هزینه اقامت در آلمان

بررسی شرایط اقامت در این کشور

 • هزینه اقامت در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • هزینه اقامت در آلمان و شرایط عمومی
 • هزینه اقامت در آلمان
 • هزینه اقامت در آلمان و شرایط عمومی اخذ اقامت
 • هزینه زندگی در آلمان و نکات منفی و مشکلات زندگی در آلمان
 • هزینه زندگی در آلمان و نکات مثبت
 • هزینه های اقامت در آلمان و هزینه زندگی در شهرهای مهم
 • هزینه زندگی در آلمان و توصیه های مهم
 • هزینه زندگی در آلمان و سخن پایانی
هزینه اقامت در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

هزینه اقامت در آلمان و مقدمه ای بر آن

هزینه اقامت در آلمان، شرایط عمومی زندگی در آلمان و هزینه های زندگی در شهر های مختلف آلمان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. کشور آلمان جزء کشور های پر طرفدار جهت مهاجرت شناخته شده است و افراد زیادی قصد دارند به این کشور برتر اروپایی و صنعتی مهاجرت کنند. احتمالا سوالاتی در زمینه اقامت و هزینه اقامت در آلمان ذهن شما می باشد که به آنها می پردازیم. سوالاتی از جمله اینکه هزینه اقامت در آلمان چقدر می باشد؟ آیا زندگی در آلمان  در شهرهای مختلف هزینه های متفاوتی دارد؟ ما در این مقاله سعی نموده ایم به سوالات شما در باب هزینه اقامت در آلمان پاسخ دهیم. با توجه به اینکه نرخ بیکاری کشور آلمان بسیار پایین می باشد و افراد از طریق کاری، تحصیلی و … قصد مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای آلمان را دارند، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با تماس حاصل فرمایند تا مشاورین ما در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه اقامت در آلمان شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کاریابی در آلمان

هزینه اقامت در آلمان و شرایط عمومی

هزینه اقامت در آلمان همواره مهم تریم مساله برای افرادی است که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند و لذا قبل از هرگونه اقدامی برای مهاجرت به آلمان بایستی آن را بررسی نمود. همچنین شناخت این کشور نیز جهت مهاجرت موفق به آلمان مورد نیاز است. نام رسمی کشور آلمان، جمهوری فدرال آلمان است و این کشور از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک؛ از شرق با لهستان و جهموری چک؛ از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با  فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند همسایگی دارد. جمعیت کشور آلمان 81.083.600 نفر و مساحت این کشور 357.168 کیلومتر می باشد. کشور آلمان جزء کشور های صنعتی و نرخ بیکاری پایین می باشد و همچنین کشور امنی جهت اقامت و زندگی محسوب می شود. زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی می باشد و بیش از 90 درصد مردم در این کشور با زبان آلمانی صحبت می کنند. پایتخت کشور آلمان و بزرگترین شهر آن برلین نام دارد واحد پول این کشور نیز یورو است. ما در ادامه این مقاله به هزینه اقامت در آلمان می پردازیم. در صورت هرگونه سوال می توانید موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان

یکی از مهمترین نکاتی که جهت مهاجرت و اقامت به کشور آلمان بایستی در نظر گرفت، هزینه اقامت در آلمان می باشد. برای سبد خانوار در کشور آلمان و هزینه های اقامت، شاخص قیمت مصرف کننده به مدت یک سال باید اندازه گیری شود. ما در این قسمت شاخص قیمت مصرف کننده همچنین هزینه اقامت در آلمان را از نظر مخارج ماهیانه برای خانواده 4 نفره در نظر گرفته ایم که در جدول زیر می توانید مشاهده بفرمایید.

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان
هزینه اقامت در آلمان

در این قسمت به شاخص های زندگی در شهر های مختلف آلمان می پردازیم که بر اساس هزینه اقامت در آلمان شهر لایپزیک کمترین هزینه و شهر دوسلدرف بیشترین هزینه زندگی را دارند.

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان و شرایط عمومی اخذ اقامت

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند امری مهم در زمینه مهاجرت به آلمان محسوب می شود و بر این اساس راه های مهاجرتی و اخذ اقامت متفاوت می باشد که در این بخش به طور فشرده به آنها می پردازیم. اخذ اقامت در آلمان از  روش های زیر امکان پذیر می باشد که در ادامه ملاحظه خواهید نمود:

 • هزینه اقامت در آلمان از طریق کار

  یکی از مطلوب ترین روش ها و کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار می باشد. کشور آلمان جزء کشور هایی است که ویزای جاب سیکر (جستجوی کار) صادر می کند و به واسط آن فرد می تواند در صورت دارا بودن شرایط همانند سن، تحصیل و سطح زبان آلمانی و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی اقدام نمایند.  هزینه هایی مانند پرداخت به سفارت 75 یورو در روز مصاحبه، هزینه تایید مدارک توسط امور خارجه ، تمکن مالی حداقل 4.500 یورو و هزینه وکیل را نیز باید در نظر داشته باشید. پس از اخذ ویزا و ویزای کار آلمان ورود به کشور آلمان در صورت یافتن شغل و پرداخت مالیات پروسه اخذ اقامت شروع می شود و اگر فرد به مدت 5 سال در کشور آلمان زندگی کند مالیات پرداخت نماید و هزینه های اقامت در آلمان را داشته باشد می تواند برای اقامت دائم و تابعیت اقدام نماید. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور آلمان را مشاهده بفرمایید.

نرخ بیکاری در آلمان
 • هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل

  تحصیل در دانشگاه های آلمان یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرتی می باشد، ولی افراد بایستی هزینه اقامت در آلمان را از طریق تحصیل در نظر داشته باشند. به طور مثال هزینه تحصیل در آلمان به 2 صورت می باشد، دانشگاه های رایگان و دانشگاه های خصوصی، که هزینه های متفاوت دارند به طور مثال تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 8 تا 10 هزار هزینه بایت شهریه بایستی پرداخت شود و برای دانشگاه های رایگان به زبان آلمانی سالی 700 تا 1000 یورو بایستی هزینه در نظر گرفت. مهاجرت از طریق تحصیل این امکان را می دهد که فرد پس از فارغ التحصیلی در کشور آلمان به دنبال کار باشد و پس از یافتن شغل و پرداخت مالیات اقامت موقت و سپس بعد از 5 سال اقامت دائم را بدست آورند. هزینه ویزای دانشجویی و مبلغی که باید به سفارت پرداخت شود 60 یورو می باشد. همچنین تمکن مالی نیز برای ارائه به سفارت بین 15 تا 20 هزار یورو جهت هزینه زندگی در یک سال نیز باید ارائه شود.

 • هزینه اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری

  خیلی از افراد تمایل به دلیل اقتصاد قوی و صنعتی بودن این کشور تمایل به سرمایه گذاری در کشور آلمان می باشد، سرمایه گذاری در آلمان نیاز به طرح اقتصادی می باشد ولی حداقل سرمایه ای که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بایستی در نظر گرفت مبلغ 300 تا 350 هزار یورو می باشد، که به واسطه آن ویزای بلند مدت و سرمایه گذاری در آلمان را اخذ نمود. این نوع ویزا از نوع D و به مدت 3 سال می باشد و پس از تمدید به مدت 5 سال می توان اقامت دائم و پس از 8 سال درخواست تابعیت را ارائه داد. برای سرمایه گذاری در آلمان بایستی هزینه های جانبی  مانند مالیات و …در حدود 700 یورو در نظر گرفت. پرداختی سفارت به ازای هر نفر مبلغ 60 یورو می باشد.

 • هزینه اقامت در آلمان از طریق ازدواج

  یکی از راه های اخذ اقامت از طریق ازدواج می باشد. ازدواج فرد خارجی با فرد آلمانی منجر به اقامت و تابعیت در کشور آلمان می شود. هنگامی که ازدواج صورت گیرد فرد می تواند درخواست ویزای ازدواج را بدهد. هزینه های ازدواج و مدارکی که باید ارائه شود معمولا بین 70 تا 200 یورو می باشد.

هزینه اقامت در آلمان و نکات منفی و مشکلات زندگی در آلمان

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان در شهر های مختلف متفاوت می باشد ولی ممکن است برای مهاجرت به آلمان چند نکته منفی داشته باشد که به آن می پردازیم

 • زبان رسمی کشور آلمان آلمانی می باشد و یادگیری این زبان نسبت به انگلیسی دشوار تر می باشد.

 • هزینه تلفن و مکالمه در کشور آلمان بالا می باشد و در هزینه اقامت در آلمان تاثیر گذار است.

 • برای کار در کشور آلمان بیشتر باید تسلط به زبان آلمانی داشته باشید.

 • هزینه مالیات در این کشور به نسبت بالا می باشد و افراد باید مالیات را به دولت آلمان پرداخت کنند.

به صورت کلی مشکلات زندگی در آلمان بیشتر در شهرهای بزرگ همانند هامبورگ اجاره خانه می باشد که برای یک واحد آپارتمان با متراژ پایین زیر 50 متر بایستی تا سقف 1000 یورو هزینه اجاره پرداخت، همچنین در کشور آلمان خریدن برخی از وسایل به عهده فرد متقاضی می باشد، در خانه های مبله نیز به همین صورت است. وسایلی مانند لوازم آشپزخانه، لباسشویی و … . برای کاهش هزینه اقامت در آلمان بهتر است از وسایل عمومی استفاده نمایید، به دلیل اینکه هزینه تاکسی در آلمان بسیار بالا می باشد.

هزینه اقامت در آلمان و نکات مثبت

هزینه اقامت در آلمان

با توجه به این که آلمان شرایط اقتصادی بسیار قوی دارد و 37 شرکت از بین 500 شرکت بزرگ در جهان در آلمان واقع شده است، از این رو این کشور را به قطب اقتصادی اروپا تبدیل کرده است و این موضوع باعث شده است که بیشتر افراد در آلمان مشکل بیکاری نداشته باشند و از هزینه اقامت در آلمان بر بیایند. سیستم حمل و نقل قوی باعث شده است که هزینه  اقامت در آلمان پایین تر باشد. ما در این قسمت به نکات مثبت زندگی در آلمان می پردازیم:

 • کیفیت بالای زندگی در آلمان

 • بزرگترین اقتصاد کل اروپا می باشد.

 • تحصیل در آلمان به زبان آلمانی مجانی است و همین موضوع باعث شده است که هزینه اقامت در آلمان کاهش قابل توجهی پیدا کند.

 • سیستم پیشرفته قطار شهری و اتوبوس های کشور آلمان بسیار در هزینه های اقامت در آلمان تاثیر گذار است.

 • نرخ بیکاری پایین و هزینه پایین اقامت نسبت به کیفیت زندگی

 • بها دادن به نیروی کار چه کارگر و....

 • کیفیت بهداشت کشور آلمان بسیار بالا می باشد و بیمه در این کشور از نوع اجباری است که شامل خدمات پزشکی می باشد.

هزینه های اقامت در آلمان و هزینه زندگی در شهرهای مهم

هزینه اقامت در آلمان در شهر های مختلف متفاوت است. در برخی از شهر ها هزینه زندگی مانند مسکن و … پایین تر می باشد. بیشترین هزینه در کشور آلمان مربوط به اجاره خانه و خریدهای روزمره می باشد. کمترین هزینه در اقامت در  آلمان نیز مربوط به خرید پوشاک و کفش است. در این قسمت به هزینه زندگی در شهر های مهم آلمان می پردازیم:

 • هزینه زندگی در برلین

  این شهر در شمال شرقی آلمان واقع شده است و بیش از یک سوم از شهر برلین از جنگل و دریاچه پوشیده شده است. این شهر تمدن بالایی دارد و یکی از نقاط تاریخی و گردشگری نیز محسوب می شود، همچنین این شهر قدیمی ترین مترو را در جهان دارد. شرکت های صنعتی نیز در این شهر بسیار زیاد هستند. هزینه زندگی در آلمان و در شهر برلین به صورت متوسط بین 1.300 تا 1.400 یورو در ماه و میانگین در آمد مردم این شهر 2.034 یورو در ماه می باشد. جمعیت این شهر نیز 3.7 میلیون نفر است.

هزینه زندگی در هامبورگ
 • هزینه زندگی در هامبورگ

  شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و هشتمین شهر بزرگ در اروپا می باشد، همچنین دارای بنادر مهم و بزرگ در اروپا است. جمعیت این شهر 1.7 میلیون نفر و هزینه زندگی در آن برای خانواده با جمعیت 4 نفر 1.400 تا 1.500 یورو می باشد. میانگین در آمد در شهر هامبورگ به میزان 2.156 است.

 • هزینه زندگی در مونیخ

  پس از برلین و هامبورگ سومین شهر بزرگ در آلمان مونیخ می باشد.  1.33 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. این شهر در شمال کوه آلپ واقع شده است. هزینه زندگی در این شهر 1.550 تا 1.600 یورو و میزان درآمد در این شهر به صورت متوسط 3.210 یورو می باشد.

هزینه های اقامت در آلمان
 • هزینه زندگی در کلن

  شهر کلن چهارمین شهر بزرگ آلمان و یکی از کهن ترین شهرها در کشور آلمان محسوب می شود. جمعیت این شهر 1.01 میلیون نفر و میزان هزینه ماهیانه برای خانواده چهار نفره در آن 1.240 تا  1.300 و میزان درآمد در آن به صورت میانگین در این شهر 2.945 یورو می باشد.

هزینه اقامت در آلمان

در جدول زیر می توانید هرینه های زندگی در شهر های مختلف آلمان را مشاهده بفرمایید.

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان و سطح رضایت مردم

زندگی در کشور آلمان از کیفیت و بالایی برخوردار است و مردم آن از سطح رفاه مناسبی برخوردارند به صورتی که بیش از 95 درصد مردم در این کشور مشغول به کار هستند. همچنین هزینه اقامت در آلمان نسبت به درآمد آن متناسب است و این موضوع موجب شده است که سطح رضایت مردم در این کشور بالا باشد. سیستم حمل و نقل فوق پیشرفته، دانشگاه های با رنکینگ بالا، اقتصاد قوی، قانون مندی و نظم کشور آلمان و …. همگی باعث شده اند که مهاجرین زیادی به این کشور مهاجرت کنند و مهاجرین نیز همانند مردم آلمان از زندگی و هزینه اقامت در آلمان رضایت دارند. در نمودار زیر می توانید رضایت مندی افراد مقیم اروپا و کشور آلمان را در بین کشور های اروپایی نظیر دانمارک و سوییس مشاهده بفرمایید. رنگ نارنجی مربوط کشور آلمان است.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آلمان

هزینه اقامت در آلمان و توصیه های مهم

هزینه اقامت در آلمان

هزینه اقامت در آلمان همانطور که گفته شد نسبت به درآمد شغلی مناسب می باشد و از چند طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و ….. می توان به این کشور زیبا و قدرتمند مهاجرت داشت. ولی توجه داشته باشید که پیش از هرگونه اقدامی بهتر است به زبان آلمانی تسلط پیدا کنید و آشنایی داشته باشید و این موضوع به این دلیل است که زبان رسمی کشور آلمان آلمانی (داچلند) می باشد که یادگیری آن کمی دشوار است و برای افرادی که قصد مهاجرت دارند موضوع مهمی به شمار می رود. اکثر افراد فکر می کنند به دلیل سابقه گذشته کشور آلمان که بیشتر مردم آن کماکان ناسیونالیست و یا فاشیست هستند که این طرز تفکر صحیح نمی باشد. البته گروه های اندکی نیز کماکان در این زمینه ها فعالند ولی نباید نادیده گرفته شوند. افرادی که می خواهند به کشور آلمان مهاجرت کنند قبل هر اقدامی بهتر است آشنایی کامل را درباره این کشور بدست آورند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) نگاشته شده است و هر نوع کپی برداری از آن بدون ذکر منبع آن غیر قانونی خواهد بود.

برای مهاجرت به کشور آلمان حتما بایستی از وکیل معتبر در خصوص اخذ ویزا و هزینه اقامت در آلمان راهنمایی گرفت به دلیل اینکه در چیدمان مدارک و نحوه برخورد با سفارت اطلاعات کامل دارند و شانس شما جهت اخذ ویزا بالاتر می رود. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه درخشان و اخذ ویزاهای متعدد در باب مهاجرت به آلمان و اروپا آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان عزیز می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به آلمان

هزینه اقامت در آلمان و سخن پایانی

هزینه اقامت در آلمان، شهر های مهم جهت اقامت در کشور آلمان و میزان رضایت مندی افراد از سطح زندگی و در آلمان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه کشور آلمان یکی از قوی ترین اقتصاد را در اروپا دارد و میزان بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد، خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به این کشور قدرتمند را دارند ولی همان طور که اشاره شد پیش از هرگونه اقدامی بایستی از هزینه اقامت در آلمان و راه های مهاجرت به آن با توجه به شرایط افراد بررسی شود. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در باب مهاجرت می توانند به شما عزیزان در این زمینه کمک کند. برای اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه اقامت در آلمان و بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به آلمان و سایر کشور های اروپایی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان این موسسه به صورت رایگان شما عزیزان را راهنمایی صحیح بفرمایند. همچنین اگر تمایل دارید که اطلاعات کامل مهاجرت و روش های قانونی و درست مهاجرت به آلمان و کشور هایی دیگر نظیر کانادا، اتریش، هلند و …. را بدست آورید، می توانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید تا همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کافی داشته باشید و خود وکیل خود باشید. اگر در باب هزینه اقامت در آلمان سوالات و ابهاماتی دارید می توانید در بخش دیدگاه های این مقاله آن را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ آن را بدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *