هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

هزینه تحصیل و زندگی در لهستان چگونه است و چه شرایطی دارد ؟ آیا مایل به کسب اطلاعات در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در لهستان هستید؟ آیا از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان آگاهی دارید ؟ هزینه اقامت در لهستان چگونه است؟ هزینه تحصیل در لهستان به چه میزان می باشد؟

در این مقاله تمامی موارد تاثیر گذار در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در لهستان عنوان شده است و سعی بر آن شده تا هزینه تحصیل در لهستان و هزینه زندگی در لهستان و هزینه اقامت در لهستان قید شود تا شما دانشجویان گرامی بتوانید اطلاعات کافی و جامعی از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان را کسب نمایید. برای تحصیل در لهستان و آگاهی از روند پذیرش در دانشگا های لهستان و به همچنین هزینه تحصیل و زندگی در لهستان به شما توصیه می شود با وکیل دادگستری و وکیل مهاجرت مشاوره داشته باشید تا بتوانید در دانشگاه های اروپایی به تحصیل خود ادامه دهید . موسسه مشاوره ای MIE با مشاورین و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت وحقوق بین الملل و حقوق داخلی آماده ارائه خد مات به شما سروران گرامی هستند . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه مشاوره ای MIE و دفاتر همکار تماس حاصل قرمایید .

لهستان به عنوان تقاطع فرهنگی و جغرافیایی شرق و غرب اروپا است .دولت لهستان بیش از 1000 سال پیش وجود داشته است .امروزه کشور لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپای شرقی ویکی از پر جمعیت ترین کشورهای عضو اتحاده اروپا است .

در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در لهستان، قدمت سیستم آموزش و پرورش لهستان به قرون وسطی برمی گردد.برای مثال دانشگاه Jagiellon   در قرن 14 تاسیس شده و امروزه یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا است .بیش از 400 دوره زبان به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی لهستان ارائه می شود.لهستان چندین دانشگاه شناخته شده و معروف دارد از جمله دانشگاه ورشو و  Jagiellonian را می توان نام برد .دانشگاه ورشو دررشته های فناوری رنکینک های بین المللی دارد در مقایسه با دانشگاه تکنولوژی ماساچوست امریکا عملکرد بسیار عالی داشته است .تعداد موسسات آموزش عالی در لهستان تا کنون بیش از ده سال گذشته چهار برابر شده است .در حالی که تعداد دانشجویان پنج برابر شده است .دانشجویان بین المللی که تحصیل در لهستان را انتخاب می کنند فرصتی برای دریافت آموزش با کیفیت بالا در محیطی رو به رشد را پیدا می کنند.

دانشگاه  های پزشکی لهستان ،در حال طراحی برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی هستند.بسیاری از دانشجویان بین المللی که قادر به تحصیل در رشته های پزشکی در کشور خود نیستند می توانند تحصیل در لهستان را انتخاب کنند .اگر چه این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود اما دانشجویان می توانند مهارت های زبان لهستانی را تا پایان دوره تحصیل خود یاد بگیرند. همه دانشگاه های پیشرفته در لهستان برنامه هایی با کیفیت بالا در رشته های پزشکی ،علوم انسانی ،مهندسی ،کسب و کار ،و اقتصاد به زبان انگلیسی ارائه می دهند .

هزینه تحصیل در کشور لهستان

سیستم آموزش و پرورش در لهستان  برای مهاجرینی که به زبان لهستانی تسلط دارند رایگان است .اما برای والدینی که به لهستان مهاجرت کرده باید فرزندان خود را به مدارس بین المللی بفرستند که در این مدارس کودکان می توانند به زبان انگلیسی تمام دروس تحصیلی خود را در آنجا ادامه بدهند .بیشتر مدارس بین المللی در شهرهای ورشو یا کراکوف پیدا می شود و این نوع آموزش و پرورش برای مهاجرین ارزان نیست .شهریه این مدارس حدود 65000 زلوتی  در هرسال برآورد شده است.البته هزینه های اضافه تر مانند سفرهای مدرسه ،کتاب و لباس مدرسه امکان دارد وجود داشته باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های لهستان

تحصیلات تمام وقت در موسسات آموزش عالی لهستان  به زبان لهستانی برای دانشجویانی که لهستانی هستند یا اینکه از شهروندان اتحاده اروپا هستند ،رایگان می باشد .اما دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا مکلف به پرداخت شهریه هستند.

میانگین شهریه پرداختی برای دانشجویان خارجی :

  • برای سالهای اول و دوم و سالهای طولانی تر دوره های کارشناسی 2000 یورو در سال است.
  • برای دوره های کار آموزی مقاطع دکترا ،کارشناسی ارشد ،و کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی و همچنین رشته های علوم و هنر 3000 یورو در سال می باشد
  • برای دوره های حرفه ای و تخصص و دوره های کار آموزی 3000 یورو در سال می باشد.
  • برای دوره های زبان لهستانی برای تحصیل در دانشگاه لهستان 2000 یورو در سال می باشد.

پیرو هزینه تحصیل و زندگی در لهستان؛ هزینه های شهریه در موسسات آموزش عالی دولتی و غیره دولتی توسط خود موسسه آموزش عالی لهستان  تعیین می شود . میزان شهریه ها از 2000 یورو تا 6000 یورو در سال و به نوع نهاد دانشگاهی و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهریه رشته های مدیریتی در دانشگاه های لهستان حدود 8000 تا 120000یورو در سال است .

هزینه زندگی در لهستان

لهستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کشوری نسبتا ارزان برای تحصیل و زندگی است.هزینه زندگی تا حد زیادی بستگی به شهرهای واقع در لهستان است .اما دانشجویان بین المللی می توانند با 300 یورو در ماه زندگی خود را در لهستان بگذرانند .هزینه های زندگی دانشجویی در لهستان 350 یورو تا 550 یورو در ماه می باشد . توجه داشته باشید دانشجویان بین المللی که اتباع کشورهای خارج از اتحاده اروپا هستند باید گواهی پوشش هزینه ها ی تحصیل در لهستان را ارائه دهند .

در چند نمونه از هزینه های زندگی روزمره در لهستان برای دانشجویان بین المللی مشخص شده است:

 

میانگین هزینه های ماهانه در لهستان

اجاره یک آپارتمان شراکتی (یا خوابگاه) 80-150 یورو
غذا 100-150 یورو
حمل و نقل (در شهرستانها بزرگ) 15-20 یورو
تلفن / تلفن همراه، اینترنت، تلویزیون 20-30 یورو
کتاب 30-50 یورو
سایر هزینه های (اوقات فراغت / سرگرمی) 70-100 یورو

 

نمونه هایی از سایر قیمت ها ی زندگی در لهستان

نان (1 قرص نان) 0.80 یورو
شیر (1 لیتر) 0.70 یورو
ناهار در غذاخوری 3.00 یورو
قهوه در کافه 2.50 یورو
بلیط سینما 5.00 یورو

 

 

هزینه حمل و نقل در لهستان برای دانشجویان بین المللی

حمل و نقل میانگین هزینه
بلیط یک طرفه  (حمل و نقل محلی) 3.40 زلوتی یا 0.77یورو
پاس ماهانه  (قیمت به طور منظم) 100 زلوتی  یا 22.69 یورو

 

محل اقامت برای دانشجویان بین المللی در لهستان

اکثر دانشگاه های لهستان خوابگاه دانشجویی ارائه می دهند . با این حال هزینه تحصیل و زندگی در لهستان با توجه به هزینه ارزان آپارتمان در لهستان  نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شما می توانید برای یک اتاق مشترک 80 یوروتا 150 یورو در ماه پرداخت کنید . تقاضا برای اتاق های مشترک جهت اقامت  در لهستان بسیار زیاد است .اگر شما مایل به اقامت در خوابگاه دانشجویی هستید باید با دانشگاه مورد نظر خود در لهستان تماس گرفته و نامه پذیرش خود را دریافت کنید.هزینه آب و برق و گاز برای آپارتمان دو خوابه 620 زلوتی است.

کار در لهستان برای کمک به هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

دانشجویان بین المللی که از اتباع کشورهای اتحاده اروپا هستند می توانند بدون اجازه کار در لهستان کار کنند اما شهروندان خارج از اتحاده اروپا باید مجوز کار اخذ نمایند .با این حال پیدا کردن کار بدون مهارت زبان لهستانی ممکن است مشکل باشد .اما کار برای  دانشجویان بین المللی در لهستان به طور کلی دستمزد های پایینی دارد معمولا 2 تا 4 یورو در ساعت است  .به این دلیل بیشتر دانشجویان بین المللی که در لهستان ادامه تحصیل می دهند معمولا تعطیلات تابستان را به کشور های خود باز می گردند.

در آخر امیدوارم اطلاعات عنوان شده در این مقاله جوابگوی سوالات شما سروران گرامی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در لهستان بوده باشد . برای تحصیل در لهستان و آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان به مشارین حرفه ای  مراجعه فرمایید . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل قرمایید . موسسه مشاوره ای MIE با مشاوران و وکلای متخصص در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *