ویزاهای مالزی

ویزاهای مالزی چیست؟آیا شرایط ویزاهای مالزی را می دانید؟انواع ویزاهای مالزی شامل چه مواردی می باشد؟هزینه ویزاهای مالزی چقدر است؟مدارک مورد نیاز برای ویزاهای مالزی چقدر است؟شما می توانید با مطالعه مقاله ذیل پاسخ سوالات خود را از طریق سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE کسب نمایید.

۱)ویزای توریستی مالزی 

برای اخذ ویزا توریستی مالزی نیاز به هیچ کاری نبوده و…

 

۲) ویزای اجتماعی مالزی

ویزای اجتماعی مالزی یا Social به مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی یک شرکت و یا یک شخص مالزیایی و یا افراد درجه یک هر شخص…

 

۳) ویزای تحصیلی مالزی

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه یا کالج های مالزی امکان دریافت این نوع ویزا امکان پذیر می باشد. مدت زمان ویزا یکسال و قابل تمدید تا انتهای زمان تحصیل می باشد…

 

۴) ویزای کار مالزی

این نوع ویزا(work Permit) به دو صورت قابل صدور می باشد اول اینکه شخص مبادرت به تأسیس یک شرکت در مالزی نماید و دوم این که…

 

۵) اقامت بعنوان کشور دوم (Second Home)

این طرح این امکان را می دهد که شهروندان کشورهای دیگر بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند…

 

۱)ویزای توریستی مالزی

برای اخذ ویزاتوریستی مالزی نیاز به هیچ کاری نبوده و پس از ورود به مالزی و در فرودگاه مالزی به هر شخص با ملیت ایرانی ۱۵ روز ویزای توریستی داده می شود.

 

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 

۲)ویزای اجتماعی مالزی

 

ویزای اجتماعی مالزی یا Socialبه مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی یک شرکت و یا یک شخص مالزیایی و یا افراد درجه یک هر شخص که خود ویزای اقامتی مالزی را دارند، صادر می گردد و نکات منفی آن  کوتاه بودن زمان آن، عدم امکان خروج از کشور ( در واقع یک ویزای یک بار ورود استSingleEntrance) و هم چنین غیر قانونی بودن کار کردن با آن است.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 

۳)ویزای تحصیلی مالزی

 

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه یا کالج های مالزی؛ امکان دریافت ویزا تحصیلی مالزی امکان پذیر می باشد. مدت زمان ویزای تحصیلی مالزی یکسال و قابل تمدید تا انتهای زمان تحصیل می باشد.

مشکل ویزای تحصیلی مالزی آن است که شخص با این ویزا حق کار کردن نداشته و این به آن معنا است که در صورت تمایل دانشجوی مهاجر به کار کردن باید از اداره ی مهاجرت مالزی اجازه کار بگیرد و در صورت اجازه از این سازمان می تواند کار نیمه وقت داشته باشد و نیز امکان خاصی برای فرد در رابطه با خرید و فروش ایجاد نمی نماید. بابت ویزای دانشجویی ۲۰۰ دلار صرف نظر از دانشگاه، رشته ومیزان شهریه باید پرداخت شود که این رقم در سال های تحصیلی بعد به ۵۰ دلار می رسد.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارایه کننده حقوق داخلی وبین المللی)

 

۴) ویزای کار مالزی

 

 ویزای کار مالزی(work Permit) به دو صورت قابل صدور می باشد اول این که شخص مبادرت به تأسیس یک شرکت در مالزی نماید و دوم اینکه یک شرکت به عنوان کارفرما با حمایت رسمی یک شخص و قبول تمامی مسئولیت های وی، مبادرت به دعوت رسمی از او برای کار نماید . که طبیعتأ مورد دوم کمی مشکل تر است.

درهر حال اگر کسی ویزای کار مالزی را دریافت نماید که برای یک و یا دو سال صادر می گردد از امکانات بیشتری درمالزی برخوردار می باشد، می تواند کار کند ، درس بخواند و در صورت تمایل اقدام به خرید هر چیزی به صورت اقساط نماید. ویزای کار مالزی نیز یک ویزا با حق ورود و خروج به مالزی می باشد( Multi Entrance Visa).

 

(موسسه مهاجرتی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 

۵) اقامت به عنوان کشور دوم (Second Home)

 

در برنامه خانه دوم مالزی اقامت ۱۰ ساله به شخص متقاضی و فرزندان داده می شود و هم چنین چنان چه فرد متقاضی یا همسر او پدر و مادری بالای ۶۰ سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت مالزی را به صورت همراه دریافت نمایند .این طرح این امکان را می دهد که شهروندان کشورهای دیگر بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند. متقاضیان ابتدا یک دوره ویزای ۱۰ ساله اخذ خواهند نمود که بعد از سپری شدن این مدت قابل تمدید می باشد .این اقامت در مالزی مزایایی نظیر خرید خودرو، وام بانکی و هم چنین بیمه های درمانی را دارا است.

 

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

جمعیت مالزی در حدود بیست و سه میلیون نفر است . جمعیت ایرانیان مقیم مالزی در حدود ۹۰۰ نفر برآورد شده است و این جمعیت به سرعت در حال افزایش است….

اتوبوس و تاکسی برای سفرهای درون شهری ، بهترین وسیله نقلیه به حساب می آیند ….

چنانچه برای اولین بار برای اجاره آپارتمان در مالزی اقدام می نمایید به نکات زیر دقت کنید…

 

قیمت بعضی از اجناس در مالزی :

-هر لیتر بنزین در مالزی برابر ۱٫۹۲ رینگیت…

جمعیت مالزی در حدود بیست و سه میلیون نفر است . جمعیت ایرانیان مقیم مالزی در حدود ۹۰۰ نفر برآورد شده است و این جمعیت به سرعت در حال افزایش است. آب و هوای کشور مالزی در تمام فصول سال گرم و شرجی می باشد ، دمای هوا در سردترین حات ممکن به ۲۹ درجه و در گرمترین روز به ۳۴ می رسد. واحد پول این کشور رینگیت مالزی (RM)است . هر رینگیت ۲۹۵ تومان است.

 

رفت وآمد در مالزی

اتوبوس و تاکسی برای سفرهای درون شهری در مالزی، بهترین وسیله نقلیه به حساب می آیند . که نرخ اتوبوس از ۸۰ سنت شروع می شود. و نسبت به مسافت پول بیشتری پرداخت می شود و تاکسی هم که از سیستم متری پول می گیرند و برای سفرهای بیرون شهری هم می شود از مترو و همچنین تاکسی استفاده نمود.

 

 

هزینه زندگی در مالزی

شما می توانید با بودجه ۳۰۰۰ رینگیت در مالزی به راحتی زندگی کنید .

  • هزینه اجاره خانه مبله نشده هر ماه =۱۰۰۰ رینگیت
  • قبض برق هر ماه =۱۰۰ رینگیت
  • قبض ماهواره تلوزیونی =۸۸ رینگیت
  • قبض  broad band اینترنت = ۶۰ رینگیت
  • هزینه تاکسی و وسایل حمل ونقل عمومی هر ماه = ۵۰ رینگیت
  • هزینه غذا و خواربار برای یک نفر در ماه = ۱۲۰۰ رینگیت

 

 

قیمت بعضی از اجناس در مالزی :

-هر لیتر بنزین در مالزی برابر ۱٫۹۲ رینگیت

-قیمت نان به ازای هر ۶۰۰ گرم برابر۱٫۸ الی ۳٫۵ رینگیت

-پوشاک مطابق با قیمت های موجود در ایران

 

برای اجاره آپارتمان و خانه در مالزی باید به نکات مهمی توجه کنید که مشاوران ما می توانند در اختیار شما قرار دهند.

 

توصیه می شود قبل از ورود به مالزی پول های خود را به رینگیت تبدیل کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *