هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

بررسی شرایط تحصیل و زندگی در این کشور

 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و شرایط عمومی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مدارس
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع کارشناسی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع دکتری
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به همراه بورسیه مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و هزینه های مهاجرت تحصیلی و زندگی در آلمان
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و کار دانشجویی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و بررسی ویزای همراه
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی آلمان
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و موقعیت کار پس از مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و سخن پایانی
هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و مقدمه ای بر آن

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان ، شرایط اخذ ویزای تحصیل در آلمان و بورسیه های تحصیلی آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا امکان دریافت پاسپورت آلمان از طریق تحصیل در این کشور، وجود دارد؟ هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به چه صورت است؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان چیست؟ تحصیل و زندگی در آلمان همواره به دلیل شرایط ایده آل زندگی و تحصیلی در این کشور و امکانات شغلی پیش رو برای دانشجویان سراسر جهان جذاب بوده و بیشترین حجم متقاضی برای کار و تحصیل در کشور های اروپایی را به خود اختصاص می دهد. شما می توانید درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و یا مهاجرت به آلمان ، با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و شرایط عمومی

کشور آلمان با مساحتی حدود 386/357 کیلومترمربع و با حدود 83 میلیون نفر جمعیت در شمال اروپا است که بیشترین جمعیت اروپا را دارا می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی و پایتخت آن برلین می باشد و از جمله مشهورترین و قشنگترین شهرهای آلمان مونیخ، هامبورگ، اشتوتگارت، هانوفر، دوسلدورف، فرانکفورت و نورنبرگ را می توان نام برد. حدود 94% از جمعیت آلمان را بومیان تشکیل داده و 6% مابقی از اتباع خارجی دانمارکی، سوئیسی، ترک و… می باشند. آلمان از بزرگترین مراکز دریافت ویزای تحصیلی در اروپا می باشد که 12% از دانشجویان کل این کشور را اتباع خارجی تشکیل داده اند. افزون بر این، کشور آلمان دارای 44 دانشگاه برتر در امتیاز بندی جهانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقاطع مختلف

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مدارس

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

یکی از مقاطع مهم در تحصیل که افراد بسیار زیادی تمایل دارند برای آن اقدام نمایند، تحصیل در دبیرستان می باشد که افراد به راحتی می توانند با تحصیل در دبیرستان ها و دانشگاه ها به صورت رایگان، وارد عرصه کار در این کشور شوند. چرا که کسانی که کل مقاطع تحصیلی را در آلمان سپری کرده اند بر دیگر کسان، اولویت داشته و می توانند راحت تر کار موردنظر خود را پیدا نمایند. تحصیل در مقطع دبیرستان به زبان آلمانی می باشد که البته در برخی مدارس خصوصی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. نمرات دانش آموزان به صورت ترمی و از یک تا شش بر اساس نمره درسی به آن آن ها داده می شود. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته یا می توانید مقالات مربوطه را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع کارشناسی

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع لیسانس در این بخش بررسی می شود.شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان، نیازمند گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان می باشید. طول دوره لیسانس در کشور آلمان، عموماً 4 ساله می باشد. در زیر برخی نکاتی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان می باید در نظر داشت را ارائه می دهیم.

 • مدرک دیپلم شما باید معادل (Abitur) شناخته شود. جهت این موضوع باید مدرک را چک کرد که آیا معادل می باشد یا خیر

 • برخی رشته ها مانند پزشکی، نیاز به آزمون ورودی دارند.

 • توجه به مدرک زبان مورد نظر دانشگاه و رشته پذیرش که ممکن است انگلیسی یا آلمانی باشد

 • معدل و سوابق دانشجویی فرد که بسیار مهم می باشد

 • بهتر است برای افزایش شانس خود جهت اخذ پذیرش بیشتر از یک دانشگاه را مد نظر قرار دهید.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد در این قسمت مورد بررسی قرار می گیرد.تحصیل کارشناسی ارشد به چه مدارکی نیاز دارد و چه شرایطی دارد؟ طول دوره کارشناسی ارشد در آلمان 2 ساله می باشد و شامل 120 واحد تحصیلی می باشد که 90 واحد آن مربوط به دروس تحصیلی ، کارهای عملی و آزمون ها و 30 واحد نیز مربوط به بخش پایان نامه می باشد.

نکته : چند نوع کارشناسی ارشد در آلمان وجود دارد:

 • MA(Master of arts) که ارشد رشته های هنری می باشد.

 • MSc(Master of science) ارشد رشته های علوم می باشد.

کارشناسی ارشد در کشور آلمان به هم صورت پیوسته و هم به صورت ناپیوسته می باشد، در برخی رشته ها افراد می توانند مستقیم از مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد را بگذرانند و معمولا رایگان است. مانند بیوشیمی.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع دکترا

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان در مقطع دکترا که معمولاً نیاز به یافتن و پیدا کردن استاد راهنما (Academic supervisor) می باشد. نکات کلیدی برای تحصیل دکترا در آلمان، برای یافتن سوپروایزر، می توانید رزومه خود را در سایت های دانشگاه های آلمان در قسمت دانشکده، رشته خود، نام و رزومه اساتید را که عموماً قابل مشاهده است، برای تحقیق در مقالات استاد و کارهای تحقیقاتی وی برای او بفرستید. نظام آموزشی مقطع دکترا در آلمان بسیار قوی می باشد حدود 520 دانشگاه در مقطع دکترا در آلمان وجود دارد که سطح تحقیقاتی این دانشگاه ها به قدری خوب است که نزدیک به 30 هزار نفر در سال گذشته در مقطع دکترا فارغ تحصیل شدند. همچنین دانشگاه های این کشور حدود 108 جایزه نوبل را دریافت کرده که این آمار بین کشور های اروپایی بی نظیر است.قدیمی ترین دانشگاه آلمان در مقطع دکترا دانشگاه هیدلبرگ و طول دوره دکترا بین 3 تا 4 سال می باشد.شروع سال تحصیلی این مقطع اکتبر الی سپتامبر می باشد و تحصیل دکترا در دانشگاه های دولتی، هزینه ای ندارد.

جدول دکترا آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به همراه بورسیه مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی یکی از مهم ترین موارد برای هر دانشجو است. به ویژه دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان، که از تحصیلات رایگان نیز برخوردار است. تحصیل در کشور آلمان قابلیت آن را دارد تا دانشجویان در صورت برخوردار بودن از شرایط خوب، بتوانند از بورسیه های مختلف تحصیلی استفاده نمایند. در این بورسیه تحصیلی تمامی هزینه های تحصیل و ایاب و ذهاب دانشجو به صورت رایگان می باشد و ماهیانه کمک هزینه ای حدود 300 تا 1000 یورو به دانشجو تعلق خواهد کرد. از جمله معیارها برای دریافت ویزای تحصیلی و بورسیه آلمان، داشتن معدل بسیار بالا در سوابق تحصیلی ،  پژوهشی علمی و داشتن اختراع به ثبت رسیده جزو مهمترین اصول و قوانین برای به دست آوردن بورسیه تحصیلی آلمان می باشد. در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی مختلف که در این کشور، بعضی از این بورسیه ها دولتی و بعضی خصوصی می باشد را ارائه می دهیم.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان
تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و هزینه های مهاجرت تحصیلی و زندگی در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به طور کلی نسبت به دانشگاه و شهر محل تحصیل متغیر می باشد. میانگین دانشگاه های بین المللی بین 13000 الی 25000 یورو می باشد. افرادی که به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی آلمان مشغول تحصیل می باشند، به صورت رایگان می توانند تحصیل نمایند.  هزینه زندگی در داخل شهرهای بزرگ کشور آلمان در سال به طور میانگین بین 000/12 تا 000/15 یورو و در اطراف آن ها بین 000/10 تا 000/12 یورو می باشد. خوابگاه های دانشجویی نیز بسته به شهر و نوع دانشگاه، دارای هزینه های مختلفی می باشد به طور میانگین هزینه تحصیل و زندگی در آلمان از لحاظ هزینه خوابگاه های دانشجویی، برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان بین 350 الی 650 یورو در ماه می باشد. قیمت و جزئیات برخی از اقلام ضروری برای زندگی در کشور آلمان در جدول ذیل آمده است:

هزینه زندگی در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و کار دانشجویی

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و کار دانشجویی برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان، قطعا بسیار مهم است و آن ها خواهان دانستن قوانین کار دانشجویی در این کشور هستند که در این خصوص بایستی گفت دانشجویان در تمامی مقاطع می توانند در حین تحصیل به میزان ۲۰ ساعت در هفته اشتغال به شغلی پاره وقت و دانشجویی داشته باشند. مقاله هزینه تحصیل و زندگی در آلمان توسط موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تهیه و تالیف شده و هرگونه کپی برداری از این مقاله، بدون ذکر منبع آن، شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد. دانشجویان در مقطع دکتری مجاز هستند در هفته حدود ۳۰ ساعت مشغول به کار باشند البته در برخی موارد دانشجویانی که بورسیه دریافت می کنند اجازه کار به صورت عادی ندارند و در صورت لزوم باید این مسئله را با دانشگاه در میان بگذارند و اجازه کار بگیرند. دانشجویان شاغلی که زیر 450 یورو در ماه درآمد دارند از پرداخت مالیات معاف می باشند. مشاغلی که دانشجویان و علاقه مندان تحصیل در آلمان معمولا در آن مشغول می گردند عبارتند از:

 • تدریس در محیط دانشگاه

 • تحقیق و پژوهش

 • دستاری در مشاغل صنعتی

 • تدریس زبان انگلیسی

 • به عنوان کادر پشتیبانی و خدمات در رستوران ها و کافه ها

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و بررسی ویزای همراه

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و بررسی ویزای همراه در این قسمت بررسی می گردد که قطعا دانشجویان بین المللی خواهان این موضوع هستند که در حین تحصیل بتوانند همراه داشته باشند.کشور آلمان در هنگام صدور ویزای تحصیلی،به دانشجو اجازه الحاق همراه را می‌دهد اما بهتر است که طرفین برای ورود هم زمان اقدام نکنند تا ریسک ویزا برای هر دو بالا برود. همراه به محض تمام شدن انقضای ویزا، بایستی به کشور مبدأ بازگردد. همراه هر فرد شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد می گردد. توجه به این نکته که در آلمان همراه اجازه کار ندارد، مگر در برخی از موارد که دارای شرایط خاصی باشد. از جمله اینکه همراه باید مدرک تحصیلی و نمره زبان مطلوب داشته باشد تا مجوز کار آزاد برای او صادر شود. دانشجو باید برای همراه خود مدارکی را به سفارت آلمان در کشور متبوع تقدیم نماید که در این جدول ذکر می گردد.

 • پاسپورت دارای حداقل شش ماه اعتبار

 • دعوت نامه از سمت دانشگاه و یا نامه پذیرش

 • دو قطعه عکس

 • اثبات تمکن مالی

 • پرداخت هزینه ویزای همراه

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

کشور آلمان با توجه به شرایط فراهم آورده، برای علاقه مندان تحصیل همواره یکی از گزینه های مطلوب مهاجرت های تحصیلی می باشد. تحصیل در آلمان با توجه به امکان دریافت بورس و امکانات آموزشی مناسب بیش از هر مقطعی دارای علاقه مند و داوطلب می باشد. بطور کلی مطابق آخرین رتبه بندی های دانشگاه ها و کالج های جهان، از میان 100 دانشگاه برتر جهان، چهار دانشگاه برتر در کشور آلمان می باشد. در جدول ذیل پنج دانشگاه برتر این کشور ذکر شده است.

دانشگاههای آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی آلمان

در هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی آلمان بایستی ابتدا اقدام دریافت پذیرش از دانشگاه مد نظر خود نمایند و پس از دریافت نامه پذیرش قطعی برای وقت سفارت و مصاحبه اقدام نمایند.

 • پاسپورت متقاضی دارای شش ماه اعتبار

 • مدارک تحصیلی دیپلم و کارشناسی

 • توصیه نامه

 • انگیزه نامه

 • گزارش مقالات چاپ شده

 • مدارک اثبات تمکن مالی

 • مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره آیلتس 5/6 و در صورتی که تحصیلات به زبان آلمانی باشد حداقل مدرک B2 آلمانی

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و موقعیت کار پس از مهاجرت تحصیلی

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و موقعیت کار پس از مهاجرت تحصیلی نشان می دهد این کشور قطب صنعتی اروپا بوده و دارای میزان بسیار کمی فساد در جامعه اجتماعی خود می باشد. کشور آلمان دارای حداکثر میزان اشتغال می باشد و نرخ بیکاری آن زیر 4% است. پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی فارغ التحصیلان تحصیل در آلمان می باید با اثبات تمکن مالی خود نزد آژانس استخدام فدرال، اجازه اقامت و جستجوی کار را دریافت نمایند. این اجاره بسته به رشته و سطح تحصیلات فرد می تواند تا 18 ماه صادر گردد. در این مدت دانشجو بایستی اقامت به پیدا نمودن شغل تمام وقت نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل اجازه دارند به مدت حداقل 6 ماه در خاک کشور آلمان به دنبال کار بگردند و بتوانند پس از یافتن شغل مورد نظر، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. کشور آلمان دارای مشهورترین دانشگاهها در زمینه مهندسی و علوم پایه می باشد که دارای بیشتریم میزان استخدام در سراسر جهان است.

نرخ بیکاری در آلمان

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از مهاجرت تحصیلی

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات، در صورتی که شغل خود را بیابند اقامت آنها به کاری یک ساله تبدیل می شود و در صورت رعایت قوانین هر ساله این اقامت تبدیل خواهد شد. پیدا نمودن شغل در کشور آلمان کار زیاد سختی نیست زیر از هر 100 نفر حدود 96 نفر دارای شغل هستند و این امری بسیار مهم برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان می باشد. نرخ بیکاری رسمی اعلام شده از سوی منابع بررسی در کشور آلمان عددی فوق العاده محسوب می گردد. فرد متقاضی در صورتی که بتواند تا 5 سال اقامت کاری خود را تمدید نماید، می تواند درخواست اقامت دائم نماید. افرادی که از زمان دریافت اقامت دائم آنها پنج سال می گذرد می توانند با شرکت در آزمون های مربوطه درخواست دریافت پاسپورت کشور آلمان را نمایند.

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل دکترا در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان
هزینه تحصیل و زندگی در آلمان و سخن پایانی

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان ، روش های دریافت بورسیه و هزینه های زندگی در کشور آلمان مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که بیان شد با توجه به شرایط های فراهم آمده برای دانشجویان بین المللی تحصیل در آلمان علاقه مندان بسیاری دارد. از این رو کارشناسان و وکلا بین المللی موسسه حقوقی ملک پور اقدام به تالیف این مقاله مستند به قوانین روز و منابع موثق نمودند تا علاوه بر قرار دادن اطلاعات رایگان در اختیار علاقه مندان خود به سوالات و ابهامات ایجاد شده پاسخ داده باشند ، همچنین شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در باب هزینه تحصیل و زندگی در آلمان با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش پایانی مقاله و قسمت ثبت پرسش، نظرات و پرسش های خود در ذیل مقاله هزینه تحصیل و زندگی در آلمان، در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در آلمان بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *