مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا شامل چه هزینه هایی می باشد؟ آیا شما هم قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید؟  شرایط مهاجرت کاری به استرالیا چگونه می باشد؟ آیا در ارتباط با ممهاجرت کاری به استرالیا سوال هایی برای شما پیش آمده و ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟  آیا مطلع هستید شرایط مهاجرت کاری به استرالیا به چه صورت می باشد و از چه راه هایی این امکان را دارید به استرالیا مهاجرت نمایید؟ کدام راه بهترین روش جهت مهاجرت کاری به استرالیا است؟ آیا می توان بدون هزینه های سنگین به استرالیا مهاجرت نمود؟

ما در این مقاله سعی داریم تا در خصوص انواع راههای مهاجرت به استرالیا توضیخاتی را خدمت شما عزیزان اراده دهیم تا بتوانید در بین راه های موجود بهترین روش را انتخاب نمایید و علاوه بر ان در خصوص مهاجرت کاری به استرالیا و انواع ویزای کاری توضیحاتی را خدمتتان ارائه می نماییم. این مقاله با عنوان مهاجرت کاری به استرالیا متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.

مهاجرت از راه تحصیل:

امروزه اشخاص بسیاری تمایل دارند برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی بالاتر به استرالیا مهاجت نمایند و در آن کشور ادامه تحصیل دهند زیرا استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و از نظر موقعیت شغلی امکانات بسیاری در جهت اشتغال نیز برای مهاجرین مخصوصا دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند وجود دارد همچنین شرایط اخذ اقامت برای اشخاصی که در آن کشور ادامه تحصیل می دهند و مدرک تحصیلی از آن کشور دریافت می کنند هموار می باشد لذا افراد بسیاری برنامه ریزی می کنند که بتوانند برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت نمایند. اشخاص از سن ۱۵ سالگی این امکان را دارند که به استرالیا مهاجرت کنند و از این سن تا سن ۱۸ سالگی شخص می تواند در کالج های استرالیا ادامه تحصیل دهد. یکی از مزایای تحصیل در استرالیا این می باشد که اشخاص در سن ۱۵ سالگی یعنی پس از اتمام سال نهم خود می توانند وارد کالج های استرالیا شوند و در این راه والدین خود را نیز به همراه داشته باشند البته این همراهی والدین تا زمانی است که سن دانش آموز به ۱۸ سال برسد و پس از آن ویزای گاردین که تا قبل از ۱۸ سالگی می باشد شامل حال والدین نخواهد شد. کالج های استرالیا دو نوع تقسیم می شود کالج های دولتی و کالج های خصوصی که هزینه های تحصیل در این کاج ها به صورت تقریبی در حدود ۱۸ تا ۲۸ هزار دلار می باشد و البته هزینه های زندگی نیز در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار بسته به سطح زندگی فرد می باشد که البته دلار ذکر شده به دلار استرالیا می باشد.دوره های تحصیلی شامل دوره foundation یک ساله ،مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و اکثر رشته ها در تمامی مقاطع ارائه می شود.در اکثر دانشگاه ها مقاطع تحصیلی به صورت part time  و همچنین full time ارائه می شود به طور مثال در دانشگاه MONASH در رشته علوم کاربردی در مقطع لیسانس به صورت پارت تایم ۶ سال زمان می برد و به صورت تمام وقت ۳ سال می باشد و هزینه تحصیل سالی ۳۶ هزار دلار استرالیا به صورت سالیانه می باشد مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و قبولی در این دانشگاه و این رشته مدرک آیلتس ۶٫۵ و ارائه کلیه مدارک تحصیلی و معدل بالای ۱۵ می باشد. برای مقطع مستر در رشته information technology هزینه تحصیل در این دوره به صورت سالیانه در حدود ۳۲۵۰۰ دلار استرالیا می باشد و مدرک زبان مورد نیاز آیلتس ۶٫۵ می باشد. به طور کل برای مطع تحصیلی لیسانس حداقل مدرک آیلتس مورد نیاز آیلتس ۶ می باشد و برای مقطع مستر آیلتس ۶٫۵ و به صورت تقریبی هزینه تحصیل سالانه در حدود ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار در سال می باشد.

مهاجرت کاری:

ویزای کار استرالیا آن دسته از ویزاهایی است که شخص اگر شرایط اعلام شده توسط دولت و اداره مهارجت اسرالیا را دارا باشد این امکان را دارد جهت اخذ ویزای کار استرالیا اقدام نماید و وارد خاک کشور استرالیا گردد. ویزاهای کاری انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها سیستم ارزیابی خاصی دارد و عموما شامل مهارت های شخصی، تجربه کاری، مدارک تحصیلی و همچنین سطح زبان وی را شامل می شود لذا شخص برای اینکه بتواند از این راه وارد خاک کشور آمریکا شود بایستی حتما شرایط ویزاهای کاری را داشته باشد و در مورد این نوع ویزاها تحقیق نماید که در ادامه درباره تعدادی از ویزاهای کاری استرالیا اطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

ویزای کلاس( ۱۸۹) که این نوع ویزا برای اشخاص متخصص مستقل می باشد:

این نوع ویزا مختص اشخاصی می باشد که شخصا و به صورت کاملا مستقل در حال اقدام هستند و از طرف استرالیا ، کارفرما و یا خانواده و خویشاوندان خود حمایت نمی شوند و با این روش آنها این امکان را دارند که خانواده خود را به همراه داشته باشند و حتی این امکان را دارند در هر نقطعه از استرالیا مشغول به کار شوند.شخص می بایست قبل از اینکه جهت اخذ این نوع ویزا اقدام نماید یک سری موارد را بررسی نماید.شخص می بایست حتما یک application  بابت انگیزه و علاقه خود تکمیل و سپس ارائه نماید و پس از آن از طریق انتخاب مهارت دولت دعوتنامه برای شخص ارسال می گردد اگر شخص دعوتنامه دریافت نمود ۶۰ روز این فرصت را دارد که برای اخذ ویزای آنلاین اقدام نماید که در این میان اگر تغییری در شرایط اعلام شده در فرم قبل به وجود آمده باشد می بایست حتما اطلاه داده شود به طور مثال تغییر پاسپورت و تغییر سطح زبان و مدرک زبان اخذ شده و… قابل ذکر است هنگامی که فرم درخواست به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می گرد می بایست موارد ذیل مهیا باشد:

شغل متقاضی باید جزء مشاغل اعلام شده توسط دولت استرالیا باشد.

در زمان اقدام شرایط سنی شخص می بایست بین ۱۸ تا حداکثر ۵۰ سال باشد.

دارا بودن شرایط مهاجرت با توجه به شغل مربوطه

داشتن مدرک زبان کافی برای مهاجرت به استرالیا

ویزای کلاس( ۴۵۷ ) برای اشخاص متخصص به صورت موقت

در این نوع ویزا شخص حتما بایستی نیروی متخصص باشد و توسط کارفرما و یا یک بیزینس و کسب و کاری حمایت مالی شود و برای اخذ این نوع ویزا می بایست قراردادی تا چهار سال را شخص دارا باشد برای اخذ این نوع ویزا کارفرما فرقی نمی کند که اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و مقیم این کشور باشد و یا ملیت استرالیایی داشته باشد و شخص این امکان را دارد هم از داخل و همچنین خارج از کشور استرالیا برای اخذ این نوع ویزا اقدام نماید. این نوع ویزا به شخص کمک می کند به مدت ۴ سال در استرالیا زندگی کند، همچنین وی این امکان را دارد که خانواده خود را در این دوره به همراه داشته باشد همچنین شخص می تواند در خارج و یا داخل استرالیا سفر داشته باشد و محدودیت خارج شدن از کشور استرالیا را ندارد. قبل از اینکه شخص برای این نوع ویزا اپلای نماید بایستی اسپانسر و به عبارتی ضامن شخص از نظر حمایت مالی و شرایط بیزینسی مورد تایید دولت باشد و همچنین حتما سمت شخصی که متقاضی ورود به استرالیا می باشد می بایست مشخص شده باشد و به عبارتی کار وی مهیا باشد.

ویزای کلاس( ۱۹۰) مختص متخصصین منتخب:

این نوع ویزا ، ویزای استانی می باشد یعنی یک استان از استان های کشور استرالیا می بایست شرایط شخص متقاضی را تایید نماید و پذیرا باشد در این نوع ویزا نیز شخص این امکان را دارد که همراهان خود را پس از اخذ ویزا به همراه داشته باشد. شخص بایستی درخواست خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نماید و چنانچه شرایط شخص مورد تایید یکی از استان های ایالت استرالیا باشد برای شخص دعوتنامه صادر می شود و با اخذ دعوتنامه ارسالی شخص می تواند جهت اخذ ویزای خود اقدام نماید.

شرایط اخذ این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

شخص می بایست در زمان اقدام بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته باشد.

شرایط جسمانی وی دچار مسئله نباشد و از نظر وضعیت جسمانی شرایط مناسب و مساعدی داشته باشد.

اخذ کسب ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی دولت استرالیا

داشتن شغل و حرفه مرتبط با لیست مشاغل اعلام شده توسط دولت استرالیا.

توانایی مکالمه زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان معتبر.

نکته ای می بایست در نظر گرفته شود این می باشد که شخص باید در زمانی که ویزا برای وی صادر می گردد حداقل ۲ سال در ایالتی که وی را برگزیده است و انتخاب کرده است اقامت داشته باشد و حتما در آن ایالت مشغول به کار شود.

مهاجرت از طریق ازدواج:

یکی دیگر از راه های مهاجرت و و اخذ اقامت ازدواج می باشد.اشخاصی که برای ویزای ازدواج استرالیا اقدام می کنند از همان ابتدای امر اقامت دائم دریافت نخواهند کرد . برای آنها در ابتدا ویزای اقامت موقت صادر می گردد و پس از اقامت موقت در صورتی که شخص مدت طولانی با همسر و یا شریک زندگی خود زندگی نماید و در رابطه ای طولانی مدت باشد ممکن است اقامت دائم دریافت نمایند لذا حتما می بایست شرایط شخص بررسی شود و کیس با کیس متفاوت می باشد. همسر، شریک زندگی، شوهر و یا نامزد شخص می بایست یا شخصی باشد که تابعیت استرالیایی داشته باشد و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و یا اینکه شهروند و یا شهروند نیوزلند باشد و بایستی ضامن و اسپانسر شخصی باشد که برای این نوع ویزا در حال اقدام است. قابل ذکر است شرایط سلامت روانی و شرایط مادی شخص اسپانسر طبق قوانین استرالیا سنجیده می شود. ویزای ازدواج استرالیا به دو بخش تقسیم می گردد و برای اینکه مشخص گردد شخص برای کدام نوع ویزا اقدام نماید بایستی نوع رابطه ای که در آن قرار دارد بررسی گردد.

ازدواج(زن و شوهر) و با عبارتی ویزای شریک زندگی

ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده

که قابل ذکر است دو همجنس باز که شریک زندگی یکدیگر هستند شامل ویزای شریک زندگی و جزء زیر مجموعه ویزای شریک زندگی قرار می گیرند . اشخاصی که برای این نوع ویزا اقدام می کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای اخذ ویزای نامزدی حتما شخص بایستی خارج از خاک استرالیا حضور داشته باشد. برای پر کردن فرم های این نوع ویزا ها شخص بایستی فرم هایی با نام ۴۰SP (جهت اسپانسر شدن برای همسر و یا شریک زندگی) و فرم ۴۷SP (اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند به همراه مقیم نیوزلند، تبعه و همچنین شخصی که اقامت دائم دارد ) تکمیل نماید و با فرم های تکمیل شده جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

مهاجرت از طریق پناهندگی:

امروزه بسیاری از هم وطنان تمایل دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند و بدون تحقیقات و بررسی های دقیق راه پناهندگی را انتخاب می کنند و از خطرها و سختی هایی که در راه پناهندگی وجود دارد اطلاعاتی ندارند دولت استرالیا در یک برهه ای از زمان سال ۲۰۰۹ بالغ بر ۱۲ هزار نفر را به خاطر شرایط بشر دوستانه پذیرفت اما اکنون شرایط پناهندگی در استرالیا اصلا به آسانی انجام نمی گیرد و دولت استرالیا سیاستی اخیرا به کار گرفته است مبنی بر اینکه اشخاصی که فاقد ویزای معتبر هستند و یا به طور غیر قانونی وارد خاک کشور استرالیا شده اند را دستگیر و بازجویی می کند. به دو طریق می توان بابت پناهندگی کشور استرالیا اقدام نمود.

به عنوان پناهجو که این مورد مربوطه به اشخاصی است که دنبال حمایت هستند و متظر ارزیابی شرایط خود توسط کشور مربوطه هستند.

پناهندگی از راه طرح ویژه بشر دوستانه این برنامه شامل حال اشخاصی می شود که در کشور خود دچار آزار و اذیت هستند و مورد تبعیض شدید قرار می گیرند در حدی که انسانیت و حقوق بشر آنها کاملا نقض می شود.

مهاجرت از طریق تولد:

شرایط تابعیت در کشور استرالیا مانند دیگر کشورها شامل قوانین و مقرراتی می باشد که شخص برای اقدام می بایست در نظر داشته باشد و بررسی نماید. در کشور استرالیا شرایط به نحوی نیست که به محض تولد فرزند در آن کشور تابعیت استرالیایی به وی اعطا شود بلکه مستلزم بک سری مواردی است که در صورت اینکه شخص این موارد را اخذ نماید شامل حال وی خواهد شد.تابعیت به شرطی به فرزند متولد شده در استرالیا داده می شود که یکی از والدین استرالیایی باشند و البته تاریخ تولد فرزند نیست باید بررسی شود.بچه هایی که والدین آنها اقامت استرالیا را دارند ولی خودشان در خارج از استرالیا به دنیا آمده اند باید برای بچه ها درخواست ویزای اقامت دائم دهند به این منظور که بچه بتواند با والدین خود در استرالیا زندگی کند. به طور کل سیستم تولد در کشور استرالیا از طریق خون می باشد و جهت اعطای تابعیت و اقامت شرایط باید بررسی شود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

شرایط جغرافیایی و آب و هوایی استرالیا به نحوی می باشد که اکثر تجار و یا اشخاصی که بیزینس انجام می دهند تمایل دارند در کشور استرالیا سرمایه گذاری کنند ، ثبت شرکت نمایند و کارآفرینی کنند.کشور استرالیا در منطقه بسیار پر طرفدار است.از آنجایی که اکثرا ویزاهای سرمایه گذاری با ریسک از دست دادن سرمایه همراه هستند یکی از پر طرفدارترین و بهترین روش سرمایه گذاری در استرالیا از طریق کارآفرینی می باشد که این نوع ویزا ۴ ساله به شخص داده می شود و در این بازده زمانی چهارساله شخص فرصت دارد که کارآفرینی کند، بیزینسی راه بیندازد و فعالیت داشته باشد که پس از این دوره چهار ساله این امکان را دارد که جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد که اگر شرایط وی بررسی شود و بیزینسی که راه اندازی کرده است و یا شغلی که به وجود آورده است سود کرده باشد و منفعتی ایجاد کرده باشد پس از آن دوره ۴ ساله، مجدد ویزای متقاضی ۲ ساله تمدید می گردد و به طور کل از زمانی که شخص در کشور فعالیت دارد تا زمانی که به اقامت برسد در حدود ۶ سال حداقل زمان خواهد برد قابل ذکر است میزان سود دهی کارآفرینی و اشتغال زایی شخص توسط دولت بررسی می شود و میزان سوددهی و گردش حساب بیزینسی که شخص راه اندازی کرده طی دو سال آخر دوره ۴ ساله می بایست گردش مالی در حدود ۵۰۰ هزار دلار باشد که ویزای دو ساله دیگر برای وی تمدید شود و در نهایت به اقامت دائم رسد.

در خصوص اشخاص و متقاضیانی که تمایل دارند به خاک کشور استرالیا وارد شوند راه های مختلفی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ویزیت اقوام، الحاق به خانواده و… وجود دارد که با توجه به موارد فوق برای مهاجرت به استرالیا حتما می بایست همه جوانب مهاجرت به استرالیا سنجیده شود و بررسی شود. پیشنهاد ما این است که در جهت کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر با مشاورین برتر  و با تجربه موسسۀ مهاجرتی MIE تماس حاصل نمائید تا مشاورین بتوانند با بررسی دقیق و با توجه به شرایط شما بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند و  شما را در مسیر صحیح و قانونی مهاجرت به استرالیا هدایت نمایند.چنانچه مطالب فوق از نظر اخذ اطلاعت کافی نبوده است این امکان را دارید به سایت هایی که در انتها برای شما ذکر گردیده است رفته و از اطلاعات موجود در آن بهره مند شوید.

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *