مهاجرت تحصیلی به  اتریش

مهاجرت تحصیلی به  اتریش چگونه است ؟ چه دلیلی باعث میشود شخص به دنبال مهاجرت تحصیلی به  اتریش باشد ؟ اشخاص در چه مقاطعی میتوانند مهاجرت تحصیلی به  اتریش داشته باشند؟ مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به  اتریش چیست؟ ایا نیاز به اطلاعاتی در زمینه مهاجرت تحصیلی به  اتریش دارید ؟ ایای میدانید قوانین مهاجرت تحصیلی به  اتریش چیست ؟

در این نوشتار سعی شده راجع به مهاجرت تحصیلی به  اتریش اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد .

با مطالعه مقالات موسسه مشاوره ای MIE میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به مهاجرت تحصیلی به  اتریش را بدست بیاورید مشاوران موسسه مشاوره ای MIE اطلاعات کافی راجع به مهاجرت تحصیلی به  اتریش را در اختیار شما قرار میدهند . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد .

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش :

سطح توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در یک کشوربسیار به سیستم آموزشی آن بستگی دارد. هر دولت یک آرایش گروهی حرفه ای در سیستم آموزشی نیازمند است، تااجازه دهد آن علم، سیاست، صنعت یا کشاورزی به طور منظک رشد کند. و تنها یک سیستم و به طور کامل به تفصیل میتوتند این رشد را ضمانت کند و آن آموزش و پرورش هر کشور میباشد بنابراین ممکن است، با وجود تمام مهارت ها و استعدادهای مردم ، آنها نتوانند بدون یک آموزش نظام مند به اطلاعات و سواد کافی برشند و نیاز است که یک سیستم آموزشی نظام مند اطلاعات را گام به گام در اختیار آنها بگذارد.

جمهوری اتریش از یک سیستم مدرسه ای رایگان و عمومی برخوردار است. نه سال تحصیل در اتریش الزامی است. مدارس، یک سری رده های حرفه ای-دانشگاه فنی که شامل یک تا چهار سال اضافه بر سیستم آموزش و پرورش فراتر از حداقل سطح الزامی ارائه میدهند. مبنای قانونی برای آموزش ابتدایی و متوسطه در اتریش در سال 1962 پایه گذاری شد.

آموزش و پرورش وزارت فدرال مسئول بودجه و نظارت بر دوره ابتدایی، دوره متوسطه، و همچنین از سال 2000مسئول بودجه و نظارت بر آموزش عالی است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سطح دولت توسط مقامات از کشورهای مربوطه اداره می شود. قانون فدرال، نقش برجسته ای در نظام آموزش و پرورش، و قوانین برخورد با آموزش و پرورش دارد زیرا، درست مثل قانون اساسی اتریش، آنها فقط می تواند به تصویب یا اصلاح اکثریت دو سوم در مجلس بپردازند.

 

نظام آموزشی در اتریش:

مهد کودک و یا کودکستان:

روند سیستمی مهد کودک در اتریش برای کودکان 3 تا 6 سال میباشد .

مهد کودک در اتریش برای کودکان اختیاری میباشد اما آموزش و پرورش اتریش این مقطع را با وجود اختیاری بودن آن جز نظام آموزشی اتریش میداند ، کودکان در این مهد کودک ها میتوانند با والدینشان حضور پیدا کنند. مهد کودک ها در کشور اتریش به دو صورت خصوصی و دولتی وجود دارند که در کل 75 درصد از آنها توسط دولت تاسیس شده اند و توسط دولت رسیدگی میشود اما مهدکودک های خصوصی توسط کلیسا، انجمن ها و گروهای مذهبی اداره میشود.

روند آموزشی مهدکودک ها به این صورت است که با انجام بازی های قاعده مند بچه هارا برای ورود به مدرسه آماده میکنند ، مهد کودک ها در کشور اتریش به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت وجود دارند که ساعات کاری نیمه وقت ها از ساعت 7 صبح تا 12 ظهر با امكان سرو نهار به فعاليت میپردازند. مهدکودک های تمام وقت از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر با سرو نهار به فعاليت مي پردازند.

دوره ابتدایی:

طول دوره اجباری تحصیل در اتریش 9 سال میباشد که سن ورود دوره ابتدایی از 6 سالگی تا 10 سالگی است که این امر شامل همه کسایی میشود که دارای اقامت دائم در اتریش بدون توجه به تابعیتشان میباشد.

تاریخ ورود دانش آموزان از اول ماه سپتامبر در سن 6 سالکی میباشد که تاریخ پایان آن در سن 15 سالگی میباشد که جمعا دانش آموزان 9 سال تمام مجبور به درس خواندن میباشند.

مدارس دولتی در اتریش رایگان میباشند و والدین برای ثبت نام مبلغی نمیپردازند ، البته چنانچه در مدارس خصوصی تحصیل کنند، باید هزینه ای حدود 4000-2000 یورو بپردازید . در پایان این دوره 9 ساله گواهی مبتنی بر اینکه شخص 9 سال اجباری آموزش را گذرانده صادر میشود.

آموزش ابتدایی این کشور (Volksschulen)نام دارد که مدت این دوره 4 سال است ، که در پایان این دوره تز دانش آموزان یک امتحان نهایی گرفته میشود تا وارد دوره بعد بشوند.

 

دوره متوسطه :

این دوره پس از گذراندن دوره ابتدایی پس از 4 سال است که از سن 10 سالگی تا 13سالگی میباشد (مقاطع پنجم تا هشتم) .

در این مقطع دانش آموزان، آموزش پایه ای بر مبنای علاقمندي،تمايل،استعداد، توانائيهايشان به رشته ای که میخواهند وارد آن شوند و در مقاطع بالاتر تحصیل کنند و در آینده به آن اشتغال ورزند ، آماده میشوند .

اسم این دوره (Hauptschule) نام دارد و این دوره زیر مجموعه مدارس آموزش اجباری عمومی میباشد ، شرایط ورود به این دوره منوط به دریافت مدرک قبولی پایه چهارم دوره ابتدایی میباشد ، اگر شخصی بخواهد در مدارس Hauptschule موسيقي – مدارس Hauptschule ورزشي و يا مدارس Hauptschule اسکي تحصیل نماید باید علاوه بر مدرک قبولی پایه چهارم ، مدرک قبولی تخصصی هر کدام از این دوره ها را نیز داشته باشد. علاوه بر مدارس بالا نوعی دیکر از مدارس که معروف به مدرسه علمی ثانویه (allgemein Höhere در bildende Schule یا AHS – Unterstufe) است دانش آموزان با نیازهای ویژه آموزشی می توانند در این مدارس حضور یابند . و پس از اتمام این دوره آنها می توانند از میان سطوح متوسط و بالاتر مدرسه بسته به تمایلات و استعدادهای خود انتخاب نمایند. مدارس متوسطه برای آموزش عمومی پایه دانش آموزان ، آماده سازی آنها برای انتقال به سطح دبیرستان و برای زندگی کاری است. چرخه پایین تر از AHS با هدف انتقال یک آموزش عمومی گسترده و پیشرفته، این است که در سه شاخه با تمرکز مختلف ارائه شده: به عنوان مدرسه علمی ثانویه کلاسیک (klassisches سالن تربیت بدنی) و به عنوان مدرسه علمی ثانویه (Realgymnasium) متخصص در علوم یا اقتصاد. در سال 2008/2009 مدرسه پروژه آزمایشی (مدرسه متوسطه جدیدMittelschule) در سطح متوسطه راه اندازی شد. این مدرسه برای تمام سنین 10 تا 13 ساله است. برنامه های درسی از یک Realgymnasium در چرخه پایین تر از AHS برای مدارس متوسطه جدید برنامه ریزی شده اند

اگر دانش آموزی برای این دوره (پایه بنچم تا هشتم) وارد کشور اتریش شده و آلمانی زبان نمیباشد در صورتي میتواند به عنوان دانش آموز عادي در این دوره پذيرفته شود که به زبان آلماني تا حدي آشنايي داشته باشند که بتواتند مطالب درسی را درک کند و آنها را در مدرسه دنبال کند. چنانچه اين دانش آموزان از نظر سني و ذهني آمادگي شرکت درکلاس ها و مقاطع ذکر شده را داشته باشند ولي از نظر عدم آشنايي کافي به زبان آلمانی اجازه ورود و همچنین پذیرفته شدن در مقطع گفته شده را به عنوان دانش آموز عادي نداشته باشند، به عنوان دانش آموز غير رسمي در مدارس Hauptschule پذيرفته خواهند شد. اين دانش آموزان غير رسمي موظف هستند در کليه کلاس ها و دروس شرکت کنند و تصمیم گیری درمورد ادامه حضور آنها به منظور دانش آموز غير رسمي در اين مدارس با انجام آزمون هايی مانند تعيين شايستگي تصميم گيري مي شود که این دانش آموزان به حضور در این مقطع ادامه دهند یا خیر، بعد از 12 ماه (و در صورت درخواست والدين آنها جهت تمديد تا 24 ماه و با صلاحدید مدیر مدرسه ) اين دانش آموزان به عنوان دانش آموزان عادي در نظر گرفته شده و به تحصیل خود ادامه میدهند.

 

دوره مدارس آموزش فنی و حرفه ای:

شروع این دوره بازه سنین 14 تا 15 سالگی میباشد که دانش آموزان در سال نهم به دنبال یادگیری که حرفه و فن بعد از دوره ابتدایی و متوسطه میباشند، در این دوره دانش اموزان با فعالیت های روزانه کارآمد به سمت حرفه ای که انتخاب کرده اند سوق داده میشوند و با انتخاب حرفه مورد نظر خود و انجام فعالیت های آن با شیوه کاری و محیط شغلی و و مقررات کاری آشنا میشوند ، آموزش فنی حرفه ایی انتخاب شغل را برای آنها آسان میکند چون آنها رشته خود را متناسب با شغل مورد نظر خود انتخاب میکنند و دانش آموزان موظفند 6 عنوان درسی را که شامل تكنولوژي، صنعت و تجارت، مطالعات اجتماعي زيست شناسي يا كشاورزي است را پاس کنند.

هم چنین دانش آموزان با بازديد از شركت ها ی كار آموزي در كارگاه ها، مدارس فني و حرفه اي ، با محيط كار آشنا مي سازد. تمامي دانش آموزان در دوره آموزش فني و حرفه موظف هستند طرز استفاده از کامپوتر را آموزش ببینند و این یکی از دوره های اجباری برای دانش آموزان میباشد.

کالج های مقدماتی متوسطه :

این کالج ها ارائه دهنده آموزش جامع همراه با آموزش فنی حرفه ای عملی برای مشاغل خاصی هستند ، دانش آموزان بعد از تکمیل سال هشتم و قبولی در سنجش توانایی در این کالج ورود پیدا میکنند و بسته به رشته های انتخابی خود سر کلاس های درس مربوطه حضور پیدا میکنند ، همچنین منوط به رشته انتخابی دانش آموزان به مدت 1 تا 4 سال آموزش میبینند اين دوره‌هاي بر روي آموزش عملي در كارگاه مدارس آزمايشگاه‌ها و بخش‌هاي عملي متمركز يافته‌اند.

این دوره همچنین شامل یک دوره عملی میباشد که برای دانش آموزان اجباری است و آنها حتی میتوانند این دوره را در تعطیلات تابستانی خود آموزش ببینند(در مدارس تجاري و بازرگاني كارآموزي تابستاني اختياري مي‌باشد) ، بعد از تکمیل این دوره دانش‌آموزان ممكن است با حضور در دوره‌هاي تكميلي ورود به دانشگاه، شركت نمايند. طول اين دوره‌ها میتواند (چهار تا شش نیم ترم ) مظابق با درخواست دانش‌آموزان در بعضی از مناطق و نواحی کشور تشکیل شود، دانش‌آموزاني كه توانسته اند حداقل سه سال از كالج فني حرفه ‌اي يا كالج فني متوسطه سطح مقدماتي را با موفقيت پاس کرده باشند ، به شغل های عادي در کشور دسترسي پيدا مي‌كنند.

بخش های زیر تحت پوشش کالج فنی و حرفه ای ومتوسطه میباشد.

ـ جنگل‌داري و كشاورزي

ـ صنعت و تجارت (مشتمل بر آموزش تجارت و توریسم)

ـ تجارت

– امور اداری

. بازرگاني (مدارس متوسطه تجاري)

ـ هنرهاي فني،

صنعت

صنایع دستي

صنايع نساجي

. توريسم

. هنر

ـ مشاغل اجتماعي

ـ حرفه‌هاي پرستاري

ـ حرفه‌هاي فني ـ پزشكي

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب دکترا اقتصاد در اتریش

دوره های دانشگاهی :

دوره های دانشگاهی در اتریش هدفشان ارائه آموزش آکادمیک به دانشجویان میباشد ، حضور در کلاس های دانشگاهی بین 25 تا 31 هفته میباشد ، شروع ترم اول دانشگاه از ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم از ابتدای ماه مارچ و پایان آن از اواخر ماه ژوئن است

تحصیل در دانشگاهای اتریش شامل 2 دوره میباشد :

دوره عمومی Der erste Studienabschnitt

دوره تخصصی Der Zweite Studienabschnitt

همه دانشگاهای کشور اتریش دولتی هستند و توسط دولت بودجه این دانشگاها تامین میشود در نتیجه دانشجو ملزم به پرداخت شهریه نمیباشد و تحصیل در دانشگاهای اتریش رایگان میباشد.

در سال 1993 میلادی دولت اتریش با الگو گرفتن از نظام آموزشی دولت آلمان به تاسیس دانشگاه عالی فنی ‌Fachhochschulen (FH) پرداخت ، که از تاسیس این دانشگاه کوتاه کردن دوره تحصیل دانشجویان و راهیابی سریع آنها به بازار کار میباشد که از آن سال تا به حال 40 دانشگاه مجوز تاسیس را گرفته اند و دانشجو.یان در این دانشگاها مشغول به تحصیل در دوره های چهار ساله هستند که دز پایان این دوره دانشجویان میتوانند در یک دوره شش ماه تا یک ساله به کارآموزی بپردازند.

شرط ورود به این دانشگاهای فنی همانند دانشگاهای دیگر میباشد و بدون آزمون ورودی میباشد اما اگر متقاضی ورود بیش از گنجایش دانشگاه باشد ، دانشگاه یک آزمون ورودی برگزار میکند .

شروع دانشگاهای فنی از ابتدای ماه سپتامبر برای ترم زمستان و از ابتدای ماه فوریه برای ترم تابستان وپایان آن اواخر ژوئن میباشد.

دوره ها ی دانشگاهای عالی فنی فشرده تر است و یک نوعی از دانشگاهای علمی کاربردی میباشد .

بیشتر دانشگاهای اتریش به زبان آلمانی میباشد اما ما رشته هایی ام به زبان انگلیسی در دانشگاهای خصوصی اتریش داریم ، فرد برای پذیرش در دانشگاهای اتریش نیازی به مدرک زبان ندارند چون میتواند پس از اخذ پذیرش دانشگاهای اتریش دو سال به آموزش زبان آلمانی در اتریش بپردازد همچنین شخص میتواند این دوره را نیز در کشور خودش بگذراند.

دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن دبیرستان‌ و كالج‌ در اتریش‌ با قبولی‌ در امتحانات‌ فاینال ‌ می‌توانند وارد دوره‌های‌ دو یا سه ساله‌ با گرایش‌های‌ گوناگون‌ شوند، به طور مثال دوره هایی همچون تربیت‌ معلم‌ در كالج‌های‌ تربیت‌ معلم‌ که دارای جایگاه ویژه در نظام آموزشی اتریش است ، و یا دوره‌های‌ فنی‌ – پزشكی‌ در كالج‌های‌ تخصصی و دوره‌های‌ مربیان‌ اجتماعی‌ .

 

Magister (FH) – Diplom Ing. (FH) .2 این‌ دوره‌ها مختص دانشگاه عالی‌ فنی که در بالا راجع به آن توضیح داده شد (FH) هستند. دیپلم‌ ‌ مهندسی‌ (Diplom eng) به کسانی که در ‌ رشته‌های‌ فنی‌ درس خودانده اند و Magister به‌ کسانی که در رشته‌های‌ غیر فنی‌ درس خوانده اند اعطا می‌شود. طول دوره تحصیل‌ (شش‌ ماه) به‌ علاوه‌ یك‌ دوره‌ كارآموزی‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ میباشد. و در پایان، دانشجو موظف است پژوهشی‌ از یك‌ كار عملی‌ خود در طول این دوره ارائه دهد.

 

Diplomtierarzt – Magister – Diplom engenieur .3 این‌ دوره‌ها كه‌ در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود  دارای حداقل‌ طول دوره ‌ (۴ تا ۵ سال‌ تحصیلی) و طول این دوره در مقطع پزشكی‌ حداقل‌ 6تا7 سال است .دیپلم Diplomtierarzt  به‌ کسانی که رشته‌ دامپزشكی‌ خوانده اند ، اعطا میشود. دانشكده‌های‌ هنر طول دوره شان حداقل ۴ تا ۸ ساله‌ است كه‌ مدارك ‌Magister. art و Magister. arch به کسانی که در رشته های هنر و معماری درس خوانده اند اعطا میشود. و در پایان دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن دوره های خود برای تکمیل آن موظف به دادن پایان نامه و دفاع میباشند .

 

Doktor 4. دوره رکترا در این کشور 4 تا 6 ساله است و فرق دوره دکترا در دانشگاهای عالی فنی این است که این دانشگاها دو سال به طول دوره تحصیل در این مقطع اضافه میشود.

نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ و دفاع‌ از آن از ‌ همراه‌ با پاس کردن‌ امتحانات‌ شفاهی‌ در چند درس‌ اصلی‌ مربوط‌ به‌ پژوهش، جز ترم آخر این مقطع محسوب میشود.

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش کمی دارای پیچیدگی است و و فرد باید علاوه بر قبولی کنکور در بعضی رشته ها مثل رشته های فنی مجبور است استاد راهنما یا همان سوپروایزر را از ایران پیدا کند. در برخی رشته ها مثل رشته های انسانی به فرد این فرصت داده می شود که به کشور اتریش برود و طی مدت یک سال استاد راهنما یا همان سوپروایزر خود را پیدا کند. نکته ی قابل توجه این که تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش همراه با دریافت حقوق (فاند) است. مهم ترین دانشگاه های دولتی اتریش یه صورت تحصیل رایگان، دانشگاه مرکزی وین ،دانشگاه تکنیک وین و دانشگاه boku می باشند.

پذیرش در دانشگاهای اتریش به عنوان مثال برای دانشجویان ایرانی این است که 12 سال تحصیلی را گذرانده باشند و آزمون کنکور را داده باشند و بهتر این است که آنها در دانشگاهای سراسری قبول شده باشند چون این روزها دانشگاهای اتریش سخت گیری زیادی بر روی شرط قبولی فرد در دانشگاهای سراری دارد ، مدرک زبان آلمانی برای پذیرش این دانشگاها لازم نسیت و فرد میتواند برای ورود به دانشگاهای اتریش اول دردوره های زبان ثبت نام کنند و زبان را فرا بگیرند سپس وارد دانشگاه شوند ، اگر شخصی در دانشگاه آزاد درس خوانده باشد برای پذیرش بسته به نظر دانشگاه میتواند چند واحد لیسانس مجدد بخواند.

یک سرس از رشته ها در اتریش هستند که با آزمون میباشد و بهتر است شخص در این رشته ها پذیرش نگیرد چون ممکن است این آزمون ها سخت باشد و فرد قبول نشود مانند رشته های حسابداری/ روانشناسی/ هنر/ موسیقی / معماری / پزشکیو …. که این آزمون شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری میباشد.

معرفی دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران:

 1. دانشگاه وین ( ممتاز )
 2. دانشگاه گراتس ( ممتاز )
 3. دانشگاه اینسبورک ( ممتاز )
 4. دانشگاه سالزبورگ( ممتاز )
 5. دانشگاه تکنیک وین ( ممتاز )
 6. دانشگاه تکنیک گراتس ( ممتاز )
 7. دانشگاه لوین ( ممتاز )
 8. دانشگاه بوکو وین ( ممتاز
 9. دانشگاه دامپزشکی وین ( ممتاز )
 10. دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ( ممتاز )
 11. دانشگاه لینز ( ممتاز )
 12. دانشگاه کلاگینفورت ( ممتاز )

دانشگاههای اتریش مورد تایید وزارت بهداشت

 1. دانشگاه پزشکی وین
 2. 2. دانشگاه پزشکی گراتس

 

 

هشت دانشگاه برتر اتریش با رنک جهانی عبارت اند از :

 

Universities World University Ranking (2017) Academic Ranking of World Universities (2016)
University of Vienna 161 151
Vienna University of Technology 251 401
University of Innsbruck 301 151
Graz University of Technology (TU Graz) 351
Johannes Kepler University Linz 401
University of Graz 401
Medical University of Vienna 201
Medical University of Graz 401

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت دارند که دنبال کار بگردند (گریس پرید) وقتی کار پیدا کردند چنانچه به مدت 3 سال کار کنند و مالیات بدهند اقامت دائم میگیرند و همچنین بعد از 6 سال به آنها تابعیت تعلق میگیرد.

امکان بردن همراه در زمان تحصیل دردانشگاهای اتریش وجود دارد و چون این کشور جز اتحادیه اروپا میباشد افراد میتوانند بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای عضو این اتحادیه بروند و کار هم بکنند.

 

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی :

درخواست ویزا شخصا باید به سفارت اتریش در تهران داده شود ، همچنین بررسی این درخواست در بازه زمانی 2 تا4 ماه طول میکشد.

فرم درخواست ویزای دانشجویی که با دقت و خوانا نوشته و پرشده و امضا گردیده

پاسپورت با مدت اعتبار کافی و فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت

شناسنامه و کپی از صفحات آن

در صورت داشتن همراه ، کپی از شناسنامه و پاسپورت همراه

نامه تمکن مالی از سه ماه قبل در حساب به مبلغ 45 ملیون تومان

اصل و کپی پذیرش دانشگاه اتریش

اصل و کپی از مدارک تحصیلی دوره دیپلم و پیش دانشگاهی و یا کدرک دانشگاهی بسته به مقطع مورد پذیرش

اصل و کپی ریزنمرات مدارک بالا

ترجمه مدارک و ریزنمرات مدارک بالا

گواهی عدم سو پیشینه از FBI که این پروسه یک ماه ممکن است طول بکشد

2 قطعه عکس پشت امضا شده

گواهی مدرک زبان آلمانی در صورت گذراندن این دوره در کشور خود

در صورتی که تقاضی دعوت کننده ای در اتریش دارد مدارک زیر از شخص دعوت کننده برای ارائه مورد نیاز است:

Meldezettel گواهی محل سکونت

Mietvertrag oder Grundbuchauszug اجاره نامه يا کپی سند منزل

Arbeits- und Gehaltsbestätigung گواهی اشتغال به کار و گواهی حقوق

دانشجویان ایرانی با ویزای نوع D که محدودیت خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن را دارند ، وارد اتریش می شوند دوره پردازش عمومی برای اجازه اقامت سه تا شش ماه است .در نتیجه باید برای گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبردر تمام عضو اتحادیه ) اقدام کنند. جهت اخذ این کارت، گواهی بیمه ثبت نام دانشگاه, ثبت نام دوره زبان برای دانشجویان غیر رسمی , برگه مربوط به محل سکونت (Meldezettel ) و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغی که شهرداری (Magistrat ) با توجه به شرایط هرشخص تعیین میکند، لازم می باشد.

هزینه های مالی :

برای دانش آموزان تا 24 سال سن 438.177 یورو در هر ماه؛ برای دانش آموزان بیش از 24 سال سن 793.407 یورو در هر ماه. این مقدار شامل اجاره بها برای اقامت هم میباشد.

 

امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش کمک کرده باشد.

اگر شما هم خواهان تحصیل در اتریش هستید وکلای مجرب ما در موسسه مشاوره ای MIE که از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند

همچنین با مراجعه به سایت مشاوره ای miemohajerat.com اطلاعات لازم را دریافت نمایید

اطلاعات دیگری راجع به اخذ پذیرش در دانشگاهای اتریش و انواع طرق مهاجرت به کشور اتریش و کشورای دیگر را کسب نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *