هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

آیا می دانید هزینه زندگی در مالزی برای یک دانشجو چه مقدار می باشد؟ آیا می دانید که هزینه تحصیل و زندگی در مالزی برای یک دانشجو در سال چگونه است ؟ آیا به تحصیل و زندگی در مالزی علاقه دارید؟ آیا می دانید هزینه تحصیل در مالزی چقدر می باشد؟ در صورتیکه تمایل به کسب اطلاعاتی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در مالزی دارید با ما در مقاله زیر که مربوط به هزینه تحصیل و زندگی در مالزی است همراه گردید.

تعداد زیادی از دانشجویان خارجی متوجه با ارزش بودن تحصیل در مالزی شده اند چون تحصیل در مالزی گزینه های زیر را به همراه دارد :

– تنوع گسترده گزینه های تحصیلی ( مانند آموزش فراملی ، شعب مختلف دانشگاههای خارجی و … )

– هزینه های تحصیلی قابل رقابت

– آموزش با استاندارد بالا

هزینه های مقرون به صرفه تحصیلات عالی با کیفیت یکی از چندین دلیل خوبی می باشد که دانشجویان خارجی مالزی را برای تحصیل انتخاب می نماید. به عنوان مثال شما می توانید یک رشته مهندسی را در مالزی ( 3 سال ) از طریق 0+3 رشته فرانشیز شده با هزینه ی حدود RM51000( USD 16000 ) بخوانید در صورتیکه برای تحصیل این رشته در دانشگاه اصلی در انگلستان هزینه ای حدود Rm144000 (USD 45000) یا 30000 £  را باید بپردازید. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.

هزینه های اصلی تحصیل در مالزی به شرح زیر می باشد:

– هزینه تحصیل که شامل شهریه و مابقی هزینه هایی که شما بر اساس رشته تحصیلی و مدت زمان تحصیل به موسسه محل تحصیل خود پرداخت می کنید :

– هزینه زندگی که به محلی که در آن زندگی می نمایید و نوع زندگی شما بستگی دارد .

هزینه های تحصیل در مالزی

هزینه های دوره شما که تشکیل شده است از شهریه و مابقی هزینه های تحصیل شما. برخی از انواع هزینه های در طول تحصیل در زیر نام برده شده است :

– هزینه ثبت نام

– شهریه

– سپرده

– هزینه های لابراتوار کامپیوتر / علوم

– بیمه درمانی و بیمارستانی

– هزینه کتابخانه

– هزینه های دیگر مانند شهریه امتحان

هزینه های زندگی در مالزی

مهمترین مزیت زندگی در مالزی برای دانشجویانی که مالزی را برای تحصیل انتحاب نموده اند هزینه کم زندگی است. هزینه مسکن چه در داخل خوابگاه و چه در بیرون از خوابگاه بسیار مقرون به صرفه است . البته هزینه زندگی کاملا بستگی به نوع زندگی هرفرد و محل زندگی دارد . دانشجویان از شنیدن این مطلب که در رتبه بندی کوالالامپور بعنوان یکی از شهرهای ارزان دنیا برای زندگی در نظر گرفته شده است خوشحال می شوند . اکثر دانشجویان با بودجه RM1,200 (USD375) در ماه به راحتی زندگی می کنند . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است .

تفکیک هزینه های زندگی در مالزی

متوسط هزینه ای که در ماه دانشجویان جهت زندگی در اطراف شهر به آن نیاز دارند عبارت است از  حدود RM1,000 (USD313)  تا RM1,500 (USD469)  است.

این هزینه ها به تفکیک در زیر آمده است :

–  مسکن

شما باید حدود RM450(USD141)  تا RM300 (USD94) برای هزینه ی مسکن در ماه در نظر بگیرید . البته هزینه اجاره کاملا بستگی به منطقه ای که در آن در حال زندگی هستید،  نوع مسکن ( خوابگاه ، آپارتمان ، خانه های مشترک و … ) ، امکانات محل زندگی ( مانند داشتن یا نداشتن دستگاه تهویه ) و همچنین تعداد افرادی که در یک مکان با هم زندگی می کنید دارد .

– مواد غذایی / خانه داری

هزینه مواد غذایی و خانه داری حدود RM450(estimated USD133)  تا RM400 . این هزینه بر اساس سه وعده غذایی RM15 (USD4,2)  تا RM12 است. البته اگر خودتان آشپزی نمایید و هزینه ها را با دوستانتان تقسیم کنید هزینه ها ارزانتر می شود.

–  پوشاک

هزینه لباس مثل شستشو و اطو و … هزینه ای حدود RM60 (USD19) در ماه است.

– وسایل نقلیه عمومی

دانشجویانی که در داخل دانشگاه و یا نزدیک دانشگاه زندگی می نمایند هزینه ای برای رفت و آمد به دانشگاه ندارند ولی هزینه های رفت و آمد حدود RM50( estimated USD13)  تاRM30 در هر ماه است.

–  مخابرات / صورت حساب تلفن همراه و آب و برق

هزینه تلفن همراه در مالزی بسیار رقابتی می باشد. این میزان بستگی به استفاده شما و نوع بسته ای که انتخاب کرده اید دارد. معمولا دانشجویان در ماه حدود RM80(estimated USD17)  تا RM30 برای اینکار هزینه می نمایند.

–  کتاب و لوازم التحریر

هزینه ای حدود RM100(estimated USD24)  تا RM50 برای اینها در هر ماه نیاز می باشد اما این هزینه کاملا بستگی به رشته تحصیلی شما و پروژه هایی که انجام می دهید دارد.

–  بیمه درمانی و بیمارستانی

با اینکه امکان دارد که شما هر ماه نیاز به پرداخت هزینه های درمانی نداشته باشید ولی اگر ماهانه مبلغ RM50(USD60) را برای اینکار بگذارید اگر در طول سال نیاز به استفاده از کلینیک خصوص داشته باشید این مبلغ کفایت می کند .این مبلغ هزینه ای را که شما برای بیمه درمانی و بیمارستانی از طرف موسسه تان می شوید را هم شامل می شود . این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است .

– هزینه های شخصی

اینکه مبلغ هزینه های شخصی شما در هر ماه چقدر باشد کاملا بستگی به نوع زندگی خود شما دارد . ابته این هزینه حدود ماهی RM200(USD64)  تا RM100 (USD32)  می باشد که هزینه هایی مانند آرایشگاه ، پوشاک ، سینما و … را هم شامل می شود .

بر اساس هزینه های ذکر شده در بالا هزینه زندگی  در هر ماه برای هر فرد دانشجو تقریبا برابر است با  RM1,500(USD313 toUSD469)   تا RM1,000   و در هرسال( 12 ماه )  برا ی هر فرد دانشجو حدودا برابر است با RM18,000(USD3,750 toUSD5,625)   تا RM12,000   .

البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های تقریبی ذکر شده در بالا فقط برای راهنمایی برای بودجه بندی شما می باشد و هزینه کلی زندگی و تحصیل شما کاملا بستگی به نوع زندگی ، محل زندگی و رشته تحصیلی شما دارد .

در انتها اینکه با در نظر گرفتن هزینه تحصیل در مالزی ، تحصیل در این مکان برای دانشجویان در مقایسه با سایر کشورها بهتر خواهد بود . در صورتیکه علاقمند به تحصیل در مالزی هستید و یا علاقمند به مطالعه مطالب بیشتر در زمینه تحصیل و زندگی در مالزی هستید با مراجعه به سایت MIE می توانید مطالب بیشتری در این زمینه را پیدا کنید.

منبع :

Studymalaysia.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *