فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور در باب آمریکا

درباره آمریکا و مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت به کشور آمریکا رویای بسیاری از افراد است که هر یک تصورات مختلفی درباره این کشور دارند. درباره ی مهاجرت به کشور آمریکا چه  می دانید؟ آیا از مختصات جغرافیایی و تعدد نژادی آمریکا اطلاعی دارید؟ آیا کشور مورد نظر خود برای مهاجرت را انتخاب کردید؟ آیا شما قصد مهاجرت به کشور آمریکا  را دارید؟ آیا از شرایط مهاجرت به کشور آمریکا  مطلع هستید؟ آیا می توان با ازدواج مهاجرت به کشور آمریکا را مد نظر قرار دارد؟ آیا مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیل آسان است؟ افراد مختلف تصورات متقاوتی در مورد مهاجرت به کشور آمریکا دارند. اما باید توجه کنید که پیش از انجام هر کاری باید از جزئیات مهاجرت به کشور آمریکا با اطلاع باشید.

چرا اکثر مردم جهان مهاجرت به کشور آمریکا را برای اقامت انتخاب می کنند؟

در این مقاله آنچه در خصوص مختصات کلی آمریکا، ازمختصات جغرافیایی و اقلیمی گرفته تا نظام حکومتی و شرایط کلی مهاجرت به آمریکا را به طور کامل برای شما عزیزان شرح می دهیم. مهاجرت به هر جایی پیش از هرچیز باید با دقت و انگیزه صورت گیرید؛ در این مقاله تلاش کردیم تا شرایط مهاجرت به کشور آمریکا  را برای شما به طور کامل شرح دهیم و البته در نهایت شما انتخاب می کنید که کجا برای مهاجرت و اقامت مناسب تر است!! اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با موسسه مشاوره ای

MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره وکلای برجسته ما بهره مند شوید.

موسسه مشاوره ای MIE امروزه یکی از معتبرترین موسسات مشاوره ای در امور مهاجرتی است که با داشتن سالها تجربه، با مشاورین مجرب و متخصص، مهاجرت به کشور آمریکا  را برای شما هموار خواهد نمود. شما میتوانید درخصوص امور مهاجرتی در آمریکا و سایر کشورهای برتر دنیا با وکلا و حقوق دانان ما تماس حاصل فرمایید .

آمریکا چهارمین کشور پهناور و سومین کشور پرجمعیت جهان بوده و از نظر تنوع نژادی و گوناگونی مردم، پرتنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود.

نظام حکومتی این کشور در چارچوب قانون اساسی و بر اساس سیستم جمهوری فدرال بنیان نهاده شده ‌است.

آمریکا از شمال با کانادا، از جنوب با مکزیک، از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام همسایه ‌است. این کشور از راه پایگاه دریایی گوانتانامو  دارای مرز مشترک اندکی با کوبا است. آمریکا همچنین دارای مرز آبی با روسیه از طریق آلاسکا می باشد. این کشور با نام‌های دیگری مانند ایالات متحده ی امریکا، اتازونی و ینگه دنیا نیز خوانده می‌شود.

کشور آمریکا زبان رسمی خاصی نداشته است؛ اما عملاً انگلیسی آمریکایی نقش زبان رسمی این کشور را دارد. مساحت کل آمریکا 9.826.630 کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریب 307.660.000 که برآورد سال 2009 است، می باشد.

ایالات متحده آمریکا عضو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) و همچنین عضو سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عضو گروه هشت است.علاوه بر موارد ذکر شده، آمریکا عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد که دارای حق وتو است. موسسه مشاوره ای MIE برترین ارائه دهنده مشاوره در امور حقوقی بین الملل)

 

پرچم

پرچم آمریکا پرچم رسمی فدرال ایالات متحده آمریکا بوده که  دارای ۱۳ باند سفید و قرمز و پنجاه ستاره است. ۱۳ باند پرچم نشان از ۱۳ مستعمره‌ است که اول بار علیه بریتانیا قیام نمودند و منجر به استقلال آمریکا شدند. ۵۰ ستاره سفید نشان از ۵۰ ایالتی دارد که امروزه عضو ایالات متحده آمریکا می‌باشند.
نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا  نشانی است که به مدارک و اسناد رسمی این کشور جنبه رسمیت می دهد. معنای نشان این است:
“قویاً خواهان صلح؛ اما همواره آماده ی جنگ”

وسعت

آمریکا پس از روسیه و کانادا، سومین کشور پهناور جهان به حساب می آید (بدون در نظر گرفتن وسعت آبی، چین دارای مساحت بیشتری از آمریکا بوده، اما با در نظر گرفتن قلمروی آبی، چین بعد از آمریکا قرار دارد). به صورت تقریبی آمریکا شش برابر بزرگ‌تر از ایران،  ۳۵ برابر بزرگ‌تر از انگلستان، ۲۵ درصد بزرگ‌تر از استرالیا، ۱۴ برابر بزرگ‌تر از فرانسه، و نصف روسیه می باشد.

آمریکا ۵۰ ایالت داشته که هر کدام از آنها بنا بر سامانه ی فدرالی حاکم، دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند. البته لازم به ذکر است که ناحیه ی واشنگتن دی سی جزء هیچ کدام از ایالات آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار دارد. (موسسه مشاوره ای MIE برترین ارائه دهنده مشاوره در امور حقوقی بین الملل)

 

آب و هوا

آب و هوای آمریکا در نقاط مختلف آن به طور باورنکردنی متنوع و متغیر است. اگر بخواهیم یک آب و هوای کلی برای آن در نظر بگیریم باید اینگونه گفت که آب و هوای آمریکا معتدل است؛ محدوده ی درجه حرارت از 62- درجه سانتیگراد در آلاسکا تا 57 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کالیفرنیا در تابستان متغیر است. فصل بهار و پاییز در آمریکا معمولا معتدل، گرم و آفتابی است.(موسسه مشاوره ای MIE برترین ارائه دهنده مشاوره در امور حقوقی بین الملل)

تعطیلات رسمی

کنگره ی  آمریکا ده روز “تعطیل عمومی قانونی” را مشخص کرده است، که در طی این ده روز مؤسسات دولتی تعطیل هستند. ، تعدادی از این تعطیلات به جای اینکه در تاریخ تقویمی خاصی قرار داشته باشند از سال 1971، در روزهای دوشنبه تعیین شده اند؛ تا کارکنان بتواننداز تعطیلات آخر هفته طولانی تری بهره ببرند.

این تعطیلات به این صورت هستند:

اول ژانویه: اول سال نو میلادی (New year’s day)

سومین دوشنبه  از ماه ژانویه: سال روز تولد مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی

سومین دوشنبه از ماه فوریه: بزرگداشت جرج واشنگتن اولین رییس جمهور آمریکا

آخرین دوشنبه از ماه می : روز یادبود از دست رفتگان جنگ های داخلی (Memorial Day)

4 جولای: روز استقلال  (Independence Day)

اولین دوشنبه  از ماه سپتامبر: روز کارگر (Labor Day)

دومین دوشنبه از ماه اکتبر: سالروز اولین ورود کریستوف کلمب (Columbus Day)

11 نوامبر: روز قدردانی از سربازان بازنشسته  (Veterans Day)

آخرین پنجشنبه از ماه نوامبر: روز شکرگزاری (Thanksgiving Day)

25 دسامبر: تولد حضرت عیسی مسیح (Christmas)

(موسسه مشاوره ای MIE برترین ارائه دهنده ی مشاوره در امور حقوقی بین الملل)

 

  • مهاجرت به کشور آمریکا

از دید مردم جهان ، آمریکا همیشه سرزمین آرزوها  بوده است؛ جایی که آنها می توانند بدون  هیچگونه دغدغه ی سیاسی ، مذهبی، همراه با امنیت کامل شغلی و آزادی های نسبی اجتماعی زندگی کرده و فرزندان خود را در چنین محیطی تربیت کنند. حال چه این طرز فکر درست باشد یا غلط!! مسئله ی تجارب شخصی و تجارب افراد دیگری بوده که از آمریکا بازگشته اند و این مفهوم را تقویت و یا تضعیف کردند .
اگر شما قصد مهاجرت غیر قانونی به آمریکا و یا هر کشور دیگری را دارید؛ بدانید که کسب موفقیت برای شما بسیار دور از دسترس بوده و  مهاجرت قانونی با مسیر از پیش تعیین شده، تنها راه خوشبخت شدن شما در هر گوشه از جهان به خصوص در ایالات متحده آمریکا می باشد.

برای تصمیم گیری در زمینه مهاجرت باید بدانید که وقتی وارد یک کشور جدید می شوید، حتما به دنبال زندگی بهتر هستید. لذا بیمه درمانی کشور مقصد، تمیزبودن مردم آن کشور ، فرهنگ بالا و مواردی از این قبیل  همگی در کشور مقصد، از مسائل بسیار مهم در تصمیم گیری در امر مهاجرت است. از این رو ما این موارد را مورد بررسی قرار داده و خدمت شما عرض می نماییم. (موسسه مشاوره ای MIE برترین ارائه دهنده ی مشاوره در امور حقوقی بین الملل)

مردم آمریکا بسیار خونگرم و مهربان هستند . آمریکا نسبت به اروپا برای مهاجرت کاری معمولا گزینه ی بهتری است .

آمریکا از نظر کمک هزینه درمانی به هیچ وجه با اروپا قابل مقایسه نمی باشد. آمریکا امکانات و مدرنیته بالایی دارد اما هزینه های آن واقعا سنگین است. از نظر بیمه درمانی ، آمریکا قطعاً بسیار کشور نا مناسبی است. شما از حداقل بیمه در آمریکا بر خوردارهستید؛ کافی است کسی یک بار در آمریکا تصادف کند و به بیمارستان برده شود؛ تا آخر عمر به بیمارستان های آمریکا بدهکار خواهد بود.

یکی از نقاط ضعف آمریکا نا امنی است؛ شما در بسیاری از مناطق آمریکا در ساعت هایی از شب نمی توانید بدون اتومبیل و حتی گاهی با اتومبیل از درب خانه خود خارج شوید. این به این دلیل است که در آمریکا حمل سلاح آزاد است . در آمریکا گاهی حتی فروش بعضی مواد مخدر در بعضی ایالت ها آزاد است (۳ایالت امریکا ). البته در آمریکا جاهای امنی هم وجود دارد که چنین مسایلی کمتر دیده می شود .

از نظر هزینه ی غذا ، امکانات تفریح و سرگرمی ، بعضی ایالات آمریکا همچون لاس وگاس بسیار دیدنی و پر متقاضی هستند. چنانچه برای شما سرگرمی و مدرنیته ، کلاب های پر زرق و برق و امثال اینها ارزش زیادی دارد، آمریکا برای شما از اروپا بهتر خواهد بود. اما از حیث فرهنگ مطمئناً اروپا از آمریکا بهتر است؛  از نظر آرامش و عدم وقوع جرم و جنایت میتوان گفت که اروپا از امریکا به مراتب بهتر است؛ برای مثال  در آمریکا به سادگی در بعضی از مدارس یا دانشگاه های آمریکا خرید و فروش مواد مخدر را فرزند شما خواهد دید.

نکته ی آخر این که در سفارت آمریکا رد شدن یا قبولی شما بسته به نظر افسر ویزاست که به شما ویزا بدهد یا ندهد!! در بعضی موارد بی دلیل و یا به دلایل بیهوده افسر ویزا ویزای شما را رد می کند؛ که این عمل واقعا توهین آمیز جلوه می کند که به چه دلیل به یک شخص بدون امتیاز خاصی و به صورت کاملاً سلیقه ای ویزا داده ،در حالی که شما بی دلیل رد شدید. در ادامه توضیح مختصری از انواع ویزا های امریکا خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

انواع ویزاهای آمریکا

افراد خارجی از سایر کشور ها با انواع مختلفی از ویزاها می توانند به صورت قانونی وارد خاک ایالات متحده آمریکا شوند .
انواع ویزا:

  • ویزای های اقامت موقت
  • ویزاهای اقامت دائم
  • ویزاهای اقامت موقت

ویزاهای B-1 / B-2 برای توریست ها

ویزاهای اقامت E1/E2 برای سرمایه گذاران

ویزای  کار حرفه ای H1-B

اقامت پزشکان و پرستاران

ویزای انتقالی داخلی شرکت ها L1

ویزای O-1  افرادی با توانائی های بالا

ویزای P-1 برای هنرمندان و ورزشکاران

  • کارت سبز و ویزاهای اقامت دائم

ویزاهای فامیلی

ویزاهایEB1  مبتنی بر استخدام و کار

ویزاهای EB2 – EB3

ویزای EB5

اخذ اقامت دائم جزایر کارائیب ، دومینکا و گرنادا

 

ذکر این نکته لازم است که درایران یک موج علاقه بسیار عجیب به مهاجرت به آمریکا وجود دارد؛ که قطعا از روی شناخت و تحقیق نیست . ما هم مانند هموطنان عزیزمان براین باور هستیم ویزای کار و تحصیل آمریکا بسیار خوب بوده و آمریکا دانشگاه های بسیارخوب و باسطح علمی بالایی دارد؛ اما اگر دانشجو در آمریکا تحصیل کرده و در تعطیلات بخواهد که به ایران سفر کند، بایستی ۲روز تمام در راه باشد.گذشته از آن اگر شما بخواهید دریک دانشگاه آمریکایی خوب در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنید، هزینه ی تحصیل شما به انضمام هزینه زندگی درحدود ۱۰۰هزار دلار می شود.

همانطور که می دانید هزینه ی زندگی در آمریکا هم بسیار بالا بوده و شخص ملزم به پرداخت 35% مالیات است؛ این در حالی است که یک فرد در امریکا هیچ حمایت اجتماعی وکمک هزینه درمانی را ندارد و حتی هزینه ی بیمه ی خود که بالغ بر1000 دلار در ماه است رو بایستی پرداخت کند  .در آمار و رتبه بندی جهانی در خصوص بهترین اماکن دنیا، اصولا آمریکا در رتبه های بعد از ۱۵جهان قرار دارد؛ که خود حاکی از تفاوت سطح زندگی در آمریکا و اروپاست.

ما تقریبا به این نتیجه رسیده ایم که اروپا خیلی بهتر از آمریکا است برای زندگی. شما زمانی که اقامت اروپا را اخذ کردید،  می توانید به آسانی برای تفریح به آمریکا رفت و آمد داشته باشید؛ اما دقت کنید بی پروا و بدون تحقیق اقدامی نکنید ، ما توصیه می کنیم با دقت عمل کنید .

موسسه مشاوره ای MIE امروزه یکی از معتبرترین موسسات  مشاوره ای در امور مهاجرتی است که با داشتن سالها تجربه، با کادری مجرب از مشاورین و وکلای متخصص در امر مهاجرت ، پاسگوی تمامی  شما عزیزان  در خصوص مهاجرت  به کشور آمریکا خواهد بود. شما میتوانید درخصوص مهاجرت به آمریکا و امور مهاجرتی در سایر کشورهای برتر دنیا با وکلا و حقوق دانان ما تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *