هزینه های تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش چقدر است؟ آیا می دانید تامین هزینه های تحصیل در اتریش می توانید از بورسیه یا فاند استفاده کنید یا نه؟ چرا مهم است که پیش از هر اقدامی هزینه های تحصیل در اتریش را بدانید؟ آیا می توانید ضمن تحصیل با کار کردن هزینه های تحصیل در اتریش را تامین کنید؟

هزینه تحصیل در اتریش  بسته به نوع دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. به طور کل در اتریش سه گروه دانشگاه وجود دارد:

دانشگاه های دولتی اتریش,دانشگاههای خصوصی اتریش و دانشگاه های علمی کاربردی

بیشتر متقاضیانی که از ایران و سایر کشورها اقدام می کنند قصد تحصیل در  دانشگاه های دولتی اتریش را  دارند چرا که این دانشگاه ها از نظر سطح علمی بالاتر از سایر  دانشگاه های اتریش می باشند و در ضمن تحصیلات تقریبا رایگان می باشد.

(موسسه مشاوره ای  MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) سیاست دانشگاه های دولتی اتریش  مبنی بر فراهم آوردن شرایطی جهت تحصیلات رایگان می باشد و شهریه دانشگاه های بین  ۶۰۰  تا ۷۶۰ یورو ترمی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

(موسسه مشاوره ای  MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)  هزینه زندگی بسته به سبک زندگی افراد و شهری که در آن اقامت دارند متقاوت می باشد اما بطور متوسط ماهیانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه زندگی دانشجویی در اتریش می باشد البته دانشجویان بین ۱۰ تا۲۰ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند بطور متوسط ماهیانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه خوابگاه یا مسکن میباشد ماهیانه بین ۳۰ تا ۵۰ یورو هزینه رفت و آمد می باشد ۳۰ یورو در ماه هزینه بیمه دانشجویی و بین۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو هزینه خورد و خوراک می باشد در ماه باید بطور متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای هزینه های متفرقه مانند کتاب،تفریحات و… در نظر گرفته شود. (  موسسه مشاوره ای MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) .

اگرقصد حساب کردن مسائل مالی را در یک ماه داشته باشیم هزینه ها بدین شرح است:

بیمه ی دانشجویی  ۵۰  یورو خورد و خوراک تقریباً  ۱۵۰  یورو خوابگاه هم تقریباً  ۳۰۰  یورو  حال اگر فردی قصد داشته باشد خانه ای را اجاره کند برای یک خانه ی  ۵۰  متری تقریباً  ۵۰۰  یورو باید پرداخت کند و برای خرید ملک در اتریش برای هر متر تقریباً باید  ۱۲۰۰  تا  ۱۴۰۰  یورو پرداخت کرد.

(موسسه مشاوره ای  MIE برترین ارایه کننده خدمات داخلی و بین المللی)  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *