ویزای آمریکا

 • ویزای آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای آمریکا و شرایط عمومی آن
 • ویزای آمریکا و انواع آن
 • ویزای آمریکا و مدارک لازم برای اقدام آن
 • ویزای آمریکا و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای آمریکا و وقت سفارت آمریکا
 • ویزای آمریکا و هزینه های آن
 • ویزای آمریکا و توصیه های مهم
 • ویزای آمریکا و تغییر نوع اقامت و ویزا
 • ویزای آمریکا و سخن پایانی
ویزای آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای آمریکا و مقدمه ای بر آن

ویزای آمریکا ، شرایط اخذ ویزای آمریکا و انواع ویزای آمریکا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. ما در این مقاله انواع ویزاهای آمریکا را بنا به درخواست و هدف ورود معرفی می کنیم و خواهیم گفت برای درخواست هر یک از انواع ویزای کشور آمریکا چه شرایطی لازم است. توجه داشته باشید که اغلب این ویزاها به صورت موقت صادر می شوند و قابل تمدید به ویزای مهاجرتی خواهند بود. مؤسسه حقوقی ملکپور برای آموزش کامل مهاجرت و ویزاهای مهاجرتی مجموعه ای با عنوان ویدیوی آموزش گام به گام مسیر مهاجرت با تدریس آقای دکتر ملکپور تهیه نموده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است. همچنین برای مشاوره بیشتر در زمینه درخواست ویزای کشور آمریکا و مهاجرت به آمریکا می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و پاسخ سؤالات حقوقی و مهاجرتی خود را دریافت نمایید. در مقاله موضوعات زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

ویزای آمریکا و شرایط عمومی آن

ویزای آمریکا مجوز ورود به آمریکا برای شهروندان کشورهای دیگر غیر ایالات متحده آمریکاست که با گذرنامه خود مجوز ورود به آمریکا را ندارند. در واقع برخی از مسافران بین المللی بدون نیاز به ویزا با توجه به اعتبار گذرنامه (پاسپورت) خود می توانند به ایالات متحده آمریکا سفر کنند. این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای آمریکا برای افرادی که نیاز به ویزا برای  ورود به آمریکا دارند می پردازد. ویزای آمریکا اجازه عبور از مرزهای زمینی، هوایی یا دریایی آمریکا برای ورود به ایالات متحده آمریکاست. افسر کنسولگری آمریکا مشخص می کند که آیا شما برای ورود به آمریکا با هدف خاص هستید یا خیر. برای اخذ ویزای آمریکا باید هدف مشخصی داشته باشید که مدارک شما تأیید کننده این هدف باشند. همچنین افسر سفارت آمریکا سؤالاتی برای بررسی هدف شما خواهد پرسید که شما می بایست با دلایل موجه افسر سفارت آمریکا را متقاعد کنید.

ویزای آمریکا ورود شما به ایالات متحده آمریکا را تضمین نمی کند و ممکن است مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) و حافظان مرزهای ایالات متحده (CBP) از ورود شما به خاک آمریکا جلوگیری کنند. ما در این مقاله به بررسی انواع ویزا و شرایط اخذ هر یک از ویزاهای آمریکا خواهیم پرداخت و با در پایان مراحل اخذ ویزای آمریکا را به صورت علمی و موثق خواهید دانست.

ویزای آمریکا و انواع آن

انواع ویزای آمریکا توسط قانون مهاجرت آمریکا تعیین و تعریف شده است که نوع ویزا به هدف سفر شما به آمریکا مرتبط است. دو دسته اصلی برای ویزای آمریکا تعیین شده است:

1.ویزای غیر مهاجرتی: برای حضور موقت در ایالات متحده آمریکا

 1. ویزای مهاجرتی: برای حضور دائم یا بلند مدت در ایالات متحده آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای آمریکا برای افرادی که به عنوان گردشگر، بازدید کننده، کسب و کار یا ترکیبی از دو هدف به آمریکا سفر می کنند ویزای نوع B است. در ادامه به بررسی انواع ویزای نوع B خواهیم پرداخت:

ویزای نوع B1 (کسب و کار)

_با هدف جلسات کاری و همکاری با شرکت های بین المللی

_با هدف شرکت در کنفرانس علمی، آموزشی یا کسب و کار

_برای بررسی املاک جهت خرید

_با هدف مذاکره برای تنظیم یک قرارداد

ویزای نوع B2 (گردشگری)

افرادی که با ویزای نوع B به آمریکا سفر می کنند مجاز به انجام اقدامات زیر در زمان سفر نیستند:

_تحصیل

_استخدام

_هر گونه پرداخت برای خرید املاک یا سرمایه گذاری

_هر گونه فعالیت در مطبوعات خارجی، رادیو و رسانه تصویری، روزنامه نگاری

_فعالیت به عنوان خدمه در کشتی و هواپیما

_درخواست اقامت دائم در ایالات متحده

مراحل درخواست ویزای غیرمهاجرتی (توریستی)

برای دریافت ویزای نوع B یا غیر مهاجرتی آمریکا باید مراحل زیر و اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید:

_تکمیل آنلاین فرم DS-160

_بارگذاری عکس متقاضی در هنگام تکمیل فرم

_انجام مصاحبه: با انجام مصاحبه افسر سفارت آمریکا تصمیم به تأیید یا رد ویزای شما می گیرد. به طور کلی برای افراد جوانتر از 13 سال نیازی به مصاحبه نیست. همینطو افرادی که سن 80 سال یا بالاتر دارند مصاحبه انجام نمی شود. مصاحبه ویزای آمریکا در نزدیکترین کنسولگری آمریکا به محل اقامت شما انجام می شود. پروسه انتظار زمان مصاحبه ویزا نسبت به مکان، فصل و زمان درخواست متفاوت است.

ویزای کار آمریکا

ویزای آمریکا برای مهاجرینی که با هدف اشتغال وارد ایالات متحده آمریکا می شوند به دو صورت موقت و دائم است. برای درخواست هر یک از ویزاهای کار زیر لیست کارفرمای احتمالی باید درخواست پرونده را در اداره مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ثبت کند. در واقع یک درخواست تأیید شده برای استخدام متقاضی لازم است.

_ویزای H1B: این ویزا برای کارمندان مشاغل تخصصی صادر می شود. برای دریافت ویزای H1B تحصیلات عالی مورد نیاز است. این ویزا برای 3 سال معتبر و تا 6 سال قابل تمدید است.

_ویزای H1B1: این ویزا برای کار در مشاغل تخصصی صادر می شود که مدرک تحصیلی مورد نیاز آن فوق لیسانس است. توجه داشته باشید برای دریافت این ویزا نیاز به درخواست کارفرما نیست و برای متخصصین شیلی و سنگاپور طبق توافقنامه تجارت آزاد (FTA) صادر می شود.

_ویزای H2A (کارگر کشاورز موقت): این ویزا برای کار کشاورزی به صورت موقت یا فصلی صادر می شود. ویزای H2A برای شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با محدویت های خاص است.

_ویزای H2B (کارگران غیر کشاورز): این ویزا برای کار موقت یا فصلی صادر می شود که محدود به کشورهای تعیین شده است.

_ویزای H3: این ویزا برای آموزش های ویژه صادر می شود که در کشور محل اقامت متقاضی در دسترس نیست.

_ویزای L: این ویزا برای کار در شعبه یا نماینده شرکت فعلی محل کار متقاضی صادر می شود که نیاز به تخصص خاصی دارد. فرد برای درخواست این ویزا باید حداقل یک سال ظرف 3 سال پیش از درخواست به طور مداوم در آن تخصص و شرکت کار کرده باشد.

_ویزای O: این نوع ویزای برای افرادی که توانایی خاص و فوق العاده ای در زمینه علوم، هنر، کسب و کار و ورزش دارند و یا دستاوردهای فوق العاده ای در زمینه رسانه و ساخت فیلم دارند صادر می شود.

_ویزای P1: این ویزای برای شرکت در یک رقابت یا مسابقه ورزشی خاص به عنوان عضو تیم صادر می شود. البته این افراد توسط تیم و سازمان مربوطه حمایت می شوند.

_ویزای P2: این ویزای برای هنرمند و یا گروهی از هنرمندان صادر می شود که برای تبادل دانش بین یک سازمان در ایالات متحده و کشور مبدأ به آمریکا سفر می کنند.

_ویزای P3: برای آموزش یا تدریس برنامه های فرهنگی، قومی، موسیقی، تئاتر ویا برنامه های سنتی صادر می شود که از لحاظ فرهنگی منحصر به فرد هستند.

_ویزای Q1: این ویزای برای شرکت در برنامه تبادل فرهنگی در جهت آموزش عملی و به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت های یک کشور صادر می شود.

برای ویزاهای کار موقت که نیاز به کارفرما دارید پیش از درخواست ویزا کارفرما باید فرم I-129 را برای USCIS تکمیل و تأیید وزارت کار را اخذ نماید. تمامی متقاضیان ویزای کار آمریکا به جز ویزای H1B و ویزای L باید مدارک قانع کننده ای برای بازگشت به محل سکونت خود داشته باشند. نمونه هایی از این مدارک عبارتند از:

_روابط خانوادگی

_وضعیت مالی و تمکن مالی

_طرح های طولانی مدت در کشور محل اقامت خود

انگشت نگاری بخشی از فرایند درخواست ویزاست که در طی مصاحبه این فرایند توسط سفارت آمریکا انجام می شود. هنگامی که ویزای شما تأیید می شود ممکن است هزینه ای برای صدور ویزا نسبت به ملیت خود پرداخت کنید. به غیر از متقاضیانی که برای ویزای تبادل فرهنگی درخواست می دهند سایر متقاضیانی که ویزای کار آمریکا را دریافت می کنند می توانند درخواست ویزای همسر و فرزندان خود را نیز برای همان نوع ویزا داشته باشند که در این صورت باید اثبات کنند که در این صورت باید اثبات کنید قادر به حمایت مالی از خانواده خود هستید.

ویزای تحصیلی آمریکا

Select your nationality to see Issuance Fee ویزای آمریکا برای دانشجویان و دانش آموزان (ویزای نوع F و M) ممکن است تا 120 روز پیش از شروع سال تحصیلی صادر شود اما با ویزای دانشجویی حداکثر 30 روز پیش از شروع ترم تحصیلی اجازه ورود به آمریکا را دارید. در صورتی که دانشجویان در یکی از مؤسسات تأیید شده SEVP در حال تحصیل است می توانند ویزای طولانی مدت دریافت کنند و هر زمان پیش از شروع ترم تحصیلی وارد خاک آمریکا شوند. هزینه درخواست ویزای دانشجویی 160 دلار است که پیش از مصاحبه باید این هزینه را پرداخت کنید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

توصیه می کنیم پیش از مصاحبه ویزا مدارک لازم را جمع آوری کنید:

_گذرنامه: گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آمریکا معتبر باشد

_فرم درخواست ویزا DS-160

_پرداخت هزینه ویزا

_عکس

_مدارک تحصیلی  و فرم I-20: فرم I-20 توسط مدرسه یا دانشگاه صادر می شود.

_مدارک تحصیلی

_مدارک اثبات کننده بازگشت شما از آمریکا پس از اتمام تحصیل

_مدارک مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی

افسر سفارت با شما مصاحبه می کند تا از قصد شما برای ورود به آمریکا آگاه باشد و تعیین کند شما برای دریافت ویزای آمریکا واجد شرایط هستید. همچنین انگشت نگاری در سفارت برای بررسی درخواست ویزا انجام می شود. در صورتیکه بعد از اتمام دوره تحصیل توسط کافرمایی استخدام شوید و یا با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید می توانید تغییر وضعیت اقامتی خود را از USCIS بخواهید. در صورت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اجازه کار ضمن تحصیل به صورت پاره وقت خواهید داشت.

ویزای همراه برای خانواده دانشجو

همسر و فرزندان دانشجو می توانند برای ورود به آمریکا ویزای F2 یا M2 را درخواست کنند. فرزندان متقاضی قادر به تحصیل در مدارس آمریکا هستند. برای درخواست ویزای همراه باید ثابت کنید که قادر به حمایت مالی از خانواده خود هستید.

ویزای J-1

ویزای J-1 برای محققان، اساتید و بازدید کنندگان صادر می شود. برای درخواست ویزای J-1 باید توسط یک دانشگاه یا مؤسسه خصوصی دعوت شوید. درخواست ویزای J-1 به دلایل زیر انجام می شود:

_دانش آموز، دوره دبیرستان

_Educare و Au pair

_کمپ تابستانی (اردوی تابستانی)

_کارآموزی

_تدریس

_آموزش خلبانی

_پزشک

_پژوهش

بنابراین دوره تحصیلی که متقاضی در آمریکا تعیین می کند نوع ویزای درخواستی را مشخص می کند. به طور خلاصه اگر متقاضی برای حضور در مدارس ابتدایی و دبیرستان های خصوصی، کالج یا دانشگاه، دوره های آموزش زبان برنامه ریزی کند نوع ویزای درخواستی ویزای F-1 است. اگر متقاضی قصد شرکت در دوره های غیر حرفه ای یا مؤسسات غیر انتفاعی غیر از دوره های آموزش زبان را داشته باشد نوع ویزای درخواستی ویزای M-1 است. اگر دوره درخواستی دوره های کوتاه مدت موزشی و تفریحی تابستانی یا یکی از دوره های تدریس یا کارآموزی باشد نوع ویزای درخواستی ویزای J-1 است. برای تغییر ویزای تحصیلی به ویزای مهاجرتی می توانید در خاک آمریکا درخواست دهید.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای آمریکا برای سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان با عنوان ویزا E5 معرفی شده است. برای دریافت ویزای E5 به عنوان یک سرمایه گذار باید شرایط باید حداقل مبلغ 1.000.000 دلار یا 500.000 دلار در ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری کنید. در صورتی که سرمایه گذاری با مبلغ 500.000 دلار انجا شود باید در یکی از مناطق روستایی یا مناطق تعیین شده با اهداف خاص سرمایه گذاری شود. سرمایه گذار باید ظرف 2 سال برای 10 شهروند آمریکایی شغل ایجاد کند. برای دریافت ویزای آمریکا با هدف سرمایه گذاری باید فرم I-526 را در سازمان مهاجرتی آمریکا USCIS تکمیل نمایید.

ویزای تاجر و معامله گر (E-1) و ویزای سرمایه گذاری (E-2) به منظور عقد قرارداد و معامله و سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا صادر می شود. برای دریافت ویزای E باید اثبات کنید در تجارت قابل توجهی من جمله تجارت در فن آوری و خدمات مشارکت می کنید و یا برای توسعه و هدایت عملیات یک شرکت سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده اید.

برای درخواست ویزای E-1 به عنوان یک معامله گر باید شرایط زیر را داشته باشید:

_شهروند یکی از کشورهای معاهده ایالات متحده آمریکا باشید.

_شرکت تجاری که قصد انجام فعالیت آن در آمریکا را دارید باید ملیت کشور اعلام شده در معاهده را با حداقل 50 درصد سرمایه داشته باشد.

_تجارت مربوط به کالا، خدمات و تکنولوژی باشد

_شما یک کارمند ضروری و کارآمد با مهارت متفاFailure to depart the United States on time will result in you being out of status .وت در شرکت مورد نظر باشید

برای اینکه به عنوان سرمایه گذار ویزای E-2 را دریافت کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

_عضو یکی از شرکتهای مورد تأیید معاهده باشید

_سرمایه گذاری باید در ایالات متحده تأثیر اقتصادی بزرگ و کارآفرینی داشته باشد

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای آمریکا برای شهروندان خارجی که قصد دارند با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنند به نام ویزای K-1 شناخته می شود. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند ظرف 90 روز از زمان ورود با ایالات متحده آمریکا ازدواج خود را ثبت کنند. برای درخواست ویزای K-1 طرفین باید اثبات کنند هم از نظر قانون کشور آمریکا و هم از نظر قانون کشور مبدأ متقاضی اجازه ازدواج دارند و گواهی تجرد برای آنها صادر می شود. همچنین باید اثبات شود حداقل 2 سال پیش از درخواست ویزای آمریکا با یکدیگر ارتباط یا ملاقات داشته اند. برای درخواست ویزای K-1 باید فرم I-129F را تکمیل نمایید. در صورت ثبت ازدواج ظرف مدت 90 روز کارت اقامت 2 ساله برای همسر خارجی صادر می شود. ویزای k-1 به نام ویزای نامزدی شناخته می شود که متقاضی برای درخواست این ویزا برای نامزد خارجی خود باید شهروند (تبعه) آمریکا باشد.

در صورتی که متقاضی در طول مدت 90 روز ازدواج را ثبت نماید و یا اینکه پیش از ورود ازدواج ثبت شده باشد برای ویزای k-2 درخواست خواهند داد که به نام ویزای ازدواج آمریکا شناخته می شود.

ویزای درمانی آمریکا (ویزای B-2)

ویزای آمریکا برای افرادی که نیاز ضروری به درمان در ایالات متحده آمریکا و استفاده از تخصص و تجهیزات پزشکی این کشور را دارند به نام ویزای B-2 شناخته می شود. برای درخواست این ویزا باید ثابت کنید قادر به پرداخت کامل هزینه های درمان و مراقبت های پزشکی را دارید. جهت درخواست ویزای B-2 باید اثبات کنید:

_تنها به منظور درمان به آمریکا سفر می کنید

_برنامه ریزی برای درمان شما طی نامه پزشک مشخص شده است

_شرایط خانوادگی، اقامت و شغل شما در کشور مبدأ نشانگر قصد بازگشت به کشورتان پس از اتمام درمان است

_ماهیت بیماری شما طبق معاینات پزشکی و آزمایشات توسط بیمارستان آمریکا تأیید شده است

ویزای اعضای رسانه های خارجی، مطبوعات و رادیو (ویزای I)

ویزای آمریکا برای نمایندگان رسانه های خارجی از جمله کارمندان و اعضای مطبوعات، رادیو و تلویزیون به نام ویزای I معرفی شده است که به صورت موقت برای فعالیت های رسانه ای یا آموزشی به ایالات متحده آمریکا سفر می کنند. برای درخواست ویزا فرم Ds-160 را به صورت آنلاین تکمیل نمایید و یک قرارداد استخدامی با یک رسانه خارجی داشته باشید

ویزاهای دیگر

ویزای آمریکا غیر از ویزاهای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، توریستی و ازدواج ویزاهای خاص دیگری را نیز شامل می شود:

_ویزای A: برای مقامات دولتی و دیپماتیک

_ویزای A1، G1، NATO1-6 : تمدید ویزا

_ویزای A2، NATO1-6: پرسنل نظامی کشورهای دیگر که در ایالات متحده آمریکا مستقر هستند

_ویزای B-1: ورزشکاران آماتور یا حرفه ای برای دریافت جایزه در مسابقه شرکت می کنند، بازدید کننده برای سرمایه گذاری، پرستار کودک یا مستخدم خانگی

_ویزای B-2: درمان، گردشگران و بازدید کنندگان

_BCC: کارت عبور از مکزیک

_ویزای C: ویزای ترانزیت از ایالات متحده آمریکا

_ویزای D: خدمه هواپیما و کشتی

_ویزای E1: برای انجام معامله و قرارداد

_ویزای E2: سرمایه گذاری در یک قرارداد

_ویزای E3: متخصصین استرالیایی

_ویزای G1، G2، NATO: کارکنان سازمان های بین المللی و ناتو

_ویزای H1B1: توافقنامه تجارت آزاد FTA و متخصصین سنگاپور

_ویزا H1-C: پرستاران که به دلیل کمبود متخصص به مناطق خاص اعزام می شوند.

_ویزای I: نمایندگان رسانه و روزنامه نگاران

_ویزای J: برای تبادل فرهنگی

_ویزای L: اعزام داخلی نیروی متخصص به شعب شرکت خارجی در آمریکا

_ویزای P: کارآفرینان درزمینه های هنری و ورزشی

_ویزای R: کارهای مذهبی

_ویزای TN/TD: کارگران حرفه ای NAFTA از مکزیک و کانادا

_ویزای T-1: قربانیان قاچاق انسان

_ویزای U-1: قربانیان جنایات و جرایم

ویزای آمریکا و مدارک لازم برای اقدام آن

درخواست ویزای آمریکا باید به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت آمریکا به محل اقامت شما باشد. مدارک لازم برای ویزای آمریکا به شرح زیر است که برخی مدارک بسته به نوع ویزای شما مورد نیاز است:

_تکمیل فرم DS-160

_گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه پس از پایان مدت اقامت در آمریکا اعتبار داشته باشد

_عکس

_فرم I-20 (برای ویزای تحصیلی F)

_برای ویزای ازدواج مدارکی دال بر ارتباط و ملاقات طرفین حداقل به مدت 2 سال پیش از درخواست

_برای ویزای ازدواج گواهی تجرد طرفین

_برای ویزای کار تأیید وزرات کار و درخواست کارفرما

_مدارک مالی مبنی بر تأمین هزینه های مدت اقامت در آمریکا

علاوه بر این مدارک برای درخواست انواع ویزاهای غیر مهاجرتی باید اثبات کنید قصد بازگشت به کشور خود را دارید و برای آن مدارک مالی و شغلی شما مورد نیاز است. ممکن است برای نوع خاص ویزا مدارکی علاوه بر این مدارک نیاز داشته باشید که آن مدارک را حتمأ از منابع معتبر و یا وکیل خود جویا شوید.

ویزای آمریکا و وکیل متخصص ویزا

ویزای آمریکا قوانین خاصی دارد که برای دریافت آن نیاز به مهارت خاصی خواهید داشت. پیشنهاد مؤسسه حقوقی ملکپور به شما این است که برای درخواست ویزای آمریکا از وکیل متخصص ویزا و وکیل مهاجرت به آمریکا کمک و مشاوره بگیرید. توجه داشته باشید افرادی که به صورت غیر قانونی و بدون علم حقوقی اقدام به درخواست ویزای آمریکا می کنند در کمین هستند و بعضأ افرادی که بدون تحقیق در این مورد به افراد غیر حقوقی اعتماد کرده اند متحمل ضررهای جبران ناپذیری شده اند. پیش از انتخاب وکیل مهاجرت به آمریکا توصیه اکید می کنیم تحقیق موثق در این زمینه داشته باشید و اطلاعات خود را در زمینه قوانین ویزای آمریکا کامل کنید. مؤسسه حقوقی ملکپور آماده ی کمک به شما و راهنمایی شما در مسائل حقوقی به وسیله وکلای بین المللی و متخصصین حقوقی است.

ویزای آمریکا و وقت سفارت آمریکا

درخواست ویزای آمریکا برای شهروندان ایرانی در کشورهای همسایه به کنسولگری یا سفارت آمریکا داده می شود. وقت سفارت نسبت به کشور محل درخواست شما برای ویزای آمریکا متفاوت است. معمولأ طبق اعلام اداره مهاجرت و ویزای آمریکا این وقت 3 روز تا 2 هفته تعیین می شود. شهروندان ایران برای درخواست ویزا باید به کشور ترکیه و یا امارات متحده عربی مراجعه کنند. در صورت انجام مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آمریکا پروسه اعلام نتیجه درخواست و صدور ویزا بسته به نوع ویزای درخواستی و نظر افسر سفارت است. ممکن است پروسه زمانی بیشتری برای بررسی پرونده شما توسط اداره مهاجرت نیاز باشد که در این صورت توسط سفارت به شما اعلام می شود.

ویزای آمریکا و هزینه های آن

هزینه ویزای آمریکا توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده تعیین شده است. توجه داشته باشید بسیاری از قوانین و هزینه های مربوط به ویزای مهاجرتی آمریکا توسط اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) تعیین می شود.

هزینه درخواست ویزای غیر مهاجرتی: 160 دلار

هزینه درخواست ویزای مهاجرتی به جز ویزای E: 190 دلار

هزینه ویزای بازرگانی و سرمایه گذاری E: 205 دلار

هزینه ویزای Fiance_K و ویزای ازدواج: 265 دلار

هزینه درخواست ویزای L: 500 دلار

*در موارد زیر برای درخواست ویزا هزینه دریافت نمی شود:

_ویزای A، G، C2، C3 و ویزای دیپلماتیک

_ویزای J برای مشارکت در تبادلات آموزشی و فرهنگی تحت حمایت دولت ایالات متحده آمریکا

_اعضا و کارکنان ناظر در مقر سازمان ملل متحد تحت توافقنامه بین المللی و خانواده آنها

_خدمات خیریه در آمریکا

_کارکنان دولت ایالات متحده

_والدین؛ خواهر و برادر، همسر و فرزندان کارمندان ایالات متحده آمریکا که برای شرکت در مراسم خاکسپاری و مراقبت های اضطراری به آمریکا سفر می کنند.

*هزینه خدمات ویژه ویزا

_درخواست بررسی مجدد وضعیت اقامت (فرم DS-117)     180 دلار

_مجوز حمل و نقل برای افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند      575 دلار

_درخواست لغو اقامت دوساله J Waiver  (فرم DS-3035)   120 دلار

_درخواست تجدید نظر ریجکتی ویزا (فرم I-601)    930 دلار

تحصیل در کشور آمریکا
سرمایه گذاری در آمریکا
مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

ویزای آمریکا و توصیه های مهم

به موجب قانون آمریکا برای دریافت ویزا باید با افسر سفارت ایالات متحده آمریکا  مصاحبه داشته باشید. ممکن است درخواست ویزا رد شود ویزا افسر ویزا اطلاعاتی که تأیید کننده درخواست و هدف متقاضی باشد دریافت نکرده است و یا متقاضی به دلایل از قوانین پذیرش یا عدم پذیرش ویزا رد می شود. اقدامات فعلی یا گذشته متقاضی مانند فعالیت های مربوط به مواد مخدر، موارد جنایی برای دریافت ویزا مؤثر است. اگر ویزا رد شود متقاضی در صورت اعلام افسر ویزا اجازه اعتراض به تصمیم افسر ویزا را دارد. متقاضی به صورت کتبی و شفاهی از دلایل عدم پذیرش درخواست ویزا مطلع می شود. دلایل ریجکتی ویزا موارد زیر هستند:

_بیماری قابل انتقال که توسط وزیر بهداشت و خدمات انسانی تعیین شده است

_در صورتیکه متقاضی در مورد بیماری های قابل پیشگیری واکسن لازم را دریافت نکرده باشد: هپاتیت B، اوریون، سرخجه، فلج اطفال، دیفتری، آنفولانزا

_اختلال جسمی، روانی و رفتاری که تهدیدی برای اموال، امنیت و رفاه شهروندان باشد

_محکومیت های خاص: جرایم اخلاقی غیر از جرایم سیاسی صرف، ارتکاب جرم در سن زیر 18 سال و محکومیت به زندان یا مؤسسه اصلاح و تربیت در صورتیکه کمتر از 5 سال پیش از تاریخ درخواست ویزا باشد، محکومیت های متعدد کیفری، قاچاق مواد شیمیایی غیر قانونی، فحشا

_تهدید برای امنیت ایالات متحده آمریکا

_عدم وجود پشتوانه مالی لازم

_عدم وجود سوابق کاری یا مدارک تحصیلی لازم مطابق با نوع ویزا

_عدم وجود مدارک هویتی (مانند گذرنامه و گواهی تولد)

_حضور غیر قانونی در ایالات متحده آمریکا پیش از درخواست ویزا

برای اعتراض به عدم صدور ویزای آمریکا باید فرم I-601 را تکمیل نمایید و مستقیمأ به صندوق USCIS Lockbox ارسال کنید.

ویزای آمریکا و تغییر نوع اقامت و ویزا

در حالیکه ویزای آمریکا را دریافت نموده اید و یکی از انواع ویزای مهاجرتی را دارید ممکن است بتوانید از اداره مهاجرت (USCIS) درخواست تغییر نوع اقامت خود را داشته باشید که در این صورت نیازی به خروج از خاک ایالات متحده آمریکا و درخواست ویزای مجدد نیست مگر اینکه پردازش پرونده شما بیشتر از زمان اعتبار اقامت شما باشد.

کیفیت و مجوز صدور ویزای آمریکا در تاریخ 26 ژوئن سال 2018 دستخوش تغییراتی بود. مطابق با تصمیم دادگاه دیوان عالی با اعلامیه رئیس جمهور آمریکا ویزای اتباع 7 کشور تحت تأثیر قرار گرفت. متقاضیان 7 کشور در حال حاضر با محدودیت سفر به آمریکا رو به رو هستند که به شرح زیر می باشد:

ایران               ممنوعیت صدور ویزای مهاجرتی غیر از ویزاهای غیر مهاجرتی F، M و J

لیبی                ممنوعیت صدور ویزا غیر از ویزاهای نوع B1، B2

کره شمالی        ممنوعیت تمامی ویزاها

سومالی

سوریه           ممنوعیت تمامی ویزاها

ونزوئلا          ممنوعیت ویزا غیر از ویزاهای نوع B1 و B2

یمن               ممنوعیت انواع ویزا غیر از ویزاهای نوع B1 و B2

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا و انواع مختلف ویزای آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اداره مهاجرت آمریکا USCIS برای اهداف مختلف برای ورود به ایالات متحده آمریکا ویزاهای متفاوتی تعریف کرده است. باید توجه داشته باشید که نوع ویزای درخواستی خود طبق شرایط مورد نیاز هر ویزا را مشخص کنید که ما در این مقاله علمی شرایط مورد نیاز برای هر ویزا را توضیح داده ایم. البته برای بررسی بیشتر و اطمینان بیشتر برای انتخاب ویزای آمریکا و دریافت ویزای آمریکا می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید. در پایان این مقاله دیدگاهها و نظرات خود را بیان کنید مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *