هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند چقدر است ؟ ایا کشور فنلاند کشور مناسبی از حیطه رفاه اجتماعی می باشد؟‌ ایا از هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند خبر دارید؟ ایا هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند رایگان است؟ ایا تغییراتی در هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند ایجاد شده است؟ ایا از هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند اطلاع دارید؟ ایا از هزینه خوابگاه در کشور فنلاند مطلع هستید؟ ایا میدانید هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند شامل چه مواردی می باشد ؟ ایا فنلاند کشور مناسبی برای تحصیل و زندگی می باشد؟ ایا امکان کار حین تحصیل در کشور فنلاند وجود دارد؟‌ ایا محدودیتی برای کار دانشجویان در کشور فنلاند وجود ندارد؟

موسسه مشاوره ای  MIE سال ها در زمینه انواع مهاجرت های کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری و … فعالیت نموده  و همواره با استفاده از کارشناسان  خبره جهت راهنمایی و مشاوره به پویندگان و پرسشگران در این زمینه اماده به خدمت می باشد.

تحصیل در فنلاند

فنلاند کشوری مناسب برای تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. هم اکنون دانشجویان فراوانی از کشورهای گوناگون جهان در حال تحصیل در این کشور می باشند. از جمله دانشگاه های معروف در فنلاند می توان به دانشگاه هلسینکی و دانشگاه آبو اشاره نمود. بیش از 300 رشته در کشور فنلاند به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

فنلاند جزوکشورهای اروپایی می باشد که درحال حاضر تحصیل را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور دارند بطور رایگان آماده می نماید البته لازم به ذکر است که برخی رشته ها در تعدادی از دانشگاه های فنلاند از دانشجویان شهریه دریافت میکنند اما بیشتر دانشگاه های فنلاند در بیشتر رشته ها برای دانشجویان بصورت رایگان اند.

در کشور فنلاند اتحادیه هایی وجود دارد با عنوان اتحادیه دانشجویی که دانشجویان با پیوستن به اتحادیه دانشجویی محلی خود یک کارت دانشجویی با مزایای بسیاراز جمله تخفیف در رستوران ها ،حمل و نقل عمومی و بسیاری از جاهای دیگر دریافت می نمایند . به عنوان یک دانشجو هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی سالانه 80 الی 100 یورو می باشد.

بنا بر تغییرات صورت گرفته در کشور فنلاند تحصیل در این کشور از پاییز 2017 رایگان نمی باشد.

کمک هزینه تحصیلی

به دلیل رایگان بودن تحصیل در فنلاند تقریبا هیچگونه کمک هزینه ای در دانشگاه های کشور فنلاند وجود ندارد. با این وجود در برخی از دانشگاه ها به بعضی از دانشجویان خاص در مقطع دکتری که از لحاظ علمی در رتبه خوبی قرار دارند کمک هزینه تحصیلی اعطا می گردد  .در مقطع دکتری علاوه بر کمک هزینه ای که دانشجو دریافت میکند، کلاسهایی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد که دانشجویان دکتری می توانند با تدریس در آن کلاسها مبلغی دریافت نمایند .

هزینه زندگی در فنلاند

فنلاند از نظر اقتصادی در رتبه 15 جهانی قرار دارد و کشوری با حقوق ماهیانه بسیار بالا برای شهروندان که بیشترین مالیات را نیز در اروپا دارا می باشد . هزینه زندگی در شهرهای فنلاند نسبتا بالا و متفاوت است به طور مثال هزینه زندگی در شهرهای شمالی فنلاند به علت شرایط اب و هوایی و سرمای شدید بیشتراز شهرهای مرکزی و جنوبی می باشد. هزینه های زندگی در فنلاند برای دانشجویان به صورت میانگین بین 600  تا 900 یورو در ماه است ، البته این هزینه به محل تحصیل شما در فنلاند نیز بستگی دارد.به مراتب هزینه های زندگی، خوابگاه ، بیمه ، رفت و امد و … درمنطقه شهری هلسینکی و شهرستانهای بزرگتر از شهرستانهای کوچکتر بالاتر است .

به طور جزئی تر هزینه زندگی در فنلاند به صورت زیر است:

مسکن : 180 – 300  یورو

خوراک :  150 – 250  یورو

سایر هزینه ها : 200  یورو

مجموع هزینه ها به طور میانگین : 600 – 900 یورو

شما به عنوان دانشجو می توانید از تخفیف های دانشجویی شامل رستوران ، کافی شاپ و حمل و نقل عمومی بهره مند شوید .همچنین دانشجویان برای کمتر شدن هزینه زندگی و مقرون به صرفه بودن میتوانند از خانه های دانشجویی که وسایل رفاهی مشترک دارند استفاده نمایند .

هم چنین شما می توانید قسمتی از هزینه ی زندگی خود را از طریق کار نیمه وقت تامین نمایید. البته یافتن شغل پاره وقت نیازمند تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی میباشد که در صورت عدم تسلط بسیار دشوار است.بهتر است هنگام ورود به کشور فنلاند برای تحصیل هزینه ی زندگی خود را برای یک سال داشته باشید.

دانشجویان کشور فنلاند در مقطع لیسانس مجوز کار در بازه ی 10 ساعته بصورت هفتگی و در مقطع کارشناسی ارشد مجوز کار در بازه ی 20 ساعته به صورت هفتگی و در مقطع دکتری مجوز کار در بازه ی 30 ساعته بصورت هفتگی را دارا میباشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .در کشوری نظیر فنلاند ارجحیت برای گرفتن کار با کسانی است که تسلط خوبی بر روی زبان فنلاندی دارند.

 

در صورت کافی نبودن اطلاعات ارائه شده در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند میتوانید با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای  MIE تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید. شما  می توانید از طریق تلفن با مشاورین  با تجربه موسسه مشاوره ای MIE مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه مشاوره ای MIE بهره مند شوید .

منابع:

https://www.studyinfinland.fi/living_in_finland/

https://www.mastersportal.eu/

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *