مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک 2018 چگونه امکانپذیر است؟ایا قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک دارید؟ شرایط 2018 مهاجرت تحصیلی به دانمارک چگونه می باشد؟ نحوه اخذ پذیرش از دانشگاههای دانمارک به چه صورت می باشد؟ ایا دانشگاههای معروف دانمارک را می شناسید؟ ایا از مزایای مهاجرت تحصیلی به دانمارک اطلاع دارید؟ پاسخ سوالات خود را می توانید در این مقاله بیابید، همچنین عزیزانی که علاقمند به مهاجرت تحصیلی به دانمارک می باشند این امکان را دارند که با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل کرده و از شرایط و نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای دانمارک مطلع شوند و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره گیرند.چه کسانی تمایل بیشتری برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک را دارند؟

 

چرا تحصیل در دانمارک؟

از انجا که بعنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک شما می توانید در سطح جهانی در زمینه های مختلف و متنوع مانند مهندسی، علوم زیستی،علوم اجتماعی و نظایر ان در محیطی امن و دوستانه به تحصیل و نواوری بپردازید و ضمن اینکه تحصیل در دانمارک و سطح اموزش عالی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و از همه گونه همکاری و نواوری در روشهای تدریس برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک استفاده می شود، بنابراین انتخاب دانمارک بعنوان یکی از مقاصد تحصیلی می تواند در پیشرفت تحصیلی علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور بسیار کمک کننده باشد. مدرکی که شما با تحصیل دردانشگاههای دانمارک بدست می اورید در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده و ارایه یک پایه واساس عالی در بحث اینده کاری شما می تواند باشد.

نظام اموزشی دانمارک به گونه ای طراحی شده که مبتنی بر ترویج خلاقیت، ایجاد نواوری، تفکر تحلیلی وانتقادی وبهره گیری از اساتید برجسته از دانشگاههای معتبر دنیا و همچنین به تازگی امکان کار اموزی و کسب تجربه ی کاری هر چه بیشتر برای دانشجویان در حین تحصیل می باشد که این روند نواوری در سیستم تحصیل دانمارک در نوع خود منحصر به فرد می نماید. (این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد)،علاوه بر این، همکاریهای موسسات اموزش عالی ودانشگاههای دانمارک با دیگر دانشگاههای معتبر جهان منعکس کننده ایجاد کسب و کار بهترو استفاده ازاخرین دستاوردهای پژوهشی علمی در جهت کمک به هر چه بهتر کردن روند ایجاد بازار کار خوب برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک می باشد. اغلب دانشجویان خارجی که در دانشگاههای دانمارک مشغول به تحصیل می باشند از اینکه این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند راضی می باشند و دلایل مختلفی را برای رضایت خود اعلام کرده اند از جمله کیفیت و سطح بالای اموزش، فراهم بودن بازار کار برای دانشجویان بعد از تحصیل، بالا بودن سطح فرهنگ بین مردم در دانمارک به گونه ای که احترام گذاشتن به یکدیگر از جمله قایل بودن ارزش و احترام وبرخورد صمیمانه با خارجیان و یا مسلط بودن اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی و به دلیل اینکه کشور دانمارک در قلب اروپا واقع شده است امکان تردد و سفر به دیگر کشورههای اروپایی بسیار راحت و ارزان می باشد را بعنوان دلایل رضایت خود اعلام کرده اند.

بعنوان یک دانشجوی بین المللی برای شما دردانمارک امکان تحصیل در بیش از700 رشته به زبان انگلیسی جدای از تحصیل به زبان دنیش فراهم می باشد.  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک برای دانشجویان طی دوره های متنوعی فراهم است از جمله :

دوره های کامل تحصیلی مانند اینکه شما کل دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری را در این کشور بگذرانید یا اینکه با انتخاب برنامه های کوتاه مدت و تبادل دانشجویی مقداری از مدت تحصیل خود ر در دانمارک وسپس ادامه ی مدت تحصیل خود را دردیگر کشورها پیش گرفته به دلیل وجود سیستم نقل وانتقال اسان دانشجویی بیندانشگاههای دانمارک و دیگر کشورها، و یا انتخاب ترمهای کوتاه تحصیلی یا مدارس تابستانه برای اموزش در رشتهه های مختلف و کسب مهارت به زبان انگلیسی فراهم می باشد.

برای تحصیل در دانشگاههای دانمارک امکان تحصیل در دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می باشد، در ادامه به معرفی برخی از دانشگاههای معتبر دانمارک می پردازیم :

 

. دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه بالاترین رتبه در کل منطقه ی اسکاندیناوی را داردو در رتبه بندی جهانی دارای رتبه 68 می باشد وقدیمی ترین دانشگاه دانمارک می باشد، قریب به30363 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که تعداد 3643 از دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه از دیگر کشورها می باشند. دوره های کارشناسی در این دانشگاه سه سال، کارشناسی ارشد2سال و دکتری سه سال می باشد وبه طور کلی تمامی دوره های دکتری در دانمارک به زبان انگلیسی ارایه می شود.

 

. دانشگاه ارهوس برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک

این دانشگاه رتبه ی 107 را در رتبه بندی جهانی دارد وقدیمی ترین دانشگاه غیر فنی دانمارک در دانمارک است. این دانشگاه از جمله دانشگاههای مدرن اروپا بحساب می اید که در سال 1928 تاسیس شده وبیشتر بعنوان یک دانشگاه تحقیقاتی وپژوهشی_عمومی پیشرو با نفوذ بین المللی در زمینه علوم و تحقیقات می باشد، که بیش از 12 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی با بیش از 120 ملیت مختلف تشکیل می دهند.

. دانشگاه فنی دانمارک

این دانشگاه اولین دانشگاه پلی تکنیک وفنی تاسیس شده در دانمارک است و دارای رتبه 109 در رده بندی جهانی می باشد و در حال حاضر از دانشگاههای پیشرو در زمینه مهندسی در اروپا می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی شناخته شده در میان دانشگاههای فنی معتبر اروپا وجهان می باشد که بالغ بر 2000 محقق، 1500 دانشجوی دکتری و 2000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه اشتغال به تحصیل دارند.

. دانشگاه البورگ مهاجرت تحصیلی به دانمارک

این دانشگاه در حال حاضر دارای رتبه ی 374 در رده بندی جهانی است و به چهار دانشکده ی علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و مهندسی تقسیم می شود، دارای 76 رشته در مقطع کارشناسی و 112 رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. این دانشگاه از دانشگاههای محبوب در میان دانشجویان خارجی است. این دانشگاه با حدود 21606 دانشجوی مشغول به تحصیل، پنجمین دانشگاه بزرگ دانمارک می باشد.

 

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای دانمارک

برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانمارک این امکان فراهم می باشد که با ورود به وبسایتهای رسمی دانشگاههای دانمارک یا از طریق وبسایت پذیرش ملی

www.optagelse.dk

اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک بنمایند.

وبسایت در یکم فوریه برای ثبت نام باز می شود و اخرین مهلت ثبت نام تا ساعت 12 ظهر در15 مارس می باشد. شما با مراجعه به این وبسایت می توانید تمام شرایط لازم برای پذیرش وجزییات اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاههای دانمارک را مطالعه فرمایید.

 

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک مهاجرت تحصیلی به دانمارک

در کشور دانمارک هزینه های زندگی برای یکنفر دانشجو اگر ساکن شهرهای بزرگتر دانمارک همچون کپنهاگ  و ارهوس باشید معمولا 7000 کرون دانمارک به صورت ماهیانه می باشد که به ازای هر نفر همراه که معمولا همسر یا فرزند شخص اصلی می باشد باید 3500 کرون اضافه نمایید. ولی در دیگر شهرها هزینه زندگی به مراتب هزار تا دوهزار کرون پایین تر می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاههای دانمارک به نسبت رشته های متفاوت و دانشگاههای مختلف از مبلغ 45000 کرون تا 60000 کرون به صورت سالیانه متفاوت می باشد. در عین حال که امکان تحصیل رایگان در دانشگاههای این کشور وجود دارد البته امکان بهره مندی از تحصیل رایگان بیشتر برای دانشجویانی وجود دارد که دارای رزومه قوی تحصیلی با نمرات و معدل بالای 17 ونمره ایلتس بالای 6 می باشند که اغلب به صورت فاند یا اسکالرشیپ به دانشجویان ارایه می شود، واین مزیت نه تنها در امکان تحصیل بصورت رایگان خلاصه می شود بلکه در خیلی موارد تسهیلاتی همچون حقوق و کمک هزینه تحصیلی را هم برای دانشجویان پوشش می دهد. توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک داشتن مدرک ایلتس الزامی می باشد و برای به زبان دانمارکی، تسلط کافی به زبان دانمارکی از ملزومات برای اخذ پذیرش می باشد.

امکان کار حین تحصیل و بعد از تحصیل در دانمارک

برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک امکان کار پاره وقت در ضمن تحصیل وجود دارد که این امکان کار برای دانشجویان خارجی متفاوت می باشد، برای مثال برای دانشجویانی که از شمال اتحادیه اروپا یا کشور سوییس برای تحصیل به دانمارک امده اند، دولت دانمارک هیچ محدودیتی از بابت تعداد ساعات کاری قایل نشده در صورتیکه برای دانشجویان خارجی که از خارج از اتحادیه اروپا در دانمارک مشغول به تحصیل می باشند این اجازه کاربصورت پارت تایم فقط تا سقف 20 ساعت در هفته می باشد و اجازه کار فول تایم در ماههای جون، جولای و اگست می باشد.

لطفا توجه داشته باشید که اگر شما بیش از 20 ساعت در هفته که بصورت قانونی می باشد اشتغال به کار داشته باشید شما قطعا با خطر لغو مجوز اقامت واخراج از دانمارک مواجه خواهید شد ضمن اینکه هر دوی شما و کارفرمای شما ممکن است به این دلیل با جریمه نقدی و زندان مواجه شوید.

کشور دانمارک طیف گسترده ای از احتمالات وانتخاب ها را برای کار بعد از تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می دهد و این امکان را به دانشجویان فارغ التحصیل می دهد که در جاب مارکت های دانمارک به دنبال شغل مورد نظر و یا حتی به راه اندازی کسب وکار خود در این کشور بپردازید.

در انتها به برخی از جاب پرتالهای دانمارک برای جستجوی کار بعد از تحصیل در دانمارک اشاره می کنیم، شما با مراجعه به این لینک های معتبر می توانید به جستجو و یافتن کار مورد نظر خود در دانمارک بپردازید :

www.jobindex.dk

www.stepstone.dk

www.graduateland.com

it-jobbank.dk

www.adecco.dk

 

درصورت تمایل به اخذ مشاوره با دفتر ما در وین تماس بفرمایید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *