هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و مقدمه ای بر آن
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط عمومی
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مدارس
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع لیسانس

 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار دانشجویی
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و معرفی دانشگاه های برتر
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و وضعیت کار پس از تحصیل
 • هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و سخن پایانی
هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و مقدمه ای بر آن

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی، در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار می گیرد. امکان تحصیل در کانادا 2019 به چه صورت می باشد؟ هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و وضعیت ویزای همراه در کانادا به چه صورت است؟ وضعیت کار دانشجویی و کار پس از تحصیل را بررسی خواهیم کرد که به چه صورت است؟ همچنین 10 دانشگاه برتر این کشور را معرفی خواهیم کرد و اینکه برای اخذ تابعیت کشور کانادا چه پروسه ای باید طی شود؟ متقاضیان و دانشجویانی که به کشور کانادا علاقه مند هستند می توانند مقاله موجود که در باب هزینه تحصیلی کانادا نوشته شده است، را مطالعه فرمایند و در صورت باقی ماندن ابهاماتی در رابطه با موضوع هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط سنی تحصیل در کانادا و یا تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، همکار mie  اتریش تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط عمومی

هزینه تحصیلی کانادا و در ادامه شرایط عمومی اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امکان گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل برای متقاضیان اخذ اقامت این کشور تحت شرایطی امکان پذیر است.  کانادا یکی از کشورهایی می باشد که بسیار مهاجر پذیر است و در حال حاضر متقاضیان  بسیار زیادی از سرتاسر دنیا درخواست مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارند . کیفیت و سطح زندگی بالا در این کشور، رتبه دانشگاه های آن در سطح جهان و نیز بازار کار بعد از تحصیل در این کشور از دلایل علاقه مندان مهاجرتی به این کشور می باشند. تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی می باشد و پایتخت این کشور اتاوا است. از شرایط بسیار خوب کشور کانادا اجازه اقامت بعد از تحصیل می باشد که به دانشجویان اجازه می دهد به ازای سال هایی که در کانادا تحصیل کرده اند بتوانند دنبال کار بگردند و پس از شاغل شدن و پرداخت مالیات تا دو سال، درخواست اقامت کاری می دهند.نرخ بیکاری کشور کانادا در مقایسه با اکثر کشورها بسیار پایین می باشد، به صورتی که دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا، بعد از اتمام تحصیلات خود، شرایط کاری خوبی خواهند داشت.

پرچم کانادا
شرایط عمومی کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقاطع مختلف

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مدارس

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

نظام آموزشی کشور کانادا جزء نظام های برتر جهان می باشد و بیشتر مدارس بین المللی این کشور دارای امکانات بسیار عالی و پیشرفته هستند . کانادا جزِء معدود کشورهایی است که امکان پذیرش تحصیلی فرزندان زیر 18 سال را در اختیار مهاجرین قرار داده است که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل در کالج های کانادا اعزام کنند.. تحصیل افراد زیر 18 سال در بیشتر ایالات کشور کانادا اجباری است که در دو دوره ی آموزش ابتدایی و دبیرستان برگزار می گردد. دوره ی آموزش ابتدایی در کشور کانادا از سن 6 سالگی تا 13 سالگی وجود دارد. دوره ی آموزش دبیرستان در کشور کانادا از 14 سالگی آغاز شده  و دروس تخصصی را برای آمادگی و ورود به دانشگاه می گذرانند. هزینه های مدارس کانادا مبلغ 30 تا 45 هزار دلار کانادا است که کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا و شامل خوابگاه و تمام خدمات رفاهی هم می شوند. بیشتر کالج های کشور کانادا برای اینکه بتوانند خدمات کاملی به دانش آموزان ارائه بدهند به صورت شبانه روزی هستند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع لیسانس

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

کشور کانادا به علت شرایط شغلی و نرخ بیکاری مناسبی که دارد طرفداران زیادی در بین مهاجرین را دارا می باشد، زیرا به این موضوع واقف هستند که با پذیرش از دانشگاه های کانادا و ورود به این کشور، بازار کاری مناسبی برای ایجاد درآمد وجود دارد و این کشور آنها را در رسیدن به اهداف شغلی خود نزدیکتر خواهد کرد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان آیلتس 6 داشته باشید.مقطع لیسانس در کشور کانادا معمولا 3 تا 4 سال طول میکشد اما بسته به رشته ی انتخابی متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی کانادا سالانه از 10 تا 14 هزار دلار کانادا می باشد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

کانادا در مقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته های بسیار متنوعی ارائه می دهد که دانشگاه های بسیار زیادی، با رتبه های جهانی بالا در کشور کانادا وجود دارد. هزینه های زندگی در کانادا با توجه به سبک زندگی و انتخاب شهر مورد نظر، متفاوت می باشد، اما به طور کلی می توان هزینه زندگی یک شخص را در کشور کانادا ماهیانه 1000 دلار کانادا برآورد کرد.همچنین برای هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد که حدود 1 تا 2 سال طول می کشد، سالانه حدود 15 تا 25 هزار دلار کانادا در نظر گرفته می شود. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، می باید گپ تحصیلی کم تر از 6 سال داشته باشید زیرا که این موضوع برای کشور کانادا بسیار مهم است. همچنین سن شما می بایست سن مناسبی باشد و مدرک زبان انگلیسی شما هم در حد آیلتس 6.5 باشد تا بتوانید در مقطع مستر پذیرش بگیرید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقصد ها برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می باشد که متقاضیان و داوطلبان تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا می بایست مدرک آیلتس 7.5 به بالا داشته باشند. افرادی که داوطلب هستند در این کشور تحصیل دکترا داشته باشند می بایست رزومه بسیار مناسب از قبیل مقاله های بین المللی داشته باشند همچنین داشتن سوپروایزر و استاد راهنما می تواند در پذیرش گرفتن مقطع دکتری تسهیل دهنده باشد که استاد راهنما بتواند در طرحهای تحقیقاتی، از آنها حمایت کند و همچنین فاند در نظر گیرد. مدت تحصیل مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی مورد نظر و واحد های درسی می باشد که در اکثر موارد به صورت تحقیقاتی ارائه می شود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به همراه بورس تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

بورسیه های تحصیلی در کانادا معمولا به دو صورت می باشد، نوع اول که توسط خود دولت کانادا اعطا می شود و نوع دوم بورسیه ها به این صورت است که برخی از دانشگاه ها، این بورس ها را ارائه می دهند. افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند و قصد دارند که بتوانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند می باید به این موضوع واقف باشند که تعلق بورسیه در این کشور به صورت رقابتی و محدود است که معمولا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود که تا مقداری از هزینه های زندگی و تحصیل در کشور کانادا را پوشش دهد. البته در برخی از موارد که دانشگاه های مختلف بورس تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می دهند که تمام هزینه های تحصیل و زندگی فرد را شامل می‌شود. افرادی که بخواهند از این بورسیه ها استفاده کنند باید حتما دارای رزومه تحصیلی قوی و بسیار مناسب باشند یعنی نخبه علمی باشند و در دانشگاه‌های با رتبه های برتر تحصیل کرده باشند ودولت کانادا تشخیص دهد که شخص متقاضی با ورود به کشورش برای دانشگاه های آن کشور مفید خواهد بود و سطح علمی دانشگاه را بالا خواهد برد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل در کشور کانادا با توجه به مقطع و رشته موردنظر متفاوت می باشد که در مقاله موجود ذکر شده است. هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی افراد و همچنین هزینه های زندگی شخصی متفاوت است که می توان برای ماهی حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا را در نظر گرفت. در جدول زیر برخی از اقلام مورد نیاز زندگی در کشور کانادا با قیمت آن ها اعلام شده است. همچنین در جدول بعد لیستی از هزینه های تحصیل در کانادا قابل نمایش است.

هزینه زندگی در کانادا
هزینه تحصیل درکانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار دانشجویی

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت کردند این اجازه را دارند که در حین تحصیل به عنوان دانشجو به صورت پاره وقت شاغل باشند. کارهای دانشجویی معمولا توسط خود دانشگاه اعلام می شود و در بسیاری از موارد در محیط دانشگاه، دانشجو می تواند مشغول به کار باشد و تعداد ساعت کاری آنها بستگی به مقطع تحصیلی آنها دارد مثلا در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته، اجازه کار دانشجویی دارند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه

یکی از نکات بسیار مهم در مورد کشور کانادا برای دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور داشتن اجازه کار فول تایم و work permit برای همسر می باشد. شخصی که به تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می پردازد، می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه معرفی نماید که همسر  به صورت تمام وقت کار کند و درآمد مناسب داشته باشد. فرزندان زیر ۱۸ سال هم می توانند تحصیل رایگان داشته باشند و به مدت اقامت فرد اصلی اقامت داشته باشند.  پس از اینکه شخص اصلی اقامت خود را تمدید کند، اقامت همراهان نیز تمدید می شود.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و معرفی دانشگاه های برتر

کشور کانادا دارای دانشگاه های بسیار معتبری می باشد که متقاضیان زیادی از نقاط مختلف دنیا مشتاق هستند تا بتوانند از بهترین دانشگاه های این کشور، در مقاطع مختلف پذیرش بگیرند که در جدول زیر چند مورد از این دانشگاه ها را نام می بریم.

دانشگاههای کاناداجدید

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیانی که در کشور کانادا داوطلب ادامه تحصیل هستند، مدارکی را باید در پرونده خود قرار دهند که به صورت کامل تهیه شده باشد. این مدارک جهت احراز هویت شخص مورد نظر می باشد. همچنین سابقه تحصیلی فرد مورد نظر باید به صورت کامل در این پرونده قرار گیرد. در جدول زیر برخی از مواردی که به عنوان مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می باشد را نام می بریم.

 • نامه مجوز تحصیلی و برنامه تحصیلی (Study Plan)
 • اسکن برگه های پاسپورت
 • اسکن صفحات پاسپورت قبلی البته فقط صفحاتی که مهر ویزا خورده شده باشد به همراه صفحه اول
 • اسکن مدارک هویتی مثل شناسنامه و در صورت متاهل بودن فرد مدارک افراد همراه

 • یک قطعه عکس
 • نامه تمکن مالی
 • اسناد و مدارک مالی فرد متقاضی
 • نامه سابقه کاری و بیمه کاری
 • فرم درخواست ویزا
 • هزینه دریافت نامه تایید ایالت کبک 110 دلار می باشد البته این هزینه برای افرادی است که متقاضی ورود به این ایالت هستند

 • هزینه های ویزا تحصیلی باید پرداخت شود

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و وضعیت کار پس از تحصیل

کانادا به علت داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین و شرایط شغلی مناسب دانشجویان بین المللی و متقاضیان بسیار زیادی را به سمت خود سوق می دهد و طرفداران زیادی دارد. در صورتی که دانشجوی مورد نظر، پس از فارغ التحصیلی  شغلی قانونی و بسیار مناسبی داشته باشد که حقوق آن از حداقل حقوق تعریف شده ی کانادا کمتر نباشد می تواند به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست ویزای کار دهد که در این صورت ویزای تحصیلی تبدیل به اقامت کاری می شود.  در جدول زیر نرخ بیکاری این کشور را مشاهده میفرمایید:

نرخ بیکاری در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

شخصی که متقاضی تحصیل در کشور کانادا است، فقط با زندگی کردن در خاک کشور کانادا نمی تواند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. توضیح این مطلب که ما برای این که بتوانیم اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنیم می باید شرایط مورد نیاز را داشته باشیم و یکی از شروط اساسی داشتن کار و شغل مناسب و پرداخت مالیات است چنانچه شخصی در کشور کانادا از پنج سال سه سال کامل را حضور داشته باشد و بتواند دوسال مالیات خود را پرداخت کند می تواند به اقامت دائم کانادا برسد و pr  خود را دریافت نماید و پس از گذشت پنج سال می تواند با اثبات انطباق پذیری با فرهنگ کانادا پاسپورت خود را درخواست نماید.

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا
مهاجرت به کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
بورسیه تحصیلی کانادا
هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و سخن پایانی

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا ، در این مقاله به صورت تخصصی بررسی شد و سعی ما بر آن بود که اطلاعات مفید و کاملی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. طبق موارد ذکر شده دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل، دارای پیچیدگی ها و حساسیت های خاصی است و می بایست شرایط کلی را بررسی نمود که آیا برای افراد مختلف، این راه بهترین و مناسب ترین روش است؟ لذا به شما پیشنهاد می دهیم که در این خصوص با موسسه ی حقوقی ملک پور مشورت بنمایید و اطلاعات بیشتری را در خصوص درخواست اقامت کانادا از طریق تحصیل و هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا از مشاوران متخصص موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش ، دریافت کنید و حتما پس از مطالعه مقاله مورد نظر در باب هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا ، در صورت داشتن سوالی از ما، می توانید در پایان مقاله موجود، در قسمت دیدگاه ها و یا در قسمت پرسش های همگانی همین وب سایت مطرح نموده و پاسخ خود را به صورت رایگان از مشاوران موسسه ی حقوقی ملک پور دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *