ویزای تحصیلی آلمان

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان به معنی گرفتن ویزای تحصیلی این کشور و تحصیل در آن است. برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان شرایطی وجود دارد که باید به خوبی از آنها آگاه بود.  آیا قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را دارید؟ چرا می خواهید در آلمان تحصیل کنید؟ مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان چیست و چگونه می توان برای آن آماده شد؟ هرینه تحصیل و زندگی در کشور آلمان چقدر می باشد؟ آیا با مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت؟

اگر به دنبال پاسخ به این قبیل از سوالات می باشید در این مقاله بر آن شدیم تا به تحقیق و بررسی تحصیلات در مقاطع مختلف در کشور المان بپردازیم و معایب و مزایای آن را برشماریم. (این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

کشور آلمان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا و دومین کشور ثروتمند دنیا می باشد که با داشتن برترین صنایع از قبیل ماشین سازی، داروسازی، فناوری و تکنولوژی و … سبب گردیده تا این کشور سالیانه خاستگاه اول بسیاری از اشخاصی باشد که قصد مهاجرت به کشور بهتری را دارند که یکی از بهترین و امن ترین روش هاش مهاجرتی مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که با توجه به شرایط ویژه ای که کشور آلمان به دانش آموزان و دانشجویانی که در این کشور نحصیل می کنند اعطا می کند باعث گشته کشور آلمان جزو بهترین کشورهای دنیا در این امر قرار گیرد و سیل عظیمی از دانشجویان به این کشور عظیمت نمایند.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

هزینه های زندگی در این کشور از قبیل اسکان، خورد و خوراک، پوشاک و غیره به طور معمول ماهیانه به طور تقریبی 700 تا 800 یورو برای هر نفر می باشد که برای یک خانواده به طور مثال 3 نفره لزوما این مبلغ ضربدر 3 نخواهد گشت زیرا برای مثال عمده هزینه ایشان مانند اسکان و خورد خوراک به صورت مشترک می باشد و این هزینه برای این خانواده به طور میانگین ماهیانه 1300 تا 1600 می توان برآورد نمود که در نهایت باز این ارقام به نحوه زندگی اشخاص مستقیما تاثیر دارد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب مهاجرت تحصیلی (ارشد،بازرگانی) به آلمان

تحصیلات در کشور آلمان را بر اساس رده سنی می توان به دو گروه زیر تقسیم نمود:

1-زیر 18 سال:

کشور آلمان از جمله کشورهایی می باشد که اشخاص زیر 18 سال برای تحصیل در این کشور حتما می بایست دارای قیم باشند پس فرزندان زیر 18 سال نمیتوانند از طریق تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند مگر اینکه بعنوان همراه با خانواده خود از طرق دیگر مهاجرت به کشور آلمان کوچ نمایند و یا فردی از بستگان وی در این کشور به عنوان قیم و سرپرست فرد خود را معرفی نماید که در این صورت فرزندان از مزایای تحصیل در مدارس این کشور برخوردارند. مدارس دولتی این کشور غالبا از نظر سطح آموزشی بسیار عالی و مطرح می باشند و دانش آموزان علاوه بر استفاده از این قبیل امکانات به سه زبان زنده دنیا نیز مسلط خواهند گشت که ارائه تمامی این خدمات بدون پرداخت هزینه می باشد.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

2-بالای 18 سال:

افراد بالای 18 سال که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را دارند در تمامی مقاطع مورد نظر از قبیل کالج، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید و یا 12 سال تحصیل در نظام آموزشی قدیم باشند. قابل ذکر است که مدرک پیش دانشگاهی فرد می بایست حتما مد نظر باشد.

نکته: در کشور آلمان دانشجویان در تمامی مقاطع می توانند از روز اول افراد خانواده خود از قبیل همسر و فرزندان غیر رشید (زیر 18 سال) خود را با ویزای همراه با خود به این کشور بیاورند و از مزایای این کشور از جمله بیمه افراد خانواده و تحصیل رایگان فرزندان خود و… بهره مند گردند.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

  • مقطع کالج و لیسانس :

برای ورود به مقطع لیسانس در کشور آلمان فرد می بایست در دوره های کالج آن رشته شرکت نماید و بعد از قبولی در آزمون آن می تواند به تحصیل در دانشگاه بپردازد. افراد برای تحصیل در مقطع کالج کشور آلمان می بایست بالای 18 سال باشند و سن ایشان از 23 تجاوز ننماید و حتما مدرک پیش دانشگاهی را دارا باشند. جهت ورود به این مقطع شخص می بایست دارای مدرک زبان ب2 باشد ولی فرد می تواند با مدرک ب1 نیز اقدام نماید مشروط به آنکه در حین تحصیل در دوره کالج سطح زبان خود را بعد از آزمون زبان مرتبط به ب2 برساندکه آزمون زبان در کشور آلمان بطور معمول در هر ماه چند بار برگزار می شود. ذوره های کالج در کشور آلمان یک ساله می باشند و با توجه به رشته های آن مانند کالج پزشکی و مهندسی دانش آموزان جدا خواهند شد. آزمون بعد از دوره های کالج به زبان آلمانی می باشد و اشخاص تا دو سال مهلت دارند تا در این آزمون شرکت و قبول گردند که این آزمون هر ترم (هر 5 ماه یکبار) برگزار می گردد و فرد بعد از قبولی در این آزمون است که وارد دانشگاه در رشته مورد نظر خود می گردد.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

تبصره: اگر فردی در دانشگاههای معتبر ایران بالای 70 واحد درسی را سپری کرده باشد می تواند با داشتن مدرک زبان آلمانی مستقیما برای دانشگاه های آلمان اقدام نماید.

تبصره: اگر فردی دارای معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 19.5 باشد می تواند بدون سپری نمودن دوره کالج وارد دانشگاه شود.

هزینه های کالج های آلمان هر ترم 250 تا 500 یورو می باشد که با توجه به کشورهای دیگر و کیفیت آموزشی این کالج ها می توان گفت تقریبا رایگان می باشد.

هزینه های دانشگاه نیز به همین منوال می باشد مگر آنکه شخص بخواهد وارد دانشگاههای خصوصی این کشور شود که در آن صورت هزینه این دانشگاهها سالانه بین 10000 تا 12000 یورو می باشد که با توجه به شرایط و امکانات و رنکینگ عالی دانشگاههای دولتی کشور آلمان کمی غیر معقول است که فرد در دانشگاههای خصوصی آن ورود نماید.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

نکته قابل توجه دانشگاههای دولتی درمقطع لیسانس این موضوع می باشد که در تمامی رشته ها به زبان آلمانی تدریس می گردد به همین دلیل فرد نیاز به مدرک ب2 آلمانی دارد و مدرک زبان انگلیسی در مقطع لیسانس حائز اهمیت نمی باشد.

دانشجویان مقطع لیسانس اجازه کار نیمه وقت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند ضمن اینکه پس از اتمام درس خود واحد اخذ مدرک لیسانس دولت آلمان یک سال اجازه جستجوی کار و کاریابی را می دهد ک فرد بعد از استخدام می تواند پروسه اقامتی خود را به جریان بیندازد و اقامت دائم خود را بعد از 4 سال کار و پرداخت مالیات اخذ نماید.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

نکته: متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان نیز بمانند شرایط فوق الذکر می بایست عمل نمایند. بدین صورتکه فرد بعد از سپری نمودن دوره کالج و قبولی آزمون مربوطه می تواند وارد دانشگاههای برتر پزشکی شده که از مزایای آن شهریه این دانشگاه می باشد که تقریبا رایگان می باشد.

  • مقطع فوق لیسانس :

افراد متقاضی در مقطع فوق لیسانس می بایست در رشته مرتبط با مقطع لیسانس اقدام نمایند. برای پذیرش دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس متقاضیان می تواند یا مدرک زبان آلمانی ب2 را دارا باشند و یا مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6.5 را اخذ نموده باشند. دوره های فوق لیسانس به طور معمول در کشور آلمان دو ساله می باشد و فرد بعد از فارغ التحصیلی به مدت یک سال اجازه اقامت جهت کاریابی در این کشور را دارا می باشد. ضمن این که دانشجویان کارشناسی ارشد اجازه کار 20 ساعت در هفته را حین تحصیلات خود دارند.

هزینه های دانشگاه ها در این مقطع بمانند مقطع لیسانس می باشد و تقریبا هزینه تحصیلات رایگان می باشد.

نکته: اگر متقاضی در ایران در مقطع فوق لیسانس در حال تحصیل باشد و یا یک نامه ای از دانشگاه مبنی بر اینکه تحصیل فرد در این مقطع بلامانع است بتواند تهیه کند و ارائه نماید این تاثیر بسیار مثبتی در روند پذیرش و ویزای شخص دارد.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

مقطع دکتری :

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کشور آلمان متقاضیان علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6.5 (و یا مدرک زبان آلمانی ب2 ) نیاز به ارائه مقالات ISI به چاپ رسیده در ژورنال های مطرح  جهت تعیین استاد راهنما (سوپروایز) جهت اخذ پذیرش دانشگاه دارند.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

شرایط بورسیه دانشجویان دکتری تماما به خود فرد و رزومه تحصیلی و مقالات وی بستگی دارد تا اساتید راهنما جهت اعطای بورسیه به دانشجو مجاب گردند  که اگر این بورسیه به ایشان تعلق گیرد شخص اجازه کار همزمان با تحصیل را نخواهد داشت زیرا در واقع از دانشگاه حقوق دریافت می نماید لیکن در غیر اینصورت اجازه کاره نیمه وقت را که در مقطع دکتری هفته ای 30 می باشد را دارا می باشد که ازمزایای تحصیل در این مقطع می باشد. بمانند دیگر مقاطع همچنین دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود ویزایی جهت کار یابی به مدت یک سال در این آلمان را اخذ می نمایند.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

با توجه به مطالب ذکر شده کشور آلمان با در نظر گرفتن مزایایی از قبیل رنکینگ عالی دانشگاه ها، تحصیلات تقریبا رایگان ، کیفیت بسیار خوب زندگی به نسبت دیگر کشور های اروپایی، اجازه کار حین تحصیلات، امکان پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکتری با مدرک زبان انگلیسی، اجازه اقامت یکساله پس از اتمام تحصیلات جهت کاریابی ودر نهایت اخذ اقامت آلمان، اعطای ویزای همراه به همسران و فرزندان و دیگر موارد می توان به جرات گفت یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای متقاضیانی می باشد که سودای آینده ای بهتر را در سر می پرورانند.امیدواریم این مقاله کمک کوچکی برای شما نازنینان باشد همچنین شما سروران گرامی برای اطلاعات بیشتر و همچنین بررسی شرایط خود میتوانید با موسسات ما تماس حاصل فرمایید و از موضوع مهاجرتی خود را با مشاورین مجرب ما در میان بگذارید.(این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *