مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس چگونه انجام می شود؟کشور قبرس به خاطر نزدیک بودن به کشور ایران و داشتن شرایط کار مناسب ، بسیاری از ایرانیان خواهان ورود و مهاجرت کاری به قبرس می باشند . لذا ویزای کار قبرس شرایط خاصی برای مهاجرین خواهد داشت .  مهاجرت کاری به قبرس چگونه انجام خواهد شد ؟ شرایط اخذ ویزای کار قبرس و مهاجرت کاری به قبرس چگونه خواهد بود ؟ سن مورد نظر برای مهاجرت کاری به قبرس چند سال خواهد بود ؟ در مقاله ذیل انواع مهاجرت کاری به قبرس را بررسی خواهیم نمود . ویزای کار هنرمندان قبرس  و مهاجرت کاری به قبرس شامل چه اختیاراتی می باشد ؟ ویزای کار مشاغل خاص قبرس در چه رشته هایی ویزا ارائه می گردد ؟ در انواع ویزای کاری قبرس امکان اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا می باشد ؟

« این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد »

اشتغال برای مهاجرین جهت مهاجرت کاری به قبرس :

در زمینه برنامه های کاربردی برای اجازه کار قبرس و  ورود کاری به کشور قبرس در حالت کلی نسبت به کار ارائه شده و نظر کارفرمای کشور قبرس و ریجیستری بخش داخلی اداره مهاجرت قبرس توسط واحد مهاجرت پلیس بررسی خواهد شد . پرسه درخواست ویزا باید از کشور مبدأ انجام پذیرد . این سیر پرسه باید حتما توسط یک قرارداد کار مهر شده توسط وزارت کار از وزارت کار و بیمه تأمین اجتماعی انجام پذیرد و در لیست مدارک به سفارت قبرس تسلیم گردد .

در کشور قبرس برای مهاجرت کاری و اخذ پیشنهاد کاری از این کشور باید در ابتدای امر توسط وزارت خانه امور مهاجرین بررسی گردد تا این فرصت شغلی در کشور قبرس وجود ندارد و بعد شامل حال سایر افراد گردد . سپس مدارک توسط سازمان مربوطه بررسی خواهد شد تا برای ورود فرد متقاضی از طرف وی و پیشنهاد کار او مشکلی وجود نداشته باشد . در نهایت اجازه ورود و ویزا برای مهاجرت کاری صادر خواهد شد .

« این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE می باشد »

 

*شرایط صدور و تمدید ویزای کار برای افراد کشور های جهان سوم که از طرف کمپانی های بین المللی به کار رسیده اند :

  1. کمپانی های مورد تأیید :

*تمامی شرکت های حفظ منافع و شرکت های بین المللی ( IBCs سابق ) برای استخدام متقاضی در کشور سوم

I: اکثر سهامداران شرکت باید خارجی باشند و مدیر عامل این کمپانی ها باید خارجی باشد . و اعضاء آن  باید توسط وزارت امور خارجه (CRMD) و پذیرش شهروندی مورد تأیید قرار گیرد .

II:در حالت دوم اگر یک شرکت با مشارکت خارجی داشته باشد می بایست سهم سرمایه دار کمتر یا مساوی 50 % از کل سهام باشد .

و در صد سهام می بایست در حدود 100.000 CYP را نشان دهد تا مورد قبول قرار گیرد . برای مشاغلی که در زمینه ارائه خدمات و  خدمات مشاوره کمتر از 100.000 CYP نیاز به  سرمایه گذاری دارد . باید این مطلب را اثبات نمایند تا مورد تأیید قرار گیرد .

*برای شرکت هایی که در غالب سرمایه گذار مستقیم خارجی سرمایه ای در حدود 100.000 CYP را دارا باشد . می بایست اسناد و مدارک مربوطه را به دولت قبرس تسلیم نماید و توسط بانک تأیید شود .

*تکمیل فرم حمایت و  گواهی نامه ها و مدارک مورد نیاز در قبرس .

مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزای کاری قبرس :

1.تکمیل و ارائه فرم های M.58 و  M.64

2.ارائه فتوکپی پاسپورت

3.ارائه مدرکی دال بر عدم سوء پیشینه کیفری

4.کسب گواهی سلامت از پزشک مورد تأیید

5.ضمانت نامه بانکی در حدود 200 الی 500 پوند قبرس که بسته به کشور متغییر خواهد بود

6.قرارداد کاری ، قرارداد کاری می بایست مورد تأیید وزارت کار و  بیمه تأمین اجتماعی باشد .

7.پرداخت هزینه 20 پوند قبرس برای ثبت درخواست

نحوه تمدید ویزای کار قبرس :

برای تمدید ویزای کار در کشور قبرس می بایست فرم شماره M.61 را تکمیل نموده و آن را به اداره مهاجرت و  واحد مهاجرت پلیس کشور قبرس مراجعه نمایید و فرم را تسلیم نمایید . برای تمدید می بایست مبلغ 20 پوند قبرس را نیز به اداره مهاجرت پلیس پرداخت نمایید .

« این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد »

مهاجرت کاری قبرس و اجازه کار برای شهروندان اتحادیه اروپا :

برای افراد اتحادیه اروپا با ارائه گذرنامه معتبر و یا کارت شهروندی خود به راحتی می توانند وارد خاک قبرس شوند . اما برای افرادی که به خواهند بیش از مدت سه ماه و یا اقامت کاری داشته باشند شرایط به شرح ذیل می باشد :

*ظرف مدت 8 روز پس از ورود به خاک قبرس باید برای ثبت نام به اداره مهاجرت ARC و در شعبه مهاجرت محلی پلیس مراجعه نمایند و مبلغ 20 پوند قبرس را برای صدور پرداخت نمایند .

*درخواست برای گرفتن شماره بیمه تأمین اجتماعی و تأمین اشتغال در قبرس

*درخواست برای اجازه اقامت ( سه ماه قبل از انتقضای آن به اداره ثبت احوال و اداره مهاجرت قبرس مراجعه شود . برای اقامت باید از طریق شعبه محلی پلیس اقدام نماید . از زمان در خواست اقامت ، یک اقامت 6 ماه به فرد اعطا می شود و تا زمانی که اقامت وی صادر گردد . )

 مدارک مورد نیاز برای در خواست اجازه اقامت و مهاجرت کاری به قبرس :

*ارائه گذرنامه و یا کارت شناسایی

*قرارداد کاری که مهر شده توسط وزارت کار باشد .

*ارائه کد اقتصادی از کارفرما

جهت تمدید ویزای کاری برای فرد اصلی که شهروند اتحادیه اروپا می باشد و اخذ ویزای کار برای همراهان فرد اصلی شهروند اروپایی هزینه 5 پوند قبرس باید پرداخت گردد .

عدم کسب اقامت مانعی بزرگ و اصلی برای ورود سریع به بازار کار می باشد . افراد متقاضی می توانند فرم در خواست را از رجیستری شهروندی ، وزارت مهاجرین ، وزارت کشور و از شاخه محلی مهاجرت پلیس دریافت نمایید .

اجازه اقامت در دوره اول یکساله تمدید خواهد شد . اگر فردی در مدت زمان این یک سال کاری نداشته باشد و بی کار باشد . پس از اتمام دوره یک ساله امکان تمدید ویزای خود را نخواهد داشت .

اجازه اقامت برای افرادی که استخدام می باشند در مدت 5 سال هم صادر می گردد . شایان ذکر است برای افرادی که دچار بیماری و یا تصادف و یا عواملی نا خواسته دچار بی کاری موقت شده اند با دریافت گواهی از وزارت کار مشکلی برای آنان پبش نخواهد آمد .

اجازه اقامت موقت برای کار در دوره انتظار محدود :

1.برای یک دوره اشتغال بیش از سه ماه برای مواردی که نیازی به هیچ مجوزی ندارند . (article 10 of N.92(I)/2003)

2.برای یک دوره اشتغال بیش از سه ماه به مدت محدود یک سال و یا برای افرای که در حال کار در ارائه خدمات در جمهوری می باشند.

برای شهروندان اروپایی که در زمینه ورزش شاغل می باشند و یا در کار خود اشتغالی می باشند . باید پس از مدت  دو سال اقامت آنان مجدد بررسی گردد .

برای مشاغل خاص در کشور قبرس از جمله : وکیل ، پزشک ، دندان پزشک ، دامپزشک ، مهندس ، حسابدار ، مهندس برق که به شکل یک حرفه شناخته می شود در ابتدای امر صلاحیت کاری فرد متقاضی بررسی می شود سپس مدارک وی را تصدیق می کنند . سپس آزمون مربوطه را شرکت می نماید و در صورت قبولی صلاحیت شهروندی وی بررسی می شود . در صورتی که مشکلی وجود نداشت می تواند برای دریافت مجوز اقدام نماید .

برای کارفرمایی که به طور غیر قانونی فردی را برای کار بپذیرد مبلغ 500 پوند قبرس جریمه خواهد شد .

« این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد »

مهاجرت کاری به قبرس از دستیاران داخلی :

با توجه به معیار های تعریف شده توسط شورای مدیران برای استخدام دستیاران داخلی مهاجر برای دریافت جواز به شرح ذیل است :

1.افرادی که کار خود و همسرشان این می باشد که سهام اوراق بهادار اجتماعی را دریافت می نمایند و کودکان زیر 12 سال را دارند .

2.زمانی که یک خانواده دارای درآمد اعلام شده بیش از  30.000 پوند قبرس را سال دارند .

  1. هنگام که زنان خارجی به مراقبت از افراد مسن ، معلولان ، افراد با نیاز های ویژه ، افراد مبتلا به یک بیماری جدی می پردازند .

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس :

*تکمیل فرم M.58

*فتوکپی از پاسپورت

*قرارداد کاری با تأییدیه وزارت کار و مهر وزارت کار و تعیین حقوق دریافتی ( برای هر سال تأیید 4.50 پوند قبرس )

*ضمانت نامه بانکی در حدود 200 – 500 پوند قبرس ( بسته به کشور متغییر خواهد بود )

*گواهی فرزندان متقاضی ( کارفرما )

*یک گواهی نامه از وزارت اوراق بهادر اجتماعی که هر دو پدر و مادر ( متقاضی ) در این مورد اقدام نموده اند .

*یک گواهی نامه از ریاست عواید داخلی که در آمد سالیانه خانواده متقاضی بیش از مقدار 30.000 پوند قبرس می باشد

*گواهی پزشکی که از فرد مورد نظر نگهداری خواهد شد

برای تمدید ویزای کار در کشور قبرس می بایست فرم شماره M.61 را تکمیل نموده و آن را به اداره مهاجرت و  واحد مهاجرت پلیس کشور قبرس مراجعه نمایید و فرم را تسلیم نمایید . برای تمدید می بایست مبلغ 20 پوند قبرس را نیز به اداره مهاجرت پلیس پرداخت نمایید .

« این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد »

مهاجرت کاری به قبرس برای هنرمندان ، نوازندگان و گروه های هنری :

این نوع ویزای کاری برای اعطا و اجازه ورود و اقامت موقت و اجازه کار به هنرمندان خارجی تعلق می گیرد در صورتی که در رشته موسیقی و  رقص و انجام کار های هنری و سرگرمی را انجام دهند .

در این نوع ویزای کاری برای افراد هنرمند از طرف وزارت برای آنها کمک مالی ارسال می شود و کمک می کنند تا شرکت ها ، هتل ها و افراد نیز همکاری نمایند . لذا در محل هایی همچون سیرک ، تئاتر ، سینما معرفی می شوند .

مدارک مورد نیاز :

*تکمیل فرم M-58A

*فتوکپی از پاسپورت

* ضمانت نامه بانکی در حدود 200 – 500 پوند قبرس ( بسته به کشور متغییر خواهد بود )

*دریافت یک نامه مبنی بر درآمد داخلی برای هنرمند

*یک بلیط برگشت

*پرداخت هزینه 20 پوند قبرس برای ارائه فرم

موسسه مشاوره ای MIE با در دست داشتن وکلای حاذق می تواند بهترین مشاور شما در زمینه حقوق بین الملل و مهاجرت کاری به قبرس خواهد بود . در صورتی که مطالب فوق الذکر مکفی نبود شما می توانید با دفاتر مشاوره ایMIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *