مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال چه شرایط و مزایایی دارد ؟ شرایط مهاجرت به پرتغال چگونه می باشد؟ چگونه میتوانیم تابعیت کشور پرتغال را کسب کنیم ؟در صورت کسب تابعیت کشور پرتغال چه مزایایی می توانیم داشته باشیم ؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال چگونه است ؟ آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به پرتغال الزامی است؟ هزینه های زندگی و مهاجرت به پرتغال چگونه است؟ این کشور از نظر توریستی چگونه است؟ تابعیت مضاعف در کشور پرتغال چگونه است ؟ تحصیل تابعیت از طریق فرزند خواندگی در کشور پرتغال امکان پذیر است ؟

کشور پرتغال  از کشورهای توسعه یافته می باشد و دارای ۱۸ شهر می باشد که از جمله شهرهای مهم این کشور لیسبون و پورتو می باشد. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی می باشد که از شاخه ی زبان های رومی است . مردم این کشور عموما به زبان انگلیسی صحبت میکنند .سفر به این کشور می تواند لذت بخش ترین سفرها باشد موسسه ی مهاجرتی MIE این امکان را برای شما فراهم میکند تا با بهترین شرایط زندگی و بهترین کشورها اشنا شوید.

به طور کلی بهتر است اول در مورد تابعیت یک توضیح کلی به شما ارائه دهیم .  یکی از راههای اخذ تابعیت  از طریق سیستم خون میباشد و دیگری خاک . تابعیت خون به گونه ای است که پدر و مادر فرد باید تابعیت ان کشور مورد نظر را داشته باشند تا بتوانند اخذ تابعیت کنند اما در سیستم خاک باید فرد در خاک آن کشور به دنیا آمده  باشد تا بتواند  تابعیت کشور مورد نظر را اخذ کند .تابعیت در این کشور از طریق سیستم خون اعطا میشود . باید در نظر در داشت که کشورها معمولا این نکته را در گیرند که اگر تابعیت مثلا خون را به صورت اصلی انتخاب میکنند خاک را نیز به طور فرعی قبول کنند تا از بی تابعیتی در سیستم حقوقی آن کشور جلوگیری شود .

تابعیت در کشور پرتغال از چند طریق حاصل می شود :

۱-کسب تابعیت از طریق سیستم خون به طور اصلی

۲-کسب تابعیت از طریق سیستم خاک به طور فرعی

۳-کسب تابعیت از طریق ازدواج

کسب تابعیت از طریق سیستم خون

لازم به ذکر است تابعیت کشور پرتغال را می توان از طریق سیستم خون بدست آورد یعنی اگر فرد پدر یا مادر یا پدر بزرگ و مادربزرگی داشته باشد که دارای تابعیت پرتغالی باشند این فرد می تواند تابعیت پرتغال را کسب کند و تبعه ی کشور پرتغال محسوب می شود.برای واضح تر شدن این مورد برای شمامثالی ارائه می کنیم : به طور مثال فردی متولد کشور المان اما پدر و مادر وی تبعه ی کشور پرتغال می باشند این فرد نیز بر اساس سیستم خون تبعه ی کشور پرتغال محسوب می شود.

کسب تابعیت از طریق سیستم خاک

اگر فرد در پرتغال بدنیا آمده باشد اما پدر و مادرش پرتغالی نباشند والدین این فرد باید به مدت ده سال در کشور پرتغال اقامت داشته داشته باشند این مورداستثنایی نیز دارد به این صورت که اگر پدر و مادر فرد پرتغالی زبان باشند این مدت به شش سال تقلیل می یابد. حال اگر فردی نه خودش و نه پدر و مادرش تبعه ی پرتغال نباشند میتواند به شرط اقامت داشتن ده سال اقامت در کشور پرتغال پس از هجده سالگی درخواست اخذ تابعیت نماید.البته شرط لازم برای این مورد تسلط کامل بر زبان پرتغالی و آشنایی کامل با فرهنگ و رسوم پرتغالی می باشد.

کسب تابعیت از طریق ازدواج

در این مورد افراد می توانند از طریق ازدواج با فرد تبعه ی پرتغالی تابعیت این کشور را اخذ نمایند البته اخذ تابعیت از طریق ازدواج نیازمند شواهد ودلایل معتبری می باشد که به سفارت ارائه میشود.

-در اکثر کشورها برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج باید فرد مورد نظر را در که تبعه ی آن کشور باشد داشته باشیم همچنین بهتر است بدانیم که اخذ تابعیتدر این مورد بسیار سخت است و باید آن را ثابت کرد مواردی از قبیل اینکه نشان دهنده ی رابطه ی عاطفی میان آن فرد و فرد مورد نظر باشد . یا در مواقعی نشان دادن قباله ی ازدواج و دیگر مواردی که نشان دهنده ی علقه ی بین این دو نفر می باشد. موسسه ی مهاجرتی MIE این امکان را برای شما فراهم میکند تا اطلاعات مناسبی در این زمینه از مشاورین اخذ نمایند.

تابعیت مضاعف در کشور پرتغال

کشور پرتغال از جمله کشورهایی است که تابعیت مضاعف را به خوبی پذیرفته است به طوری که حتی اگر فردی از تبعه ی این کشور بخواهد تابعیت کشور دیگری را اخذ نماید نیازی به ترک تابعیت پرتغالی نیست و اینکه اگر کسی پدر و مادر پرتغالی داشته باشد در کشوری به دنیا بیاید که سیستم خاک را داراست این فرد هم تابعیت آن کشور را دارا میشود و هم تابعیت کشور پرتغال را . پس این فرد دارای تابعیت مضاعف میشود و کشور پرتغال مشکلی با این مسئله ندارد.

مزایای اخذ تابعیت کشور پرتغال

شهروندان پرتغالی که تابعیت اکتسابی اکتسابی کشور پرتغال را کسب کرده اند مانند افراد با تابعیت اصلی در این کشور از حقوق و مزایایی برخوردار هستند از جمله ی این حقوق میتوان به حق رای دادن در انتخابات و همه پرسی ، کار در دفاتر سیاسی و داشتن پاسبورت را نام برد. کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد پس فردی که تابعیت این کشور را کسب می کند می تواند ازتمامی حقوق مرتبط با یک شهروند اروپایی لذت ببردو استفاده کند. این حقوق بسیار گسترده  می باشند وشامل حق کار، حق بازنشستگی و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مدت نامحدود می باشدو همچنین تابعین این کشور حق رای و کاندیداتوری در انتخابات محلی در سراسر اروپا را درپی خواهد داشت. درست است که تابعیت کشور پرتغال مزایای فراوانی را درپی دارد اما شهروندان اروپایی نیازی برای به دست آوردن تابعیت کشور پرتغال حس نمی کنند.  این افراد میتوانند از حقوق بسیاری از شهروندان اصلی پرتغالی برخوردار شوند مانند :

۱-حق دادن رای پس از ۱۸سالگی

۲-حق اقامت و کار و بازنشستگی در کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا

۳-حق حمایت دیپلماتیک و دیگر حقوقی که افراد دارای با تابعیت اصلی آن را دارا می شوند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور پرتغال

دانشگاههای کشور پرتغال به طور کلی شرایط  مناسبی برای دانشجویان مهاجر فراهم کرده است .  شما برای اخذ پذیرش این دانشگاهها نیازی به داشتن مدرک آیلتس نخواهید داشت زیرا در این کشور شرایط مناسبی را برای گذراندن دوره ی زبان برای شما فراهم کرده است و شما میتوانید به مدت دو سال به تحصیل دوره ی زبان در کشور پرتغال پرداخته و بعد شروع به تحصیل در رشته ی مورد نظر خود نمایید.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برای شما این موقعیت را فراهم می کند تا از این کشور زیبا د اطلاعات مورد نظر خود را کسب و به آنجا مهاجرت کنید.

پذیرش دانشگاههای کشور پرتغال شرط سنی ندارد و نسبت به دانشگاههای دیگر  کشورها شرایط  سهلی دارد. رنکینگ این دانشگاهها نیز  در رنج دویست تا سیصد جهانی می باشد.کشور پرتغال شرایط مناسبی برای بعضی از مهاجرین فراهم کرده است از جمله ی این شرایط کشورهایی هستند که میتوانند بدون اخذ ویزا به مدت نود روز  در این کشور اقامت داشته باشند.  پس به طور مثال فردی بدون داشتن مدرک زبان و بدون در نظر گرفتن شرایط مناسب سنی می تواند روی این گزینه فکر کند اما در هرصورت باید در نظر گرفت که مدرک زبان در آن کشور باید اخذ شود و اینکه بعد از این دو سال تسلط کافی را در زبان انگلیسی برای تحصیل و کار در آن کشور داشته باشد .

 هزینه های زندگی در کشور پرتغال

هزینه های زندگی در کشور پرتغال بسیار مناسب می باشد به طوری که میتوان گفت یکی از ارزانترین کشورهای اروپا می باشد .کشور پرتغال هم برای خرید ملک و هم برای زندگی دانشجویی موقعیت مناسبی را فراهم کرده است و هزینه های بسیار کمی  دارد .هزینه ی تحصیل در کشور پرتغال سالانه حدود ۱۰۰۰ یورو می باشد و نسبت به دانشگاههای انگلستان تقریبا رایگان محسوب میشود و هزینه ی زندگی برای یک خانواده بدون فرزند سالیانه حدود ۳۰۰۰ یورو می باشد.

کشور پرتغال یک کشور توریستی با جاذبه های گردشگری فراوان واقع در غرب اروپاست و پایتخت این کشور زیبا شهر لیسبون می باشد و واحد پول آن یورو میباشد .از جمله حاذبه های توریستی آن میتوان به سواحل زیبای طلایی و قلعه های قرون وسطی ای و جنگل های زیبای آن اشاره کرد . این کشور از غرب  به اقیانوس اطلس محدود شده است  در این اقیانوس دو جزیره به نام های آزور و مادیرا وجود دارند که جزو خاک پرتغال هستند . واحد پولی این کشور یورو می باشد. مذهب رسمی این کشور مسیحیت کاتولیک می باشد .

تحصیل تابعیت از طریق فرزند خواندگی در کشور پرتغال

اینگونه اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی  به گونه ای است که کودک تابعیت پرتغالی خود را از پدر و مادر خواند ه ی پرتغالی خود کسب می کند. چه این پدر و مادر پرتغالی در خود کشور پرتغال باشند چه در کشورهای دیگر . فرزندی را که به فرزند خواندگی قبول می کنند تابعیت آنها را اخذ می کند.

به طور  کلی  کشور پرتغال دارای مناظر زیبا و هزینه ی مناسب نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا می باشد به طوری شهر لیسبون ارزانترین پایتخت اتحادیه اروپا نامبرده می شود اما باید در نظر داشت که شهر لیسبون هم مانند دیگر پایتخت های اتحادیه ی اروپا نسبت  به شهرهای دیگر آن کشورهزینه ی بالاتری برای زندگی دارد . از آنجا که مهاجرت امر بسیار مهمی می باشد و باید برای اخذ تصمیم   به این مهمی شرایط کشورهای دیگر را نیز مطالعه کنند  . کشور پرتغال شرایط مناسبی برای زندگی را دارا می باشد اما کشورهای دیگری با رنکینگ جهانی بهتر نیز وجود دارد که موسسه ی مهاجرتی MIE به شما پیشنها د میکند از مشاورین برجسته ی ان کسب اطلاعات نموده و شرایط خود را برایشان بازگو کنید تا پیشنهادی مناسب با شرایط ارائه دهند.

منابع :

Henley global.com/residence

Movehub.com/uk/moving-aborad

Cheadest destivations blog

En.m.wikipedia.org

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *