نظام آموزشی کانادا

نظام آموزشی کانادا

نظام آموزشی کانادا  و شرایط تحصیل در مدارس کانادا ۲۰۱۸ ، نظام آموزشی کانادا و تحصیل در دبیرستانهای کانادا
، نظام آموزشی کانادا و تحصیل در دانشگاههای کانادا ۲۰۱۸ ، آیا نظام آموزشی کانادا با نظام آموزشی ایران همخوانی دارد ، آیا فرزندان ما در صورت مهاجرت تحصیلی به کانادا با نظام آموزشی کانادا به مشکلی بر نخواهند خورد ، نظام آموزش و پرورش کانادا چگونه است ، مقایسه تطبیقی نظام آموزشی ایران و کانادا ، سایت آموزش و پرورش کانادا ، کتاب های درسی کانادا ، آموزش پیش دبستانی در کانادا ،از پر بازدیدترین مطالب سایت گوگل میباشند . ما در این مقاله سعی برآن داریم مهاجرت تحصیلی به کانادا و نظام آموزشی کانادا را برای شما عزیزان بررسی کنیم بنابراین اگر شما میخواهید برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنید ،لازم است حقایقی در مورد این مهم بیان شود ،  که چرا بسیاری از افراد کانادا را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب میکنند ؟. ،موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب از وکلا و مشاورین ارشد پاسخ گوی شما عزیزان در باب مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشند .

 در قدم اول چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟

 

سطوح تحصیلی در کانادا

آموزش ابتدایی و متوسطه ، مدرسه ابتدائی و متوسطه کانادا به دنبال یک سیاست آموزشی مدون و یک برنامه آموزشی دولتی سطوح بالایی از کیفیت و تمرکز بر نیاز های فردی دانش آموزان است به عنوان مثال دانش آموزان در علوم اکسل ، خواندن و ریاضیات جزء ۵ کشور برتر دنیا به حساب می آیند و درکشور های انگلیسی زبان رتبه ی ۱ را به خود اختصاص داده است و دانش اموزان این امکان را دارند که هم مدارس خصوصی و هم دولتی را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند . علاوه بر کیفیت بالای از آموزش مدارس کانادا این خدمات به دانش اموزان داده شده است که از مشاورین علمی و حرفه ای در مشارکت اجتماعی پشتیبانی از زبان دوم در مدارس و نیاز های ویژه یاد گیری برای دانش اموزان فراهم شده است . آموزش ابتدایی و طول دوره آن ۶ سال است و تا کلاس شش ام مقطع ابتایی ادامه دارد و مقطع متوسطه از سال هفتم تا دوازدهم است به استثنای دولت کبک که تا سال یازدهم ادامه دارد ، آغاز سال تحصیلی از سپتامبر و پایان ان ماه ژوئن است . دیپلم کانادا جزئ معتبر ترین دیپلم های نظام اموزشی جهان به حساب می آید و توسط کالج ها و دانشگاهای سراسر جهان شناخته شده میباشد.

در کانادا انگلیسی یا فرانسه به عنوان زبان دوم به حساب می آید و به ایالت ها و استان های آن بستگی دارد که دانش آموزان کدام یک از زبان ها را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب کنند و این دوره های موجود بیشتر برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان خارجی  میباشد ، مدارس زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هر استان و منطقه است.

در کانادا مدارس به دولتی و خصوصی تقسیم میشوند ، در مدارس دولتی تمامی دروس ارائه میشود و همچنین خوابگاه برای دانش آموزان مهاجر در نظر گرفته شده است و هزینه مسکن از ۱۰،۵۰۰ تا ۲۳،۰۰۰  دلار کانادا میباشد ولی مدارس خصوصی کاملا  نسبت به مدارس دولتی متفاوت  است. . مدارس خصوصی کاملا به طور مستقل اداره میشود و مدارس آنها دخترانه یا پسرانه است. کلاس ها کوچک تر و نسبت معلم و دانش آموزان کمتر است و این مدارس برای دانش اموزان بین اللملی کاملا شبانه روزی است و برنامه های ویژه اموزشی و تحصیلی برای آنها در نظر گرفته شده است ، هزینه سالیانه این مدارس شبانه روزی متفاوت است از ۳۵۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ دلار کانادا میباشد.

به طور مثال در انتاریو مدارس خصوصی به طو ر مستقل بدون نظارت وزارت آموزش پرورش فعالیت میکنند برای این که اعتبار این مدرک دیپلم سنجیده شود ، باید توسط بازرس های آموزش پرورش منطقه انتاریو سنجش به عمل آید و مطابقت داشته باشد با استاندارد های آموزشی نظام های دولتی آن منطقه .

زبان مدارس

کانادا یک کشور دو زبانه و یک جامعه مهاجر پذیر است و کانادا در این زمینه به عنوان رهبرجهان شناخته میشود آموزش زبان فرانسه و انگلیسی در یک عرض ارائه میشود. در مدارس کانادا  این امر باعث تسلط بیشتر بر برنامه ها و توسعه شخصی و بهبود بخشیدن به آموزش کسب کار در این کشور شده است.

تدریس زبان انگلیسی و فرانسه در مدرسه و کالج های خصوصی اغلب به صورت اختصاصی به داش آموزان بین اللملی و مهاجران جدید الورود اختصاص پیدا میکند

برای شهریه ، هزینه های تقریبی اغلب ۳۱۵ دلار کانادا در هفته میباشد و هزینه های خوابگاه حدود ۹۰۰ دلار کانادا در ماه میشود .

 – سیستم کالج ها در کانادا

گذراندن دوره های کالج در کانادا دانش آموزان را به کسب کار بسیار نزدیک میکند و اطمینان را برای داش آموزان حاصل میکند که پس از اتمام این دوره میتوانند وارد اقتصاد و صنعت کانادا شوند و گذراندن این دوره ها بستگی به نیاز کارفرمایان صنعت کانادا دارد  برنامه هایی که در کالج ها ارائه میشود بسیار متنوع در زمینه های فنی حرفه ایی از جمله کسب و کار ، کشاورزی، کشاورزی مواد غذایی ، بهداشت ، خدمات اجتماعی ، رادیو و تلویزیون ، روزنامه نگاری ، مدیریت توریسم و مهمان داری ، علوم فن آوری ، فن اوری اطلاعات مهندسی ، محیط زیست ،زبان و هنر است

حقایقی در مورد کالج ها

بیش از ۸۰۰۰ برنامه برای ۱۳۵ کالج دولتی توسط دولت منطقه ایی و استانی تصویب شده است.

برای گذراندن دوره های دانشگاه و به مدرک کالج نیاز است و گواهی و دیپلم کالج ها برای ورود به بازار کار مورد اعتبار است.

طول دوره کالج ها از چند ماه شروع میشود و در برخی از رشته ها حتی به ۴ سال هم میرسد.

۹۰ درصد فارغ التحصیلان دوره کالج ها به طور متوسط بعد از ۶ ماه از فارغ التحصیلی توانسته اند که وارد بازار کار شوند

۹۳ درصد از کارفرمایان از جذب فارغ التحصیلان کالج ها رضایت کامل دارند.

شهریه کالج ها از ۵۵۰۰ دلار کانادا ۱۵۰۰۰ دلار کاندا بسته به خدمات آموزشی که ارائه میدهند  در سال متفاوت است

هزینه زندگی و مسکن در کاندا از ۷۰۰۰ دلار کانادا تا ۱۳۰۰۰ دلار کاندا در سال متفاوت است و بستگی به سبک زندگی فرد دارد.

–  دانشگاه ها

فارغ التحصیلان دانشگاهای کانادا آماده اند که با قوه ی تفکر انتقادی ، و تطبیقی با فن آوری ها ی رو به ظهور در تبدیل شدن به رهبران در زمینه های حرفه ایی به دنبال راه حل هایی برای پژوهش باشند . آیا میخواهید برای تبدیل شدن به یک معلم ، اقتصاددان ، حقوقدان ویا یک هنرمند پیشرو در جهان باشید سیستم دانشگاهی کانادا این انتخاب را به شما داده است که تا بالاترین مدرک تحصیلی در بهترین دانشگاه های کانادا اقدام به تحصیل نمایید و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید تحقیقات نو اورانه در زمینه های بهداشتی ، نانوتکنولوژی ،بیو تکنولوژی محاسبات با کارایی بالا ، فن آوری زیست محیطی و سوخت های تجدید پذیر در دانشگاهای کانادا تحقیق میشود کانادا جزء بالاترین تحقیقات دانشگاهی را در سراسر جهان دارد و یک سوم تحقیقات گروه جی ۸ توسط دانشگاهای کانادا انجام میشود.

11 نظام آموزشی کانادا

سه سطح دانشگاهای کانادا

کارشناسی که به طور کلی سه یا چهار سال به طول می انجامد

کارشناسی ارشد که بعد از کارشناسی است و حدود دو سال زمان میبرد از جمله پایان نامه و مقالات جزء جدایی ناپذیر این مقطع تحصیلی محسوب میشود

دکتری معمولا با پایان نامه سه سال زمان می برد

بیش از ۱۵۰۰۰ برنامه در ۱۰۰ رشته مختلف در مقاطع کارشناس و کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف  کانادا ارائه میشود

مدارک دانشگاهی کانادا معادل مدارک دانشگاهی ایالات متحده و کشور های مشترک المنافع است

شهریه دانشگاه در سال حدود ۷۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۹۰۰۰ دلار کانادا متفاوت است وبستگی به برنامه های ارائه شده از سوی دانشگاه ها و مدارک اموزشی دارد

 

در نهایت دلایل انتخاب کشور کانادا

–  ارزش مدرک تحصیلی کانادا، در سراسر جهان جزء با ارزش ترین مدارک تحصیلی میباشد ،استاندارد های بالای علمی کانادا و کنترل کیفیت دقیق به این معنی است که یک آموزش با کیفیت بالا را به شما ارائه میدهد و درب ها ترقی را برای آینده اشخاص باز میکند و یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب میشود. دیپلم و مدارک دانشگاهی کانادا در سطح و معادل مدارک تحصیلی کشور ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع شناخته میشود .

 آموزش های مقرون به صرفه  ، کیفیت و استاندارد آموزش پرورش در سطح زندگی در کانادا جزء بالاترین و برترین ها در جهان است اما هزینه های زندگی و شهریه برای دانشجویان خارچی به طور کلی کمتر از کشور های دیگر مانند آمریکا و انگلستان میباشد که اغلب انتخاب اول برای دانش اموزان کالج و دانشجویان است .

آموزش زبان در کلاس جهانی ، آیا میدانید که کانادا یک کشور دو زبانه است و یک کشور پیشرو در این مورد در جهان محسوب میشود ؟ و از انجا که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخش جدایی ناپذیر از اموزش و پرورش کاناداست ، شما قادر خواهید بود که  ظرفیت خود را برای یادگیری  هر دو زبان بالا ببرید.

سبک زندگی دانشجویی ، دانشگاه بعد از دبیرستان در کانادا با استفاده از سیستم های پیچیده آموزشی و امکانات مدرن بی شمار و همچنین امکانات با کیفیت ورزشی در سطح المپیک و سالن های کنسرت و گالری های هنری و ارئه دهنده ی امکانات زیادی برای یادگیری و تفریح و اموزش ،فرصت باورنکردنی برای دیدار با افراد همفکر کسب تجربه با ارزش از طریق دانشجویان و فرصتی بی نظیر برای پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل میباشد .

 فر صت های نو اورانه برای تحقیق ، از انچا که تحقیقات یکی از اجزای کلیدی یک آموزش بعد از دوران متوسطه میباشد دولت کانادا این فرصت را برای شما فراهم میکند که تحقیقات گسترده ایی در مورد در زمینه پزشکی ، کشاورزی ، تکنولوژی کامپیوتر و علوم زیست محیطی در کانادا داشته باشید همچنین دولت کانادا حمایت های گسترده ایی از تحقیقات دانشجویان در زمینه ی صنعت و اقتصاد کشور کانادا انجام میدهد .

کانادا سرزمین فرصت ها ، محیط علمی و دانشگاهی کانادا این فرصت را برای دانش اموزان و دانشجویان فراهم کرده است که مهارت های تجزیه تحلیل را به درستی در رشته خود به دست آورده و با نشان دادن خلاقیت خود در راه توسعه کشور کانادا جایگاه خود را ارتقا دهند و تعامل سازنده ایی بین نظام اموزشی کانادا با اقتصاد کانادا وجود دارد .

امکان مهاجرت ، آیا میدانید که برخی از دانش اموزان خارجی با اعتبار و تجربه ی کانادا برای اقامت دائم بدون نیاز به ترک کانادا را به دست می آورتد.

در پایان میتوان نظام آموزشی کانادا را جزء برترین نظام های آموزشی در سطح دنیا معرفی کرد که با پیروی کردن از سیستم اموزشی پیشرفته خواستگاه بسیاری از دانش آمزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل به حساب می آید در همین راستا موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی خاورماینه با کادری مجرب از وکلا و مشاورین کمک حال شما برای مهاجرت به کانادا ، تحصیل در کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد.

8 پاسخ
 1. پارسا گفته:

  سلام آقای ملک پور ، لطفا و خواهشا در یک ویس در گروه به سوال من جواب بدین، میخوام ببینم بین رشته هایی که خدمتتون میگم کدوم یک از نظر کلی (دریافت بورسیه ، درآمد فارغ التحصیل ، و…) وضعیت بهترین دارن ، اما نه در ایران . در اروپا ، آمریکا ، کانادا و استرالیا. خواهشا در مورد هر کدوم یک توضیح مختصر بدید و نسبت به هم اون ها رو بسنجید
  مهندسی کامپیوتر (IT) ، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک ، مهندسی هوا فضا ، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی و هوانوردی ، خواهشا جواب بدید چون به تنها مشاوری که تجربه کاری زیادی داره ، فقط به شما اطمینان دارم ، ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت امکان پاسخ شما منتشر می شود. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفتر مرکزی ما در وین نیز ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. سمیرا شعبانی گفته:

  من ۳۶ سالمه متاهل دارای دو فرزند دختر ۱۰ و ۵ ساله مدرک تحصیلی فوق لیسانس روانشانسی بالینی از دانشگاه آزاد بندرعباس همسر دیپلم و ۴۲ سن و شغل آزاد دارند و من با پس انداز ۱۰۰ میلیون چه ویزایی میتونم بگیرم و به کجا بهتر است که مهاجرت کنم که زودتر به اقامت ختم بشه و شرایط آب و هوایی و امکانات خوبی داشته باشد راهنمایی بفرمایید متشکرم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. همانطور که بیان شد رشته تحصیلی شما برای اخذ ویزاهای کاری با ریسک کاریابی همراه است اما روش های دیگری همچون تحصیل در کشورهایی چون اتریش، هلند، دانمارک و ….، خرید ملک، ثبت شرکت، تحصیل فرزندان و … وجود دارد که می توانید از آن طریق اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایطی که مطرح نموده اید امکان اخذ پذیرش برای کشور کانادا یا انگلیس برای شما وجود دارد. شما می توانید با داشتن مدرک زبان وارد کالج این کشورها شده و پس از طی نمودن کالج در رشته مورد نظر خود به ادامه تحصیل بپردازید.اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان و اتریش ملزم به داشتن شرایطی می باشد که برای اطلاعات کامل در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.بنده قبلا هم سوالی رو پرسیده بودم منتها جوابی نگرفتم کاملا قابل درکه به دلیل کمبود وقت فرصت نکنید به تمام سوالات پاسخ دهید .بنابراین من شانسم رو برای گرفتن پاسخ که بسیار برایم مهم است دوباره امتحان میکنم.بنده ۱۸ سالمه و در حال کسب آمادگی جهت شرکت در کنکور سراسری هستم .علاقه فراوانی به تحصیل در رشته فوریت های پزشکی و کار به عنوان تکنسین اورژانس هستم .در ایران امکان تحصیل و کار در این رشته فقط برای آقایان امکانپذیر است .سطح زبان عالی دارم و دیپلم معتبر زبان را از کانون زبان ایران کسب کردم با نمرات عالی و تا آخرین ترم advanced فعلا بدلیل اعتبار کوتاه مدرک آیلتس برای گرفتن آن اقدام نکردم همچنین گواهینامه قابل ترجمه فوریت های پزشکی که شامل چهار بخش تئوری پراتیک تکمیلی و کارورزی بیمارستان و شامل حدود ۱۰۰ ساعت کسب علم با سطح بسیار عالی میباشم .با توجه به اینکه هیچگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل این رشته در کشور هایی که زبان انگلیسی را قبول میکنند مثل سوئد انگلیس و غیره پیدا نکردم لطف میکنید اگر اطلاعات مفیدی در اختیار من قرار دهید .در ضمن طبق پرس و جوی من ازشخصی که در اورژانس سوئد کار میکنند با داشتن کارشناسی پرستاری و طی دوره ای به صلاح دید دانشگاه میتوان در اورژانس کار کرد .آیا با داشتن مدارک پیراپزشکی ایران امکانپذیر است ؟شرایط و هزینه های تحصیل از ابتدا در رشته فوریت های پزشکی چگونه است ؟اگر شرایط تحصیل رایگان این رشته در اتریش یا آلمان وجود داشته باشد به شرط داشتن مدرک آلمانی راهنمایی بفرمایید درضمن از نظر معدل و فعالیت های علمی مشکلی ندارم .پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم جناب دکتر ملک پور.مانا و پایدار باشید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  لطفا شرایط کامل خود را اعلام نمایید تا شرایط شما بررسی شده و بتوانیم بهترین پاسخ را به شما ارائه نماییم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.