مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند و بررسی راههای مهاجرت

 • مهاجرت به هلند و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به هلند و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به هلند از طریق کار
 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به هلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در هلند
 • مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت هلند
 • مهاجرت به هلند و سخن پایانی
مهاجرت به هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به هلند و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به هلند ، طرق و شرایط مهاجرت به هلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به هلند از چه طریقی امکان پذیر است؟ شرایط مهاجرت به کشور هلند چگونه است؟ در این مقاله به صورت تفصیلی به این موضوعات می پردازیم. در صورتی که راجع به مهاجرت به کشور هلند نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید و یا با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بدون نیاز به وکیل اقدام نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در هلند

مهاجرت به هلند و شرایط عمومی آن

هلند کشوری کوچک است در شمال غربی قاره اروپا که از شرق با کشور آلمان ، از جنوب با کشور بلژیک و از غرب نیز از راه دریا در همسایگی کشور انگلستان قرار دارد. بندر روتردام که از شهرهای بزرگ و مهم هلند محسوب می شود به دلیل تعدد اسکله‌هایی که دارد،  بزرگ‌ترین بندر اروپا بشمار می‌رود .هلند به نام هایی چون سرزمین گل لاله و یا  کشور آسیاب بادی در سراسر جهان شناخته شده است. زبان رسمی این کشور هلندی است و واحد رسمی پول این کشور یورو می باشد. جمعیت این کشور ۱۶ میلیون نفر است و لازم به ذکر است که نرخ بیکاری زیر ۴٪ است. طرق مختلفی برای مهاجرت به هلند تعریف شده است که در ادامه به بررسی این طرق می پردازیم.

استارت آپ هلند
استارت آپ هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از راههای مهاجرت به هلند اخذ ویزای کار است. کار کردن در کشور هلند می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور شود. نکته بسیار مهم در باب مهاجرت به هلند از طریق کار، موضوع داشتن کارفرماست. متقاضیان در صورتی می توانند ویزای کار کشور هلند را دریافت نمایند که کارفرمایی در هلند داشته باشند و با دعوتنامه کارفرما درخواست ویزای کار دهند. در پروسه مهاجرت به هلند، متقاضیان پس از دریافت جاب آفر می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. متقاضیان با ۵ سال کار کردن در کشور هلند و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.  در نهایت پس از گذشت ۱ الی ۲ سال از زمان اقامت دائم می توان درخواست پاسپورت این کشور را داشت. مهاجرت به هلند از طریق کار نه تنها مسیر سهلی نیست بلکه برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می تواند بسیار زمان بر باشد. چرا که در این روند موقعیت شغلی موجود می بایست به مدت ۳ ماه آگهی شود و پس از آگهی در نبود نیروی کار مرتبط متقاضیان در خارج از اتحادیه اروپا می توانند از این موقعیت شغلی استفاده نمایند.

نمودار نرخ بیکاری در هلند

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

از جمله راه های در دسترس جهت مهاجرت به هلند اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای ایرانیان می باشد. تحصیل به تنهایی منجر به اخذ اقامت شخص نمی گردد ولی می تواند منجر به اخذ اقامت کاری در هلند شود. هلند از جمله کشورهایی است که به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی نظر بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. سالانه متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به هلند، از طریق تحصیل که از ارزان ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد، اقدام می نمایند. مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در باب مهاجرت به هلند به نگارش درآمده است و مطالب آن باتوجه به قانون این کشور و آموزش های دکتر ملک پور جمع آوری شده است.متقاضیان پس از گذراندن دوره های تحصیلی با توجه به سیستم آموزش مشترک با انگلستان می توانند کار خود را تضمین شده بدانند. کشور هلند را یکی از کشورهای مهاجر پذیر در اتحادیه اروپا می توان نام برد. به همین علت متقاضیانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند، می توانند به راحتی پس از تحصیل و ورود به بازار کار، پس از چند سال کار کردن تقاضای پاسپورت هلند را داشته باشند

 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در دبیرستان

  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع مدارس برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در دسترس می باشد و دانش آموزان می توانند در صورت داشتن شرایط خاصی اقدام نمایند. مدارس هلند در سه نوع دولتی، خصوصی و شبانه روزی وجود دارد هزینه های تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد و مختص دانش آموزانی است که شهروند و مقیم این کشور هستند. مدارس خصوصی در این کشور هم چنان شامل شهروندان هلندی است ولی دانش آموزان جهت تحصیل می بایست هزینه بیشتری را پرداخت نمایند. دانشجویانی که اقامت این کشور را ندارند تنها می توانند از طریق مدارس بین المللی این کشور اقدام نمایند که هزینه های این مدارس بسیار بالاست و سالانه به ۴۰ هزار یورو می رسد.

 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

  از جمله مقاطع تحصیلی که بسیاری از متقاضیان مایل به تحصیل در هلند می باشند دوره کارشناسی است. باتوجه به ارتباط بسیار زیاد سیستم آموزشی هلند به انگلستان مقطع کارشناسی در برخی از رشته های مدیریتی ۳ ساله است. و دانشجویان می توانند با ارائه مدارک ۱۲ ساله تحصیلی و ارائه مدرک زبان در این مقطع اقدام نمایند.

 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در این مقطع برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. هلند از جمله کشورهایی است که متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی با گذراندن دوره های ۱ ساله به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند. دانشجویان با ارائه مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و ارائه مدارک تحصیلی ۱۲ ساله و لیسانس معتبر جهت ثبت نام درخواست نمایند.

 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  از جمله راه های مهاجرت به هلند تحصیل در این کشور در مقطع دکتری است امام نکته بسیار مهم نحوه پذیرش دانشجویان در این مقطع می باشد. دانشجویان تنها در صورتی می توانند جهت تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایند که سوپروایزر (استاد راهنما) داشته باشند. پذیرش در مقطع دکتری شرایط خاصی دارد و متقاضیان می بایست مدارک علمی بسیار عالی را ارائه نمایند که این مدارک عبارت است از: مقالات علمی ISI، مدرک زبان معتبر و هم چنین مدارک تحصیلی قبلی.

 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در هلند را دارند می توانند در صورت داشتن رزومه علمی مناسب از کمک هزینه تحصیلی هلند استفاده نمایند دولت هلند برای افراد و تبعه این کشور بورس هایی تا سن 30 سال جهت تحصیل رایگان را در نظر گرفته و اما نکته بسیار مهم آن است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و کشور های دیگر می توانند از بورس های تحصیلی این کشور استفاده نمایند اصولا این بورس ها تا 5000 هزار یورو می باشد که تقریباً صرفاً هزینه های زندگی را پوشش می دهد و برای هزینه های تحصیل کفایت نمی کند.

لازم به ذکر است که کشور هلند به فارغ التحصیلان ۱ سال مجوز جست و جوی کار در این کشور را می دهد و فرد همراه دانشجو نیز می تواند در صورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشد، مشغول به کار شود.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به هلند می تواند در برخی موارد شامل سرمایه گذاران خارجی شود. سرمایه گذاری در هلند انواع متفاوتی دارد و هر کدام از آن ها شرایط متفاوتی برای اخذ اقامت دارد. روش های سرمایه گذاری در هلند را می توان به ۳ دسته ی ثبت شرکت در هلند، کارآفرینی و خرید ملک تقسیم نمود. برای سرمایه گذاری در هلند فرد باید میزان سرمایه متناسب با هر پلن را داشته باشد. به صورت کلی سرمایه گذاری ۲ قسمت دارد ۱ اینکه فرد سرمایه گذار بخواهد صرفاً سرمایه ای را به کشور دیگر منتقل نماید و قسمت ۲ اینکه بخواهد از این طریق مهاجرت نماید. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور هلند  قطعاً پروسه سود دهی برای متقاضیان است، ولی نکته مهم در این پروسه این است که از این طریق نمی توان به کشور هلند مهاجرت نمود و راه ورود به این کشور نیست. کشورهای محدودی در اروپا هستند که می توان از طریق خرید ملک به آن ها مهاجرت نمود و خرید ملک به عنوان راه ورود است، مثلاً کشور پرتغال در اروپا این روش را ارائه میدهد. بنابراین کشور هلند از جمله کشورهایی است که با خرید ملک نمی توان به آن مهاجرت نمود و اقامت هلند را دریافت کرد. به صورت کلی این روش برای افراد خارج از اتحادیه اروپا سبب ورود به این کشور نمی شود و صرفاً راهی برای مهاجرت نیست.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج شخص متقاضی باید بتواند مطابق با قوانین موجود در هلند عمل نماید. شخصی که قصد اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج را دارد باید در ابتدا با فرد تبعه  این کشور ازدواج نماید تا بتواند از این طریق درخواست اقامت خود را مطرح کند. برای ازدواج با شخص تبعه هلند باید در ابتدا اثبات نمایید که ازدواج شما صوری نبوده است و قصد زندگی مشترک با یکدیگر را دارید در این صورت می‌توانید از این طریق اقدام به اخذ اقامت نمایید. نکته مهمی که در مورد مهاجرت به هلند از طریق ازدواج وجود دارد این است که شخص متقاضی این امر باید اثبات نماید که با فرد تبعه به مدت 5 سال دارای زندگی مشترک می باشد در این صورت می‌تواند درخواست اقامت و سپس تابعیت خود را در این کشور مطرح کند.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج در هلند :

 • ارائه پاسپورت معتبر فرد متقاضی
 • ارائه شناسنامه اشخاص
 • ارائه مدارک مبنی بر ارتباط بین طرفین قبل و بعد ازدواج
 • ارائه فیش حقوقی مناسب
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی تجرد و یا طلاق شخص متقاضی
پاسپورت هلند

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد به ۲ صورت سیستم خاک و سیستم خون می باشد. در برخی کشورها افراد می توانند به کمک سیستم خاک، با تولد فرزند در خاک آن کشور برای فرزند خود درخواست اقامت و پاسپورت آن کشور را نمایند. کشورهایی که از طریق سیستم خاک تابعیت ارائه می دهند، بسیار محدود می باشند. از معروف ترین کشورهایی که قانون خاک را برای تولد اجرا می کنند، می توان به آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل اشاره نمود. کشور هلند از قانون خاک پیروی نمی کند و تابع سیستم خون است و صرفاً با تولد در خاک این کشور به فرزند پاسپورت و تابعیت اعطا نمی کند. پاسپورت هلند در صورتی به فرد متقاضی برای تولد فرزندش اعطا می شود که یکی از والدین کودک هلندی باشد و تبعه این کشور باشند بنابراین مهاجرت به هلند از طریق تولد فرزند در خاک این کشور ممکن نیست. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و تمامی مطالب آن به صورت علمی جمع آوری شده است.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به هلند شناخته می شود اما باید گفت که جز روش های درست و مطمئن برای مهاجرت  نمی باشد. افرادی که قصد پناهندگی در هلند را دارند باید بدانند که امکان کار به صورت قانونی در این کشور برای آنها وجود ندارد. همچنین با توجه به خطراتی که پناهندگی برای شخص متقاضی دارد موسسه حقوقی ملک پور این روش را به هیچ عنوان راهی برای مهاجرت توصیه نمی نماید. اگر در اندیشه مهاجرت به هلند هستید می توانید از روش های قانونی مهاجرت مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و …. اقدام نمایید چرا که پناهندگی دارای خطرات بسیاری است که در اکثر مواقع این خطرات برای شخص متقاضی غیر قابل جبران می باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نماید و این  بخش از مقاله تنها برای ارائه اطلاعات و بیان خطرات این روش نگاشته شده است.

کار در هلند

مهاجرت به هلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

برای واجد شرایط بودن اجازه اقامت و ورود به هلند برای هنرمندان و نوازندگان ، خدمات مهاجرت برای ارزیابی اهمیت فرهنگی به وزارت آموزش ، فرهنگ و علوم ارجاع داده می شوند. وزارت در این زمینه اختیار دارد و معیارهای ارزیابی همیشه مشخص نیست. با این حال ، هنگامی که یک هنرمند برای کار در یک موسسه فرهنگی هلندی انتخاب می شود ، این امر امتیاز بالایی برای فرد دارد. نکته مهم این است که در صورتی افراد هنرمند میتوانند از این موضوع برای مهاجرت به هلند استفاده نمایند که یا بعد از دریافت تایید وزارت فرهنگ و علوم شرکتی ثبت نمایند و یا از طرف شرکتی در هلند درخواست کار داشته باشند. دانشجویانی که در هلند فارغ التحصیل شده باشند می توانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی درخواست مجوز جستجوی کار را ارائه کنند. در طی یک سال جستجو ، دانشجویی که فارغ التحصیل شده است ، در حالی که به دنبال کار در بخش فرهنگی است ، مجاز به زندگی در هلند است.

هزینه های زندگی در هلند

یکی از مواردی که برای مهاجرت به هلند باید به آن توجه نمود هزینه های کشور مقصد می باشد. هزینه زندگی در کشور هلند با توجه به عادت شخص بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه متغیر می باشد.  در جدول زیر برخی هزینه ها در کشور هلند نوشته شده است :

هزینه های زندگی در هلند

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت هلند

یکی از مهم ترین اهداف از مهاجرت به هلند اخذ تابعیت این کشور می باشد. از جمله نکات مهمی که در مورد اخذ پاسپورت و تابعیت هلند می توان به آن اشاره کرد اعتبار این پاسپورت در رنکینگ جهانی می باشد. پاسپورت هلند سومین پاسپورت معتبر جهان است و امکان سفر به ۱۲۶ کشور را بدون ویزا به دارندگان این پاسپورت می دهد. در حال حاضر یکی از راه هایی که می تواند در نهایت منجر به اخذ پاسپورت این کشور برای متقاضیان ایرانی شود، تحصیل در این کشور می باشد. متقاضیان با دریافت مدرک تحصیلی در این کشور می توانند وارد بازار کار شوند و پس از ۵ سال کار در هلند، می توانند اقامت دائم و در نهایت درخواست پاسپورت هلند را نمایند. تسلط به زبان هلندی از جمله نکاتی است که برای اخذ پاسپورت در کشور هلند مورد نیاز می باشد.

دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

مهاجرت به هلند ،چگونگی دریافت اقامت هلند و شرایط اخذ پاسپورت هلند در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی علمی قرار گرفت و تلاش گردید به کلیه سوالاتی که در ابتدای مقاله در باب مهاجرت به هلند طرح گردید پاسخ علمی داده شود. مهاجرت به هلند از طرق مختلفی برای ایرانیان امکان پذیر است ولی بهترین راه برای دریافت ویزا و ورود به کشور هلند دریافت ویزای تحصیلی می باشد. در صورتی که فرد مهاجر پس از تحصیل در کشور هلند مشغول به کار شود و مالیات پرداخت کند می تواند اقامت این کشور و همینطور مجوز تردد در تمام اروپا را دریافت نماید. توصیه می شود که شما عزیزان برای بررسی دقیق شرایط خود و اقدام از طرق قانونی برای مهاجرت به کشور هلند و دیگر کشور ها قبل از هرگونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

4 پاسخ
 1. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام
  ترم دو برق بوعلی هستم
  قصد دارم ارشد در هلند بخونم
  به جز
  معدل
  ایلتس
  توصیه نامه
  از العان برای ۴ سال دیگه چیکار کنم
  یعنی شما جای من بودی به جز موارد بالا دیگه چیکار میکردی؟
  سربازی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  بنده در دوره متوسطه دوم هستم
  سوال من این هست که به جز پناهندگی و تحصیل در مدارس بین المللی راه دیگری هست؟
  و اینکه بنده قصد تنها رفتن دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   راههای زیادی برای مهاجرت وجوددارد پناهندگی راه اصلا خوبی نیست و پیشنهاد می کنیم به این روش فکر نکنید.اما از طریق تحصیل با توجه به سنتان شرایط خوبی دارید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5