نکات مهم مهاجرت به عمان

بررسی شرایط این کشور

 • نکات مهم مهاجرت به عمان و مقدمه ای بر آن
 • نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن
 • نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط اجتماعی
 • نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق کار
 • نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه با امارات و کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • نکات مهم مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت و اقامت
 • نکات مهم مهاجرت به عمان و سخن پایانی
نکات مهم مهاجرت به عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نکات مهم مهاجرت به عمان و مقدمه ای بر آن

نکات مهم مهاجرت به عمان ، مقایسه ی عمان با کشورهای اروپایی و امارات و وضعیت سرمایه گذاری و کار در این کشور، به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است بسیاری از افراد سوالاتی از این قبیل داشته باشند که آیا عمان مکان مناسبی برای مهاجرت و سرمایه گذاری است؟ نکات مهم مهاجرت به عمان چیست؟ تحصیل در عمان، کار در عمان و سرمایه گذاری در این کشور از مواردی است که سواالت زیادی در رابطه با ان وجود دارد. در این مقاله سعی می شود به صورت کامل در رابطه با این گونه سوالات، صحبت شود تا ابهام تمامی شما عزیزان در رابطه با سرمایه گذاری و کار در عمان برطرف شود. همانگونه که می دانید، بسیاری از ایرانی ها به علت نزدیکی به کشور عمان و ارزش پول این کشور، تمایل دارند به این کشور مهاجرت نمایند و بسیاری افراد تمایل دارند با آمدن به این کشور به کشورهای اروپایی، بتوانند راحت تر مهاجرت نمایند. در صورت هرگونه سوال و ابهام در رابطه با نکات مهم مهاجرت به عمان، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس بگیرید و به صورت کاملا رایگان، از مشاوره تخصصی مشاورین ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با نکات مهم مهاجرت به عمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با نکات مهم مهاجرت به عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن

کشور عمان که نام رسمی آن سلطان نشین عُمان میباشد از جمله کشورهای پادشاهی است که در شرق جزیره عربستان واقع گردیده است. از همسایه های عمان میتوان به یمن، عربستان سعودی، امارات و ایران اشاره نمود که تنها با ایران مرز دریای دارد و با باقی این کشورها مرزی زمینی دارد. منبع اصلی درآمد کشور عمان مثل باقی کشورهای عربی خلیج فارس، نفت می باشد. از دیگر راههای درآمد این کشور میتوان به کشاورزی، ماهیگیری و گردشگری اشاره نمود. هم اکنون به دلیل تغییرات رویکردی سیاسی این کشور با کشورهای طراز اول دنیا نظیر آمریکا و انگلستان، تغییرات چشمگیری در شرایط اقتصادی و وضعیت زندگی شهروندان عمانی به وجود آمده است که به همین دلیل شرایط کاری مناسب زیادی در این کشور به وجود آمده است که مهاجران نسبتا زیادی را به سمت خود جذب نموده است. بسیاری از این مهاجران با هدف یافتن راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته ای همچون آمریکا، انگلیس، کانادا و باقی کشورهای اروپایی هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در عمان را دارید بایستی ابتدا از نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط حاکم بر این کشور اطلاعاتی کسب نمایید تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به مهاجرت نمایید. میتوانید با مطالعه ی کامل این مقاله از نکات مهم مهاجرت به عمان اطلاعاتی کامل به دست آورید. برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

نکات مهم مهاجرت به عمان و شرایط اجتماعی

نکات مهم مهاجرت به عمان

شرایط اجتماعی حاکم بر کشور عمان، از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان محسوب میگردد. که شرایط اجتماعی شامل نحوه ی برخورد، مدرنیته، مهمان نوازی، تبعیض نژاد و … می باشد. از نکات حائز اهمیت در این باب میتوان به آزادی پوشش اشاره نمود که این امر به افراد از هر مذهبی اجازه میدهد که به طور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر به فعالیت های روزمره ی خود ادامه دهند. در کشورهای اروپایی و آمریکا اصلا شاهد تبعیض نژادی شهروندان این کشورها، با خارجیان نخواهیم بود ولی در کشورهای عربی میزان تبعیض نژادی بسیار بالا میباشد. شهروندان عمانی بسیار خونگرمتر و مهمان نوازتر و آرامتر از باقی اعراب هستند ولی مدرنیته بودن در این کشور نسبت به باقی اعراب نظیر کشور امارات، پایین تر است و به طبع کشور امارات برای بیزینس آماده تر می باشد.

نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

از نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت میتوان به معافیت مالیاتی تا 10 سال و مالکیت کامل و قانونی شرکت برای افراد خارجی در مناطق آزاد اشاره نمود و این مالکیت در مناطق غیر آزاد به 49 درصد می رسد. سیلست های اقتصادی کشور عمان به سمت جذب سرمایه و سرمایه گذاران خارجی سوق پیدا نموده است که وجود مناطق آزاد فراوان، عمان را برای رسیدن به هدفش یاری نموده است. سرمایه اولیه ی مورد نیاز، از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان در باب ثبت شرکت میباشد که میزان این سرمایه در مناطق آزاد به 20 هزار ریال میرسد که برای فرد سرمایه گذار اقامتی 2 ساله را در پی دارد که این اقامت قابل تمدید میباشد. نظرات و تصمیم گیری های حکومت پادشاهی عمان از مسائل تاثیرگذار در سرمایه گذاری نظیر مالیات می باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که از طریق سرمایه گذاری نمیتوانید اقامت دائم کشور عمان را بدست آورید. از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری میتوان به نرخ مصادره اموال اشاره نمود که این نرخ در عمان نسبت به کشورهای طراز اول دنیا بسیار بالاتر میباشد. در نمودار زیر میتوانید این نرخ را در عمان مشاهده نمایید.

 

اقامت در اتریش اقامت کانادا با کمترین هزینه
نکات مهم مهاجرت به عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق کار

با توجه به سیاست های کشور عمان که باعث رشد و توسعه ی این کشور گردیده است، موقیت های کاری متعددی فراهم آمده است که این موقعیت ها، نیاز به نیروی کار را در عمان افزایش داده است. از این رو افراد زیادی به قصد دریافت موقعیت کاری مناسب به کشور عمان، مهاجرت میکنند. با توجه به نرخ بیکاری کشور عمان که روندی نزولی را طی میکند، میتوان گفت که سیاست های عمان در رابطه با موقعیت کاری بسیار جواب داده است به طوری که گویا با آن مقابله نموده است. نرخ بیکاری کشور عمان گویای آن می باشد که از هر 100 نفر کمتر از 4 نفر بیکار در جامعه هستند. از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق کاری، دریافت دعوتنامه ی کاری از یک کارفرمای عمانی میباشد. افراد متقاضی دریافت این دعوتنامه می بایست سنی بین 21 تا 60 سال داشته باشند. نمودار نرخ بیکاری را نیز میتوانید در زیر مشاهده نمایید.

نکات مهم مهاجرت به عمان
نکات مهم مهاجرت به عمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کار در عمان یا اروپا
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کار در عمان یا اروپا

نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه با امارات و کشورهای اروپایی و آمریکایی

با توجه به افزایش روز افزون مهاجرت میتوانیم به مقایسه ی نکات مهم مهاجرت به عمان و کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی باقی کشورهای عربی بپردازیم. درست است که کشور عمان مستعد سرمایه گذاری است ولی شرایط کشور امارات به گونه ای است که برای بیزینس مناسب تر است. از ذیگر سو برای اقامت اروپا از راههای سرمایه گذاری 50 هزار یورویی، علاوه بر اخذ اقامت و تابعیت این کشورها باعث افزایش سود سرمایه گذار نیز میگردد. با توجه به ذکر این نکته که سرمایه گذاری در عمان باعث اخذ اقامت این کشور نمیگردد میتوانید با دیدی باز کشور مناسبی را برای سرمایه گذاری و مهاجرت انتخاب نمایید. درست است که شهروندان عمانی خونگرم تر و مهماننواز تر از باقی کشورهای عربی هستند ولی همچنان در این کشور روح نژاد پرستانه به وضوح دیده میشود در حالی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی اصلا چنین مسئله ای به چشم نمیخورد و شهروندان این کشورها با خارجی ها مثل هم شهریهای خودشان برخورد میکنند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که کشورهای آمریکایی و اروپایی برای مهاجرت تحصیلی و کاری شرایط مساعدتری نسبت به کشورهای عربی دارند.

نکات مهم مهاجرت به عمان

نکات مهم مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت و اقامت

از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان میتوان به اخذ اقامت این کشور اشاره نمود که اخذ اقامت عمان به دو طریق کاری و سرمایه گذاری امکان پذیر است. برای دریافت اقامت کاری در کشور عمان، نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی هستید که باید توجه داشته باشید که حتما سنتان بین 21 تا 60 سال باشد. اقامت کاری کشور عمان ابتدا به صورت 2 سال میباشد که قابل تمدید نیز هست. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری می بایست در پروژه های عمرانی کشور عمان اقدام به سرمایه گذاری نمایید که حداقل باید این میزان سرمایه گذاری 20 هزار ریال باشد.

نکات مهم مهاجرت به عمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت کشورهای عربی
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت کشورهای عربی
کار در اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در کانادا
نکات مهم مهاجرت به عمان و سخن پایانی

نکات مهم مهاجرت به عمان ، مقایسه ی بسیاری از شرایط این کشور با کشور های اروپایی و امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار و سرمایه گذاری در این کشور، به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. از نکات مهم مهاجرت به عمان این است که به علت ارزشمندی پول آن و وضعیت اقتصادی خوب در چند سال اخیر، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری و کار را برای افراد، فراهم نموده است. افراد می توانند برای ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. برای اخذ اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه آن با کشورهای اروپایی، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، تماس بگیرید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید. همچنین در قسمت ثبت پرسش و دیدگاه می توانید سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ مطلوب داده شود.

8 پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست گرامی برای کشور عمان شما می توانید با ویزای توریستی وارد این کشور شده و به دنبال کار مورد نظر خود باشید و سپس ویزای توریستی خود را به کاری تبدیل نمایید موسسه ما خدماتی در این زمینه ندارد.

   پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب برای کار در کشور عمان می توانید با ویزای توریستی وارد شده و به دنبال کار باشید در صورت یافتن کار می توانید اقامت کاری دریافت کنید.

   پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب بله امکان دارد. شما می توانید با ویزای توریستی رفته و در صورت یافتن کار ویزای خود را تبدیل نموده و اقامت کاری دریافت کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5