مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت تحصیلی به کشور هلند چگونه است؟ امکانات مهاجرت تحصیلی به هلند شامل چه مواردی می باشد؟برای مهاجرت تحصیلی به هلند چه مقدار زمان لازم است؟برای اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی به هلند چه کارهایی باید انجام شود؟آیا شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند را می دانید؟

همانگونه که می دانید یکی از بهترین راه برای مهاجرت به کشوری، مهاجرت تحصیلی است .حال انکه اگر قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید بهترین و اسانترین راه ، مهاجرت تحصیلی می باشد . شما به سبب مهاجرت تحصیلی به هلند می توانید در دانشگاه های معتبر پذیرش گرفته و درس بخوانید. مهاجرت تحصیلی به هلند این امکان را به شما می دهد در یک سیستم اموزشی عالی و مدرن تحصیل نمایید. در این مقاله سعی شده تا اطلاعاتی در مورد مهاجرت تحصیلی به هلند در اختیارتان قرار بگیرد تا بتوانید اسانتر و سریعتر جهت مهاجرت تحصیلی به کشور هلند اقدام نمایید .

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE همراه با مشاوران و وکلای مجرب خود حاضر به پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان هستند .

بهتر است بدانید کشور هلند اولین کشور غیر بومی انگلیسی است که برای دانشجویان بین المللی خود دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه میدهد ، که این مزیتی دارد و ان این است که نیازی به دانستن زبان هلندی نیست . تقریبا تمام دوره های ارائه داده شده به دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی و هلندی است .

کشور هلند همانند دیگر کشور های محبوب اروپایی در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشجویان بین المللی پذیرش به عمل می اورد . که هر دوره و مقطع در مدت زمانی معین به پایان میرسد .

 

زمان بندی مقاطع از این قرار است :

 • مدرک کارشناسی : (BA . BSc . BEng) 3 تا 4 سال
 • مدرک کارشناسی ارشد : (MA . MSc . MEng) 1 تا 2 سال
 • مدرک دکتری:4 سال

 

سیستم اموزس عالی کشور هلند در درجه اول از سه نهاد مختلف تشکیل میشود که هر سه نهاد به ارائه ی برنامه ی منحصر به فرد خود به دانشجویان بین المللی خود میپردازند .

این سه نهاد نام برده در فوق عبارت اند از :

 • دانشگاه های تحقیقاتی
 • دانشگاه هی علوم کاربردی
 • موسسات اموزشی بین المللی

 

هر کدام از نهاد های نام برده شده در کشور هلند مقطعی را ساپورت میکند ، که در ادامه اطلاعات لازم را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

برای مهاجرت و تحصیل در کشور هلند شما باید در هر مقطعی در نهاد مربوطه ثبت نام کرده و به تحصیل بپردازید ،

در ذیل موارد مربوطه را نام میبریم:

 • کارشناسی : موجود در دانشگاه های تحقیقاتی و دانشگاه های علوم کاربردی
 • کارشناسی ارشد : موجو در تمامی موسسات اموزشی
 • PhD : تنها موجود در دانشگاه های تحقیقاتی

 

جهت مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ، هلند این امکان را فراهم اورده است تا بتوان صندلی خالی در دانشگاهی را رزرو کرد ، رزرو صندلی و تحصیل در دانشگاه هایی در رتبه بندی QS رتبه ی زیر 100 دارند د جزء برترین دانشگاه های کشور هلند محسوب میشوند .

دانشگاه هایی مانند : دانشگاه آمستردام ، دانشگاه لیدن ، دانشگاه اوترخت و دانشگاه آراسموس روتردام که از بهترین دانشگاه های کشور هلند اند .

 

ویزا :

از آنجایی که اکثر دوره ها و اخذ مدارک تحصیلی بیش از یک سال به طول می انجامد ، دانشجویان باید اجازه افامت کوتاه مدت MVV دریافت نمایند که این اجازه اقامت کوتاه مدت 6ماه اعتبار دارد. لازم به ذکر است دانشگاه مورد انتخاب شما باید MVV را برای شما اخذ نماید و به شما اعطا شود. ویزای دیگری وجود دارد که مهمتر از MVV است زیرا که MVV 6ماهی است و فرایند تحصیل 1 تا 4 سال ، از این رو ویزای VVR باید کسب شود . ویزای VVR برای زمان تحصیل اعمال میشود . VVR برای مقاصد تحصیل و برای مدت زمان برنامه ی تحصیلی از زمان ثبت نام اعمال میشود .

 

موارد لازم برای MVV تحصیلی :

 • گذرنامه معتبر
 • تمکن مالی
 • پذیرش دانشگاه

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میتواند شما عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور هلند را دارید راهنمایی نموده و شما را سریعتر و اسانتر به هدفتان برساند . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین موسسه مهاجرتی و قانونی کشور است .

همانظور که قبل به اطلاع شما عزیزان که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور هلند دارید ،رساندیم در کشور هلند اکثر دروه ها به زبان انگلیسی و هلندی ارائه میشود . بهتر است بدانید که برای تحصیل در کشور هلند مدرک زبان نیاز است . این مدرک زبان قبل از اینکه شما مجاز به تحصیل در دانشگاه های هلند  شوید مورد نیاز است و شما باید مدرک زبان را ارائه دهید .

مدرک زبان :

IELTS 6.0

TOEFL  550 (در برگه) یا 213 (کامپیوتری)

 

چرا تحصیل درکشور هلند :

آموزش عالی هلند توسط دولت ساپورت می شود و به دنبال کاهش هزینه های تحصیل برای دانشجویان خود است . این امر نیز باعث شده هزینه ی تحصیل در کشور هلند نسبت به کشورهایی چون انگلستان ، آمریکا و استرالیا کمتر باشد . از دیگر مزیت های تحصیل در کشور هلند این است که مدارک تحصیلی کشور هلند اینده ی شغلی را تامین میکند . لازم به ذکر است کشور هلند دارای امکانات عالی و حمل و نقل عمومی قوی است زیرا که کشوری متمدن است .

 

 

هزینه ی تحصیل در کشور هلند :

هرینه ی زندگی در کشور هلند به طور کلی از حدود 100 تا 800 یورو در ماه برای یک زندگی دانشجویی است. مزیتی که برای دانشجویان در هزینه هایشان وجود دراد ، تخفیفاتی است که برای دانشجویان در بسیاری از فعالیت های اوقات فراغت ، حمل و نقل اعمال میشود .این امر تنها با خرید یک کارت میسر میشود .

توصیه می شود هزینه های خود را به 3 قسم تقسیم کنید :

3/1 مسکن

3/1 مواد غذایی و معاش

3/1 مطالعه ، حمل و نقل ، اوقات فراغت

در پایان لارم به ذکر است که بسته به ملیت شما، کار در حال تحصیل برای ساعاتی محدود مجاز است .

 

در نهایت باید گفت از بهترین راه ها برای مهاجرت به کشور هلند ، مهاجرت تحصیلی است زیراکه راهی بهتر و موفق تر خواهد بود . برای مهاجرت به کشور هلند راه های زیادی از جمله کار ، سرمایه گذاری ، تولد ، ازدواج وجود دارد اما بهترین گزینه برای مهاجرت به کشور هلند، مهاجرت تحصیلی است زیرا که این امکان را میدهد شما حین تحصیل و بعد از تحصیل به کاری مشغول باشید .

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه ی مهاجرت همراه با کادری مجرب شما را در زمینه ی مهاجرت راهنمایی می نماید .

ممنون از حسن انتخاب شما .

 

منابع :

www.studylink.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *