مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به کشور اتریش و بررسی انواع راههای مهاجرت

 • مهاجرت به کشور اتریش و مقدمه‌ای برآن
 • مهاجرت به کشور اتریش و شرایط عمومی
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق کار
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به کشور اتریش برای هنرمندان و افراد موفق
 • مهاجرت به کشور اتریش و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت و تابعیت
 • مهاجرت به کشور اتریش و سخن پایانی
مهاجرت به کشور اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به کشور اتریش و مقدمه‌ای بر آن

مهاجرت به کشور اتریش، روش های مهاجرت به کشور اتریش و شرایط دریافت اقامت و تابعیت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و کار امکان پذیر است؟ آیا شرایط اخذ تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟  هزینه زندگی در اتریش چقدر است؟  اینها همه سوالاتیست در رابطه با مهاجرت به کشور اتریش که بر روی وب سایت های ما پرسیده شده بود.  ما در مقاله حاضر به این سوالات و دیگر سوالات شما در رابطه با مهاجرت به اتریش پاسخ خواهیم داد. در صورتی که پس از مطالعه مقاله سوالی در رابطه با مهاجرت به اتریش دارید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس و مشاوره رایگان دریافت کنید. با ما همراه باشید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت به کشور اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش یکی از کشورهایی است که به خصوص در سال‌های اخیر مورد توجه افراد زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت قرار گرفته است. کشور اتریش در مرکز اروپا قرار دارد و جمعیت اتریش حدود ۹ میلیون نفر و مساحت آن ۸۴ هزار کیلومتر مربع است. پایتخت اتریش، شهر زیبای وین است که برای یازدهمین سال پیاپی به عنوان برترین شهر جهان برای زندگی انتخاب شده است. زبان رسمی کشور اتریش زبان آلمانی  است، اما مردم اتریش بدون هیچ تعصبی بر روی زبان خود، به راحتی با افراد خارجی به زبان انگلیسی نیز ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر زبان رسمی، در مناطق مختلف اتریش، مردم به زبان‌های مجاری و اسلوونیایی نیز صحبت می‌کنند. در ادامه به روش‌های مهم مهاجرت به اتریش می‌پردازیم:

مهاجرت به کشور اتریش از طرق گوناگون

مدیریت محترم موسسه حقوقی ملک پور برای اولین بار در دنیا طرق مهاجرت را در شش طریق اصلی دسته بندی نمودند که این شش طریق روش های اصلی مهاجرت به هر کشوری هستند. مهاجرت به اتریش نیز از همین شش طریق اصلی امکان پذیر است، که در ادامه به طور تفصیلی به توضیح در مورد هر کدام از این روش ها می پردازیم:

 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق کار

  مهاجرت کاری یکی از روشهای مهاجرت است که به سبب عدم نیاز به سرمایه اضافی و صرف هزینه های زیاد مورد توجه و استقبال عده بی شماری از افراد قرار دارد. اما کشورهای مختلف،  قوانین مختلفی را در رابطه با مهاجرت کاری دارند.  به طور مثال، قانون مهاجرت کاری در اتحادیه اروپا به این صورت است که ابتدا شغل مورد نظر در کشور آگهی می شود و در صورتی که شخصی متقاضی کار در نبود، سه ماه مجددا عنوان کاری در

اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورتی که بعد از گذشت سه ماه شخصی یافت نشد، کارفرما می تواند نیروی خود را از خارج از اتحادیه اروپا تامین نماید.  اما در مواردی این قانون قابل اجرا نیست، در مواردی که کشور با کمبود نیروی کار در یک زمینه شغلی مواجه است، کارفرما میتواند بدون تعیین پروسه، نیروی کار خود را از هر جای دنیا انتخاب نماید و دعوتنامه کاری ارسال کند. به طور کل مهاجرت از طریق کار به دو صورت امکان پذیر است،

 • مهاجرت کاری از طریق ویزای جستجوی کار

   در این روش شخص متقاضی باید برای اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش، امتیازات لازم را کسب نماید. سن، میزان تحصیلات،  میزان سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و زبان از جمله موارد مهم است. لازم به یادآوری است در صورتی که شخص امتیاز لازم را که ۷۰ امتیاز است  به دست آورد به وی یک ویزای شش ماهه جستجوی کار تعلق می گیرد، شخص می تواند با این ویزا به مدت شش ماه در اتریش به دنبال کار باشد و در صورتی که کار پیدا کند و پیشنهاد کاری دریافت کند، می‌تواند اقامت کاری گرفته و خانواده خود را نیز به اتریش ببرد.

 • مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر

   در این روش شخص باید با توجه به رشته تحصیلی خود، در سایت های کاریابی کشور اتریش و  یا با تماس با موسسات کاریابی،  رزومه  تحصیلی و کاری خود را وارد نموده و منتظر دریافت پیشنهاد کاری باشد.  همچنین می تواند از طریق سایت های کاریابی، مستقیماً با کارفرما در ارتباط بوده و رزومه خود را از طریق ایمیل برای وی ارسال نماید، در صورتی که موفق شود پیشنهاد کاری دریافت کند، می‌تواند به وسیله نامه پیشنهاد کار برای ویزای کاری اقدام و به همراه خانواده به اتریش مهاجرت نماید. برای کسب اطلاع از جزئیات این روش می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در اتریش:

نمودار نرخ بیکاری اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پیشنهاد کار در اتریش
ویزای کار در اتریش
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل

  مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از روشهایی است که بسیار مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت قرار دارد. تحصیل در اتریش و مهاجرت تحصیلی از طریق تحصیل در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. رایگان بودن تحصیل،  که البته تحصیل در اتریش رایگان نیست، اما در مقایسه با کشورهای دیگر  بسیار ناچیز است، امکان بردن همراه با فاصله حدود شش ماهه، امکان کار ضمن تحصیل، امکان کار پس از

تحصیل و همچنین اجازه کار همراه از مزایای تحصیل و پر متقاضی بودن تحصیل در اتریش است.  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در اتریش مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

در اتریش بورسیه هایی نیز وجود دارد که در جدول زیر به برخی از این بورسیه ها اشاره می کنیم:

اعزام دانشجو به اتریش
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری یکی از روشهای محبوب و مورد توجه برای علاقه مندان به مهاجرت است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهترین و آسان ترین راه مهاجرت و کسب اقامت محسوب می شود. بسیاری از کشورها به واسطه سرمایه گذاری به شخص و خانواده اش و در برخی موارد به پدر و مادر ها نیز اقامت و تابعیت می‌دهند. سرمایه‌گذاری در اتریش به چند طریق امکان پذیر است که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:  سرمایه گذاری قرمز سفید_

قرمز، سرمایه‌گذاری از طریق خود حمایتی، سرمایه‌گذاری از طریق خرید فرانچایز ها، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، برای اطلاعات دقیق از انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش می توانید مقاله ما را در وب سایت مطالعه نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ثبت شرکت در اتریش
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ثبت شرکت در اتریش بخش دوم
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

  تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف تحت دو قانون اجرا می شود:

 • تابعیت از طریق خون

   در این تابعیت نوزاد در صورتی می تواند تابعیت کشوری را که در آن متولد شده به دست آورد که یکی از والدینش یا هر دو تابعیت آن کشور را داشته باشند.  البته ناگفته نماند که حتی اگر نوزاد در این کشور نیز متولد  نشود  تابعیت پدر و مادر را کسب می کند.

 • تابعیت از طریق خاک

   در این نوع  نوزاد فارغ از اینکه والدینش تابعیت آن کشور را دارند یا خیر، نوزاد به محض تولد تابعیت کشور را به دست آورده و شهروند آن کشور محسوب می شود. در اینجا باید بگوییم که اتریش از قانون خون پیروی می‌کند و اخذ تابعیت از طریق تولد در اتریش تنها در صورتی که یکی از والدین نوزاد اتریشی باشد امکان دارد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در اتریش
 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق ازدواج

  مهاجرت از طریق ازدواج،  یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و تابعیت است. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ازدواج صوری نباشد، چراکه ممکن است تبعات جبران ناپذیری را در زندگی خصوصی و همچنین در صورتی که دولت اتریش متوجه صوری بودن ازدواج شود، تبعات بسیار بدی از جمله اخراج از کشور را به همراه داشته باشد. در صورتی که با ارائه شواهد و مدارک معتبر، ازدواج خود را به اثبات برسانید در اتریش پس از سه سال زندگی مشترک می توانید اقامت دائم دریافت نموده و پس از ۵ سال نیز برای تابعیت درخواست دهید.

 • مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی

  پناهندگی یکی از راههای خطرناک برای مهاجرت است که به هیچ عنوان توسط موسسه حقوقی ملک پور به شخصی پیشنهاد نمی شود و ما در موسسه حقوقی ملک پور، هیچ گونه فعالیتی در زمینه پناهندگی نداریم. پناهنده کسی است که به موجب ترس و بیم از آزار و شکنجه به واسطه اعتقادات مذهبی، سیاسی،  عضویت در گروه و یا فرقه خاص مذهبی،  اختلافات قومی و نژادی و مواردی از این دست از کشور خود به کشوری دیگر رفته

و درخواست پناهندگی می دهد.  بسیاری از افراد که روش پناهندگی را به دروغ برمی‌گزینند شرایط اقدام از راههای قانونی را دارند.  بنابراین پیشنهاد می کنیم، قبل از اینکه اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی  نمایید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و شرایط خود را برای مهاجرت قانونی به صورت رایگان بررسی نمایید.

 • مهاجرت به کشور اتریش برای هنرمندان و افراد موفق

  در برخی از کشورها ویزایی وجود دارد تحت عنوان ویزای هنرمندان و افراد موفق. که اینجا این سوال مطرح می شود که اگر چنین ویزایی باشد همه هنرمندان به راحتی می توانند از این طریق اقدام نمایند. اما در اینجا باید بگوییم که این ویزا مختص همه هنرمندان نیست و برای دریافت این ویزا شرایط خاصی لازم است. از جمله شرایط این نوع ویزا عبارتند از

داشتن مدارک یا جایزه بین المللی،  برگزاری نمایشگاه انفرادی و یا گروهی و مصاحبه با یک رسانه عمومی مثل رادیو، تلویزیون یا روزنامه، شرکت در نمایشگاه ها و مسابقات بین المللی. اینها از جمله فاکتورهای مهم برای دریافت این نوع ویزا است. در ادامه و پس از ارائه مدارک،  شخص به این صورت می‌تواند به کشور مقصد برود. شخص باید ثابت کند که میتواند خودش هزینه‌های خود را به واسطه هنرش تامین نماید و نیازی به کار کردن برای ارگان یا شرکت یا شخصی و یا نیاز به کمک دولت ندارد.  در صورت اثبات این موضوع شخص می‌تواند ویزایی در قالب ویزای هنرمندان و افراد موفق دریافت کند. در اینجا تاکید می کنیم که کشور اتریش چنین ویزایی ندارد و متقاضیان نمی توانند با استفاده از این نوع ویزا به اتریش مهاجرت نمایند.

مهاجرت به کشور اتریش و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی و اطلاع از آن یکی از موارد و دغدغه های افراد متقاضی مهاجرت است، که بر روی وب سایت های ما نیز بسیار پرسیده شده است. هزینه زندگی افراد در حالت کلی بستگی به شرایط زندگی‌شان دارد و سبک زندگی با هزینه ها رابطه مستقیم دارد. در کشور اتریش به طور متوسط هزینه زندگی برای هر فرد بین 800 تا 1000 یورو متغیر است. این که شخص در مرکز شهر خانه ای را اجاره کند یا در حومه، خوراک و پوشاک  همه در مقدار هزینه ها تأثیر دارد. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی برای شما مطرح نمودیم:

زندگی در وین
هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت و تابعیت

اخذ اقامت و تابعیت هدف همه اشخاصی است که مهاجرت می کنند.  برای دریافت تابعیت از هر طریقی ابتدا در هر کشوری به شما اقامت های یکساله داده می شود و پس از گذشت چند سال و رعایت قوانین و مقررات کشورها به شما اقامت دائم و معمولاً یک سال پس از اقامت دائم به شما تابعیت اهدا می گردد. در این جا روشهای  اخذ اقامت و تابعیت را توضیح میدهیم.

 • اخذ اقامت و تابعیت کاری

  در این روش در صورتی که شخص به مدت ۵ سال کار کند و مالیات و بیمه پرداخت نماید می تواند اقامت دائم دریافت کند و پس از یک سال نیز برای تابعیت اقدام نماید.

 • اخذ تابعیت تحصیلی

  تحصیل به تنهایی باعث دریافت اقامت دائم و تابعیت نمی شود و شخص در صورتی که پس از تحصیل در کشور اتریش کار پیدا نماید، می تواند از طریق اقامت کاری تابعیت اخذ نماید.

 • اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

  در سرمایه گذاری نیز پس از ۵ سال از گذشت سرمایه‌گذاری به شخص اقامت دائم و پس از شش سال تابعیت اهدا می‌شود.

 البته یاد آور می شویم در صورتی تابعیت به شخص اعطا می‌شود که با جامعه اتریش ارتباط اجتماعی خوبی داشته باشد، همچنین به زبان آلمانی مسلط شده باشد و قوانین اتریش را نیز آموخته باشد.

دفتر حقوقی ملک پور
مهاجرت به کشور اتریش و سخن پایانی

مهاجرت به کشور اتریش، انواع روش های مهاجرت و راه های اخذ اقامت و تابعیت در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در این مقاله به سوالات شما در رابطه با راه های مهاجرت به کشور اتریش پاسخ داده و همه روش های مهاجرت به کشور اتریش را ذکر نمودیم. مهاجرت به اتریش همانطور که خواندید مورد استقبال افراد زیادی در سراسر دنیا قرار دارد. شما پس از مطالعه مقاله در صورتی که باز هم سوال دارید می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت سوالات همگانی مطرح و پاسخ رایگان دریافت کنید و یا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل و مشاوره رایگان دریافت کنید.

4 پاسخ
 1. فرید
  فرید گفته:

  ۳۰ساله دارای لیسانس کامپیوتر ۵سال سابقه کار رانندگی کامیون در زمینه ترانزیت و حمل مواد سوختی.متاهل بدون فرزند.انجام کارهای تحقیقاتی در زمینه ساخت بازی های کامپیوتری. میخوام بدونم شرایط دریافت ویزای کاری و مهاجرت به اتریش رو دارم؟

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام
   برای اخذ وزای کاری اتریش لازم به داشتن سابقه کار مرتبط با رشته بهمراه بیمه میباشید.
   لطفا برای اخذ مشاوره با شماره ی 02149196000 تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. Mohsen Afrouzeh
  Mohsen Afrouzeh گفته:

  با سلام
  اینجانب دارای مدرک دکترای علوم ورزشی با 20 سال سابقه کار در آموزش و پرورش با سن 44 سال و خانواده سه نفری مایل به مهاجرت به اتریش هستم لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *