مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

آیا با مهاجرت تحصیلی به استرالیا آشنایی دارید؟‌ آیا قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به استرالیا اطلاعات کسب نمایید؟ آیا تحصیل رایگان در استرالیا امکان پذیر است؟ دلایل مهاجرت تحصیلی به استرالیا را می دانید؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی چیست؟ هزینه های تحصیل در کشور استرالیا چقدر است؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا سریع ترین راه مهاجرت به استرالیا می باشد و به همین جهت هم مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا عنوان دارد. به طور کلی در سال های اخیر، مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان ایرانی بوده است. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر استرالیا شانس زیادی برای کاریابی در استرالیا خواهند داشت، مهاجرت تحصیلی به استرالیا علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است.

در زیر دلایل عمده ی مهاجرت تحصیلی به استرالیا را برای آگاهی متقاضیان گرامی برمی شماریم:

 • کشوراسترالیا سومین کشور از جهت جذب دانشجوی بین المللی پس از انگلیس و آمریکاست در حالیکه تنها ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد. بنا به همین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جذاب تر گشته است.
 • در حال حاضر ۸ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا در استرالیا واقع شده اند.
 • در حدود ۲۲۰۰۰ دوره تحصیلی در ۱۱۰۰ موسسه آموزشی در این کشور ارائه می شود که موجب شده شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا مفاد جزئیات گوناگونی داشته باشد.
 • ۵ منطقه از ۳۰ منطقه برتر دنیا برای تحصیل در استرالیا قرار دارد (از لحاظ هزینه، کیفیت زندگی و شرایط شغلی)
 • بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سال بورسیه تحصیلی از سوی دولت به دانشجویان ارائه می شود.
 • استرالیا در رتبه بهترین کشورها با بیش از ۱۵ جایزه نوبل برای مهم ترین اکتشافات جهان در زمینه ریاضیات، زیست، شیمی و…. قرار گرفته است (پنی سیلین، واکسن سرطان دهانه رحم، سونوگرافی، جعبه سیاه پرواز، گوش مصنوعی و….)

 

سیستم آموزش و پرورش در تمام نقاط استرالیا یکسان است و تنها در برخی ایالت ها تفاوت جزئی دارد. در باب شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا، آموزش و پرورش از سن ۷ تا ۱۶ سال در استرالیا اجباریست و به دوره اولیه و ثانویه تقسیم می شود که عبارت است از دوره اولیه شامل مدرسه ابتدایی تا سال هشتم (از پیش دبستانی تا پایان سال هشتم)، دوره راهنمایی (۳ یا ۴ سال)، دوره دبیرستان و یا دوره ثانویه(۲سال). دوره آموزش عالی شامل دوره های دانشگاهی و دوره های فنی و حرفه ای (VET) می شود. زبان تحصیل در مراکز آموزشی استرالیا به طور رسمی زبان انگلیسی است و تعداد محدودی از مدارس به زبان های دیگر تدریس می نمایند.

 

هزینه تحصیل در استرالیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا وهزینه های مهاجرت تحصیلی به استرالیا بستگی به دوره آموزشی و مرکز آموزشی خواهد داشت. دانشجویان بین المللی می بایست قبل از شروع دوره تحصیلی شهریه خود را به طور کامل پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی شامل هزینه خدمات موسسه و هزینه تدریس در دانشگاه می شود.

 • هزینه های مدرسه ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه های آموزش زبان انگلیسی در حدود ۳۰۰ دلار در هفته
 • هزینه های مراکز فنی و حرفه ای ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه های دوره کارشناسی ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه های دوره کارشناسی ارشد ۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه های دوره دکترا ۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جهت دوره کارشناسی

طول دوره کارشناسی در دانشگاه های استرالیا ۴ سال است و اشخاصی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند می توانند مستقیما از دانشگاه در مقطع کارشناسی پذیرش شوند اما اگر نمرات متقاضی در مقطع دیپلم قابل قبول نباشد دوره ای به نام دوره foundation   به عنوان پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه مقصد ارائه می شود. البته این موضوع به سطع زبان متقاضی نیز بستگی خواهد داشت و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی آیلتس ۶ است. دانش آموزان امکان ورود به دوره پیش نیاز و ثبت نام در دانشگاه را با حداقل مدرک آیلتس ۵/۴ خواهند داشت. در مقطع کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی از جمله رشته های شاخه علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می شود و این جزو بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا است و در حال حاضر امکان ورود به دوره کالج و یا پیش دانشگاهی از سن ۱۶ سال برای دانش آموزان بین المللی فراهم شده است و این افراد می توانند در بهترین کالج های سیدنی و ملبورن تحصیل نمایند. جهت اینکه امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا را بسنجید باید شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا را بشناسید و بدانید امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا در چه شرایطی مقدور می باشد.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جهت دوره کارشناسی ارشد

در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا، طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا ۲ سال است. دانشجویان بین المللی با مدرک ۴ ساله کارشناسی می توانند در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا ثبت نام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد آیلتس ۵/۶ یا ۷ است. در حال حاضر امکان پذیرش در تمامی رشته ها در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد و حتی دانشجویان در صورت ارائه سابقه کاری در رابطه با رشته های مدیریتی می توانند در رشته مدیریت کارشناسی ارشد نیز پذیرش اخذ نمایند اما به طور کلی امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های غیر مرتبط غیر از رشته مدیریت وجود ندارد.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جهت دوره دکترا

طول دوره دکترا در دانشگاه های استرالیا ۳ تا ۵ سال است و اخذ پذیرش در مقطع دکترا کمی دشوارتر از سایر مقاطع تحصیلی است. دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در صورت ارائه رزومه علمی مناسب و تأیید استاد راهنما می توانند در مقطع دکترا پذیرش اخذ نمایند. همانطور که گفته شد رزومه علمی متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار اهمیت خواهد داشت. داشتن مقالات بین المللی، معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر جزو شرایط پذیرش دوره دکترا خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا آیلتس ۷ به بالا می باشد. با توجه به شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و امکاناتی که در بالا عرض شد نهایتا این کشور جهت مهاجرت و همچنین جهت اقامت پس از  تحصیل در استرالیا گزینه ای مناسب به شمار می رود.

 

طبق توضیحات ارائه شده مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا و برای دانشجویان و حتی متقاضیان کار در استرالیا مناسب می باشد. دانشجویانی که در دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل هستند اغلب اوقات برای اسکیل ورکر استرالیا اقدام می نمایند. زیرا این افراد قادر به جستجوی کارفرما و تایید وی برای استخدام می باشند و همانطور که می دانید دعوتنامه کاری امتیاز اصلی اسکیل ورکر و ویزای کاری استرالیا می باشد. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا سن متقاضی در پروسه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بسیار اهمیت دارد و افرادی که مدت زیادی از فارغ التحصیلی خود دور بوده اند از نظر سفارت مورد تایید برای تحصیل در استرالیا نیستند و علاقه واقعی آنها برای تحصیل در این کشور احراز نمی شود. مطلبی که خیلی مهم است کیفیت بسیار بالای آموزشی در کشور استرالیاست و این موضوع آینده درخشانی برای متقاضیان و دانشجویان ترسیم می کند.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا، تحصیل در استرالیا، شرایط تحصیل در استرالیا، هزینه های تحصیل در استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان  این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

Rating: 5
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *