ویزای تحصیلی

در حال حاضر کشور مجارستان مقصد بسیاری از دانشجویان علاقمند به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی را دارند می توانند بدون قبولی در دانشگاههای دولتی ایران از بهترین کالج های مجارستان پذیرش بگیرند و حتی دوره های زبان انگلیسی را در این کالج ها بگذرانند. در واقع جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مجارستان دانش آموزان می بایست ابتدا یک دوره pre medical را در کالج  بگذرانند و پس از اخذ نمره قبولی در آزمون این رشته ها وارد دانشگاه شوند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب مجارستان عدم محدودیت سنی در تحصیل پزشکی است. دانشجویان علاقمند به رشته پزشکی می توانند حتی تا سن  ۲۸ سال پذیرش اخذ نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:

فرم درخواست اقامت بلند مدت ( نمونه فرم سفارت vizumkerelem_en2012.pdf )

گذرنامه معتبر ( با اعتبار حداقل ۳ ماه)

یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی

اسناد مربوط به رزرو محل اقامت و خوابگاه

بیمه نامه

نامه پذیرش دانشگاه

نامه تمکن مالی شامل حساب بانکی معادل هزینه یکسال تحصیل و زندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار

مهاجرت به اروپا از طریق ویزای کار در چند سال اخیر به دلیل بحران های اقتصادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. لذا توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی از قوانین اخذ ویزای کار هر کشور به طور دقیق آگاه باشید و از ضرر های احتمالی خود در این روش جلوگیری نمایید. بر اساس قانون کشور مجارستان افراد خارجی زمانی امکان اخذ ویزای کار مجارستان را خواهند داشت که شرایط شغل مورد نظر برای یک فرد مجارستانی و یا اروپایی مساعد نباشد و تقاضایی از این محدوده برای این شغل وجود نداشته باشد. در واقع اشخاص غیر اروپایی در صورتی می توانند ویزای کار مجارستان را اخذ نمایند که شغل مورد نظر آنها از طرف کارفرما سه ماه در کشور مجارستان و سه ماه در کشورهای اتحادیه شینگن آگهی شود و تقاضایی متناسب با شرایط اعلام شده از سوی کارفرما وجود نداشته باشد. لذا اقدام برای ویزای کار مجارستان کار ساده ای نیست و پیشنهاد می شود افرادی که رزومه کاری و علمی قوی دارند برای کشورهای صنعتی و دارای موقعیت شغلی در اروپا همچون کشور های آلمان و اتریش اقدام نمایند و بدون نیاز به مراحل پیچیده job offer ویزای کار را اخذ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کار آلمان و اتریش می توانید به مقالات دیگری در همین زمینه در سایت مؤسسه مهاجرتیMIE مراجعه نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار مجارستان:

فرم درخواست ویزای بلند مدت مجارستان (نمونه فرم سفارت vizumkerelem_en2012.pdf)

یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی

رزرو محل اقامت در مجارستان

بیمه نامه

گذرنامه معتبر حداقل با اعتبار سه ماه

قرارداد استخدام (در این قرارداد می بایست میزان حقوق دریافتی، مدت زمان قرارداد کاری، سمت شغلی و سایر موارد مهم ذکر شود)

اساسنامه شرکت مربوطه

ترازنامه سال گذشته شرکت

یک گواهی مبنی بر عدم بدهی شرکت

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور مجارستان به دلیل اقتصاد نسبتأ قوی به عنوان مقصد سرمایه گذاری و کارآفرینی از سوی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد. علاوه بر این موضوع بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت در مجارستان به دلیل امکان اخذ اقامت خانوادگی این روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند و با توجه به مالیات بسیار پایین گزینه خوبی به نظر می رسد. از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در مجارستان امکان اخذ اقامت مجارستان در کمترین زمان ممکن وجود دارد اما باتوجه به اینکه احتمال بازگشت سرمایه و سودآوری در کشور مجارستان بسیار پایین است کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، اسلواکی و اتریش جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا بیشتر توصیه می شود. به هر صورت روش سرمایه گذاری پس از روش های دیگر و کم هزینه تر مهاجرت توصیه می شود و بهتر است پس از شناخت بیشتر کشور مقصد اقدام به ثبت شرکت و کارآفرینی نمایید.

با توضیحاتی که در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه شد توصیه می شود جهت تصمیم گیری صحیح تر در زمینه مهاجرت به مجارستان با کارشناسان مهاجرتی و با تجربه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل مشورت نمایید و بهترین راه را برگزینید. مؤسسه مهاجرتی MIE با سابقه ترین مؤسسه مهاجرتی در خاورمیانه است و بیشترین تجربه را در امر مهاجرت در اختیار علاقمندان به این امر قرار می دهد. جهت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان مؤسسات همکار مؤسسه مهاجرتی MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان در این زمینه داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *