هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه از جمله هزینه هاییست که قبل از مهاجرت به این کشور باید در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن این نکته که شهرهای بزرگ این کشور جزو گرانترین شهرهای جهان هستند، هزینه زندگی و تحصیل در روسیه می تواند بسیار بالا باشد.

آیا می خواهید از هزینه زندگی و تحصیل در روسیه مطلع شوید ؟ آیا هزینه های حمل و نقل و وسایل ارتباطی در روسیه را می دانید ؟ آیا در خصوص امکانات تفریحی ، بیمه عمر و بیمه های درمانی روسیه اطلاع دارید؟ آیا سوال شما این است که هزینه های دانشگاهی در کشور روسیه چقدر است؟؟ کشور روسیه از مواردی می باشد که مورد سوال افرادی زیادی که قصد مهاجرت به روسیه یا تحصیل کردن در این کشور را دارند می باشد .با آگاهی یافتن از هزینه ها شخص بهتر می تواند در مورد امر مهاجرت تصمیم بگیرد موسسه مشاوره ای  MIE با رائه دادن هزینه زندگی و تحصیل در روسیه در این تصمیم گیری به شما کمک فراوانی می کند.همچنین موسسه مشاوره ای MIE تمام اطلاعات لازم در زمینه هزینه زندگی در روسیه و همچنین تمام هزینه های تحصیل و شرایط آن را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. (این مقاله با عنوان هزینه زندگی و تحصیل در روسیه متعلق به موسسه مشاوره ای  MIE می باشد.)

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه نسبت به شهر محل سکونت دانشگاه و مقطع و رشته تحصیلی که فرد دارد متفاوت می باشد.دولت کشور روسیه برای سهولت هزینه ها برای دانشجویان راهکارهای را به وجود آورده که با ارائه کارت دانشجویی از این مزایا برخوردار می شوند.که این موارد شامل سیستم حمل ونقل عمومی رایگان برای دانشجویان می باشد. همچنین در خوابگاه های دانشجویی امکاناتی از قبیل اینترنت رایگان رستوران ها با قیمت مناسب کتابخانه و سالن مطالعه با شرایط استاندارد در نظر گرفته شده است تا شرایط بهتری برای دانشجویان خارجی فراهم شود.

هزینه زندگی و اقامت در روسیه ماهانه بین 300 تا 400 دلار در هر ماه تخمین زده می شود.هزینه های روزانه زندگی در شهرهای سن پطرزبوگ وولگاگراد از هزینه های زندگی در مسکو کمتر است:اگر هزینه های مسکن در شهر مسکو را کنار بگذاریم هزینه های زندگی در این شهر بسیار کم تر از غرب خواهد بود.(این مقاله با عنوان هزینه زندگی و تحصیل در روسیه متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

قیمت های زیر باید به عنوان یک راهنمای کلی در نظر گرفته شود (حداکثر هزینه ها برای شهر مسکو و حداقل آن برای ولگا گراد و حد میانه برای شهر سنت پطرزبورگ است.)

هزینه های خورد و خوراک : صورتحساب هفتگی فروشگاه مواد غذایی

حدودا برای هر شخص بین 40 تا 50 دلار است.

(منظور دلار آمریکاست ).هزینه های خرید غذا با قیمت معقول و منصفانه ی 20 دلار برای هر شخص مقدور است.

تفریحات عصرگاهی

هزینه بلیط سینمای انگلیسی زبان 10 دلار است اما قیمت بلیط های فیلم های روسی 5 دلار کمتر است بلیط تئاتر اپرا باله 3 دلار است.این هزینه برای صندلی های       VIP    10 تا 20 دلار خواهد بود.ورودیه گالری های هنری و موزه ها 50 سنت تا 10 دلار خواهد بود بسته به مکانی که قصد ملاقات از آن را داشته باشید . کلوپ های شبانه بین 5 تا 10 دلار می باشد.

حمل و نقل

بلیط یک ماهه مترو بین 250 روبل (8دلار)تا 500 روبل (16 دلار)خواهد بود.بلیط اتوبوس بین 10 تا 50 سنت (برای هر یک سفر بدون توجه به طول مسیر )است .مسافرت گردشگری:سفر روزانه به شهرهای گلدن رینگ (شمال مسکو)شهرهای با پیشینه باستانی 10 تا 20 دلار هزینه رفت و آمد دارد.

هزینه های قطار درجه سه از مسکو به سن پطرزبورگ 12 دلار است.

تنها واحد پول مورد پذیرش در روسیه ، دوبل روسیه است.

بیمه عمر ودرمانی:

بیمه درمانی و عمر برای هر شهروند خارجی که به منظور تحصیل کردن به فدراسیون روسیه وارد شده اند اجباری است و همچنین هزینه بیمه عمر ودرمان در هر سال و بسته به نوع و برنامه ای بیمه از 160 تا 250 دلار می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی روسیه پایین می باشد که دلیل آن برخورداری از یارانه ای می باشد که از سوی دولت کشور روسیه به آموزش آن تخصیص داده شده است .

یکی از ویژگی های خوب در زمینه شهریه دانشگاه های روسیه یکسان بودن شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان روسی و دانشجویان خارجی است.(این مقاله با عنوان هزینه زندگی و تحصیل در روسیه متعلق به موسسه مشاوره ای MIE می باشد.)

 مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی روسیه :

نوع ویزای تحصیلی بسته به اینکه چه مقدار زمان دوره های تحصیلی طول خواهد کشید، تفاوت دارد.

برای دوره های کمتر از سه ماه ویزای توریستی اعطا میشود. بنابراین ویزای 6 تا 12 ماهه صادر خواهد شد.

هزینه های دانشگاه ها:

هزینه تحصیل در بعضی از دانشگاه های روسیه ( پزشکی )

لیسانس: 7450- 2650 دلار 4 سال

فوق لیسانس: 7350-2850 دلار 2 سال

دوره های تخصصی :7350- 2850 دلار( پزشکی  ) 5 سال

دوره های تحصیلی در ارشد می تواند، به انگلیسی یا اسپانیایی برگزار شود.

طول دوره 2 سال است و هزینه های آن بین 4000 تا 5550 دلار است.

کورس های تحصیلی برای فارغ التحصیلان:

فول تایم:  برای ( ph.D )… 3 تا 4 سال …..1750 دلار تا 5350 برای هر سال

دوره های رزیدنتی پزشکی ….. 2 تا 5 سال 5900- 3250 دلار هر سال

دوره های پیشرفته

6 ماه تا 2 سال…. 350 دلار تا 550 دلار برای هر ماه

دوره های کوتاه مدت

1 ماه تا یک سال 450 دلار تا 550 دلار برای هر ماه می باشد.

در نهایت موسسه مشاوره ای MIE پاسخگویی تلفنی و حضوری شما عزیزان متقاضی تحصیل در کشور روسیه یا اقامت در کشور روسیه و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور روسیه را برای شما عزیزان انجام می دهد.

منابع:

Ministry of Eduation and science of the Russian fedevatior

سایت وزارت علوم و تحصیلات فدراسیون روسیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *