موسسات کاریابی در روسیه

آیا از موسسات کاریابی در روسیه اطلاع دارید؟ شرایط اقدام از طریق موسسات کاریابی در روسیه چه می باشد؟ آیا در رابطه با کار در روسیه مشتاق هستید؟حوزه ی فعالیت موسسات کاریابی در روسیه چقدر گسترده است؟آیا موسسات مجاز کاریابی در کشور روسیه را می شناسید؟امکان اشتغال به چه مشاغلی از طریق موسسات کاریابی در روسیه امکان پذیر است؟

یکی از راههای رسیدن به اقامت در کشور روسیه اشتغال در آن کشور است. و متعاقبا موسسات کاریابی اهمیت فراوانی جهت اشتغال و فراهم آوردن پیشنهاد کاری ایفا می نمایند.

یافتن کار در کشور روسیه به دو شکل انجام می گیرد یا از طریق جست و جو در میان آگهی های کارفرمایان و جست و جوی متخصص مورد نظر . یافتن کار در روسیه به جنسیت و مدرک تحصیلی و مسائل این چنینی ارتباطی ندارد اما آنچه برای کاریابی در روسیه اهمیت ویژه تسلط بر زبان روسی می باشد .

دانستن زبان روسی در زمینه کاریابی در روسیه نقش اساسی ایفا می کند حتی صرف تحصیل در دانشگاههای روسیه نمی تواند باعث شود که شخص متقاضی کار در روسیه برای اشتغال به آن کار استخدام شود بلکه حتما مورد مصاحبه با کارفرما قرار خواهد گرفت.

طرق کاری چه در کشور روسیه چه در سایر کشورها مشخص است شخص متقاضی کار در روسیه یا می بایست با یک پیشنهاد کاری وارد آن کشور شود و که داشتن پیشنهاد کاری جهت ورود به کشور روسیه به نوعی به عنوان برگ برنده به حساب می آید و حتی بعد از 3 ال 4 سال شخص را به اقامت دائم آن کشور می رساند .

اما گفتنی است که به دست آوردن پیشنهاد کری از یک کارفرما در کشور روسیه کاری بسیار دشوار است چرا که اتباع کشور روسیه به علت آنکه تحصیل کرده در کشور روسیه هستند و از نظر فرهنگی با آن کشور انطباق دارند در اولویت قرار می گیرند.

سایر طرق مربوط به زمانی است که شخص متقاضی کار در کشور روسیه تحصیل کرده و بعد از اتمام تحصیلات خود می تواند در آن کشور به مدت 6 ماه به جست و جوی کار بپردازد.

حالت آخر اشتغال یافتن در کشور روسیه اقدام از طریق موسسات کاریابی  است که این موسسات به طور معمول دارای چندین شعبه می باشند .شعبه مرکزی کاریابی  در کشور روسیه قرار دارد .زمانی که متقاضی درخواست کار خود را در کشور روسیه اعلام می نماید موسسه کاریابی در روسیه با بررسی مدارک تحصیلی شخص متقاضی  و دریافت مدرک زبان روسی اقدام به ارائه آفر های مربوط و متناسب با تحصیلات متقاضی می نماید .

تاکید می شود داشتن دانش زبان انگلیسی می تواند به عنوان امتیازی در یافتن کار در روسیه به حساب آید اما آنچه در کاریابی روسیه حائز اهمیت است دانستن زبان روسی است .

اشتغال یافتن شخص متقاضی کار در روسیه به میزان زیادی بستگی به تخصص شخص در زمینه تحصیلی وی دارد و بعضا دیده می شود که پیشنهاد کار در زمینه های کاری بدون تخصص از جمله مشاغلی مانند رانندگی  ، تعمیر کاری و …می شود  اما در واقع این شرایط برای نیروی کار ایرانی در زمینه های کاری مذکور وجود ندارد و در صورت وجود چنین فرصت های کاری الویت با نیروی کار از کشور تاجیکستان می باشد چرا که اتباع تاجیکی از کودکی به زبان روسی تکلم می کردند و همچنین  انتظارات مالی کمتری دارند

سازمان مرکزی کاریابی در روسیه سازمان HSE است این سازمان یک سمیتار کارگاهی است که با هدف روشن اولویت ها و برنامه های کاری تشکیل شده است.

از جمله موسسات معتبر کاریابی در روسیه آژانس استخدام  .skaymen  می باشد .

مشاوران این موسسه در زمینه های متعدد و رشته های مختلف و مشاغلی مانند آنچه در زیر آورده شده است فعالیت انجام می دهند:

کارکنان اداری

بخش بانکی

مدیریت

فن آوری اطلاعات

فروش خدمات

تجارت خرده غروشی و عمده فروشی

بیمه

ساخت وساز املاک و مستغلات

حمل و نقل و لجستیک

گردشگری و هتلداری

طبق آمارهای دریافتی از موسسات کاریابی در روسیه :

میزان درآمد به طور ماهیانه در صورتی که مسلط بر زبان روسی باشند 1000 تا 1500 دلار است .

مگر فارغ التحصیلان کشور روسیه آن هم در رشته های دندانپزشکی و پزشکی که بتوانند درآمدی مناسب داشته باشند.

در صورتی که متقاضی تنها به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد می تواند در بخش های آی تی امید به یافتن کار داشته باشند.

 

 

موسسات کاریابی در روسیه طبق ساعات مجاز که 40 ساعت کاری در هفته می باشد مشاغل لازم را برای شخص متقاضی آماده می نمایند.

جهت ورود به کشور روسیه از طریق موسسات کاریابی شخص متقاضی نیاز به ویزای کاری دارد که معمولا برای مدت 3 سال صادر می گردد. که می تواند به شکل چندورودی صادر گردد.

از جمله مدارک لازم جهت ورود به این کشور ارائه مدرک  HIV می باشد.

 

 

پس متقاضی کار در روسیه علاوه بر ارائه مدارک هویتی می بایست قرارداد کاری خود رامبنی بر مدت زمان قرارداد موضوع فعالیتی ، امکان بیمه شدن شخص ذکر شود لازم به ذکر است که اتباع خارجی اجازه اشتغال در ادارات دولتی و زمینه های نفتی و گازی را ندارند و و قسمت اعظم فعالیت آن ها می تواند در زمینه آموزش زبان انگلیسی ، راهنمای توریست، و مترجم همزمان اشتغال یابند.

در این میان اشخاص سودجو و موسسات غیر مجاز فراوان وجود دارند که تنها اهداف مادی را سرلوحه خود قرار می دهند به شدت توصیه می شود که از موسسات مجاز و اشخاص کار آمد در این زمینه مشورت اخذ نمایید و تا جایی که امکان دارد ازسایر طرق اطمینان آور جهت مهاجرت اقدام نمایید.

 

لینک اسامی موسسات کاریابی درروسیه

 

https://xn—-4mcbrl8gextf60e.cybo.com

https://www.antalrussia.com

 

 

لیست موسسات مجاز کاریابی در روسیه

https://www.scaba.ir/fa/Placement.aspx

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *