مهاجرت تحصیلی به اتریش

 مهاجرت تحصیلی به اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد برسی قرار میگیرد.دانشجویان و دانش آموزان بسیاری هر ساله با سنجش شرایط تحصیل در اتریش مایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش میگردند.بسیاری از دوستان در باب مهاجرت تحصیلی به اتریش سوالاتی در خصوص شرایط لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و امکان اخذ پذیرش تحصیلی مینمایند.لذا در این مقاله قصد داریم برای پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اطلاعات جامع در خصوص اتریش اهم نکات مهاجرت تحصیلی به اتریش را بعرضتان برسانیم.چنانچه شما در پی کسب اطلاعاتی برای تحصیل در مدارس اتریش،تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقاطع لیسانس و بالاتر هستید این مقاله را از دست ندهید.

مقدمه ای بر مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش تعریفی بسیار ساده دارد.افرادی که خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند قصد دارند با تغییر محل زندگی و تحصیل خود در جهت پیشرفت خود گامی بزرگتر بردارند.این بدین معناست که چنین شخصی با اهداف و روحیات خود به این نتیجه رسیده است که با مهاجرت تحصیلی به اتریش میتواند حرکتی رو به جلو برای خود رقم بزند.بنابراین پیش از تصمیم گیری جدی برای مهاجرت به هر کشوری از جماه اتریش باید معیارهای سنجش یک محیط آموزشی و دانشگاهی خوب،یک زندگی پر آرامش و … را برای خود روشن نمایید.برای اطلاع از شرایط و قوانین اتریش میتوانید به مقالات همین سابت مراجعه نموده و اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش نیازمند مدارکی است که دانشجو باید برای تنظیم آنها دقت بازم را بکار ببرد.

1.شناسنامه یا مدرک تابعیت به همراه یک کارت شناسایی رسمی عکس‌دار

2.دیپلم A level  یا مدرک معادل

3.فرم پذیرش دانشگاه

4.مدرک تحصیلی با عکس ضمیمه‌شده

5.

کشور اتریش بر اساس قدرت اقتصادی آن سنجیده می‌شود.علی‌رغم وسعت کوچک کشور اتریش و جمعیت کم آن، اتریش، دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد)بالای زندگی است.

باوجود دانشگاه‌های باکیفیت و همچنین هزینه‌های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌شود.

اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی دارد.

وجود دارد.QS۳دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

دانشگاه Vienna با رتبه ۱۵۶-   دانشگاه تکنولوژی Vienna با رتبه ۲۴۶- دانشگاه lnnsbruck با رتبه ۲۸۸

دانشگاه Vienna بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش می‌باشد که در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد.

دوازده رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود.

از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات مراتب بالاتر به‌صورت رایگان می‌باشد درصورتی‌که از زمان مقررشده محدود تجاوز نکند (زمان مورد انتظار برای رشته به‌اضافه درترم مجاز)

زمانی که در زمان مقررشده باشد،پاداشی برای هر ترم تقریباً ۳۶/۳۶۳ دلار می‌باشد.

استثنائاتی هم وجود دارد که در مواقعی درآمد دانشجو در سال به بیش از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد.در تمام این موارد ۱۷ دلار برای دانشجویان اتحادیه‌ها و حق بیمه شارژ می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی با توجه به شرایط خدماتی در کشور اتریش، درخواست منزل می‌کنند و پیشنهادات سریعی به آن‌ها خواهد شد که می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳۰۰ دلار در ماه برای آن‌ها داشته باشد.اگرچه استاندارد زندگی بالایی در اتریش وجود دارد، دانشجویان هزینه‌های مقبولی را در اتریش خواهند داشت.

دانشجویان اروپایی حق استفاده از سیستم سلامتی و بهداشتی را مانند یک اتریشی رادارند.همانطوریکه آن‌ها کارت بیمه سلامت اروپایی دارند اگر چه‌کارت بیمه سلامت هم در دانشگاه اتریش به دانشجویان داده می‌شود.

اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به‌ندرت دیده می‌شود.کیف‌قاپ‌ها می‌توانند در مناطق پرجمعیت یافت شوند شامل مناطق پرتردد توسط توریست‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس و در مترو. طبق قوانین اتریش ، شما همواره به داشتن پاسپورت و در دسترس بودن آن در تمامی مواقع نیازمندید.اگر شما پاسپورت خود را همیشه با خود همراه نداشته باشید ، شما باید حداکثر تا یک ساعت به آن دسترسی پیدا کنید و پاسپورت باید بخشی از وجود شما باشد.گواهینامه رانندگی به‌عنوان یک مدرک شناسایی پذیرفته‌شده نیست.

بر اساس‌ترم تابستانی 2013 تدارکات زیر برای پرداخت قابل‌اجراست:

*دانشجویان قانونی با تابعیت اروپایی و افرادی که از حقوق مشابه مانند اتریشیان

قبل از وضع قانون بهره می‌برند( ساکن دائمی در اتریش، ساکن در اتریش 5 سال قبل از شروع به تحصیل و ….) باید شهریه دانشگاه به مبلغ 363.36 در هر ترم را پرداخت کنند اگر آن‌ها از حداقل دوره زمانی تحصیلی برای کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری بیش از دو ترم تجاوز کنند.

*دانشجویان کشورهای جهان سوم باید شهریه‌ای به مبلغ 729.72 در هر ترم را پرداخت کنند.

*دانشجویان غیرقانونی که فقط برای سخنرانی‌ها و جلسات خاصی ورود پیداکرده‌اند ، بدون توجه به تابعیت آن‌ها باید شهریه‌ای معادل 363.36 را پرداخت کنند.

 

مقررات گذرنامه و ورود

دانشجویان اروپایی نیازی به داشتن گذرنامه برای تحصیل در اتریش ندارند اما آن‌ها به درخواستی برای جواز اقامت از اداره مقررات اقامتگاه محلی نیاز دارند.

داوطلبان رشته‌های دوره کارشناسی یا فارغ‌التحصیلی باید تقاضای خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.برگه‌های درخواست آن‌ها از اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد.(در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد.) زبان تدریس شده در دانشگاه‌های اتریش ،آلمانی می‌باشد.متقاضیان می‌بایست سطح دستوری زبان آلمانی خود را حتی با نتایج مدرسه اثبات کنند.اگر در مدرسه تحصیل‌کرده‌اند یا با ارائه دیپلم زبان آلمانی.

موسسه‌ها به یک حداقل سطحی از زبان دستوری که بر اساس پاسپورت زبان اروپایی می‌باشد نیاز دارند.تحقیقات تا زمانی که در سطح دانشجویان بین المللی مطرح می باشد نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند.

اگر زبان‌آموزشی رشته انتخابی انگلیسی باشد به حداقل سطح دستوری یادگیری زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت زبان اروپایی نیاز می‌باشد.

موارد موردنیاز برای ورود به دانشگاه‌های اتریش :

موارد موردنیاز را باید یک تبعه خارجی برای اجازه ورود یا نام‌نویسی در دانشگاه به‌عنوان دانشجوی قانونی در پایه‌های دانشگاهی تکمیل کند:

1 – یک مکان مطالعه باید در دانشگاه برای رشته موردمطالعه داشته باشد.

2- متقاضی باید دیپلم دبیرستان یا سطحA داشته باشد که معادل یک مدرک معتبر در اتریش است و یا تهیه کردن مدرک تکمیلی دوره حداقل 3 ساله در موسسه آموزشی معتبر.

3- مدرک یا گواهی باید برای پذیرش رشته موردمطالعه، در دانشگاه ، در آن کشوری که دریافت شده،کامل و کافی باشد.هریک از موارد موردنیاز مرتبط با تحصیل دانشجو(به‌عنوان‌مثال آزمون ورودی) باید در کشوری که مدرک دیپلم دبیرستان یا سطحA داده‌شده، معتبر باشد.

فقط اگر رشته تحصیلی موردنظر در اتریش ، در کشور مبدأ ارائه نشده باشد،بنابراین این مدرک بسیار مطابق موارد مشابه رشته تحصیلی، باید تهیه گردد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد.اگر لازم باشد، یک آزمون گرفته خواهد شد.

آخرین‌مهلت (سررسید):

حداقل 5 سپتامبر یا 5 فوریه هرسال برای ترم‌های تحصیلی

 

نکات حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به اتریش

شخص باید در یکی از دانشگاهای ایران (ترجیحا دولتی ) پذیرفته باشد

محد.دیت سنی ندارد ولی بهتر است gap تحصیلی زیادی نداشته باشد. میتوان گفت تحصیل رایگان است و صرفا 2 تا 5 ملیون هزینه ثبت نام دارد.

مدت زمانی که پروسه انجام مهاجرت تحصیلی به اتریش به طول می انجامد حدود 6 تا 8 ماه است. فرد اجازه بردن همراه را خواهد داشت

توجه فرمایید که بعد از اخذ پذیرش باید متقاضیان و و همراهان نفری 10000 یورو در حسابشان داشته باشندف و تا 3 ماه بعد از وقت سفارت در حساب بماند.

 

مأخره

با توجه به تعداد کثیر متقاضیان جهت تحصیل در اتریش و مهاجرت برای تحصیل در اتریش بر ان شدیم تا اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم .موسسه مشاوره ای MIE اماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شما عزیزان می باشید. به اعتماد شما ما به عنوان به نامترین موسسه مشاوره ای با تیمی متشکل از وکلا شماخته شده ایم.حهت راهنمایی و مشاوره تخصصی در امر مهاجرت میتوانید با دفاتر همکار ما در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

2 پاسخ
 1. mie editor3
  mie editor3 گفته:

  سلام و عرض ادب فراوان خدمت جناب دکتر ملکپور و همکاران عزیز شما. باور بفرمایید چندین روزه دارم سوالم و مطرح میکنم ولی پاسخی از حضرت عالی و همکاران دریافت نکردم.من خانمی هستم 32 ساله سطح دانش انگلیسی من از نظر مکالمه و گرامر خیلی بالاست ولی هنوز برای آیلس اقدام نکردم و فقط به این خاطر که اعتبار این مدرک 2 سال بیشتر نیست و از آنجایی که مدرک دانشگاهی ندارم. با توجه به اینکه خیلی پیگیر مطالب مفیدتون تو کانال تلگرامتون هستم متوجه شدم که با سرمایه 70 میلیون تومن من و همسرم و نداشتن مدرک دانشگاهی آیا میتونم برای مقاطع تحصیلی کارشناسی دانشگاه آزاد همینجا اقدام کنم و برای 4 سال آینده که سن من هم 36 سال میشه برای اقامت تحصیلی اتریش اقدام کنم؟ شغل من هم تایپیست تخصصی پزشک رادیولوژیست هستش و حدود 7 سال سابقه کار دارم و بهمین خاطره که نمیتونم با توجه به مشغله کاری و همسرداری برای دانشگاه سراسری اقدام کنم چون وقت آزاد زیادی رو اون دانشگاه ها می طلبه . خواهش میکنم بنده رو راهنمایی بفرمایید. یه بیوگرافی هم از همسرم بدم که ایشون فوق دیپلم کامپیوتر و 10 سال پیش گرفتند و الان 34 ساله هستند و 4 سال سابقه کار غیر مرتبط دارند . همچنین ما برای فرزند دار شدن اقدام نکردیم فقط به امید اینکه دوتایی بتونیم راحتتر مهاجرت کنیم. لطف بفرمایین راهنمایی کنین چون خودتون فرمودین بارها که کامل توضیح بدین اینهمه وقت گرانبهاتونو گرفتم سپاس فراوان.

  پاسخ
  • mie editor3
   mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز بله شما امکان مهاجرت را خواهید داشت و روش های متفاوتی برای شما وجود دارد که بتوانید اقدام نمایید که بهتر است با دفاتر mie تماس حاصل نمایید تا شرایط شما به طور کامل برای مهاجرت بررسی گردد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *