هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و مقدمه ای بر آن
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط عمومی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع کارشناسی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع دکتری
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش به همراه بورسیه مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و هزینه های مهاجرت تحصیلی و زندگی در اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و کار دانشجویی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و بررسی ویزای همراه
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و موقعیت کار پس از مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از مهاجرت تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و سخن پایانی
هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و مقدمه ای بر آن

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش ، شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل در اتریش و دانشگاه های برتر اتریش، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است بسیاری از شما عزیزان برایتان سوالاتی از این قبیل پیش بیاید که هزینه تحصیل و زندگی در اتریش به چه صورت است؟ آیا اتریش مکان مناسبی برای زندگی و تحصیل می باشد؟ اقامت اتریش از طریق تحصیل چگونه است؟ اتریش یکی از کشورهای بسیار مرفه اروپایی با نرخ بیکاری پایین می باشد و به علت سطح علمی عالی و امکان تحصیل رایگان در این کشور، افراد بسیاری تقاضای ورود به این کشور را دارند. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش، ابتدا با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و تمامی موارد دیگر در رابطه با اتریش، به صورت رایگان و تلفنی، مشاوره دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه اپلای و ویزای اتریش
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط عمومی

اتریش از کشورهای اروپایی است که عضو شنگن و اتحادیه ی اروپا میباشد و سطح و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. وجود دانشگاه های بسیار با کیفیت آموزشی بالا به علاوه ی هزینه های پایین تحصیل در این کشور، باعث تقاضای زیاد تحصیل در اتریش گردیده است. کشور اتریش از امن ترین کشورهای قاره ی سبز میباشد که نرخ جرم و جنایت در آن بسیار ناچیز است. پایتخت اتریش، وین در چند سال اخیر همواره برترین شهر برای زندگی، در جهان انتخاب شده است به همین دلیل هر ساله افراد زیادی خواهان زندگی، تحصیل و کار در اتریش هستند پس بسیار مهم است که قبل از اقدام برای مهاجرت به کشور اتریش، از هزینه تحصیل و زندگی در اتریش اطلاعاتی کسب نمایید. اتریش از جمله کشورهایی است که هزینه های تحصیل در آن بسیار اندک میباشد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در اتریش با موسسه حقوقی ملک پور(mie  اتریش) تماس بگیرید.

پرچم اتریش

اطلاعات عمومی اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقاطع مختلف

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

اتریش کشوری است که به تحصیل اهمیت ویژه ای میدهد و تحصیل در مدارس اجباری می باشد. این کشور به همه ی دانش آموزان به خصوص دانش آموزان مهاجران اجازه ی تحصیل می دهد. کودکان از 3 تا 6 سالگی پیش دبستانی محسوب میگردند و باید در مدارس پیش دبستانی مشغول شوند از 6 تا 10 سال نیز در دبستان ها مشغول میشوند و از 10 سالگی تا 15 سالگی نیز دبیرستانی می باشند و باید در مقطع متوسطه مشغول به تحصیل گردند. مدارس در اتریش به دو گروه دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. همچنین مدارس اینترنشنال نیز وجود دارد. در مدارس اینترنشنال تدریس به زبان انگلیسی میباشد و در باقی مدارس به زبان آلمانی تدریس میگردد.

مدارس متعددی از جمله مدرسه حرفه ای، راهنمایی، متوسطه و ویژه ابتدایی در اتریش وجود دارد. مدارس دولتی در اتریش رایگان میباشد و هزینه ی سالانه تحصیل در مدارس اینترنشنال وین حدود 17.767 یورو می باشد. به طور میانگین هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش بالا میباشد زیرا این هزینه ها علاوه بر هزینه تحصیل شامل هزینه ی زندگی که کرایه ی خانه، پوشاک، خوراک، رفت و آمد و لوازم تحریر می باشد را شامل میباشد. درست است که به طور کلی تحصیل رایگان است ولی هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش به دلیل کیفیت بالای زندگی بالا می باشد. در جدول زیر هزینه های تحصیل در مدارس اینترنشنال را مشاهده میفرمایید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع کارشناسی

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

 به دلیل سطح بالای آموزش و کیفیت دانشگاههای اتریش، افراد زیادی خواهان زندگی و تحصیل در این کشور هستند. در صورتی که شما گپ تحصیلی طولانی مدتی نداشته باشید میتوانید در مقطع کارشناسی در کشور اتریش پذیرش دریافت نمایید. هزینه تحصیل و زندگی در اتریش شامل هزینه های ریز زندگی و هزینه های مربوط به تحصیلتان می باشد. هزینه های مربوط به دانشگاه با توجه به نوع دانشگاه متفاوت میباشد. دانشگاههای اتریش به دو دسته ی خصوصی و دولتی تقسیم میشوند که هر دو نوع دانشگاه از سطح علمی خوبی برخوردارند و تنها در هزینه تفاوت هایی دارند.

دانشگاههای ملی اتریش رایگان میباشند و فقط بایستی هزینه ی اندکی بابت شهریه ی دانشگاه پرداخت نمایید ولی هزینه های دانشگاههای خصوصی و اینترنشنال اتریش به نسبت بالا تر می باشد و حدود 12 تا 14 هزار یورو در سال است. در جدول زیر هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در برخی از رشته ها را مشاهده میکنید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

کارشناسی ارشد در اتریش 1 تا 2 سال میباشد که با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاههای اتریش و وجود بازار کار مناسب پس از تحصیل، افراد زیادی اقدام به تحصیل در این کشور مینمایند. درست است که با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش هزینه های زندگی در این کشور بالاست ولی با توجه به هزینه های بسیار پایین تحصیل در این کشور میتوان نتیجه گرفت تحصیل در این کشور به صرفه میباشد و با توجه به اجازه ی کاری که به دانشجویان داده میشود میتوانید بسیاری از هزینه تحصیل و زندگی در اتریش را بپردازید. با توجه به نوع دانشگاهی که در آن میخواهید به تحصیل بپردازید و نوع رشته ی تحصیلیتان، هزینه تحصیل و زندگی در اتریش، برایتان متفاوت میباشد ولی به طور میانگین 14 تا 30 هزار یورو هزینه ی تحصیلتان میباشد. در جدول زیر میتوانید هزینه برخی از رشته های تحصیلی در مقطع ارشد را مشاهده نمایید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع دکتری

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند به فکر کار پس از تحصیل میباشند. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور اتریش، علاقه مندان زیادی به فکر کار و زندگی در این کشور هستند. برای پذیرفته شدن در مقطع دکتری نیاز هست ابتدا شما یک سوپروایزر داشته باشید تا از تز شما حمایت نماید. هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در اتریش تقریبا رایگان میباشد البته کل هزینه تحصیل و زندگی در اتریش وابسته به نوع زندگی هر فرد و نوع دانشگاه فرد میباشد. در زیر هزینه ی تحصیل در مقطع دکتری در اتریش برای برخی رشته ها آورده شده است.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش به همراه بورسیه مهاجرت تحصیلی

با توجه به پایین بودن هزینه های تحصیل در اتریش افراد زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند. برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی در اتریش میتوانید از بورس های متفاوتی که در این کشور موجود هستند استفاده نمایید. بورس های موجود در اتریش شرایط متفاوتی دارند برخی از این بورس ها همه ی هزینه های تحصیلی فرد را پرداخت میکنند و برخی از بورسیه های موجود فقط بخشی از هزینه های تحصیلی را پرداخت میکنند. در جدول زیر به برخی از بورسیه هایی که در دانشگاه های اتریش ارائه می شود، اشاره شده است.

بورسیه تحصیلی در اتریش

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش و پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور، افراد زیادی خواهان زندگی، کار و تحصیل در اتریش هستند. جرم جنایت در اتریش از نرخ پایینی برخوردار می باشد که این امنیت اجتماعی در کنار امنیت کار در اتریش از دلایل مهاجر پذیر بودن این کشور میباشد. هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای سطح اول دنیا، پایین می باشد زیرا تحصیل در اتریش تقریبا رایگان است. با توجه به کیفیت بالای زندگی در این کشور هزینه های زندگی به طبع بالا است ولی در کل هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش برای هر فردی وابسته به نوع زندگیش دارد. در زیر به برخی از هزینه های زندگی در اتریش اشاره شده است.

هزینه زندگی اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و کار دانشجویی

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین میباشد به طوریکه میتوان گفت که هزینه های تحصیل در این کشور رایگان است. ولی با توجه به بالا بودن هزینه ی کرایه ی منزل در این کشور، ممکن است که هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش برای برخی از دانشجویان سنگین باشد که با توجه به اجازه ی کاری که در اختیار دانشجویان قرار داده میشود میتوانند این هزینه ها را تا حد زیادی پرداخت نمایند. میزان ساعت کاری که به دانشجویان داده میشود متناسب با مقطع تحصیلیشان میباشد. در جدول زیر میتوانید ساعت کاری دانشجویان در مقاطع مختلف را مشاهده نمایید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و بررسی ویزای همراه

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش

به دلیل سطح بالای زندگی در اتریش و پایین بودن نرخ بیکاری و جرم و جنایت در این کشور افرادی زیادی خواهان زندگی و تحصیل در این کشور می باشند. بیشتر دلمشغولی افرادی که میخواهند به تحصیل در این کشور بپردازند خانواده میباشد. بیشتر افراد متعهل به دلیل داشتن خانواده مردد هستند ولی ذکر این نکته بسیار مهم است که به محض اینکه اقامتتان را دریافت نمودید میتوانید خانواده ی خود را به همراهتان ببرید و برایشان درخواست ویزای همراه نمایید. ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال شما تعلق میگیرد. اگر نگران هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش هستید باید بگوییم که با داشتن همراه و دریافت ویزای همراه، به خانواده شما امتیازهای ویژه ای از جمله اجازه ی کار تمام وقت به همسرتان و اجازه ی تحصیل رایگان به فرزندانتان داده میشود که با این امتیازها، هزینه تحصیل و زندگی در اتریش برای شما به میزان زیادی کاهش مییابد و میتوانید از پس مخارج بر بیایید.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

 با توجه به دلایل فراوانی که برای زندگی و تحصیل در اتریش وجود دارد، میتوانید زندگی در اتریش را انتخاب نمایید. هزینه تحصیل و زندگی در اتریش بسیار پایین و مقرون به صرفه میباشد. اتریش از دانشگاههای بین المللی با سطح علمی بالایی برخوردار است که در جدول زیر به برخی از این دانشگاهها اشاره نموده ایم. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است و امکان کپی برداری ممنوع می باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

قبل از اقدام به مهاجرت بایستی یکسری مدارک جهت دریافت ویزای تحصیلی تهیه نمایید که میبایست حتما در تهیه ی این مدارک دقت لازم را به عمل آورید زیرا هر گونه نقصی در این مدارک ممکن است مانع رسیدن شما به اتریش گردد. هر دانشگاهی نیز یکسری مدارک خاص جهت ثبت نام دارد که میبایست قبل از اقدام حتما به سایت دانشگاه بروید و مدارک را چک نمایید ولی در حالت کلی یکسری مدارک نیاز هست که در جدول زیر به آن اشاره نموده ایم.

 • ارائه پاسپورت دارای شش ماه اعتیار

 • نامه ای مبنی بر پذیرش دانشگاه موردنظر

 • ارائه فرم های تکمیل شده به سفارت

 • نامه ای مبنی بر تمکن مالی فرد

 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات تحصیلی

 • ارائه مدرک آیلتس

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و موقعیت کار پس از مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد تمایل دارند تا از طریق تحصیل در اتریش و کار پس از تحصیل در این کشور، بتوانند اقامت خود را بگیرند و در واقع اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. با داشتن کار در این کشور میتوانید هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش را تامین نمایید و باید بگوییم که اصلا نباید نگران یافتن کار در اتریش باشید زیرا نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد. نرخ بیکاری در اتریش کمتر از 7 درصد است و این به این معنی است که از هر 100 نفر در اتریش کمتر از 7 نفر از آنها بیکار هستند. در زیر نمودار نرخ بیکاری در اتریش آورده شده است.

نرخ بیکاری اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از مهاجرت تحصیلی

.برای درخواست اقامت می بایست حتما 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و اقامت تحصیلی شامل این 5 سال نمیگردد پس اگر 5 سال در اتریش اقامت داشته باشید و مالیات و وظایف شهروندیتان را انجام داده باشید میتوانید درخواست اقامت دائم نمایید و 1 تا 2 سال پس از اینکه اقامت دائم دریافت کردید و به زبان آلمانی تسلط یافتید و با فرهنگ و آداب و رسوم اتریش ارتباط برقرار نمودید میتوانید درخواست پاسپورت اتریش نمایید.

هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش
تحصیل دکترا اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل مهندسی در اتریش
هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و سخن پایانی

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش، مدارک موردنیاز جهت تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور و اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل در اتریش، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. در این مقاله سعی شد به تمامی موارد در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در اتریش پرداخته شود و اطلاعات کاملی در این خصوص به شما عزیزان ارائه شود. اتریش یکی از کشورهای اروپایی مرفه می باشد که به علت سطح زندگی خوب و امکان تحصیل رایگان، مکان بسیار مناسبی برای دانشجویان است. از این رو تحصیل در این کشور آرزوی بسیاری از افراد می باشد که ابتدا میبایست شرایطی را فراهم نمود که در طی این مقاله در رابطه با آن صحبت شد. در صورت هرگونه سوال و ابهام در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در اتریش، می توانید با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور، تماس بگیرید و از مشاوره ی تخصصی و رایگان مشاورین ما، بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه ها نظرات و سوالات خود را بیان کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

8 پاسخ
 1. reza
  reza گفته:

  سپاس بابت اطلاعات مفید سایت شما، واقعا به روز و جامع هست، میشه بفرمایید چطوری میتونیم مشاوره بگیریم و قرارداد ببندیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   شما می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد تحصیل در اتریش مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   miemohajerat.com/تحصیل-در-اتریش-2/

   پاسخ
 2. Fahime
  Fahime گفته:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون. سوالی که داشتم برای تحصیل رایگان در اتریش مدرک آ۲ کافی هست یا باید حتما b2 ارائه دهیم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5