مهاجرت تحصیلی به برزیل

مهاجرت تحصیلی به برزیل از چه راهایی برخوردار است؟آیا از شرایط مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به برزیل آگاهی دارید؟مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به برزیل شامل چه مواردی می باشد؟آیا شما هم به دنبال مهاجرت تحصیلی به برزیل  و کسب اطلاعات خاص هستید؟

در ادامه مقاله مهاجرت تحصیلی به برزیل با ما همراه باشید تا راهنمایی های لازم برای این مهاجرت به شما ارائه شود.

 موسسه مشاوره ای MIE مفتخر است که به شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت MIE، مقاله­ ای در خصوص مهاجرت تحصیلی به برزیل ارائه می ­دهد. مهاجرت تحصیلی به برزیل، به دلیل اینکه برزیل، کشوی با انواع فرهنگ­ها، زبان­ها، رنگ­ها و مذاهب مختلف می­باشد، برای دانشجویان خارجی جذاب است. همچنین؛ برزیل دارای مدارس و دانشگا­های فوق ­العاده ه­ای می­باشد لذا مهاجرت تحصیلی برزیل، می ­تواند برای کسانیکه به دنبال تحصیل در خارج هستند، فرصت مناسبی باشد. مهاجرت تحصیلی به برزیل فرصت ایده آلی برای دانش پژوهان جوانی است که در پی تحصیل در دانشگاه­های معتبر در سطح جهان می­باشند. چنانچه در خصوص مهاجرت تحصیلی به برزیل، سوالاتی در ذهن دارید، موسسه مشاوره ای MIE آماده پاسخ گویی به تمام سوالات شما عزیزان می­باشد.

 

مهاجرت تحصیلی به برزیل با ویزای VITEM IV :

برای تحصیل در برزیل، می­بایست ویزای تحصیلی برزیل تحت عنوان VITEM IV را دریافت کنید که ویزای موقت دانشجویی است.

افراد صالح برای دریافت ویزای تحصیلی برزیل:

  • دانشجویانی که به دنبال مطالعات فنی کوتاه مدت در برزیل هستند. ( مانند کلاس­های پرتغالی و برزیلی )
  • دانشجویانی که به دنبال مطالعات آکادمیک در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و … هستند.
  • دانشجویان کارورز بدون حقوق

مدارک مورد نیاز:

1-گذرنامه معتبر – اصلی – با تاریخ انقضاء حداقل 6 ماه پس از تاریخ در نظر گرفته شده ورود به برزیل و دارا بودن حداقل 2 صفحه خالی. لطفاً مطمئن شوید که گذرنامه شما امضاء شده است.

2- یک فرم درخواست ویزا برای هر متقاضی، به طور کامل آنلاین پر شود؛ مورخ باشد و توسط دارنده گذرنامه یا والدین و قیم در صورتیکه متقاضی زیر سن قانونی است، امضاء شود.

3- یک قطعه عکس، در اندازه گذرنامه، رنگی، بدون پوشش سر، با پس زمینه سفید که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. عکس فوری، فتوکپی و عکس کامپیوتری مورد قبول نمی­باشد.

4- یک نسخه از مدرک نام نویسی در یک موسسه آموزشی برزیل و نامه اعطای کمک مالی به کتقاضی برای تحصیل در برزیل. لطفاً به مدت زمان اقامت در برزیل اشاره شود و مدرک حاکی از میزان کمک مالی قابل اجرا یا مقداری که در طول مدت اقامت متقاضی در برزیل انتقال داده می­شود، اشاره شود. ( نگاه کنید به آیتم 5 اگر متقاضی زیر 18 سال باشد )

5- اثبات امکانات مالی زمانیکه در برزیل هست. ( برای متقاضیان زیر 18 سال می­توانند، یک نامه محضری ارائه داد مبنی بر اینکه والدین وی امکانات کافی برای حمایت از وی در طول دوران تحصیل دارند، ارائه دهند )

6- اثبات بیمه سلامت معتبر در برزیل.

7- همه متقاضیان زیر 18 سال باید یک نامه رضایت محضری که توسط پدر و مادر یا سرپرست قانونی برای صدور ویزا به کنسولگری ارائه دهند و نیز گواهی تولد صغار.

یک نمونه از نامه رضایت:

PARENTAL CONSENT FORM FOR A VISA IN FAVOR OF A MINOR

We, the undersigned, ____________________________and________________________________,                                                (print full names of the applicant’s father and mother or guardian)

hereby certify that We are

the omother ofather oguardian of __________________________________________________,                                                                                  (print full name of minor)

a minor born on _______ / _______ / _______ in ______________________________________and                                                              (day month year)                                                      (city and country)

that we authorize the issuance of a visa to Brazil in his/her favor and authorize him/her to leave the United States territory from _______ / _______ / _______ till _______ / _______ / _______.                                                                        (day month year)                                             (day month year)

We further declare that we have :

o  Full parental authority over this minor and that we are not divorced or separated or have not initiated divorce proceedings. (if you are married)

or

o Full parental custody of this minor. (if you are divorced or separated from your spouse) _________________________________________________________________________________                                                                                                       (signature) _________________________________________________________________________________                                                                            (signature)

_______ / _______ / _______                                                                                                                       ( day month year )                       _______________________________________________________________________________                                                                                (address) _________________________________________________________________________________

(city state zip)

 

(_______) _______- ___________

(telephone)

NOTARY Public Seal or Stamp:

8- متقاضیان بالای 18 سال باید یک گواهی عدم سوءپیشینه ( در کمتر از 90 روز گذشته صادر شده باشد )

9- کپی شناسنامه یا هر سند دیگری که نام کامل والدین را نشان دهد. به چنین سندی، بعداً در برزیل برای نکمیل ثبت نام در اداره پلیس فدرال نیاز خواهد شد.

10- یک نسخه از بیانیه آژانس مسافرتی خطاب به کنسولگری برزیل یا تایید بلیط الکترونیکی که در آن ، نام مسافر، برنامه سفر، شرکت هواپیمایی، شماره پرواز و تاریخ ورود  و خروج از برزیل به وضوح بیان شود.

11- مدرک اقامت در حوزه قضایی کنسولگری برزیل در 12 ماه گذشته.

مدارک اضافی که برای مقطع کارشناسی مورد نیاز است:

1-کپی مدرک دیپلم دبیرستان که توسط کنسولگری برزیل تصدیق شده باشد.

2- اثبات تصویب یک امتحان ورودی پذیرش که توسط یک موسسه تحصیلی معتبر در برزیل برگزار شده باشد.

3- کپی گذراندن استانداردها و موضوعات تحت پوشش امتحانات پذیرش.

4- اثبات ثبت نام در یک موسسه آموزشی برزیل.

مدارک اضافی که برای مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است:

1-کپی مدرک لیسانس که توسط کنسولگری برزیل تصدیق شده باشد.

2- اثبات ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد یک موسسه آموزشی معتبر برزیل.

مدرک اضافی مورد نیاز برای مطالعات مذهبی:

اثبات ثبت نام در یک موسسه مذهبی برزیل.

مقررات اضافی برای کارآموزان:

باید میان رشته تحصیلی و فعالیت کارآموزی سازگاری وجود داشته باشد که باید در برگه مدت بیان شود.

  • کارآموزی تا 120 روز:

اگر کارآموزی تا 120 روز باشد، ورقه مدت باید امضاء شود؛

-توسط کارآموز

– توسط اهداءکننده کارآموزی ( شرکت­های خصوصی، ارگان­های عمومی و … )

اگر کارآموزی کمتر از 120 روز صادر شده باشد، نیاز ندارید که یک موسسه آموزشی برزیلی برگه مدت شما را امضاء کند.

  • اگر کارآموزی بیشتر از 120 روز صادر شود، ورقه مدت باید امضاء شود:

-توسط کارآموز

– توسط اهداءکننده کارآموزی ( شرکت­های خصوصی، ارگان­های عمومی و … )

– توسط موسسه آموزشی برزیلی که شخص خارجی در آن ثبت نام خواهد کرد.

کارآموزان مجاز به دریافت بورس تحصیلی و نیز دیگر مزایا به موجب قانون برزیلی مربوط می­باشند.

ویزای دانشجویی تا یک سال معتبر هستند، بسته به اینکه دانشجو در کدام مقطع نام نویسی کرده باشد و هر چند بار که لازم باشد؛ برای اینکه شخص دوره تحصیل خود را به اتمام برساند تمدید می­شود. درخواست برای تمدید ویزا باید 30 روز قبل از اینکه ویزای فعلی به اتمام برسد، در اداره پلیس فدرال یا وزارت دادگستری به انجام برسد. نکته مهم این است که بدانید، کسانی که با ویزای دانشجویی به برزیل می­آیند، نمی­توانند در جایی استخدام شوند که عنوان کارآموزی نداشته باشد؛ به عبارت روشن­تر، دانشجویان بین المللی در برزیل، نمی­توانند ضمن تحصیل کار کنند.

تغییر دوره و انتقال بین موسسات آموزشی مختلف مجاز است منتها این امر باید هنگام تجدید ویزای دانشجویی، ذکر شود. پس از اعطای ویزای دانشجویی به متقاضی، شخص باید تا 3 ماه وارد برزیل شود و ظرف 30 روز در اداره پلیس فدرال شهرستانی که در آن زندگی می­کند ثبت نام کند.

زبان:

دوره­های دانشگاه و امتحانات معمولاً به زبان پرتغالی هستند، لذا شما باید در این زبان مهارت کافی داشته باشید. شما می­توانید مهارت زبان خود را با ارائه گواهی CELPE-BRAS – تنها آزمون زبان معتبر در برزیل – ثابت نمایید. تعداد اندکی از دانشگاه­ها، شروه به ارائه برنامه­های بین المللی به زبان انگلیسی کرده­اند اما هنوز درک پایه­ای از زبان پرتغالی مورد نیاز است.

 

نظام آموزشی برزیل:

سیستم آموزشی برزیل در حال حاضر یکی از بهترین سیستم­ها در تمام آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین است. به موجب قانون اساسی برزیل، آموزش و پرورش به عنوان حق همه شهروندان برزیلی، وظیفه دولت و خانواده است. بنا بر صلاحدید وزارت آموزش و پرورش، دولت ملی مسئول وضع قانون و مقررات برای آموزش و پرورش ملی، هماهنگی و توسعه آموزش و پرورش فدرال، ارائه کمک­های فنی و مالی به ایالات و … می­باشد. نظام آموزش برزیل به 5 مرحله تقسیم می­شود:

پیش دبستانی، آموزش و پرورش ابتدایی، آموزش متوسطه پایینتر، آموزش متوسطه بالاتر و آموزش عالی. از این 5 سطح ،تنها آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه پایینتر اجباری است.

 

ساختار نظام آموزش عالی:

سیستم آموزش عالی برزیل شامل دانشگاه­های دولتی و خصوصی است. در سال­های اخیر تعداد موسسات خصوصی، به منظور همگام شدن با تقاضا برای آموزش عالی و آموزش حرفه­ای بیشتر شده است. با توجه به اینکه دانشگاه­های دولتی برزیل، رایگان هستند و کیفیت آموزش در آنها بالاست؛ ورود به آنها بسیار رقابتی است.

مدارک تحصیلی ارائه شده در موسسات آموزش عالی برزیل:

درجات مدارک تحصیلی که توسط موسسات آموزش عالی ارائه می­شود، عبارتند از:

  • کارشناسی ( BACHARELADO )
  • کارشناسی ارشد ( MESTERADO )
  • دکتری ( DOUTORADO )

مقطع کارشناسی:

مقطع کارشناسی ممکن است بین 4 تا 6 سال به طول انجامد. پذیرش در مقطع کارشناسی به صورت یک امتحان کنکور سراسری است که در هر سال برگزار می­شود. پذیرش در دانشگاه­های دولتی با توجه به رقابت سنگین برای آن، نیازمند نمرات بالا می­باشد. مطابق با قانون برزیل، امتحان باید شامل موضوعات؛ زبان پرتغالی، ریاضیات، علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضیات و یک زبان خارجی باشد.

 

مقطع کارشناسی ارشد:

مقطع کارشناسی ارشد در موسسات آموزش عالی برزیل که بسیار شبیه به سیستم کارشناسی ارشد آمریکای شمالی است، 2 سال می­باشد. حداقل تعداد کلاس­ها معمولاً 5 تا 8 است و شامل یک پایان نامه نیز می­باشد. مدرک کارشناسی ارشد در رشته­های حرفه­ای، مانند تدریس نیاز به ترم­های بیشتر و تکمیل یک پروژه تحت عنوان کارآموزی شامل مقاله نهایی یا گزارش می­باشد.

مقطع دکتری:

مقطع دکتری بسیار شبیه به سیستم دانشگاهی آمریکای شمالی است و به طور معمول بین 3 تا 5 سال طول می­کشد. همانند مقطع کارشناسی ارشد، در مقطع دکتری، دانشجویان باید دوره­های پیشرفته رشته تحصیلی خود را بگذرانند. همچنین، دانشجویان باید یک آزمون شفاهی مقدماتی به منظور شروع کار بر روی رساله خود بگذرانند. داوطلبان موفق، یک رساله با اختصاص سهم قابل توجهی به رشته تحصیلی خود، ارائه دهند. آنها همچنین، باید از رساله خود، دفاع شفاهی نیز انجام دهند.

حمایت مالی:

دانشجویان بین المللی، برای تمام وام­های تحصیلی که برای دانشجویان برزیلی می­باشد، واجد شرایط هستند؛ شامل مسکن، کتاب، وعده­های غذایی و حمل و نقل. اگر شما، در حال برنامه ریزی برای تحصیلی در برزیل فقط برای یک ترم می­باشید، ممکن است تحت حمایت مالی دانشگاه خود قرار بگیرید. قبل از سفر؛ فرصت­های fund را در دفتر امور مالی دانشگاه خود، بررسی نمایید. همچنین می­توانید بورسیه تحصیلی ( scholarship ) را از طریق سفارت یا کنسولگری برزیل در کشور خود، پیگیری نمایید.

کشور برزیل، با دارا بودن اقتصادی پیشرفته و دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی فوق­العاده، مکانی جذاب برای لشخاصی است که مایل به تحصیل در خارج می­باشند. برزیل فرصتی بسیار عالی برای چنین دانشجویانی است. موسسه مشاوره ای MIE، آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان در رابطه با تحصیل در برزیل می­باشد.

 

منبع:

1-https://www.brazil.org.za/study-in-brazil.html

2-https://sistemas.mre.gov.br/kitweb/datafiles/SaoFrancisco/

enus/file/student_and_trainee_visa.pdf

3- https://thebrazilbusiness.com/article/student-visa-for-brazil

4- https://www.studycountry.com/guide/BR-education.htm

5-https://www.prospects.ac.uk/postgraduate-study/study-abroad/study-in-brazil

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *