مهاجرت به کانادا یا استرالیا

بررسی شرایط کانادا و استرالیا

 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط عمومی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه زبان رسمی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه نظام حقوقی

 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه هزینه های زندگی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط و کیفیت زندگی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه امنیت و وقوع جرم
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه سیستم آموزشی مدارس
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط آب و هوایی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه موقعیت جغرافیایی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه قوانین مهاجرتی
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مؤسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش)
 • مهاجرت به کانادا یا استرالیا و سخن پایانی
مهاجرت به کانادا یا استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به کانادا یا استرالیا ، بررسی شرایط هردو کشور و مقایسه ی آن ها با هم از نظر شرایط آب و هوایی، نظام حقوقی و … در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. احتمالا بسیاری از عزیزان سوالاتی از این قبیل، برایشان پیش آمده است که برای زندگی و  بین مهاجرت به کانادا یا استرالیا، کدام یک مناسب تر هستند؟ چه شرایطی را برای مقایسه ی این دو کشور باید مدنظر قرار دهیم؟ در این مقاله، ما به مقایسه علمی کانادا و استرالیا می پردازیم و به خوبی شرایط این دو کشور را برایتان روشن می کنیم تا شما پس از آشنایی با این شرایط و انجام تحقیقات، با توجه به شرایط و علائق خود، بتوانید مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید. شما از روش های مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در استرالیا یا سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه گذاری در استرالیا و کار به کانادا و کار و کاریابی در استرالیا و موارد دیگر می توانید برای مهاجرت به این دو کشور اقدام نمایید. در صورت هرگونه سوال و ابهام در ارتباط با مهاجرت به کانادا یا استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره ی تخصصی و رایگان مشاورین برتر ما بهره مند گردید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت پرستاران
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت پرستاران

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط عمومی

پرچم کانادا

بسیاری از افراد سوالاتی در رابطه با زندگی و مهاجرت به کانادا یا استرالیا دارند و نمی دانند که چگونه می توانند از بین این دو کشور، یکی را برای مهاجرت انتخاب نمایند. باید بدانید که نیوزلند و استرالیا، از برخی جهات با کانادا مشابهند و از برخی جهات متفاوت می باشند. در این مقاله ما نقاط مثبت و منفی کانادا و استرالیا را به صورت علمی، بررسی می نماییم تا شما دوستان عزیز بتوانید با تحقیق در این موارد با توجه به علائق خود بهترین کشور از بین مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید. اینکه ما به شما بکوییم کدام کشور برای مهاجرت بهتر است، امری غیرمنطقی و غلط است.

بهترین کار این است که شما شرایط هر کشور را بررسی نمایید و با اطلاع از این شرایط، خودتان می توانید به خوبی تصمیم گیری نمایید که کدام یک بهتر است. به عنوان مثال برای انتخاب یک ماشین از بین مرسدس بنز و بی ام و، ما به شما می گوییم این ماشین مصرف سوختش چگونه است و چه امکاناتی را شامل می شود و شما می بایست خودتان با نشستن در ماشین موردنظر، تمامی امکانات و راحتی و زیبایی آن را مدنظر قرار داده و بهترین گزینه مطابق با سلیقه خود را انتخاب نمایید. بنابراین سلیقه نقش مهمی در انتخاب دارد و کسی نمی تواند به شما بگوید که کدام کشور برای مهاجرت شما، بهترین است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه یوتیوب ما سر بزنید از این اطلاعات استفاده نمایید. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند در زمینه مهاجرت به کانادا یا استرالیا به شما کمک فراوانی نماید.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه زبان رسمی

کانادا یا استرالیا

یکی از نکاتی که در انتخاب کشور موردنظر برای مهاجرت، مهم تلقی می شود، زبان رسمی آن کشور می باشد. بسیاری از افراد بدون آموختن زبان کشور موردنظر، وارد آن کشور می شوند و دچار سردرگمی می شوند. برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا، لازم است بدانید که زبان رسمی هر دو کشور، زبان انگلیسی است. همچنین هر دو کشور، از این جهت به هم شبیه هستند که در بین مهاجرین چینی مهاجرت به کانادا یا استرالیا، بسیار، دیده می شود و خیابان های این کشورها پر از افراد چینی هستند از این رو می توان گفت زبان دوم بسیاری از خیابان های کانادا یا استرالیا، چینی می باشد. در واقع مهاجرین خارجی در کانادا و استرالیا، بسیار زیادند و مهاجرت به کانادا یا استرالیا در بین آنان بسیار دیده می شود. در واقع در همه ی کشورهای دنیا، در حال حاضر مهاجرین خارجی زیاد شده اند و بسیاری از کشورهای به دنبال مهاجرین خوب می باشند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کانادا یا استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کانادا یا استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه نظام حقوقی

کانادا یا استرالیا

یکی از مواردی که باید در مهاجرت به کشوری بررسی نمایید نظام حقوقی حاکم بر آن کشور میباشد. باید بررسی نمایید که نظام حقوقی کشور کامِلا یا سِولا است و اینکه آن کشور چقدر فساد قضایی دارد. اگر سیستم قضایی و حقوقی کشوری خراب باشد آن کشور اصلا به درد نمیخورد یعنی مشکلات کشورهای جهان سوم در دولت ها نیست و در نظام قضایی و حقوقی حاکم بر آن کشورهاست. در کشورهای پیشرفته میتوانید حتی از نخست وزیر شکایت نمایید ولی در کشورهای جهان سوم نمیتوانید در مورد خیلی از شخصیت های مهم صحبت کنید جه برسد به اینکه از آنها شکایت نمایید. حال برای اینکه مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید بهتر است ابتدا نظام حقوقی حاکم بر این دو کشور را بررسی نمایید.

کانادا و استرالیا مستعمره ی انگلستان هستند و تحت پرچم ملکه محسوب میگردند. وقتی صحبت از تحت تاثیر بودن و مستعمره انگلستان میشود یعنی نظام حقوقی کامِلا است یعنی نظام حقوقی کانادا یا استرالیا کاملاً ملحم نظام حقوقی کامِلا می باشد و کامِلا در خیلی از موارد بر روی قوانین سِولا تاثیرگذار بوده است پس استرالیا و کانادا، هر دو نظام قضایی بسیار سالمی دارند یعنی فساد و رشوه در مهاجرت به استرالیا یا کانادا به شدت پایین است و در خیلی از موارد با کشورهای سالم و رتبه اولی همچون آلمان، هلند، اتریش و سوئیس، رقابت میکنند. سیستم این کشورها به درستی طراحی شده است و وقتی سیستمی درست باشد، حتی اگر شهروندان اشتباه و فاسدی داشته باشد، در نهایت شهروندان را درست میکند به طور مثال بسیاری از مهاجرانی که به استرالیا یا کانادا میروند و درست رانندگی نمیکردند، اکنون در این کشورها رانددگی هایشان بهتر شده و اصلاح گردیده است، پس سیستم این افراد را مجبور میکند تا درست شوند و این سیستم میباشد که به افراد هدف و خط میدهد. سیستم درست فساد و نادرستی را از خود بیرون میکشد. نظام قضایی، نظام دادگاه و روابط، از جمله مسائل مهم در کشوری میباشد که بایستی قبل از مهاجرت به کانادا یا استرالیا اطلاعات دقیقی کسب نمایید و طبق تحقیقات آقای ملک پور و موسسه ی ملک پور، کانادا در نظام قضایی و دموکراسی پیشرفته تر و درست تر از استرالیا می باشد هر چند که هر دو تحت تاثیر کامِلا هستند. در نمودار های زیر رتبه ی فساد مالی هر دو کشور را میتوانید مشاهده نمایید.

فساد مالی کانادا

کانادا یا استرالیا

فساد مالی استرالیا

کانادا یا استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه هزینه های زندگی

هنگام انتخاب کشوری برای مهاجرت حتما عمیق فکر کنید و همه ی جوانب آن کشور را بسنجید یعنی همه ی جوانب به صورت موازی و در کنار هم مهم هستند به طور مثال نظام حقوقی مهم است و در کنار آن هزینه های زندگی نیز مهم می باشد. پس برای انتخاب بین مهاجرت به کانادا یا استرالیا می بایست ابتدا هزینه های این شهرها را با یکدیگر مقایسه نمود سپس با تفکر عمیق، مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید. هزینه های زندگی در هر کشوری وابسته به نوع زندگی شما میباشد ولی به طور کلی به دلیل کیفیت بالای زندگی و امکانات فراوان در شهرهایی همچون ملبورن و سیدنی، این دو شهر از شهرهای پر هزینه برای زندگی هستند ولی این دو شهر امکاناتی دارند که حتی در بسیاری از شهرهای جهان مثل آن امکانات وجود ندارد. در جدولهای زیر برخی از هزینه های زندگی آورده شده است که میتوانید با یکدیگر مقایسه نمایید.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی کانادا

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط و کیفیت زندگی

کانادا یا استرالیا

برای انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا برای مهاجرت، بهترین کار بررسی شرایط و کیفیت زندگی در هر دو کشور میباشد تا با دید و تفکری باز و متناسب با شرایط و سلیقه ی خودتان مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید. استانداردهای زندگی در کانادا و استرالیا از حد متوسط بیشتر میباشد و این دو کشور از کشورهای رو به بالای کشورهای با کیفیت برای زندگی هستند. در کشور کانادا ممکن هست که شیرکوهی در شهر دیده بشود و یا در کشور استرالیا این امکان وجود دارد که حیواناتی از قبیل تمساح به نزدیکی منزل شما یا حتی به داخل منزل شما بیایند. از نکات قابل توجه در این هست که فاصله ی این دو کشور از ایران بسیار زیاد است و حدود دو روز با هواپیما طول میکشد حال اگر قصد تردد زیاد را دارید باید به این نکته توجه فرمایید.

سیدنی و ملبورن از بهترین شهرها برای زندگی هستند و امکاناتی در این شهرها وجود دارد که در خیلی از شهرهای دیگر در سطح جهان شاید مثل آنها نیز وجود نداشته باشد به طبع، هزینه های زندگی در این دو شهر نیز بالا میباشد. در هر دو شهر جرم و جنایت به شدت پایین می باشد. نظام حقوقی حاکم بر هر دو شهر نیز تا حدی زیادی سالم است و نرخ فساد در این کشورها پایین است به طوری که کانادا در رتبه ی 8 ام فساد مالی می باشد. آب و هوای کانادا بسیار سرد است به طوری که دما در برخی ایالت های کانادا به نزدیک منفی 50 درجه نیز میرسد ولی آب و هوای استرالیا بسیار گرمتر از کاناداست اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که نرخ ابتلا به سرطان در استرالیا بسیار بالاتر است و دلیل این اتفاق تابش نور خورشید و لایه ی ازون می باشد که بیشترین تاثیر را بر روی پوست ایجاد میکنند. سرمایه گذاری در استرالیا بسیار پلن های خوبی دارد. شرایط شغلی و کار در این دو کشور بسیار مناسب است به طوری که نرخ بیکاری مشابه و نزدیک به هم دارند. در نمودارهای زیر میتوانید نرخ بیکاری این دو کشور را ببینید.

نرخ بیکاری در کانادا

نرخ بیکاری کانادا

نرخ بیکاری در استرالیا

نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه امنیت و وقوع جرم

کانادا یا استرالیا

از مهمترین نکات انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا برای مهاجرت، توجه به نرخ جرم و جنایت و وجود امنیت در این دو کشور میباشد. معمولا عدم وجود کار و قانون درست برای نظارت باعث ایجاد جرم و جنایت میشود. حال با توجه به این نکته که نرخ بیکاری در این دو کشور به شدت پایین است به طوری که در مهاجرت به کانادا یا استرالیا از هر صد نفر کمتر از 6 نفر آنها بیکار هستند و با توجه به وجود نظام قضایی سالم حاکم بر این دو کشور، میتوان نتیجه گرفت که در این دو کشور در سطح جهانی جزو کشورهای پایین جرم و جنایت هستند و امنیت این دو کشور بسیار بالا میباشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه باسرمایه گذاری در استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اسکیل ورکر استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار کانادا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه سیستم آموزشی مدارس

بحث آموزش از مهمترین مباحث در مهاجرت به کانادا یا استرالیا به عنوان مقصد میباشد. سیستم آموزشی استرالیا مشابه سیستم آموزشی و پرورشی انگلستان میباشد و سطح این سیستم در استرالیا بسیار بالا و با کیفیت است. سیستم آموزشی کانادا بسیار مجهز است و این سیستم تحت نظارت دولت فدرال میباشد. دولت کانادا به میزان قابل ملاحظه ای به آموزش توجه دارد به طوری که 6 درصد از کل تولید ناخالصی داخلی کشورش را به این موضوع اختصاص داده است و از این حیث کانادا بیشتر از همه ی کشورهای عضو  OECD در مورد آموزش هزینه میکند. پس به طور کلی سطح آموزش در هر دو کشور بالا و مطلوب میباشد ولی کشور کانادا در استانداردهای جهانی در مبحث آموزشی بسیار بلاتر میباشد پس اگر قصد انتخاب بین مهاجرت به کانادا یا استرالیا را صرفا بر مبنای سیستم آموزشی مدارس دارید، کانادا کشوری بهتر می باشد.

ویزای کانادا
خرید ملک در کانادا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط آب و هوایی

آب و هوا از مهمترین نکات مربوط به مهاجرت به کانادا یا استرالیا میباشد چرا که این دو کشور در این مورد اختلاف زیادی با یکدیگر دارند. آب و هوا بر خلق و خو و اعصاب شما ارتباط مستقیمی دارد و باید در انتخاب آن توجه و دقت لازم را به عمل آورید چرا که در صورتی که آب و هوایی غیر متعارف با خودتان را انتخاب نمایید در نحوه ی عملکرد و تصمیم گیری و اخلاقتان، مشکلاتی پیش خواهد آمد و شما را از نتیجه ی مطلوب دور خواهد نمود. کشور کانادا از نظر دمایی به شدت سرد است به گونه ای که در برخی از ایالت های این کشور دمای هوا به زیر منفی 40 درجه نیز میرسد و از لحاظ دمایی و آب و هوایی کشور استرالیا نقطه ی مخالف کانادا میباشد. استرالیا بسیار خوش و آب و هواتر از کاناداست ولی باید به این نکته توجه نمایید که به دلیل نوع تابش خورشید و لایه ی ازون میزان سرطان در استرالیا نسبت به کانادا به شدت بالاتر است. در نمودارهای زیر میتوانید حرارت این دو کشور را مشاهده و با یکدیگر مقایسه نمایید.

حرارت کانادا

کانادا یا استرالیا

حرارت استرالیا

کانادا یا استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه موقعیت جغرافیایی

برای انتخاب بین مهاجرت به اکانادا یا استرالیا دقت به موقعیت جغرافیایی این دو کشور و فاصله ی این دو کشور تا ایران و دیگر کشورها میتواند حائز اهمیت باشد. فاصله ی این دو کشور از ایران با هواپیما 1.5 تا 2 رو ز طول میکشد پس اگر بیزینسی در ایران دارید بهتر است به این نکته دقت لازم  بکنید زیرا تنها 2 روز مسافت را نباید در نظر بگیرید باید حالت خستگی بعد از مسافرت را نیز در نظر بگیرید و این نکته که فاصله ی برخی کشورهای اروپایی مثل اتریش 4 ساعت میباشد. کانادا دومین کشور پهناور جهان است که بیش از هفت هزار کیلومتر مربع پهنا دارد. این کشور از 10 استان و 3 سرزمین و 5 منطقه اصلی تشکیل شده است به طوریکه فرهنگ و جمعیت هر یک از این بخش ها با یکدیگر متفاوت میباشد.

زمستان ها دمای برخی از مناطق به زیر منفی 40 درجه نیز میرسد ولی در جنوب غربی کانادا یعنی شهر زیبای ونکوور، آب و هوای معتدل وجود دارد. این کشور منابع طبیعی فراوانی دارد و آبشار نیاگارا که پهناورترین آبشار جهان است در مرز بین کانادا و آمریکا واقع شده است. استرالیا 6.7 میلیون کیلومتر مربع می باشد که کوچکترین قاره ی جهان محسوب میگردد. استرالیا اقیانوس هند و آرام را از یکدیگر جدا میکند. این کشور دارای 755 گونه ی متنوع زیست بومی دارد. نکته جالبی که در مورد این کشور وجود دارد این هست که فصلهای این کشور بر خلاف ایران میباشد یعنی فصل زمستان ایران، فصل تابستان استرالیا است.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مقایسه قوانین مهاجرتی

یکی از نکاتی که برای انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا میبایست مدنظر قرار داد، قوانین مهاجرتی دو کشور است که قوانین مهاجرت در کانادا بهتر از استرالیا میباشد اما در بسیاری از موارد مثل سرمایه گذاری، در استرالیا نیز پلن های خوبی وجود دارد که بسیاری از افراد در صورت تمایل به سرمایه گذاری، می توانند از این روش ها اقدام نمایند. نکته ی قابل ذکر دیگر این است که در نمره ی آیلتس معمولا استرالیا سختگیرتر از کانادا می باشد. از این رو افرادی که زبان انگلیسی آن ها ضعیف است برای مهاجرت به استرالیا به مشکل مواجه می شوند.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا و مؤسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش)

در انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا برای مهاجرت، مواردی که مهم بودند، در این مقاله ذکر شد و شما می توانید به راحتی با درنظر گرفتن این شرایط و بررسی علائق خود، مهاجرت به کانادا یا استرالیا را انتخاب نمایید. همچنین در محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به صورت گسترده تری، شرایط مهاجرت را بررسی نموده ایم که می تواند موجب تغییر مسیر زندگی شما گردد. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ای درخشان در امور مربوط به مهاجرت، می تواند شما را در زمینه ی مربوط به انتخاب درست کشور مقصد، راهنمایی نماید. شما می توانید با تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، هرگونه سوال و راهنمایی در انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا و کشورهای دیگر را از مشاورین برتر ما بپرسید.

کانادا یا استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در استرالیا
مهاجرت به کانادا یا استرالیا و سخن پایانی

کانادا یا استرایا ، مقایسه نظام حقوقی و هزینه های زندگی و سیستم آموزشی و بسیاری موارد دیگر، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همانگونه که در این مقاله خدمتتان شرح دادیم، جهت بررسی مهاجرت به کانادا یا استرالیا، شرایط بسیاری وجود دارد که میبایست قبل از هرگونه تصمیمی مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. البته تصمیم نهایی با خود شماست که میبایست با توجه به تحقیقات انجام شده و علائق و سلیقه خود، اقدام به انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا نمایید. موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا هرگونه راهنمایی در زمینه انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا به شما ارائه دهد. شما از روش های مختلفی همچون تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا یا سرمایه گذاری در کانادا و سرمایه گذاری در استرالیا و کار در کانادا و کار در استرالیا و موارد دیگر می توانید برای مهاجرت به این دو کشور اقدام نمایید. شما می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره بسیار تخصصی و رایگان تلفنی موسسه، بهره مند گردید. ضمنا در قسمت دیدگاه این مقاله نیز می توانید سوالات خود را ذکر نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن، پاسخگوی شما باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *