هامبورگ آلمان

ویدئو تصویری توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب هامبورگ

هامبورگ دروازه‌ای به سوی دنیا

هامبورگ ، دومین شهر بزرگ آلمان است و علاوه بر آن بزرگترین بندر این کشور نیز می باشد. اما این موارد تنها دلیل تیتر بالا نیست. هامبورگ از زمان های بسیار دور همواره روابط تجاری خوبی با بقیه دنیا داشته است. می توان گفت که این شهر یکی از قلب‌های تجاری و صنعتی مهم کشور آلمان و حتی اروپا است.
حال و هوای دریا در کل هامبورگ حتی معماری بناهایش مشهود است و با قدم زدن در آن احساس می کنید که در شهری در کنار دریا هستند.

بندر هامبورگ يكي از مهمترين بنادر اروپاست كه داراي اسكله و كانال هاي آبي فراوان و تعداد زيادي پارك و باغ مي باشد و سومين بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است.

این شهر ، شهري چند مليتي، بزرگ ترین بندر آلمان ، سومين بندر بزرگ اروپا و هشتمين بندر بزرگ جهان است و هفت برابر بزرگ تر از پاريس مي باشد در اينش هر 2300 پل وجود دارد و يك
درياچه 160هكتاري درست در وسط اين شهر قرار دارد.

همچنین این شهر يكي از بزرگ ترين شهرهاي رسانه اي آلمان نيز مي باشد.

هامبورگ يكي از بزرگ ترين شهرهاي چند فرهنگي آلمان است. در هامبورگ حدود 2 ميليون نفر از 180مليت زندگي مي كنند.
خارجي تباران عمدتا از كشورهاي تركيه، لهستان، صربستان و افغانستان برخاسته اند.

ايالت هامبورگ در شمال آلمان و در كنار رود “البه” قرار داشته و مركز اقتصادي و فرهنگي شمال كشور به حساب مي آيد. در بخشي از اين بندر كه به “سيتي” معروف است، مجموعه بناهايي مدرن
براي سكونت، كسب و كار و مراكز فرهنگي ساخته شده است.

هامبورگ يك شهر ايالتي است، يعني يكي از شانزده ايالت آلمان نيز به شمار
مي آيد. این شهر در جنوب شبه جزيره يوتلاند قرار دارد كه در جنوب آن اروپاي
قاره اي در شمال منطقه اسكانديناوي در غرب درياي شمال و در شرق درياي بالتيك
قرار دارد.

دانشگاه هامبورگ

 

این دانشگاه با بیش از 40000 دانشجو در شهر بندری هامبورگ بزرگترین دانشگاه شمال آلمان است.
و یکی از بزرگترین دانشگاههای آلمان می باشد. تاسیس این دانشگاه به سال 1919 باز می گردد و بودجه سالیانه حدود 430 میلیون یورو دارد .
این دانشگاه دارای 8 دانشکده است که 150 رشته را ارائه می دهند :
دانشکده حقوق
دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
دانشکده پزشکی
دانشکده علوم تربیتی
علوم معنوی
دانشکده ریاضیات، انفورماتیک و علوم طبیعی
دانشکده روانشناسی و علوم حرکتی
دانشکده مدیریت و اقتصاد

دانشگاه هامبورگ، در شهر هامبورگ در آلمان واقع است. این دانشگاه در 28 مارچ
سال 1919 ، توسط ویلهلم استرن تأسیس شده است.
این دانشگاه علیرغم سابقه نسبتاً کوتاهی که دارد، برنده ی 2 جایزه ی نوبل می باشد. دانشگاه هامبورگ هر سال، 7000 دانشجوی جدید را
ثبت نام می کند و 3500 مدرک فوق لیسانس و 900 مدرک دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای هامبورگ به طور معمول در تمام طول سال معتدل است. تابستان‌های این شهر گرم و به‌ندرت خیلی مرطوب می‌شود. زمستان‌ها اما برای مدت طولانی سرد و یخ‌زده نمی‌ماند.
دریا‌های بالتیک و شمال به مطلوب ماندن درجه حرارت این شهر بندری کمک بسیاری می‌کنند، اما با این وجود ممکن است برای مدتی طولانی باد بوزد و هوا هم ابری باشد.
هامبورگ از آب و هواي خشكي برخوردار نيست . معمولا بادهاي غربي متداول ، هواي مرطوب دريا را از درياي شمال با خود مي آورند كه همين امر عامل تشديد رشد با شكوه جمعيت درختان هامبورگ
مي باشد .
اين مساله شهر هامبورگ را به شهري بسيار سبز تبديل كردهاست ، آن چنان كه اگر از فراز آسمان به پايين بنگريد ، قسمت هاي بسياري از آن را مانند جنگل مي بينيد .

اين منطقه غالبا بادخيز است به طوري كه بدون هيچ مانعي از درياي شمال از طريق ناحيه باريكي به سمت بالتيك مي وزد . تاثير كلي اين مساله مطبوع بودن و سرحال كنندگي هوا است و به ندرت احتياج به پوشيدن لباس هاي مناسب هواي خاص و غيرمترقبه خواهيد داشت .

گاهي اوقات يك محدوده فشار بالاي قاره اي از سمت شرق دور زده و هوايي خشك را با خود مي آورد كه در تابستان با هواي گرم عجين شده و دماي هوا را تا 03 درجه سانتي گراد بالا مي برد و در زمستان هواي سردي را بين 03 – و 52 – درجه سانتيگراد به همراه مي آورد . در اين اوقات شرايط اقليمي به سمت هواي با ثبات گرايش داشته و اين ثبات مي تواند هفته ها به طول انجامد .
در بعضي از روزهاي سرد زمستان به رغم وجود نمك و حركت شديد رودخانه Elbe ، اين رودخانه و درياچه هاي Alter در مركز شهر هامبورگ شروع به يخ زدن مي كنند تا جايي كه جمعيت بسياري را جهت بازي اسكيت روي يخ از منازلشان به بيرون مي كشند

انواع هزینه‌ ها در هامبورگ

هزینه‌ی هاستل

هاستل‌های هامبورگ اغلب قیمت‌های خوب و منطقی دارند و کاملا جوابگوی تقاضای گردشگرانی هستند که دنبال جایی مقرون به صرفه (نسبت به هتل‌ها) می‌گردند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی و خوابگاهی، باید متحمل پرداخت ۱۲ تا ۲۴ یورو شوید. از طرف دیگر با پرداخت تنها ۱۸ تا ۳۸ یورو به ازای هر شب، می‌توانید در اتاقی خصوصی (حداکثر ۲ نفر) اقامت داشته باشید.

هزینه‌ی اقامت در هتل

هتل‌های هامبورگ همانند هاستل‌های این شهر قیمت‌های خوبی دارند که هزینه پرداختی به آنها نسبت به کیفیتی در سطح بین‌المللی زیاد نیست. اگر بخواهیم لیستی از قیمت انواع هتل براساس کیفیت و تعداد ستاره تهیه کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:
⭐️ ستاره ۳۵ تا ۷۰ یورو (از ۱۳۳۰۰۰ تومان تا ۲۶۶۰۰۰ تومان)
⭐️⭐️ ستاره ۴۰ تا ۱۲۹ یورو (از ۱۵۲۰۰۰ تومان تا ۴۹۰۲۰۰ تومان)
⭐️⭐️⭐️ ستاره ۴۴ تا ۱۷۰ یورو (از ۱۶۷۲۰۰ تومان تا ۶۴۶۰۰۰ تومان)
⭐️⭐️⭐️⭐️ ستاره ۷۰ تا ۱۷۶ یورو (از ۲۶۶۰۰۰ تومان تا ۶۶۸۸۰۰ تومان)
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ستاره ۱۷۰ تا ۲۸۳ یورو (از ۶۴۶۰۰۰ تومان تا ۱۰۷۵۴۰۰ تومان)

بندر پی ریز

بندر پی ریز آلمان

بندر پی‌یرز (Harbor Piers) وتماشای عرشه‌های شناورکه پر از کشتی و مرغان دریایی است وداشتن رستوران خوب که رول‌های تازه ماهی بسیار خوشمزه‌ای را سرو می‌کنند☝?☝?☝?☝?☝?

مهاجرت به هامبورگ

هامبورگ آلمان

Alsterarkaden، قدیمی‌ترین راهروی سرپوشیده‌ی مخصوص خرید در هامبورگ است که به خاطر معماری و همچنین فروشگاه‌هایش خیره‌کننده به نظر می‌رسد.

اقامت دائم هامبورگ

تونل قدیمی آلمان

تونل قدیمی البه (Alter Elbtunnel) کاشی‌هایی که در دیواره‌ی تونل به کار رفته‌اند و نمایی بسیار زیبا از تفرجگاه Landungsbrücken

تالار شهر هامبورگ

تالار شهر هامبورگ

تالار شهر هامبورگ و وجود خیابان‌ها و مراکز خرید و همچنین دریاچه‌ی زیبای آلستر در نزدیکی تالار شهر واقع در مرکز هامبورگ وروزتان را با نوشیدن یک فنجان قهوه  هنگام تماشای بام سبزو برج ساعت در تالار بگذرانید

مهاجرت به هامبورگ آلمان

جاذبه های طبیعی هامبورگ

پارک Planten un Blomen تنها چند قدم از تفرجگاه یون‌فانشتیک فاصله دارد که به عنوان واحه‌ای شهری و پارکی با نواحی سرسبز فراوان، گل‌ها و درختان متنوع، دریاچه‌ها و باغ‌های گرمسیری شناخته می‌شود.

هامبورگ

تفرجگاه یون‌فانشتیک

تفرجگاه یون‌فانشتیک (Jungfernstieg) یون‌فانشتیک که به عنوان قلب هامبورگ هم شناخته می‌شود، تفرجگاه و خیابانی در سواحل جنوبی دریاچه‌ی آلسترومی‌توانیدتعدادزیادی فروشگاه،رستوران و شرکت‌ها قایقگردی پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *