موسسات کاریابی در مالزی

آیا درباره مهاجرت کاری و شرایط دریافت ویزای کار با اقدام کردن از طرف موسسات کاریابی در مالزی اطلاعاتی در اختیار دارید؟ موسسات کاریابی در مالزی بر چه اساسی به جذب نیروی کار می پردازند؟ موسسات کاریابی در مالزی چه هدف و وظایفی دارند؟ متقاضیان واجد شرایط با چه مدارکی در موسسات کاریابی در مالزی پذیرفته می گردند؟ آیا به دنبال راه های ارتباطی با موسسات کاریابی در مالزی می گردید؟
در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات شما در حیطه کاریابی در مالزی پاسخ دهیم ، و در زمینه شرکت ها و موسسات کاریابی در این مقاله برای شما توضیحاتی ارائه گردیده است .
پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کاریابی در مالزی و پیدا کردن موسسات و شرکت های کاریابی با وکلا ارشد و مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس بگیرید تا بتوانیم در مسیری درست در جهت کاریابی در مالزی شما را راهنمایی کنیم.

موسسات کاریابی در مالزی فرصت های مناسب و زیادی را برای کسانی که جویای کار هستند فراهم می نماید.
این موسسات به مردم این فرصت را می دهند تا شغل مورد نظر را در راستای رشته ی تحصیلی و حرفه ی شغلی خود بیابند و آسان تر شغل مناسب خود را پیدا نمایند.
موسسات کاریابی می توانند کسانی که در مالزی به دنبال کار هستند را برای نوشتن رزومه راهنمایی نمایند. برای مثال رزومه می بایستی تجربیات شغلی ، مدرک  تحصیلی و آموزشی فرد متقاضی کار و شرایط کاری که به دنبال آن است را با مرجع و مدرک معتبر بیان کند و با استفاده از جملات مناسب مدیر مربوطه را متقاعد به انتخاب و استخدام شخص جویای کار نماید . بهتر است در این نامه نشان دهید که برای پیدا کردن این فرصت شغلی به اندازه ی کافی تحقیق کرده اید و توانایی های خود را در این زمینه به اثبات برسانید . همچنین قرار دادن شماره ی تماس یا ایمیل در نامه می تواند فرصت شخص برای تصاحب شغل را افزایش دهد . ذکر و نوشتن مهارت ها و توانایی های منحصر به فرد هم نقش به سزایی در پیدا شدن فرصت های شغلی برای اشخاص دارد. این شرکت ها به دنبال افراد با استعداد ، مشتاق و پر جنب و جوش می باشند . پس از پیدا شدن کار مناسب باید درخواست خود را آماده نمایید ، رزومه و نامه توضیحی شما باید مطابق نیازهای بازار کار در مالزی باشد ، توصیه می شود جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات فرهنگی یاد بگیرید به چه صورت در مصاحبه ی کاری خود رفتار کنید.
کشور مالزی کار کردن برای دانشجویانی که در حال تدریس هستند را ممنوع کرده است ، همچنین همراهان دانشجویان هم با این ویزا امکان پیدا کردن کار را ندارند و در این صورت اولویت با افرادی می باشد که دارای سابقه کاری پیشینه هستند .
کشور مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور می باشد. سازمان های دولتی و وزارت خانه های
این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است . زبان مالایایی زبان رسمی کشور مالزی می باشد که در اکثر ادارات دولتی با این زبان صحبت می کنند . زبان انگلیسی زبان دوم این کشور است که در ادارات ، تجارت و صنعت کاربرد دارد .
برای ورود برای کار به این کشور بایستی ویزای کار مالزی را اخذ نمایید ، که پس از اخذ اقامت مالزی از طریق کار می توانید جهت دریافت تابعیت یا شهروندی مالزی اقدام نمایید.
شما برای کار در مالزی نیازمند به یک  job offerمی باشید تا دعوت نامه ی کاری را از شرکت ها یا کارخانه جات این کشور برای شما ارسال کند. مدت زمان این ویزا دو سال می باشد و در صورت تمایل این ویزا قابل تمدید می باشد.
جهت دریافت ویزای کار باید ابتدا رزومه ی خود را برای شرکت و ادارات مربوط به تخصص خود ارسال نمایید ، در صورت نیاز برای شما دعوتنامه ارسال شده و شرکت درخواست ویزای کار 2 ساله می کند.
بعد از دو سال اگر شرکت به ادامه ی کار با شما تمایل داشته باشد مدت این ویزا تمدید می شود.
این رزومه شامل فرستادن اطلاعات شخصی، سوابق کاری، میزان تحصیلات، مهارت ها و شایستگی های شخص در هر زمینه ای (هنری، زبان و کامپیوتر و..)
لازم به ذکر می باشد که بسیاری از افراد با ویزای توریستی وارد کشور مالزی می شوند و سپس جویای کار می شوند، این امر دشوار و ریسک پذیر هست اما غیر ممکن نمی باشد. کشور مالزی اقامت دائم را به سختی برای کسانی که با ویزای کار یا ثبت شرکت آمده اند اعطا می نماید.

دلایلی که قادر به پیدا کردن کار در مالزی نمی باشید :

– ارسال یک رزومه ی عمومی
– دیر کردن در زمان مصاحبه
– تجربه ی نا کافی
– بیش از حد معمول تجربه ی کاری داشتن ( در جاهای متفاوت مشغول به کار بودن )
– در مصاحبه برعلیه کارفرمای قبلی صحبت کردن
– نداشتن فرهنگ مناسب طبق قوانین شرکت ها

موسساتی که در مالزی می توانید در آنها برای کار اقدام نمایید شامل موارد زیر هستند:

1- شرکت هایی که کمبود کارگران ماهر دارند
2- قسمت هایی که در حال توسعه هستند ، امثال صنایع تولید و خدمات
3- صنایع اصلی در مالزی شامل : خرمای روغنی و درختان کائوچو ، نفت و گاز طبیعی ، فناوری پزشکی ، داروسازی ، الکترونیک و تولید نور
4- شرکت های معروف و بزرگ مانند Maxis , Axiata , PBBank , Maybank

از بهترین سایت های کاریابی در مالزی jobstreet.com و careerjet.com می باشند، همچنین سایت GRADMalaysia.com لیست کارفرمایان در کشور مالزی را برای شما نشان میدهد.

در خاتمه موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اولین موسسه مهاجرتی در خاورمیانه افتخار این را دارد که پاسخ گوی تلفنی و حضوری شما دوستان باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر با وکلای ارشد و مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس بگیرید تا شما را در مسیری صحیح و با روش های قانونی مهاجرت راهنمایی کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *