ویزای آلمان

و بررسی انواع ویزا

 • ویزای آلمان و مقدمه ای بر آن
 • ویزای آلمان و شرایط عمومی کشور آلمان
 • ویزای آلمان و انواع ویزای های کوتاه مدت
 • ویزای آلمان و انواع ویزاهای اقامت طولانی مدت آلمان
 • ویزای آلمان و ویزای تحصیلی
 • ویزای آلمان و ویزای اقامت طولانی مدت آلمان برای محققان
 • ویزای آلمان و ویزای کاری آلمان
 • ویزای آلمان برای پیوستن به خانواده
 • ویزای آلمان و ویزای درمانی آلمان
 • ویزای آلمان و ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای آلمان و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای آلمان و افراد واجد شرایط اخذ ویزای آلمان
 • ویزای آلمان و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای آلمان و توصیه های مهم
 • ویزای آلمان و سخن پایانی
ویزای آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای آلمان و مقدمه ای بر آن

ویزای آلمان و شرایط اخذ ویزای آلمان در خصوص مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار میگیرد . مدارک لازم برای دریافت ویزای کشور آلمان چیست؟ وقت سفارت برای انواع ویزای آلمان چه مدت است؟ مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تخصص چیست؟ هر کدام از انواع ویزای کشور آلمان شرایط مربوط به خود را دارد که جهت مهاجرت به آلمان بهتر است در ابتدا در خصوص آنها اطلاعات لازم را کسب کرد . برای اینکه بتوانید ویزای آلمان را اخذ نمایید باید تمامی این قوانین را به درستی رعایت نمایید. بنابراین برای اطلاعات بیشتر جهت اقدام صحیح برای اخذ ویزای کشور آلمان و مهاجرت به این کشور، پیشنهاد می شود با یک وکیل مهاجرت به آلمان صحبت نمایید. برای این امر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (mie اتریش) تماس حاصل نمایید . در ادامه در این مقاله به نکات ساده و مهم درمورد انواع ویزاهای کشور آلمان می پردازیم .

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با مهاجرت به آلمان

ویزای آلمان و شرایط عمومی کشور آلمان

ویزای آلمان به این جهت که از راههای مختلفی قابل دستیابی است و هر یک از این راهها شرایط خاص خود را دارد پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را کسب کنید . آلمان با جمعیت تقریبی 82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور در اروپا است . اما در کنار جمعیت بالای آن بزرگترین اقتصاد در اروپای غربی محسوب میشود . مساحت کشور آلمان 168/357 کیلومترمربع است و این کشور جزو قوی ترین کشورهای جهان نیز است . پاسپورت کشور آلمان به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان به شمار می رود از این رو از نظر تجاری در رتبه چهارم اقتصاد برتر جهان و در بالاترین سطح ممکن قرار دارد . جهت اخذ ویزای کشور آلمان شخص باید تمام مدارک لازم را در زمان درست ارائه دهد و پس از تایید تمام مدارک و انجام کلیه شرایط لازم جهت اخذ ویزا که در زیر به طور کامل شرح خواهیم داد افراد می توانند ویزای کشور آلمان را دریافت نمایند که این ویزا قبل از ورود به آلمان صادر خواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه ی اخذ ویزای آلمان، مشاوره های تخصصی ارائه نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای آلمان و انواع ویزای های کوتاه مدت

ویزای آلمان را می توان به صورت کوتاه مدت نیز اخذ نمود . این ویزا جهت اهداف مختلفی به فرد داده خواهد شد که در زیر به بررسی انواع ویزاهای کوتاه مدت می پردازیم :

 • ویزای آلمان و ویزای نوع A

  ویزای ترانزیت از طریق فرودگاه های بین المللی ( بدون اجازه ورود به آلمان )

 • ویزای کشورآلمان و ویزای نوع B

  ویزای ترانزیت برای گذر از طریق آلمان، حداکثر 5 روز اقامت

 • ویزای آلمان و ویزای نوع C یا ویزای توریستی آلمان

  اقامت کوتاه مدت حداکثر 90 روز در هر شش ماه پس از اولین ورود ، همچنین به عنوان یک ویزای شنگن یا گردشگری شناخته می شود.  نکته اینجاست که یک ویزای توریستی یا ویزای شنگن را نمی توان به اجازه اقامت تبدیل کرد .

 • ویزای آلمان و ویزای نوع D

  ویزای ملی یا ویزا برای اهداف تحقیق علمی . در این خصوص لازم است در مدت شش ماه پس از اولین ورود خود در آلمان بیش از سه ماه اقامت داشته باشید. هر شخصی که دارای ویزای ملی و اسناد مسافرتی معتبر است ، اجازه دارد تا در هر شش ماه به طور آزادانه در منطقه شنگن به مدت سه ماه رفت و آمد داشته باشد .

ویزای آلمان و انواع ویزاهای اقامت طولانی مدت آلمان

ویزای آلمان را می توان برای اقامت های طولانی مدت نیز بدست آورد به طوری که فرد از هریک از روش های زیر می تواند به کشور آلمان ورود کند و اقامت این کشور را از 6 ماه تا یک سال در ابتدا اخذ کرده و سپس این اقامت را در سال های بعد نیز تمدید نماید . که اکثریت افراد با تمدید این نوع اقامت ها می توانند به اخذ اقامت دائم و یا حتی به تابعیت این کشور دست پیدا نمایند . انواع این ویزاها به شرح زیر است :

 • ویزای تحصیلی آلمان
 • ویزای اقامت طولانی مدت آلمان برای محققان
 • ویزای کاری آلمان
 • ویزای آلمان برای پیوستن به خانواده
 • ویزای درمانی آلمان
 • ویزای آلمان برای سرمایه گذاری

ویزای آلمان و ویزای تحصیلی

ویزای آلمان و ویزای D معمولا برای مدت سه ماه صادر می شود ، اما ممکن است این ویزا برای حداکثر دوازده ماه نیز صادر شود . دانش آموزان و دانشجویان متقاضی ویزای کشور آلمان از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا می توانند در آلمان با یک ویزای تحصیلی که تا زمان تحصیل دانشجویان معتبر است ، ( که می تواند در صورت درخواست تمدید شود ) مهاجرت به آلمان داشته باشند . ویزای تحصیلی آلمان را می توان با پذیرش در دانشگاههای خصوصی یا دولتی آلمان بدست آورد . جهت داشتن تحصیل رایگان ، افراد باید در دانشگاههای دولتی پذیرش گرفته و نیاز است که مدرک زبان آلمانی ارائه دهند و در این خصوص افراد باید بتوانند هزینه های زندگی خود در کشور آلمان را تامین کنند . ضمن اینکه تمام دانشجویان حدود 20 تا 30 ساعت در هفته بسته به مقطع تحصیلی خود اجازه کار دارند. در خصوص ویزای کشور آلمان لازم به ذکر است که تمام شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به گذراندن دوره زبان در آلمان برای مدت بیش از سه ماه هستند ، یک ویزای بلند مدت در آلمان درخواست می دهند ، که این ویزا ممکن است حداکثر تا یک سال نیز صادر شود . این ویزا در قالب ویزای تحصیلی صادر میشود .

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

ویزای آلمان و ویزای اقامت طولانی مدت آلمان برای محققان

یک نوع دیگری از ویزای آلمان نیز وجود دارد تحت عنوان ویزای محققان و دانشمندان . این ویزا به این صورت است که اگر دانشمندان ، محققان و کارکنان مدارس یا مدیرانی که مایل به فعالیت در زمینه کاری خود هستند ، می توانند برای اقامت طولانی مدت در آلمان درخواست دهند. . برای این ویزا افراد معمولا نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارند .

ویزای آلمان و ویزای کاری آلمان

ویزای آلمان و ویزای اقامت طولانی مدت آلمان برای افراد متخصص و ماهر که قصد کار در آلمان را دارند اعطا می شود . آلمان هر ساله اجازه می دهد بسیاری از متخصصان  و تحصیلکرده در برخی از رشته ها به کشور آلمان مهاجرت نمایند. شما متقاضیان ویزای کشور آلمان اگر تا به حال در آلمان کار نکرده اید ، می توانید برای مدت شش ماه ویزای کاری آلمان درخواست کنید تا بتوانید در این مدت 6 ماه در کشور آلمان کار پیدا کنید . برای دریافت چنین ویزایی باید دارای مدرک تحصیلی عالی در رشته های فنی مهندسی و یا رشته های علوم پایه باشید و همچنین از توان مالی مناسب و لازم برای هزینه های زندگی خود در طول اقامت در آلمان را برخوردار باشید. یکی از کارهایی که یک فرد جستجوگر کار در آلمان می تواند انجام دهد این است که می تواند یک کار مناسب و ثابت پیدا کند و پس از آن می تواند برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا مجوز اقامت در آلمان درخواست کند. اگر متقاضیان ویزای کار در کشور آلمان دارای تابعیت اتحادیه اروپا نیستند و می خواهند با دریافت یک پیشنهاد شغلی وارد کشور آلمان شوند ، به اخذ ویزای کشور آلمان نیاز خواهند داشت . لازم به ذکر است که افراد علاوه بر پیشنهاد شغلی ، باید از اداره مهاجرت آلمان نیز تاییدات لازم را گرفته باشند .

مهاجرت به اتریش یا سوئیس

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

ویزای آلمان برای پیوستن به خانواده

در خصوص ویزای آلمان لازم به ذکر است که خانواده های ساکن آلمان که در خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنند می توانند برای الحاق به اعضای خانواده خود در آلمان تحت عنوان ویزای همراه درخواست ویزای کشور آلمان دهند . متقاضیان ویزای کشور آلمان برای پیوستن به خانواده خود باید مجوز اقامت ، مکان مناسب برای اسکان و بودجه کافی و مناسب برای زندگی در آلمان را به سفارت آلمان اثبات کنند .

ویزای آلمان و ویزای درمانی آلمان

 نوع دیگری از ویزای آلمان برای افرادی که به دنبال درمان بیماری خود در آلمان هستند وجود دارد تحت عنوان ویزای درمانی و پزشکی آلمان . که افراد متقاضی ویزای کشور آلمان باید برای مدت بیش از شش ماه برای انجام درمان خود اقدام کنند . این در حالی است که کسانی که طول دوره درمان آنها در آلمان کمتر از سه ماه طول میکشد برای درمان بیماری خود می توانند با یک ویزای درمانی کوتاه مدت وارد آلمان شوند

ویزای آلمان و ویزای سرمایه گذاری

ویزای آلمان همچنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند و می خواهند به دنبال سرمایه گذاری خود به اخذ اقامت و تابعیت آلمان برسند اعطا میشود . در زیر به چند نمونه از انواع سرمایه گذاری در آلمان اشاره میکنیم :

مشاوره مهاجرت به کانادا
 • سرمایه گذاری 250هزار یورویی

  ویزای آلمان می تواند به افرادی اعطا شود که می خواهند با سرمایه ای حداقل 250،000 یورو یا بیشتر در آلمان سرمایه گذاری کنند . سرمایه گذاران خارجی پس از سرمایه گذاری تجاری 250،000 یورویی یا بیشتر واجد شرایط برای اخذ اقامت در آلمان میاشند . مدت زمان اقامت معمولا دو یا سه سال است که افراد میتوانند برای بیشتر از این مدت هم درخواست تمدید نمایند. پس از دریافت ویزای آلمان و پس از سه سال زندگی در آلمان ، افراد می توانند اخذ اقامت دائم کشور آلمان را درخواست کنند . در این خصوص هیچ الزامی برای حضور دائم در آلمان وجود ندارد و شرط حضور وجود ندارد ، اما افراد می توانند یک بار در سال از آلمان خارج شوند .

 • سرمایه گذاری یک میلیون یورویی

  همچنین ویزای کشور آلمان برای سرمایه گذارانی که قصد دارند با سرمایه یک میلیون یورویی در آلمان سرمایه گذاری کنند اعطا می گردد . این نوع سرمایه گذاری در آلمان بسیار  شبیه سرمایه گذاری در ایالت متحده آمریکا می باشد . به این صورت که افراد باید حداقل ده شغل جدید برای شهروندان آلمان ایجاد کنند و یا ده نفرشهروند آلمانی را به کار گرفته و استخدام نمایند . سرمایه گذاران از این راه در نهایت می توانند به اخذ اقامت و تابعیت آلمان برسند . مهمترین نکته برای اخذ ویزای آلمان و انجام شدن این نوع سرمایه گذاری این است که افراد توان مالی بالایی را داشته باشند . سرمایه مورد نیاز در این مورد یک میلیون یورو می باشد و سرمایه گذاری می تواند با ارائه یک بیزینس پلن جدید و شروع یک کسب و کار جدید و یا خرید یک شرکت ثبت شده باشد.. در این نوع ویزا اجازه بردن همراه به سرمایه گذاران نیز داده میشود  و افراد می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال را در این مسیر همراه خود داشته باشند تا پس از 5 سال بتوانند به اخذ اقامت و تابعیت آلمان دست پیدا کنند .

ویزای آلمان و مدارک لازم برای اقدام

تقاضای ویزای کشور آلمان ، در سفارت آلمان در خارج از کشور و یا در وب سایت دفتر امور خارجه فدرال می تواند انجام شود

 • تأیید LMU مونیخ در مورد تمکن مالی مناسب افراد
 • cv و کپی از مدرک دانشگاهی
 • اجاره نامه و آدرس محل اقامت که در آن پس از ورود اقامت خواهید داشت
 • اثبات بیمه درمانی
 • پاسپورت معتبر و تصویر بیومتریک
 • ترجمه تمام اسناد اصلی به زبان آلمانی
 • جهت درخواست ویزای کار ، ارائه حداقل سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • مدارک مورد نیاز و اطلاعات برای الحاق خانواده Famiesteaser

در مدارک مورد نیاز ویزای آلمان اگر شریک و یا سایر اعضای خانواده شما همراه شما هستند یا قرار است بعدا به شما ملحق شوند، شما به مدارک زیر نیز نیاز خواهید داشت:

 • اثبات بیمه درمانی

 • گواهی ازدواج ( با آپوستیل )

 • گواهی تولد کودکان ( با آپوستیل )

 • ترجمه های آلمانی از تمام اسناد اصلی خارجی.

کشورهای غير اتحاديه اروپا و کشورهای غير EEA که ميخواهند به هر دليلی در آلمان بيش از سه ماه باقي بمانند : تحصيل ، تحقيق ، پيوند خانوادگی ، بايد برای ویزای آلمان و يا به عنوان ويزای ديگری  باید در سفارت آلمان در کشور خود درخواست ویزا نمایند.

ویزای آلمان و افراد واجد شرایط اخذ ویزای آلمان

ویزای آلمان برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین و سوئیس جهت ورود به آلمان مورد نیاز نمی باشد و شهروندان این کشورها نیازی به اخذ این ویزا و نیازی به درخواست اقامت و اجازه کار ندارند  اما با این وجود نیز افراد باید آدرس جدید خود را ظرف دو هفته از ورود خود به مونیخ ثبت کنند. شهروندان ایالات متحده آمریکا ، استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، نیوزیلند و جمهوری کره نیز برای ورود به آلمان نیازی به اخذ ویزای آلمان ندارند ، اما پس از ورود به کشور باید برای مجوز اقامت خود درخواست کنند. اما شهروندان سایر کشورها برای ورود به آلمان از روشهای مختلف ذکر شده در بالا نیاز به ویزا دارند.

ویزای آلمان و وکیل متخصص ویزا

ویزای آلمان و شرایط اخذ آن به قدری مهم می باشد که افراد با در این خصوص با وکیل متخصص مهاجرت صحبت نموده که به صورت کاملا تخصصی و با کمترین ریسک شرایط اخذ این ویزا را فراهم نمایند . زیرا پروسه ترتیب مدارک و گردآوری اسناد لازمه خیلی مهم می باشد و اگر نکته ای فراموش شود یا اگر مدرکی ناقص یا جابجا ارائه گردد امکان رد شدن ویزا نیز بالا خواهد رفت . در این خصوص شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و با وکلا و متخصصین این موسسه صحبت نموده تا در روند اخذ این ویزا راهنمایی کامل و دقیق دریافت نمایید .

ویزای دانشجویی آلمان
ویزای نامزدی و ازدواج آلمان

ویزای آلمان و توصیه های مهم

در خصوص ویزای کشور آلمان می توان بیان نمود که در حال حاضر با توجه به اینکه در سالهای اخیر این ویزا از طرف ایرانیان درخواست و تقاضای بالایی داشته است ، ترافیک زیادی در ارائه وقت سفارت به ایرانیان ایجاد شده است. این امر باعث شده است که وقت های سفارت آلمان بالای یک سال ارائه گردد. به همین علت افراد باید این نکته را مورد نظر قرار دهند که از راههای دیگری همواره می توانند برای رسیدن به این کشور استفاده نمایند. پس لطفا توجه داشته باشید که گرفتن ویزای کشورآلمان می تواند چند ماه طول بکشد. به عنوان مثال، فردی که نیاز به ویزا دارد، باید تمام مدارک لازم درخواست  ویزا را تهیه کند

ویزای آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سرمایه گذاری در آلمان
ویزای توریستی آلمان
ویزای آلمان و سخن پایانی

ویزای آلمان از طرق مختلف می تواند صادر گردد و هر کدام از انواع آن آثار متفاوتی را دارند و از آنجایی که کشور آلمان از کشورهای تاپ اروپایی به حساب می آید و از این نظر که به عنوان سومین قطب صنعتی جهان شناخنه شده است مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت می باشد . اما همانطور که بیان شد با توجه به اینکه وقت سفارت آلمان در حال حاضر به صورت سخت گیرانه ای داده می شود موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص راههای نزدیکتری را جهت رسیدن به کشور آلمان به کار میگیرد . لازم به ذکر است که انواع ویزای آلمان در این مقاله بصورت کاملا مختصر بیان گردید . می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع ویزای آلمان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان و شرایط ویزای کشورآلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *