مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا چگونه است؟ برای انجام مهاجرت کاری به ایتالیا به چه جایی باید مراجعه نمود؟ برای مهاجرت کاری به ایتالیا چه باید کرد؟ چه کسانی می خواهند مهاجرت کاری به ایتالیا داشته باشند؟ برای مهاجرت کاری به ایتالیا چه مدارکی مورد نیاز است؟

پیدا کردن کار و اخذ ویزای کار  و رسیدن به در آمد یکی از انتخابهای اصلی و اساسی افراد با تمایل به مهاجرت میباشد که این مهم اگر در کشور معتبر با خدمات رفاهی بالایی باشد مورد انتخاب خیلی از افراد است،

فلذا انتخاب اول افراد برای امر مهاجرت میباشد اما با توجه به قوانین موجود که اتحادیه اروپا وضع کرده عملا راه ورود به کشورهای اروپایی را برای ویزای کار بسته است مگر به صورت استثنایی همانند ویزاهای کاری کشور دانمارک که به تفسیر در زیر برای شما خواهد امد و همچنینویزای کاری کشور آلمان معروف به بلو کارد و یا ویزای کاری اختصاصی برای مهندسین برای آلمان  و ویزای کاری کشور اتریش که آن هم عموما برای افراد متخصص و فنی و مهندسین خواهد بود که توضیح مختصر آن در سایت موسسه مشاوره ای MIE به آدرس www.MIE.compamy  آمده است .

موسسه مشاوره ای  MIE با توجه به سابقه ی طولانی و درخشان خود در ادامه ی معرفی راههای ورود به کشورهای درجه یک به صورت مختصر مهاجرت کاری کشور ایتالیا را تفسیر خواهد کرد.البته همانگونه که میدانید در خود کشور ایتالیا امنیت شغلی و وجود فرصت کاری کم میباشد و نمیتوان روی آن برای به در آمد رسیدن حساب کرد و خود افراد مقیم و تابع این کشور هم از نبود کار رنج میبرند به نحوی که حتی کشورهای همسایه را برای کار انتخاب میکنند.

همانگونه که در بالا قید شد میتوان به طریق اخذ ویزای گرین کارت دانمارک  که  ویزای کاری را  هم شامل میشود اقدام کرد و چون این نوع تایپ ویزا بلند مدت میباشد راه ورود به کشورهای دیگر را باز کرده و پس از اخذ این نوع ویزا میتوانید به ویزای کاری کشورهای دیگر از جمله ایتالیا تبدیل نمایید.

یکی از راههای ورود به کشورها و اخذ ویزای بلند مدت ویزای کاریاست و حتی شاید هدف نهایی و اصلی افراد برای اخذ اقامت در کشورها اخذ ویزای کار میباشد چرا که با این نوع ویزاست که افراد با پرداخت مالیات و پرداخت بیمه میتوانند با قوانین مختلف و شرایط متفاوت اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنند.

اقتصاد کشور ایتالیا بر پایه چیست؟

از جمله مهم‌ ترین صنایع کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند.

کشور ایتالیا تاریخ غنی دارد که نه تنها پشتوانه فرهنگی و هنری مردم این کشور است بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان گردشگران زیادی از سراسر جهان به این کشور وارد می‌شوند. بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش تنها ۲۵/۰درصد از کل خشکی‌های جهان است.

مهاجرت به کشورایتالیا از طریق کار: اخذ اقامت کاری در کشور ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا اخذ ویزای کار ایتالیا می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای کاریاست ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند واین موضوع خود شرایط خاصی دارد.در کشور ایتالیا و در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین میکند.این پروسه کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید.یعنی اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل وارد خاک ایتالیا شوید و پس از آن اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید.

کشور ایتالیا یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شنگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی که واحد پول یکسانی (یورو) دارند و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می شود. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن وتابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳هفته آگهی گردد. در همین زمان ،اگر هیچ داوطلبی از ۲۸کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

وحالا این سوال مطرح می شود که راه پیدا کردن شغل در اتحادیه اروپا چیست؟

بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند ویا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند ،شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاریدر ایتالیا خواهند داشت.

بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم ایتالیا،اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور و راه یافتن به خاک کشور ایتالیا و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا می باشد.

گفتنی است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کارکشور ایتالیا می شوند،پس از حدودا چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات به دولت ایتالیا،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم ایتالیا شوند.

مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی شرایطی خاص دارد که در  بخش تحصیل در ایتالیا بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا و اتریش مهد هنر اروپا می باشند و بسیاری از جوانان از سرتاسر دنیا آرزوی راه یابی به دانشگاه های ایتالیا را دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کشور ایتالیا به سایت موسسه مشاوره ای چ MIE به قسمت تحصیل در ایتالیا به آدرسwww.MIE.company  مراجعه نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *